خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 54
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

آیا دانشگاه حلال مشکلات است ؟

سلام دوستان
      من پارسال رشته کامپیوتر دانشگاه سراسری در تهران قبول شدم. حقیقتش الان که به اینجا رسیدم واقعا خستم کرده . هم درسا بسیار سخت و بدون فایده و کاربرد در کار و زندگی ( اساتید هم جالبه تائید میکنن ) هستند. دانشجوها هم که اکثرا برای پاس کردن درس میخونند . شاید باورتون نشه که چقدر از دانشجوهای همچین دانشجوهایی دنیال خرید مقاله های isi هستند .که بعدا بتونن باهاش راحت تر اپلای کنن. همه دنبال اینن که مدرک رو بگیرن اگر ازشون بپرسی در اینده چکار میخوای بکنی هیچ چشم اندازی ندارن جز اینکه میخوایم بریم خارج خودم تصمیم دارم 70 واحد که شد فوق دیپلم بگیرم بیام بیرون اصلا نمیتونم این جو رو تحمل کنم .... این دو سال واقعا وقتمو تلف کردم اگه دنبال یه مهارت رفته بودم حداقل یه سابقه کاری داشتم !
      نظر شما چیه ؟ مهارت یا دانشگاه ؟ چرا ایرانیا انقد به مدرک تحصیلی علاقه مندن ؟ همونطور که میدونید ایران به اندازه آمریکا مهندس درست میکنه و به اندازه چین ( یکم بیشتر ) دانشگاه داره ... چرا این همه افراد با مدارک عالی بیکار هستند ؟ چرا چارت دروس فنی نمیخواد کمی به کشورهای صنعتی شباهت پیدا کنه ؟ ( چارت با 20 سال پیش یکیه)
      پ.ن. : تنها فایده دانشگاه به نظرم آشنا شدن با دوستای خوبن که جو رو قابل تحمل میکنن
      ویرایش توسط imaginedragon : 21 مهر 1396 در ساعت 13:33

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من به جای شما بودم محکم ادامه میدادم بنا به چند دلیل :
      1- اولا چون دانشگاه شما در سطح خیلی خیلی خوبی قراره بعد کارشناسی اپلای کردن برای شما راحتتره
      2- ثانیا قبول دارم حال رشته های فنی در کشورمون خوب نیست ولی بعد مهجارت می بینید که وضع خیلی بهتر و جو به مراتب بهتری در اونور وجود داره
      3- ثالثا رشته کامپیوتر از نظر من یکی از رشته های بازار دار در سال آینده خواهد بود
      4- رابعا در همه رشته درس های سخت و بی خود داریم ولی طبق مصوبات وزارت علوم باید پاس شه
      5- خامسا همین

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      من به جای شما بودم محکم ادامه میدادم بنا به چند دلیل :
      1- اولا چون دانشگاه شما در سطح خیلی خیلی خوبی قراره بعد کارشناسی اپلای کردن برای شما راحتتره
      2- ثانیا قبول دارم حال رشته های فنی در کشورمون خوب نیست ولی بعد مهجارت می بینید که وضع خیلی بهتر و جو به مراتب بهتری در اونور وجود داره
      3- ثالثا رشته کامپیوتر از نظر من یکی از رشته های بازار دار در سال آینده خواهد بود

4- رابعا در همه رشته درس های سخت و بی خود داریم ولی طبق مصوبات وزارت علوم باید پاس شه
      5- خامسا همین
      من اینا رو میدونم . منتها سوال من اینه که چرا دانشگاه شده یه انتخاب پیش فرض که همه باید برن آیا این فشار جامعس ؟ فشار خانوادس ؟ در کشورهای صنعتی به جای هر 1 کارشناس 4 تکنسین هست دقیقا برعکس ایران. سوال من اینه که چرا همه مدرک گران در صورتی که میدونن اون مدرک در اینده به هیچ دردی نمیخوره؟

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط imaginedragon نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من پارسال رشته کامپیوتر دانشگاه سراسری در تهران قبول شدم. حقیقتش الان که به اینجا رسیدم واقعا خستم کرده . هم درسا بسیار سخت و بدون فایده و کاربرد در کار و زندگی ( اساتید هم جالبه تائید میکنن ) هستند. دانشجوها هم که اکثرا برای پاس کردن درس میخونند . خودم تصمیم دارم 70 واحد که شد فوق دیپلم بگیرم بیام بیرون این دو سال واقعا وقتمو تلف کردم اگه دنبال یه مهارت رفته بودم حداقل یه سابقه کاری داشتم !
      نظر شما چیه ؟ مهارت یا دانشگاه ؟ چرا ایرانیا انقد به مدرک تحصیلی علاقه مندن ؟ همونطور که میدونید ایران به اندازه آمریکا مهندس درست میکنه و به اندازه چین ( یکم بیشتر ) دانشگاه داره ... چرا این همه افراد با مدارک عالی بیکار هستند ؟ چرا چارت دروس فنی نمیخواد کمی به کشورهای صنعتی شباهت پیدا کنه ؟ ( چارت با 20 سال پیش یکیه)
      پ.ن. : تنها فایده دانشگاه به نظرم آشنا شدن با دوستای خوبن که جو رو قابل تحمل میکنن
      درود بر تو،والا نظرم اینه که ادامه بدی!منم باهات موافقم ولی خب من ارشد دنبال رشته مدیریت میرم!(انشاالله اگر قبول شم!!!!) اونم نه MBA،مالی،چون فکر میکنم یه مهندس باید تحلیل مالی و این داستانا بلد باشه وگرنه تولید بی موقع محصول عملا همین وضعیت موجود کشور رو بوجود میاره!توام به نوبه ی خودت به کشورت متعهدی و امثال من و شما(آره بهانه رو بذاریم کنار!) میتونیم بسازیم کشور رو!البته نخواستی هم میتونی بری اون ور رو بسازیخلاصه یه کاری بکن،این که مدرک نگیری کار درستی نیست!بعدم من شنیدم که برنامه نویسی هایی که درس میدن واقعا عقب هستش،مثل C++ ! یه سرچ کنی زبان های برنامه نویسی دانشگاه های آمریکا خیلی جالبن!بعضیاشون X-code یا الان swift یا ecilpse یا الان android studio که برای گوشی هستش درس میدن!!!!واقعا واسم جالب بود!البته پایتون هم یه سریشون تدریس میکنن،ولی در کل یکمی تو یک سری چیز ها عقب هستیم تو تدریس!رشته خودمم مثال خیلی زیاد تر دارم!
      ولی به هیچ عنوان خارج نشو که اشتباهه،مگر اینکه علاقه به چیز دیگه ای داری و با تموم وجود میخوایش و حاضری براش هزینه فرصت بدی!وگرنه رشتت خیلیم خوبه،کل ایران و خارج ایران نیازش دارن!دانشگاهتم که خوبه!
      تکنسین های خارج تعداد کمیشون درآمد خوبی دارند،علتشم اینه که واقعا تو کار خودشون حرفه ای هستند و حرفه ای هم کم پیدا میشه!
      الان شما این قضیه هدایت تحصیلی رو نگاه کن،با معدل 19 بهش میگن برو فنی حرفه ای،مامان بابای دانش آموز همه ناراضین!فکر میکنن مهندس یا دکتر خوبه!من که خانوادم اینطوری نبود،و اصلا قرار بود برم فنی حرفه ای از اولولی خب ترسیدم داستان شه واسم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من اینا رو میدونم . منتها سوال من اینه که چرا دانشگاه شده یه انتخاب پیش فرض که همه باید برن آیا این فشار جامعس ؟ فشار خانوادس ؟ در کشورهای صنعتی به جای هر 1 کارشناس 4 تکنسین هست دقیقا برعکس ایران. سوال من اینه که چرا همه مدرک گران در صورتی که میدونن اون مدرک در اینده به هیچ دردی نمیخوره؟

مدرک در صورتی به درد نمی خوره که از یه دانشگاه غیر معتبر باشه
      من دیروز تو جواب یکی از بچه ها هم گفتم الان دانشگاه شده عین قارچ
      میانگین هر 10 دقیقه فک کنم یه دانشگاه می زنن و جالبه رشته های خوبی مثل برق و ... رو هم ارائه میدن این شده که همه میخوان حداقل شده یه مدرک الکی بگیرن
      ولی خب شما تو دانشگاه خوبی هستین و نباید این دید رو داشته باشین قوی ادامه بدین ایشالا که موفق باشین

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
      درود بر تو،والا نظرم اینه که ادامه بدی!منم باهات موافقم ولی خب من ارشد دنبال رشته مدیریت میرم!(انشاالله اگر قبول شم!!!!) اونم نه MBA،مالی،چون فکر میکنم یه مهندس باید تحلیل مالی و این داستانا بلد باشه وگرنه تولید بی موقع محصول عملا همین وضعیت موجود کشور رو بوجود میاره!توام به نوبه ی خودت به کشورت متعهدی و امثال من و شما(آره بهانه رو بذاریم کنار!) میتونیم بسازیم کشور رو!البته نخواستی هم میتونی بری اون ور رو بسازیخلاصه یه کاری بکن،این که مدرک نگیری کار درستی نیست!بعدم من شنیدم که برنامه نویسی هایی که درس میدن واقعا عقب هستش،مثل C++ ! یه سرچ کنی زبان های برنامه نویسی دانشگاه های آمریکا خیلی جالبن!بعضیاشون X-code یا الان swift یا ecilpse یا الان android studio که برای گوشی هستش درس میدن!!!!واقعا واسم جالب بود!البته پایتون هم یه سریشون تدریس میکنن،ولی در کل یکمی تو یک سری چیز ها عقب هستیم تو تدریس!رشته خودمم مثال خیلی زیاد تر دارم!
      ولی به هیچ عنوان خارج نشو که اشتباهه،مگر اینکه علاقه به چیز دیگه ای داری و با تموم وجود میخوایش و حاضری براش هزینه فرصت بدی!وگرنه رشتت خیلیم خوبه،کل ایران و خارج ایران نیازش دارن!دانشگاهتم که خوبه!
      تکنسین های خارج تعداد کمیشون درآمد خوبی دارند،علتشم اینه که واقعا تو کار خودشون حرفه ای هستند و حرفه ای هم کم پیدا میشه!
      الان شما این قضیه هدایت تحصیلی رو نگاه کن،با معدل 19 بهش میگن برو فنی حرفه ای،مامان بابای دانش آموز همه ناراضین!فکر میکنن مهندس یا دکتر خوبه!من که خانوادم اینطوری نبود،و اصلا قرار بود برم فنی حرفه ای از اولولی خب ترسیدم داستان شه واسم
      درسته ولی فشار درسی انقد بالاس که شما نمیتونی در کنار این چیز دیگه ای یاد بگیری ! اگر یکم بخوای انعطاف داشته باشی ممکنه چندین ترم یه درسو بیوفتی ( اتفاقی که زیاد اینجا میوفته ) درسای چرت و پرت رو هم که نگو ) بهشونم میگی چه فایده ای دارن اینا میگن صرفا بدونین وگرنه نرم افزار هست که همه اینارو براتون حساب میکنه

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      مدرک در صورتی به درد نمی خوره که از یه دانشگاه غیر معتبر باشه
      من دیروز تو جواب یکی از بچه ها هم گفتم الان دانشگاه شده عین قارچ
      میانگین هر 10 دقیقه فک کنم یه دانشگاه می زنن و جالبه رشته های خوبی مثل برق و ... رو هم ارائه میدن این شده که همه میخوان حداقل شده یه مدرک الکی بگیرن
      ولی خب شما تو دانشگاه خوبی هستین و نباید این دید رو داشته باشین قوی ادامه بدین ایشالا که موفق باشین
      نمیدونم والا ولی جو دانشگاه های ما به شدت خرابه ! حتی بهترین دانشگاه ها ... خودم که یک ساله دارم کارای خروجمو از کشور میکنم . احتمالا لیسانسمو از کشور دیگه ای بگیرم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نمیدونم والا ولی جو دانشگاه های ما به شدت خرابه ! حتی بهترین دانشگاه ها ... خودم که یک ساله دارم کارای خروجمو از کشور میکنم . احتمالا لیسانسمو از کشور دیگه ای بگیرم
      موفق باشین

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مشکل اینجاست که ما یه تصوراتی از دانشگاه داریم و وقتی وارد دانشگاه میشیم میبینیم تصوراتمون با واقعیت فرق داره .
      ولی این مشکلیه که همه باهاش روبرو میشن .
      انصراف دادن و گرفتن فوق دیپلم چاره کار نیست !
      انصراف نده و بدون در دوره ارشد مهارت های زیادی پیدا میکنید و پیشنیاز اون مهارت همین درس های تئوری هستن .

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lily7 نمایش پست ها
      مشکل اینجاست که ما یه تصوراتی از دانشگاه داریم و وقتی وارد دانشگاه میشیم میبینیم تصوراتمون با واقعیت فرق داره .
      ولی این مشکلیه که همه باهاش روبرو میشن .
      انصراف دادن و گرفتن فوق دیپلم چاره کار نیست !
      انصراف نده و بدون در دوره ارشد مهارت های زیادی پیدا میکنید و پیشنیاز اون مهارت همین درس های تئوری هستن .
      من دوست ندارم مسیر زندگیمو دیگران تعیین کنند ! اگر بخوایم طبق این مسیر بریم جلو 10 سال دیگه همه بصورت نورمال میخان تا دکتری پیش برن بدون اینکه هیچ عطش یا نیازی بهش داشته باشند ! صرفا بخاطر اینکه همه این کارو میکنن

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      من پارسال رشته کامپیوتر دانشگاه سراسری در تهران قبول شدم. حقیقتش الان که به اینجا رسیدم واقعا خستم کرده . هم درسا بسیار سخت و بدون فایده و کاربرد در کار و زندگی ( اساتید هم جالبه تائید میکنن ) هستند. دانشجوها هم که اکثرا برای پاس کردن درس میخونند . شاید باورتون نشه که چقدر از دانشجوهای همچین دانشجوهایی دنیال خرید مقاله های isi هستند .که بعدا بتونن باهاش راحت تر اپلای کنن. همه دنبال اینن که مدرک رو بگیرن اگر ازشون بپرسی در اینده چکار میخوای بکنی هیچ چشم اندازی ندارن جز اینکه میخوایم بریم خارج خودم تصمیم دارم 70 واحد که شد فوق دیپلم بگیرم بیام بیرون اصلا نمیتونم این جو رو تحمل کنم .... این دو سال واقعا وقتمو تلف کردم اگه دنبال یه مهارت رفته بودم حداقل یه سابقه کاری داشتم !
      کاملا درسته ... حرفات برام تازگی نداره چون همشو درک کردم و کاملا در جریانم
      شما که اینارو فهمیدی ازین به بعد خودت میتونی تصمیم بگیری که بازم این راهو ادامه بدی یا اینکه کلا داستان رو عوض کنی .

شخصا این موضوع رو بعد از 6 ترم دانشگاهی و یک سال پشت کنکور موندن فهمیدم و انصراف دادم . ( حماقت 4 سال از بهترین سال های زندگی )
      این تصمیم من یکی از تاثیر گذارترین تصمیمات من در زندگیم بود که جهش قدرتمندی رو برام بوجود آورد و تونستم چندین بیزنس مختلف رو تجربه کنم و توسعه دهنده باشم
      در حال حاضر هم با اینکه نه مدرک خاصی دارم و نه کارت پایان خدمت ، پیشنهاد های کاری خیلی خوبی دارم.

این زندگی مال شماست . تصمیماتون لحظه به لحظه شو میسازه .

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biskie نمایش پست ها
      کاملا درسته ... حرفات برام تازگی نداره چون همشو درک کردم و کاملا در جریانم
      شما که اینارو فهمیدی ازین به بعد خودت میتونی تصمیم بگیری که بازم این راهو ادامه بدی یا اینکه کلا داستان رو عوض کنی .

شخصا این موضوع رو بعد از 6 ترم دانشگاهی و یک سال پشت کنکور موندن فهمیدم و انصراف دادم . ( حماقت 4 سال از بهترین سال های زندگی )
      این تصمیم من یکی از تاثیر گذارترین تصمیمات من در زندگیم بود که جهش قدرتمندی رو برام بوجود آورد و تونستم چندین بیزنس مختلف رو تجربه کنم و توسعه دهنده باشم
      در حال حاضر هم با اینکه نه مدرک خاصی دارم و نه کارت پایان خدمت ، پیشنهاد های کاری خیلی خوبی دارم.

این زندگی مال شماست . تصمیماتون لحظه به لحظه شو میسازه .
      ممنون

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شما تصمیمتون رو گرفتین .
      من افرادی رو دیدم که این راه رو رفتن ...امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری .

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اگ این توانایی رو تو خودتون میبینین که با سختی ها مبارزه کنین و کم نیارین،خارج از کشور گزینه ی هیجان انگیزیه
      پر از چالشای جور واجوره

Sent from my MediaPad 10 Link+ using Tapatalk

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا76 نمایش پست ها
      اگ این توانایی رو تو خودتون میبینین که با سختی ها مبارزه کنین و کم نیارین،خارج از کشور گزینه ی هیجان انگیزیه
      پر از چالشای جور واجوره

Sent from my MediaPad 10 Link+ using Tapatalk
      اره باید جالب باشه

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن