خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات

Lightbulb یه لحظه تشریف بیارید:) بُرید و دَرید

بچه ها من امروز بشدت ذهنم درگیره . بنظر شما بُرید و دَرید توی درس اول ادبیات پیش جناسن ؟ و دلیلتون چیه ..؟ تو کتاب محوری ادبیات گاج ک چاپ 93 هس نوشته جناسن دبیرمونم گفت جناسه ولی نمیتونم هضم کنم این موضوعو آخه دوتا اختلاف داره یه حرکت و یه حرف .. امیدوارم جواب قانع کننده بدین (
      ویرایش توسط Tia : 27 دی 1396 در ساعت 01:50 دلیل: عنوان

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برا منم سوال شد ، نمی تونه جناس (اختلافی) باشه چون دو واژه تنها در یک حرف می تونن اختلاف داشته باشن مثل شهر و بهر .
      پ ن : اینا حتی بحر هم جناس ندارن.
      پ ن : اگه افزایشی باشه ( البته که نیست) قضیه فرق می کنه مثلا جان و جَهان با هم جناس دارن. و قامت و قیامت و ...
      ویرایش توسط Pasteur : 15 مهر 1396 در ساعت 22:19

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pasteur نمایش پست ها
      برا منم سوال شد ، نمی تونه جناس (اختلافی) باشه چون دو واژه تنها در یک حرف می تونن اختلاف داشته باشن مثل شهر و بهر .
      پ ن : اینا حتی بحر هم جناس ندارن.
      پ ن : اگه افزایشی باشه قضیه فرق می کنه مثلا جان و جَهان با هم جناس دارن. و قامت و قیامت و ...
      اخه اگه جناس افزایشی هم باشن هم نمیشه...چون بازم باید تو ی حرف(صامت یا مصوت ) یکی از یکی بیشتر باشه که اینا اینجوری نیستن اگ اختلافی هم در نظر بگیریم باید یکیشونو لحاظ کنیم که نمیشه ...مگه اینکه فقط اختلاف رو تو حرف ب و د لحاظ کنیممم و بگیم که اون مصوت ها نشانه اینه ک تعداد حروفشون و ترتیبشون یکسانه (چون میگفتیم برای جناس اختلافی باید تعداد حروف و ترتیبشون یکسان باشه/) مثلا اینا ترتیب مصوت و صامتشون و تعدادشون برابر و بیایم فقط اون حرف اولو در نظر بگیریم(که بازم حس میکنم غلطه) در کل این دو تا بیشتر هم قافین و هم وزن تاا جناس:/

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FatemehAbsalan نمایش پست ها
      بچه ها من امروز بشدت ذهنم درگیره . بنظر شما بُرید و دَرید توی درس اول ادبیات پیش جناسن ؟ و دلیلتون چیه ..؟ تو کتاب محوری ادبیات گاج ک چاپ 93 هس نوشته جناسن دبیرمونم گفت جناسه ولی نمیتونم هضم کنم این موضوعو آخه دوتا اختلاف داره یه حرکت و یه حرف .. امیدوارم جواب قانع کننده بدین (
      سلام
      بله جناس دارن
      قديميا حرف رو ميشناختن و نه واج رو
      با اين نگاه، اين دو واژه فقط در يك "حرف" اختلاف دارن.

همه لطف خداست.

5. Top | #5
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi nazari نمایش پست ها
      سلام
      بله جناس دارن
      قديميا حرف رو ميشناختن و نه واج رو
      با اين نگاه، اين دو واژه فقط در يك "حرف" اختلاف دارن.
      با تشکر از حضور دوباره شما در جمع کنکوری ها ، که بتوانیم با کمک همدیگر ، انجمن کنکور را به مسیر اولیه خود که همانا شفاف سازی مطالب کنکور است برسانیم ، هرچند که مدیریت سایت نیز از این مقوله فاصله نجومی گرفته است ..

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ostadmomeni نمایش پست ها

با تشکر از حضور دوباره شما در جمع کنکوری ها ، که بتوانیم با کمک همدیگر ، انجمن کنکور را به مسیر اولیه خود که همانا شفاف سازی مطالب کنکور است برسانیم ، هرچند که مدیریت سایت نیز از این مقوله فاصله نجومی گرفته است ..
      سلام استاد دو تا سوال

۱ - تبدیل co به co2 سوختن محسوب میشه یا ترکیب ؟
      ۲- استاد گزینه ۲ چرا این جمله رو غلط گرفته ؟ مخلوط گازی no2 و n2o4 در فشار بالا ، کم رنگ تر است

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چون با افزایش فشار کاهش حجم داریم بنابراین غلظت این دوتا گاز در تعادل جدید بیشتر از تعادل قبله بنابراین مخلوط گازی پررنگتری داریم
      جواب سوال دومتون بود
      بالاخره به اون چیزی که میخوام میرسم
      برای موفقیت هیچوقت دیر نیست

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط persian queen نمایش پست ها
      چون با افزایش فشار کاهش حجم داریم بنابراین غلظت این دوتا گاز در تعادل جدید بیشتر از تعادل قبله بنابراین مخلوط گازی پررنگتری داریم
      جواب سوال دومتون بود
      اولا سوال گفته در فشار بالا نه اینکه فشار رو زیاد کنیم حس کنم این دو تا با هم فرق داره
      دوم اینکه خب با افزایش فشار واکنش به سمت تعداد مول گازی کمتر میره یعنی به سمت تولید n2o4 و مصرف no2 , خب در اینصورت قاعدتا واکنش کم رنگ میشه دیگه

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      سلام استاد دو تا سوال

۲- استاد گزینه ۲ چرا این جمله رو غلط گرفته ؟ مخلوط گازی no2 و n2o4 در فشار بالا ، کم رنگ تر است
      توی سال سوم قسمت قانون هس میخونیم که تبدیل کربن به کربن دی اکسید 2 قسمتی هستش
      توی قسمت دوم تبدیل co به کربن دی اکسید هستش که میبنیم آنتالپی منفی داره درنتیجه کرماده هستش
      همچنین توی فصل اول سال سوم میخونیم واکنش سوختن واکنشی هستش که علاوه بر ترکیب واکنش دهنده با اکسیژن مقدار قابل توجهی گرما تولید کنه
      و میبنیم که ترکیب co با اکسیژن به مقدار قابل توجهی گرماده هستش درنتیجه این نوع واکنش سوختن محسوب میشه
      البته دادن این نوع سوال زیاد خوب نیس
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

10. Top | #10
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      سلام استاد دو تا سوال

سلام
      قبل از هر چیز یاد آوری کنم که این پست مربوط به ادبیات است نه شیمی . ولی از آن جایی که خالصانه سوال کردید ، من پاسخ قطعی را به شما خواهم داد .
      1- تبدیل کربن مونوکسید به کربن دی اکسید در درجه اول از نوع سوختن است و برای آن انتالپی سوختن تعریف می شود . ( دسته بندی سوختن از ترکیب جدا است . !!! )
      2- مخلوط گاز نیتروژن دی اکسید و دی نیتروژن تترااکسید ، با افزایش فشار سیستم ، با کاهش حجم و افزایش غلظت اجزای مولکولی مواجه می شود ، هر چند که واکنش در جهت تولید گاز بی رنگ هدایت می شود ، ولی تاثیر کاهش حجم و افزایش غلظت بیشتر است و مخلوط نسیت به حالت قبلی پر رنگ تر خواهد بود .

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ostadmomeni نمایش پست ها

سلام
      قبل از هر چیز یاد آوری کنم که این پست مربوط به ادبیات است نه شیمی . ولی از آن جایی که خالصانه سوال کردید ، من پاسخ قطعی را به شما خواهم داد .
      1- تبدیل کربن مونوکسید به کربن دی اکسید در درجه اول از نوع سوختن است و برای آن انتالپی سوختن تعریف می شود . ( دسته بندی سوختن از ترکیب جدا است . !!! )
      2- مخلوط گاز نیتروژن دی اکسید و دی نیتروژن تترااکسید ، با افزایش فشار سیستم ، با کاهش حجم و افزایش غلظت اجزای مولکولی مواجه می شود ، هر چند که واکنش در جهت تولید گاز بی رنگ هدایت می شود ، ولی تاثیر کاهش حجم و افزایش غلظت بیشتر است و مخلوط نسیت به حالت قبلی پر رنگ تر خواهد بود .
      استاد اول خیلی ممنون بابت جوابتون
      راستش چون این سوال خیلی ذهنمو درگیر کرده بود تا دیدم تو تاپیک هستین پرسیدم وگرنه میدونم تاپیک مربوط به ادبیات باز هم عذر خواهی میکنم

فقط استاد این موضوعی که گفتین رو باید از کجا متوجه شیم ؟ یعنی اینکه تاثیر کاهش حجم و افزایش غلطت بیشتر نسبته به عامل اول بیشتر هستش ؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن