خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

نیازمند یک فرمول

سلام
      دوستان یک سوال
      فرضا من دو تا عدد دارم بین 0 تا 256
      مثلا 80 و 110
      اگر 80 رو در نظر بگیریم میشه بازه 0 تا 79 و 80 تا 255
      حالا اگر 110 در نظر بگیریم بازه میشه 0 تا 109 و 110 تا 255

که بازه اون که از 110 درست شده به درد من بیشتر میخوره چون هر دو بازه مقدار مساوی تری از بازه 0 تا 255 دارند.

یا مثلا یکی هست 170 و دیگری 200
      اینجا 170 بهتره تا 200 چون باعث میشه از بازه 0 تا 255 ، کمتر دور بشن دو بازه از هم
      یک تابع یا فرمول بخواهم که دو تا عدد بدم و این رو حساب کنه . چی بزارم خوبه ممنون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HadiM نمایش پست ها
      سلام
      دوستان یک سوال
      فرضا من دو تا عدد دارم بین 0 تا 256
      مثلا 80 و 110
      اگر 80 رو در نظر بگیریم میشه بازه 0 تا 79 و 80 تا 255
      حالا اگر 110 در نظر بگیریم بازه میشه 0 تا 109 و 110 تا 255

که بازه اون که از 110 درست شده به درد من بیشتر میخوره چون هر دو بازه مقدار مساوی تری از بازه 0 تا 255 دارند.

یا مثلا یکی هست 170 و دیگری 200
      اینجا 170 بهتره تا 200 چون باعث میشه از بازه 0 تا 255 ، کمتر دور بشن دو بازه از هم
      یک تابع یا فرمول بخواهم که دو تا عدد بدم و این رو حساب کنه . چی بزارم خوبه ممنون
      اینو میشه کدنویسی کرد خیلیم سادس
      ولی فرمولی به ذهنم نمیاد فکر هم نکنم وجود داشته باشه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به صورت عبارت منطقی میشه نوشت:
      اگر فرض کنیم اولین عدد رو a و دومی رو b در نظر بگیریم اگر قدر مطلق a-125 از b-125 کوچکتر بود آنگاه a و بالعکس
      capture.png

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa181 نمایش پست ها
      اینو میشه کدنویسی کرد خیلیم سادس
      ولی فرمولی به ذهنم نمیاد فکر هم نکنم وجود داشته باشه
      آره کد هم برگرفته از همین عملیات منطقیه دیگه ، وقتی میشه کدش رو زد پس به صورت منطقی هم میشه نوشت
      ویرایش توسط MOHAMMAD-B : 06 آبان 1396 در ساعت 10:57

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من ، این موضوعی که شما مطرح کردی فقط یک فرمول ریاضی نداره. یعنی داری نتیجه (یک مسئله ریاضی + موضوع منطق تصمیم گیری ) رو میخای.
      مسئله ریاضی رو میشه براش فرمول نوشت ولی منطق تصمیم گیری کار فرمولای ریاضی نیست. مثل این میمونه همه میدونن عدد 10 از 7 بزرگتره ، حالا یه فرمول ریاضی بده که اگر من دو عدد 10 و 7 و بهش دادم ، خود فرمول به من بگه 10 بزرگتره.
      ولی حساب برنامه نویسی دیگه جداست ، شما اونجا در کنار فرمول ریاضی ، میتونی دستورات منطقی و شرطی هم وارد کنی که برات کار تصمیم گیری و انجام بده.

در مورد این سوالات از نظر ریاضی ، عددی که قدرمطلق فاصله اش از میانگین بازه کمتر باشه ، عدد مطلوبه.
      مثلا بین همون 0 تا 256 ، میانگین 128 میشه، حالا چون قدرمطلق فاصله 110 از 128 ، نسبت به قدرمطلق 80 از 128 کمتره ، پس عدد مطلوب میشه 128
      یا بین 170 و 200 ، چون قدرمطلق فاصله 170 از 128 کمتر از قدرمطلق فاصله 200 از 128 هست ، پس 170 عدد مطلوبه.
      برای محاسبات دو خط بالا خیلی راحت میشه فرمول ریاضی نوشت ، ولی برای تصمیم گیری که حالا با این محاسبات انجام شده ، پس کدوم عدد مطلوب ماست ، فرمول نمیتونی بنویسی
      ویرایش توسط Janvaljan : 06 آبان 1396 در ساعت 12:53

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از همه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن