خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

روش بهینه ی مطالعه ی هر درس (تجربی)

1.ریاضی
      برای ریاضی کتاب خیلی سبز رو تهیه کنین که درسنامه های جامع و تست های خوبی داره.واسه جاهایی که مشکل دارین از فیلمای سایت آلاء استفاده کنین که از اساتید مختلف هست که من شامیزاده رو پیشنهاد میکنم. برای ریاضی و فیزیک یک روش ویژه بهتون میگم: ابتدا هر درسنامه به خوبی مطالعه کنین و بعدش فرمول ها و نکات رو روی یک قطعه کاغذ بنویسید(ترجیحا اندازه ی کاغذ یک سوم یک کاغذ A4 باشه یعنی کاغذ A4 رو از پهنا سه قسمت کنید و خلاصه نکات هر فصل رو روی یکی از اینها بنویسید). توی هر بازه ی مطالعاتی اول کل کاغذهای قبلی رو مطالعه کنین سپس تست بزنید. برای تست زدن اول بعد از خوندن هر درسنامه 2-3 تا تست آموزشی بزنید و برید سراغ درسنامه ی بعد دفعه ی بعدی که دوباره خواستین این درسو بخونید برید سراغ تست زدن ، این بار سعی کنید نصف تست ها رو بزنید مثلا فردها رو بزنید. دفعه ی بعد نصف دیگه رو بزنید. بنا به اهمیت فصل 10 تا 30 تست رو نگه دارید برای زدن تست های مروری. آخر هر هفته یا حداقل آخر هر ماه از کل فصل های قبلی تست مروری بزنید مثلا از هر فصل 2-3 تا. سعی کنیداز اول سرعت محاسباتتون روببرید بالا مثلا از روش های سرعتی استفاده کنین یا باتمرین سرعتتون روببرید بالا برای تمرین میتونین از کتاب تمرین محاسبه ی نشردریافت استفاده کنین. موقع تست زنی جن تا از سوالا رو زماندار بزنید تا عادت کنین. برای ریاضی و فیزیک بعد از حل هر تست همون موقع برید جوابو ببینید اگه نکته داشت توی یه دفترچه بنویسید.

2. زیست

برای زیست کتاب های الگو عالین. برای مرور درختی و جمع بندی هم موج آزمون الگو رو بگیرید. برای جا های مشکلدار هم فیلم ببینید مثل مسائل ژنتیک که از سایت آلاء فیلمای دکتر پازوکی رو پیشنهاد میکنم. همچنین برای فهم بهتر ژنتیک کتاب ژنتیک تخته سیاه هم خوبه( البته برای کسایی که وقت زیادی دارن).برای مطالعه ی هر فصل اول کتابو کامل و دقیق بخونید و زیر نکات حفظی و خیلی مهم خط بکشید و دور قید ها هم خط بکشید. در آخر هم یه بار سرفصل هاو عکس ها و مطالب مهم رو مرور کنین. دفعه ی بعد برید سراغ درسنامه ها کامل بخونیدش و نکاتی که توی کتاب نبود رو توی حاشیه های کتاب بنویسید. در آخر یه خلاصه ی یه صفحه ای از کل فصل بنویسید. دفعه ی بعدی برید سراغ تست های تالیفی و نصفشو بزنید (مثلا فرد ها رو) دفعه ی بعد هم نصف دیگه رو بزنید. دفعه ی بعد که میخواین فصل بعد رو شروع کنین با خلاصه ی خودتون یا نمودار درختی موج آزمون کل فصل های قبل رویه مرور کنین. وقت تست زدن هم 2-3 تاتست از فصل های قبلی از تست های آزمون های آزمایشی که توی کتاب هست بزنید. بعد از هر 3 فصلی که خوندین کل درسنامه های قبلی الگو رو مرور کنین.

3. فیزیک
      برای فیزیک بهتره که فیلم ببینید. حتما از فیلم های دکتر طلوعی توی سایت آلاء استفاده کنید. برای فیزیک اول برای هر فصل فیلم ببینید بعد برید خلاصه نکات کتاب گاج نقره ای رو بخونید نکات اضافه ی فیلم رو بهش اضافه کنید. بقیش هم مثل همونی که واسه درس ریاضی توضیح دادم عمل کنید. اگه از تابستون شروع میکنید بهتره از فصل های مفهومی شروع کنید برای دانش آموزا مدار و خازن و مقاومت وبرای پشت کنکوریها حرکت شناسی و دینامیک رو توصیه میکنم.

4.شیمی
      برای شیمی اول متن کتاب رو دقیق بخونید و حفظ کنید(به مثال ها و عکس ها هم دقت کنین) درس نامه های مبتکران روبخونید وخلاصه و نکاتش رو توی کاغذ بنویسید. بعدبرید سراغ فیلم های استاد آقاجانی که توی سایت آلاء وجود داره. جزوش رو هم دانلود کنین. بعدبرین سراغ تستهای مبتکران و دوبار و هر بار نصفشو بزنید. کنارش از عبارت نامه ی شیمی مهروماه هم استفاده کنین. نکات روهم از سوالا و فیلم و عبارت نامهبهخلاصه هاتون اضافه کنین. آخر هر هفته کل خلاصه هاتون رو بخونید و آخر هر ماه از کل فصل هاییکهخوندین تست مروری بزنید.

1.ادبیات:
      اگه از تابستون شروع میکنین باید با بخش های مفهومی شروع کنین مثل زبان فارسی و قرابت و آرایه. اگه قرابتتون ضعیفه کتاب قرابت نشردریافت رو بخونین ولی اگه وقت ندارین برین فیلمای قرابت داریوش راوش رو از سایت آلاء دانلود کنین همچنین میتونین کتاب همایش نشر دریافت رو بخونین که البته واسه جمع بندیم خوبه کتاب تست قرابت نشر الگو هم که واسه همه واجبه! البته نیاز نیست همه ی تستاشو بزنین. واسه وقتای کم فقط سراسریا کافین. حتما از بخش قرابت کتاب موج آزمون الگو هم استفاده کنین. برای آرایه هم از فیلم داریوش راوش استفاده کنین هم از کتاب همایش نشر دریافت بعدشم از تستای کتاب نشرالگو استفاده کنین. برای زبان فارسی هم کتاب زبان فارسی نشر دریافت عالیه هم فیلمهای راوش! یکی رو انتخاب کنین کنارش از کتاب موج آزمون هم کمک بگیرید حتما که فوق العادس. واسه تستم از کتاب نشر لگو استفاده کنین. راجع به تست های این سه مبحث بازم میگم لازم نیست همه رو بزنید اول یه مبحثو میخونید بعدش تست های سراسریشو میزنید اگه دیدین هنوز راه نیوفتادین بازم بزنید. راستی لازم نیست همه ی تستارو یه جا بزنید اما اول یه حجم 60 درصدی رو بزنید بعد برید سراغ مبحث بعدی که وقت واسه مرور داشته باشین. مثلا اول فیلم تکواژشماری رومیبینی و درسنامه رو میخونی 7-8 تا تست هم میزنی دفعه ی بعد یه مرور میکنی خونده هاتو بعدش 20 تا تست میزنی دفعه ی بعدهم همینتور 20 -30 تا تست آخرو میزاری بمونه میری سراغ مبحث گروه اسمی دوباره همین روند رو پیش میگیری با این تفاوت که 2 تا تست هر دفعه از تکواژم میزنی.هر دفعه که تست میزنید چند تست رو هم زماندار بزنید اما زمان به معنا نیست که برای هر تست زمان اون درس رو به تعداد سوالا تقسیم کنی!باید هر وقت رو متناسب به تست بدی ممکنه 5 تا سوال از تکواژ بیشتر از 8 دقییقه هم وقت بخواد. ممکنه توی یه مبحث خیلی داغون باشی هرکاریم که بکنی درست نشه در این صورت حذفش کن. دقت کن که باید مولفه ی زمان رو هم در نظر بگیری مثلا من خودم برای تکواژشماری کند بودم درستم نشدم واسه همین حذفش کردم. این کار نه تنها عیبی نداره بلکه وقتتو برای بیشتر خوندن سایر مباحث بیشترم میکنه. راجع به حذفیات بعدا بیشتر حرف میزنم. بعد از این 3 مبحث 2 تای دیگه هم میمونه لغت و املا و تاریخ ادبیات واسه اینا کتابای نشر الگو کافین سعی کنین تو تایم های مرده تون اینا رو بخونین مدرسه یا سر کار! باید چن بار اینارو بخونین و چند بار مرور کنین. همه ی معنی های یک کلمه رو بدونین و همه توضیحات رو در تاریخ ادبیات بدونین. واسه املا هم حداقل یکبار بنویسید از روش! دفعه های بعدی فقط از رو بخونینش و به کلمه هایی فکر کنین که ممکنه غلط بدن! تو ای دوتا بحث حتما اونایی رو که خیلی از یادتون میره یا حس میکنین فرارتره رو دورش خط بکشید تا موقع دوباره خوندن بیشتر روی اونا زوم کنین. بعد از چن بار خوندن اگه بازم بعضیاش یادتون نیومد اونا رو روی یه کاغذ بنویسید و بزنید به دیوار همیشه مرورش کنین.

2.عربی
      اول با ترجمه شروع کنین برین سایت آلاء فیلمای فنون ترجمه رو ببینین و یاد بگیرید من خودم فیلمای ناصح زاده رو دیدم. زیاد لازم نیست رو لغت گیر بدین ولی اگه خیلی تو لغت ضعیفین یه بار لغاتو بخونین واسه تستم از کتاب جامع خیلی سبز استفاده کنید درسنامه ی مفیدی هم داره. یه بخش لغتم آخرش داره که بخونیدش! برای تست مفهوم هم یه بخشی توی کتاب هست که خوندن اون کافیه! یوش یواش درک مطلب هم کار کنید تا سرعت عملتون تو ای سوالا بره بالا! بعدش برید سراغ قواعد! واسه قواعد کتاب کافیه ولی اگه یه جایی سختتون بود مثل اعلال فیلم هم ببینید. یه کم که قواعد پایه مثل جامد و مشتق و منصرف و اینارو خوندین شروع کنین کم کم بخش حرکت گذاری و تحلیل صرفی رو هم کنارش مطالعه کنین و هر دفعه یکی دو تا تستم بزنید ازش. شما باید بعداز یه مدت از خودتون آزمون بگیرین اونم باید بعد از یه مدت زماندار باشه! سعی کنید کل قواعد و نکات رو تو 2-3 صفحه بنویسید و هر 3-4 روز یه همشو مرور کنین!

3.دین و زندگی
      برای دین و زندگی یه کتاب گاج کافیه. به فیلمم احتیاجی نیست. اگه وقتتون زیاده یعنی پشت کنکوری هستین تابستون بیشتر وقتتون رو بذارید رو آیات و مفاهیمش سعی کنید هر آیه رو با مفاهیمش در حدود حفظ بلد باشین. اونایی که فکر میکنین سخته یا فراره رو بنویسید و چن بار مرورش کنید. میتونین از کتاب لقمه یآیات مهر و ماه هم برای وقتای مرده تون استفاده کنید. بعدش برید سراغ متن درس ها با دقت بخونیدش و سعی کنید یه خلاصه ی یه صفحه ای هم از هر درس داشته باشین بعدش همون موقع چن تایی تست ازش بزنید. دفعه بعدی هم قبل از اینکه درس بعدرو شروع کنید چن تا تست از درس قبلی بزنید.آخر هر هفته آخر هر ماه کل خلاصه های قبلیتونو مرور کنین. بهتره کل مطالب خیلی رو جدا بنویسیدداشته باشین مثل خمس و زکات و احکام...

4. زبان
      برای زبان اگه دانش آموزین کتاب زبان جامع مبتکران رو با کتاب از متن نترسیم نشر شبقره همزمان استفاده کنید. برای پشت کنکوری ها هم چون باید بیشتر وقتشونرو اول رو اختصاصی بذارن و وقت بیشتری دارن توصیه میکنم با لغت و ریدینگ شروع کنن و گرامر رو بذارن از مهر یا حتی دیرتر. برای لغت استفاده از فلش کارت عالیه اگه کلماتی هستند که یادتون میره همش جدا روی کاغذ بنویسید و بیشتر مرورش کنین. از مرور لغات و گرامر غافل نشین! آخر هر ماه کافیه! اینم لینک برنامه ریزی دکتر شهاب اناریه که خالی از لطف نیست دیدنش:english-konkur-shahabanaariبرای گرامر سوم از زبان سوم و چهارم دبیرستان کیاوش فراهانی دوران طلایی(جمع بندی) | آلاء میتونین دانلود کنید.

موفق باشین...
      ویرایش توسط Tia : 21 مهر 1396 در ساعت 19:03 دلیل: ویرایش ظاهر! متن تاپیک

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مرسی که اینهمه وقت گذاشتید...فرمایشات شما صحیح، فقط قسمت دی وی دیاشو موافق نیستم، شما گفتید واسه فیزیک باید دی وی دی ببینیم و گاج نقره ای رو هم به عنوان منبع تست معرفی کردید...به نظر میاد کتابای مبتکران شهریاری رو ندیدین...چون درصورت استفاده ازین کتابا دیگه نیازی به دی وی دی نیست، واسه اون برگه نویسی هم که استارتر گفتن شدیدا موافقم و اگه مثل من تنبلید و حالشو ندارید، هایلایت کنید فرمولا و نکات درسنامه کتابتون رو و قبل از هر جلسه مرور کنید، میشه گفت فرقی نداره باهم این دو تا کار

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون عالی بود و جامع و مفید

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خیلی عاااااالی بود،واقعا ممنون

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خیلی عااااالی بود،ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن