خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل اساسی ادبیات

سلام دوستان

پیش تجربی هستم...با ادبیات خیلییی مشکل دارم...نمیدونم کلا چه جوری بخونم....ادبیات خیلی پایین میزنم تو قلمچی ( یعنی چون نمیدونم چه جوری بخونم زیاد نمیخونم براش ) مثلا ازمون 21 مهر ادبیات 13% زدم....

لطفا راهنمایی کنید که چه طور میتونم این درس رو درصد بالای 80 بزنم....

ممنون از راهنمایی تون

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      الان چطور میخونین ادبیاتو ؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mariz
      نمایش مشخصات
      سلام..به نظر من اولین راه حفظ کردن کامل لغات کتاب هاست..بعدش تمرین املا خیلی زیاد..واسه زبان فارسی هم به خودت مربوطه اگه بتونی بزنی ..مفهوم ارایه هم باید بلد باشی و از پایه یاد بگیری و اخرین مبحث قرابت معنایی که مهم ترینه فقط درک کردن مفهوم و تست بیش از حده..برای هر کدوم از بخش ها کتاب های اموزشی زیاد هست...موفق باشی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Persian Girl نمایش پست ها
      الان چطور میخونین ادبیاتو ؟
      روش خاصی ندارم...سردرگمم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.marouf نمایش پست ها
      سلام..به نظر من اولین راه حفظ کردن کامل لغات کتاب هاست..بعدش تمرین املا خیلی زیاد..واسه زبان فارسی هم به خودت مربوطه اگه بتونی بزنی ..مفهوم ارایه هم باید بلد باشی و از پایه یاد بگیری و اخرین مبحث قرابت معنایی که مهم ترینه فقط درک کردن مفهوم و تست بیش از حده..برای هر کدوم از بخش ها کتاب های اموزشی زیاد هست...موفق باشی
      لقمه لغت و املا و قرابت مهروماه رو بخونم بعدش هم از رو نشر تست بزنم خوبه برای لغت و املا و قرابت؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mariz
      نمایش مشخصات
      برای املا و قرابت معنایی و همینطور کتاب نشر الگو بهتون پیشنهاد میدم هم کامل توضیح داده هم تست های زیاد..کتابهای دگ هم هستند

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین برای قرابت هر روز چند تا تست بزن...(مثلا 15 تا)
      ضمانت میکنم قرابتت پیشرفت چشمگیری خواهد کرد...

8. Top | #8
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.erfan نمایش پست ها
      ببین برای قرابت هر روز چند تا تست بزن...(مثلا 15 تا)
      ضمانت میکنم قرابتت پیشرفت چشمگیری خواهد کرد...
      اره دقيقن همينطوره منم خيلي با قرابت مشكل داشتم روزي دوصفحه قرابت زدم خيلي پيشرفت كردم طوريكه تو ازمونا و كنكور قرابتام درست بودن

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      به نظر من شما اول‌ کتاب گاج محوری ( سبز ) رو بگیر با اون سطر به سطر درسارو بخون تا یاد بگیری بعد تستی کار کن.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aydiny نمایش پست ها
      به نظر من شما اول‌ کتاب گاج محوری ( سبز ) رو بگیر با اون سطر به سطر درسارو بخون تا یاد بگیری بعد تستی کار کن.
      کاری بس طاقت فرسا برای یک کنکوری...
      به مِی دور کن در دلت گر غمی است .... دمی در نِیَم دم که عالم دمی است

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad113 نمایش پست ها
      سلام دوستان

پیش تجربی هستم...با ادبیات خیلییی مشکل دارم...نمیدونم کلا چه جوری بخونم....ادبیات خیلی پایین میزنم تو قلمچی ( یعنی چون نمیدونم چه جوری بخونم زیاد نمیخونم براش ) مثلا ازمون 21 مهر ادبیات 13% زدم....

لطفا راهنمایی کنید که چه طور میتونم این درس رو درصد بالای 80 بزنم....

ممنون از راهنمایی تون
      فرض میگیرم با یکی از این 3 سری کتاب پیش میری ... هر سه خوب و قابل اعتمادن
      ++ موضوعی گاج
      ++ جامع خیلی سبز!
      ++ 5 مبحث الگو
      .........................................
      حال روش کار :
      ++ قرابت ..... بیشتر تستارو همین داره ..... در ابتدا کمی سخت و بدچم به نظر میاد .... ولی هرچی جلوتر بری متوجه میشی ساده ترین مبحث ادبیاته :::::: راه و روش کارشم اینه که .... تست بزن (حال موضوعی یه توضیح اولیه درباره کمی اولش درباره همین مفهوم فکر کن) ::: حال تست زدی ..... درست یا غلط ...... تست رو تحلیل کن ..... عجول نباش ..... صبور باش ...... ::: قراره 2 چیز رو خوب بفهمی ... مفهوم و تشخیص مفهوم در بیت ::::: یعنی اینکه ...... گاهی اساسن مفهوم واست به خوبی ملموس نیست .... :::: مثل وقتی که مفهوم «بازگشت به اصل» باشه ممکنه واست یه چیز مبهم باشه ::::: ولی یه نگاه به حال اون بچه ای که رفته خونه عمه خاله یا رفیقا .... یا حتی دانشجو شده رفته شهرستان .... یه مدت بگذره بدجور دلش هوای خونه میکنه ..... ::: این همون بازگشت به اصل میشه ..... ::: بعدش میشه تشخیص این مفهوم تو بیت های مختلف که فکرتو به کار بنداز این بازگشت ها و اصل چه شکلیه و چه مدلیه :::: که یه چیزی که ادبیات عرفانی خیلی روش مانور میده .... اشاره به انالله و اناالیه راجعون هستش .... که بازگشت همه به سوی خداست ::: این رو تو بیت های مختلف زیاد کاربرد داره .... :::: و حتی اگه یه جا از بازگشت یه الاغ به طویله هم حرف زد باید متوجه شی که بازهم مفهوم بازگشت به اصل مدنظرشه !
      ..............
      ++ املا لغت تاریخ ادبیات ... هم بیشترش حفظیه .... یعنی تمامش حفظیه .... فقط اون تستای شمارشی املا داخل متن و شمارشی های لغتش و حتی شمارشی تاریخ ادبیاتش رو مخه ! ::::: راهشم همونه که فله ای تست بزن .... نگران غلط شدن هم نباش .... تست بزن پاسخ تشریحی هم بخون ... حافظت در حد جلبک هم باشه به تهش نرسیده همه چی میره تو مخت ! ::: یه کتاب کوچولو دریافت از دکتر سبطی هست ....اونم بخونیش تجربه خوبیه ! :::
      .........
      ++ آرایه ..... دکتر سبطی داره تو آلا آموزش خوبی واسش ارائه میده..... باهاش پیش برو و تست بزن ... ! :::: تحلیل دقیق هر تستو بیشتر مبنای کارت قرار بده .. یعنی برعکس املا لغت و تاریخ ادبیات که تست زیادواسش به خوبی جواب میده .... واسه آرایه اول تحلیل خیلی خوب بهتر جواب میده ... حال بعدش هرچی تست بیشتر بزنی واسش بیشتر دستت راه میفته و مسلط تر میشی !
      ......
      ++ زبان فارسی ..... حوصله و دقت وتمرین .. وبازهم ... دقت و تمرین و حوصله ...... وبازهم ...... تمرین و حوصله و دقت ...... و بازهم ....... حوصله و تمرین و دقت .............. ::: یعنی هم خودمو میگم ... اینکه بارها توش لنگ زدم سر همین بوده یا حوصلشو نداشتم ... یا دقت کافی رو نداشتم یا تمرین کافی واسش نداشتم .... ! :::: نگران ابهامات و تناقضاتشم نباش ... هرچی دیدی بزار واسه بعد عید یه جمع بندی ازشون داشته باش و تو اول کار الکی ذهن خودتو درگیرشون نکن ! ::::
      ..............
      ته تهش .. یه دونه از سری کتابای بالا رو کامل خونده باشی .... بعدش دیگه هوا بهاریه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.erfan نمایش پست ها
      کاری بس طاقت فرسا برای یک کنکوری...
      چاره چیست ؟ بعدشم گاج محوری شاید تست محور نباشه ولی بیشتر نیازای تستی رو هم ( منظورم آموزشه ) رو هم رفع میکنه. شما با خوندن گاج محوری لغت املا تاریخ ادبیات قرابت و ارایه رو یاد میگیرید زبان فارسیم که یه منبع دیگه میتونن تهیه کنن. ولی برای شروع با سطح ضعیف گاج محوری خیلی کمک کنندست. من متاسفانه وقت زیادی رو برای ادبیات نمیزاشتم ولی تو کنکور با توجه به اینکه از اسفند درسو ول کرده بودم کلا ۴۶ ٪ ادبیات زدم که بیشترش به لطف مطالعه کامل گاج محوری زمان مدرسه بود.
      ویرایش توسط Aydiny : 26 مهر 1396 در ساعت 14:43

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با پوزش از استارتر. ادبیات موضوعی گاج به تنهایی کافیه؟؟ چند سال دور بودم از کتاب دبیرستان

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir66 نمایش پست ها
      با پوزش از استارتر. ادبیات موضوعی گاج به تنهایی کافیه؟؟ چند سال دور بودم از کتاب دبیرستان
      به احتمال زیاد .. واسه شما و خیلیا کافیه .... :: همینو کامل بخونیش .... بعدش آب و هوا صاف و آفتابیه ! :: حال اگه کمی رگبارهای پراکنده داشت .. به خوبی قابل حله ! ::::

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب کتاب درسی رو خوب یاد بگیر...
      این که شما آزمون دو تا درس ادبیات رو 13درصد میزنی به نظرم یعنی کتاب درسی رو خوب نمیخونی...
      ببین کتابای سیر تا پیاز گاج شاید برای یه کنکوری خوندنش طاقت فرسا باشه ولی تو حداقل خیالت راحته همه نکات رو یاد گرفتی...
      تازه الان که مبحث آزمونا کوچیک و جمع و جوره راحت میشه از رو این کتاب درسای مورد نظر آزمون رو خوند...
      کم کم که راه افتادی شروع کن از رو موضوعی گاج تست موضوعی بزن...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن