خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کـلاس کنکـور دقیـقه ای ۴۴۵۰۰تومـان!

یکی از بازارهایی که در هیچ زمانی با رکود روبه‌رو نشده است و همیشه مشتریان خود را دارد، در دستان معلمان کنکور است. والدین برای ارتقای رتبه کنکور فرزندان خود رقم‌های هنگفتی را هزینه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «در روزهای گذشته آمار شغل‌های پردرآمد کشور در رسانه‌ها منتشر شد. میان مشاغلی که به پولساز بودن معروف هستند، مانند پزشکی و مدیران نفتی، به شغل معلمی نیز اشاره شده بود که موجب تعجب بسیاری از کاربران شد!
      57516830.jpg

در حال حاضر یکی از بازارهای پرمخاطب، بازار تدریس «کنکوری‌ها» است. معلم‌هایی که برای تدریس به دانش‌آموزان کنکوری در این بازار نام‌شان تبدیل به یک برند معروف شده، از این طریق درآمدهای بالایی را کسب می‌کنند. موسسه‌ها، آموزشگاه‌ها و مدارس برای بالا بردن آمار قبولی دانش‌آموزان خود در کنکور از معلم‌های برند و مطرح استفاده می‌کنند که هزینه این معلم‌ها نیز به شدت بالاست. از طرف دیگر والدین در زمینه آموزش فرزندان خود، هزینه‌های زیادی می‌کنند و به دنبال معلم‌های «برند» هستند. به طوری که گفته می‌شود هزینه معلم‌های «برند» که آمار رتبه قبولی دانش‌آموزان‌شان بالاست، به جلسه‌ای ۴ میلیون تومان نیز می‌رسد! در واقع دانش‌آموزان دقیقه‌ای حدود ۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای یادگیری از معلم‌های مشهور هزینه می‌کنند. البته این هزینه می‌تواند میان چند نفر تقسیم شود اما دانش‌آموزانی نیز هستند که به طور خصوصی و هفتگی برای هر درس معلم می‌گیرند.

از طرفی فارغ‌التحصیلان نیز به تدریس اقدام می‌کنند که آنها رقم کمتری را دریافت می‌کنند. آنها به طور معمول برای یک ساعت الی یک ساعت و نیم، بسته به درس و دانش‌آموز، بین ۱۰۰ هزار تومان الی ۲۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

هر چه تجربه و شهرت معلم بیشتر شود، این قیمت نیز افزایش پیدا می‌کند. به طور معمول با توجه به گزارش میدانی، اکثر دانش‌آموزان سال کنکور از مدارس غیر انتفاعی مناطق یک و دو تهران که معلم خصوصی می‌گیرند، برای جلسه یک ساعت و نیمی حدود ۶۰۰ هزار تومان الی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر معلم هزینه می‌کنند. در واقع معلم‌ها دقیقه‌ای ۶ هزار و ۶۰۰ تومان الی ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان برای تدریس پول دریافت می‌کنند.

اما به طور مجموع بسته به شهرت افراد این هزینه‌ها فرق دارد. معلم خصوصی کنکور از حداقل ۱۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان برای خانواده‌های دارای فرزند کنکوری هزینه دربردارد.))

دردمندان بلا زهر هلاهل دارند
      قصد این قوم خطا باشد هان تا نکنی
      رنج ما را که توان برد به یک گوشه چشم
      شرط انصاف نباشد که مداوا نکنی
      حافظ

2. Top | #2

نمایش مشخصات
      متاسفانه
      هزینه ی هنگفتی سالیانه صرف کنکور میشه تو کشور
      و این هزینه در جهت افزایش قدرت تستیه دانش آموزانه نه افزایش سطح سواد!
      طبیعیه این وسط یه سری کلاس هایی با هزینه ی هنگفتم باشن...
      LEAVE ONE WOLF ALIVE...& THE SHEEPS ARE NEVER SAFE

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من عمرم دادم تا رسیدم بقیه پولشون میدن
      ولی منم برا بچه ایندم هرچقد نیاز باشه خرج میکنم ک سختیایی ک من کشیدم تجربه نکنه
      این قانون نانوشته زندگی
      این بازار کنکور هم پر از نامرد
      ی و حقه بازی شده و همه دنبال پولن متاسفانه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مگه هنده انقدررررررر پول میگیرن
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      همه دوست دارن بچشون پزشک و دندونپزشک بشه.
      متاسفانه توی کشوری هستیم که خانواده فکر میکنه بچش تافته ی جدا بافتس و پزشکی توی مشتشه.

البته تقصیر خانواده نیست، چون راه پس و پیش نداره، همین بچه رو کلاس نفرستی، دو روز دیگه که نتیجه نگرفت، میگه شما والدین کوتاهی کردین و مثل بقیه پدر و مادرا منو پیش استادای خوب نفرستادین.

میدونین، مشکل از طرز فکر فاسد و گندیده مردمه. مشکل از عقب افتادگی قسمت اعظم کشوره.
      جَوونیم و خوش گذرون|

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryaei نمایش پست ها
      من عمرم دادم تا رسیدم بقیه پولشون میدن
      ولی منم برا بچه ایندم هرچقد نیاز باشه خرج میکنم ک سختیایی ک من کشیدم تجربه نکنه
      این قانون نانوشته زندگی
      این بازار کنکور هم پر از نامرد
      ی و حقه بازی شده و همه دنبال پولن متاسفانه
      خیلی خوب گفتی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مطمئن باش این پولا به قدری تو جیب بالاسریا میره که کنکورو بهیچ وجه جمع نمیکنن
      همین سازمان سنجش مثلا
      اگه فقط هزینه ثبت نام کنکور سراسری رو بدون در نظر گرفتن علاقمندی فرد به سایرین 18.000 ت تعیین کنیم
      از 929 هزار و 791 داوطلبیکه ثبت‌نام کردند کنکور امسال،16.736.238.000 (16 میلیارد و خورده ای تومن) میره تو خزانه دولت!
      پس کنکور سود داره برای چرخش مملکت و حذف شدنی نیست!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      مطمئن باش این پولا به قدری تو جیب بالاسریا میره که کنکورو بهیچ وجه جمع نمیکنن
      همین سازمان سنجش مثلا
      اگه فقط هزینه ثبت نام کنکور سراسری رو بدون در نظر گرفتن علاقمندی فرد به سایرین 18.000 ت تعیین کنیم
      از 929 هزار و 791 داوطلبیکه ثبت‌نام کردند کنکور امسال،16.736.238.000 (16 میلیارد و خورده ای تومن) میره تو خزانه دولت!
      پس کنکور سود داره برای چرخش مملکت و حذف شدنی نیست!
      خب از اون مقدار پول شما چرا همشو سود حساب میکنی؟؟ اصلن بعید میدونم سودی داشته باشه چه بسا ضرر هم داره برای سازمان سنجش!!!
      ابر کامپیوتر های سازمان سنجش رو دیدی؟؟ میدونی چقدر پولشه؟ منم نمیدونم ولی خیلیه پولش
      یا مثلن هزینه چاپ و . . .
      تازه از پاسخبرگ کنکور یکی دیگه هم چاپ میکنن برای محکم کاری !
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      علاوه بر تایید حرفای aka ، آخه 16 میلیارد تومن در مقایسه بودجه کشور اصلا عدد قابل ملاحظه ایه؟!!

من فکر می کنم در حال حاضر کنکور بهترین روش ممکنه ، مثلا اگر کنکور سراسری برگزار نشه مشکلات برطرف میشن؟؟
      طوری ظرفیت دانشگاها پر میشه که امثال ما خواب رشته های خوبو ببینن.
      مشکلات اقتصادی کشور کم نیست و به همین خاطر رقابت هر چند ناعادلانه مثل کنکور باید باشه ...

پ ن .. اگر سهمیه ها کمتر بشه بخش زیادی از بی عدالتی کنکور کم میشه .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن