خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط attila نمایش پست ها
      ایشون که از دارو اطلاع نداشتن : دی
      ولی شما تو دارو به نظرت دلیل اول یا همون چالش بیشتر نیست؟؟ @zizo
      پ.ن:اسم رشته و شهر رو نمی زنی تو بیو اینجا؟ خوبه ک ....حتی لازمه : )
      منم چون کلن از اول عمرم علاقه ای به دارو نداشتم موقع انتخاب رشتم اصلن درموردش تحقیقم نکردم...ولی خب فک میکنم چالش تو این رشته هم خییییلی زیادباشه
      پزشکی جهرم قبول شدم...حوصله ندارم بیوروتغیربدم
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zizo نمایش پست ها
      تا پایان تخصص یه 17-18 سالی زمان نیازه(با فرض اینکه دو سه سالی قبولی دستیاری زمان ببره)
      به نظر من تا آخرای دهه ی دوم زندگیشون میتونن پزشکی رو بزنن.مثلا 27-28
      ولی برای خانوم هایی که قصد بچه دار شدن و بزرگ کردن بچه هاشون رو دارن این عدد باید چند سالی بیاد پایین
      یا اقایونی که باید هزینه های خانواده شون رو بدن(مثلا حقوق یک رزیدنت حدود یک تومنه که خرج خانواده رو نمیده)
      ولی باز هم تاکید میکنم از شخصی به شخص دیگر این عدد متفاوته.ممکنه کسی پی اچ دی داشته باشه دوباره بخواد پزشکی بخونه
      یا امسال پردیس زنجان دانشجوی متولد 60 داره
      ولی نرمش اینه که وقتی سن میره بالا تمایل پیدا میکنن به سمت دندون که میشه کلا 6 سال
      27- 28 خوبه...من بیشتر رو 21-22 نظر داشتم .یعنی حدودای سن سال بعد خودم
      یعنی همین الانم با اینکه منطقا دیره ولی به نظر خودم خیلی دیره .یو نو ؟! : - "

نقل قول نوشته اصلی توسط zizo نمایش پست ها
      صحیح چالش در داروسازی بیشتره
      من منظورم چالش های وابسته به تشخیص بیماری بود و نه مثلا داروهایی که باعث درمانش میشه(یا اگه دبیرستانی بخوایم بگیم چالش در زیست شناسی مدنظرم بود و نه شیمی)
      و چه مرز باریکی است انتخاب بین این دو : )
      راستی خبر از رده بندی اخر دانشگاه های پزشکی داری؟؟
      10 تا به ترتیب نام ببر لطفا
      2/5 نمره : )

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza.f نمایش پست ها
      من داروی شیرازم. چیزای عادی درباره دارو رو با سرچ میتونید پیدا کنید. اما من حرف دیگه ای دارم.
      اول اینکه یه حرفی امروز استاد بیولوژی مولکولیمون زد جالب بود. میگفت رشته ای که ما اومدیم داروسازی نیست. اسم رشته ما Pharmacy ئه. که برگردان فارسیش داروسازی نمیشه. Pharmacist دارو نمیسازه. فارماسیست فقط با گرفتن تخصص مربوطه امکان ساختن دارو و این چیزا رو داره. فارماسی مجموعه ای از علومه. فارماسی شیمی هست. فیزیک هست. ریاضی هست. صد البته زیست هست. اخلاق پزشکی هست. اقتصاد هست. پزشکی هست.(ما 6 ساعت در هفته تشریح داریم فقط) یه فارماسیست اگه درست و حسابی درساش رو بخونه در پایان تحصلیش یه دانشمنده. اونطور که من میدونم توی کشورایی مثل کانادا و آمریکا تنها تشخیص برعهده پزشکه و تجویز و ادامه مراحل درمان با فارماسیسته. از طرفی درسای این رشته انقدر سخت هست که(فقط بگم. این سختی به گفته چندتا از دانشجو های پزشکی که من میشناختم از پزشکی هم بیشتره. حالا صحتش رو بررسی کنید. من نمیدونم) تعداد زیادی از افرادی که با علاقه صرف نیومدن در ادامه فقط درسا رو پاس کنند. پس اگه قبول شده رشته دیگه ای هستید و اومدید دارو برای خودتون بهتره که از اول شروع کنید (من خودم کلا 8 تا دارو زده بودم چهارمیش شیراز بود. اگرم برمیگشتم بیشتر میخوندم که داروی تهران قبول شم)
      تحت تاثیر جو هم قرار نگیرید. یکی از دوستای من مدال طلای المپیاد شیمی 89 داشت. الان داروی تهران میخونه(خودتون میدونید که مدال آور هر رشته-دانشگاهب میتونه بره) پس ببینید علاقه تون چیه. همین الان کشور داره مثلا به سمت طرح individualized medicine میره.(سرچ کنید ببینید چیه)که یعنی فضاهای شغلی چند ده برابر برای فارماسیست های "علاقه مند".حالا بقیه رو خود دانید. اما توصیه من فقط یه چیزه. دنبال علاقه تون باشید. اگه تحت تاثیر جو جایی برید ، یا همون جو دلسردتون میکنه یا مشکلات خودتون رو گردن همین جو میندازید.
      مرسی .دقیقا دنبال این حرفای کمتر شنیده شده بودم که دوستان تا الان خیلی خوب بودن <3
      حرفای شما درسته و اونطور که من شنیدم اگه بخواییم نسبت به اونور بسنجیم هم پذیرش دارو از پزشکی یا دندان راحتتره!
      فقط فکر میکنم تو ایران کمتر دانشجویی به سطحی که میگی برسه .بیشتر دانشجو ها دنبال کار روتین اند .
      راستی در مورد تخصص ها و ادامه تحصیل دارو هم حرف بزن لطفا+سوال اخر نقل بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط seven نمایش پست ها
      منم چون کلن از اول عمرم علاقه ای به دارو نداشتم موقع انتخاب رشتم اصلن درموردش تحقیقم نکردم...ولی خب فک میکنم چالش تو این رشته هم خییییلی زیادباشه
      پزشکی جهرم قبول شدم...حوصله ندارم بیوروتغیربدم
      در مورد این قضیه حوصله و اینا مرسی که هستی
      فکر میکردم مشکل از منه درحالیکه الان فهمیدم یه موضوع خیــــلی طبیعی و نرماله : - "

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط attila نمایش پست ها
      27- 28 خوبه...من بیشتر رو 21-22 نظر داشتم .یعنی حدودای سن سال بعد خودم
      یعنی همین الانم با اینکه منطقا دیره ولی به نظر خودم خیلی دیره .یو نو ؟! : - "

و چه مرز باریکی است انتخاب بین این دو : )
      راستی خبر از رده بندی اخر دانشگاه های پزشکی داری؟؟
      10 تا به ترتیب نام ببر لطفا
      2/5 نمره : )

مرسی .دقیقا دنبال این حرفای کمتر شنیده شده بودم که دوستان تا الان خیلی خوب بودن <3
      حرفای شما درسته و اونطور که من شنیدم اگه بخواییم نسبت به اونور بسنجیم هم پذیرش دارو از پزشکی یا دندان راحتتره!
      فقط فکر میکنم تو ایران کمتر دانشجویی به سطحی که میگی برسه .بیشتر دانشجو ها دنبال کار روتین اند .
      راستی در مورد تخصص ها و ادامه تحصیل دارو هم حرف بزن لطفا+سوال اخر نقل بالا

در مورد این قضیه حوصله و اینا مرسی که هستی
      فکر میکردم مشکل از منه درحالیکه الان فهمیدم یه موضوع خیــــلی طبیعی و نرماله : - "
      فایل پیوست رو بچه ها فرستاده بودن گروه کلاسمون.فکر کنم معتبر باشه
      نه بابا 21-22 که خیلی خوبه.تقریبا همه ی بچه های کلاس ما در همین رنجن.اونایی که سال اول دوم قبول شدن تعدادشون کمه نسبتا
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست photo_2017-09-28_20-49-37.jpg  

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من فقط در حد اطلاعاتم صحبت می کنم
      در مورد تخصص های دارو از نظر من بهترینش همون فارموکتراپی هستش که چون این گروه کاملا در بیمارستان هستن درامد خیلی خوب و همچنین پرستیژ خوبی دارن
      ولی تخصص های بعدی حداقل در ایران چنگی به دل نمی زنه

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aries نمایش پست ها
      به نظر من هر کس علاقه ی خودش مهمه
      ولی واقعا متاسفم برای بعضی از هم همکلاسی هام
      که خودشون رو قبول نشده ی دندون و پزشکی میدونن
      نه قبول شده ی داروسازی
      "من با فلان رتبه پزشکی زابل هم نیاوردم..."
      "من اگه بیشتر میخوندم پزشکی یا دندون قبول بودم..."
      "ما همه قراره دارو فروش شیم..."
      واقعا این تعابیر واسه منی که رشتمو با علاقه انتخاب کردم خیلی دردناکه...
      ولی امیدوارم همین افراد هم به درجات بالایی برسن تو داروسازی...
      به هر حال رشته ها انتخاب شدن و الان این مهمه که چطور تو رشته ای که تحصیل میکنیم موفق شیم
      ایشالا که همه بتونن
      عذرخواهی میکنم شمارو نقل گرفتم.

دقیقا این صحبت شما رو منم متاسفانه شاهدبودم!

واینکه عنوان میشه واسه خاطراینکه پزشکی و دندان قبول نشدیم دارو دراومدیم غیرمنصفانه س!

((داروسازی)) یه عشق بینهایت میخواد

قطعا همین علاقه باعث میشه ان شاالله موفقیت بیشتری داشته باشیم و دوران تحصیلمون دلچسب باشه.

Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ب نظر من سوال اشتباهیه بگیم کدوم بهتره چون هر کسی طبق علاقه خودش یکی رواز انتخاب میکنه
      یکی ب خون اینا علاقه نداره و از پزشکی بدش میاد
      یکی دنبال تنوعه و وسعت اطلاعات و از دندون بدش میاد
      یکی هم از حفظی بودن همه درس ها بدش میاد و نمیخواد دارو بزنه
      اگه بر حسب علاقه بگیم اینجوریه
      ولی اگه بخواییم بر حسب درآمد بگیم خب دندون زودتر ب درآمد میرسه

بسته ب خود فرد داره که چی رو الویت قرار بده
      در مورد فرق دانشگاه ها هم توی پزشکی عمومی زیاد فرقی ندارن و دندون ولی فرق داره و بسته ب اینکه چند تا کلینیک دارن و کجای شهره و چند تا دانشجوی تخصص دارن فرق داره البته اینا رو پزشکی هم هست ولی خب پزشکی رو باید شهر ب شهر. بگیم و از حوصله من و این بحث خارجه
      در مورد دارو هم تا جایی که اطلاع دارم شهر هایی که شرکت دارو سازی دارن توی الویت انتخاب باشن بهتره

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      ب نظر من سوال اشتباهیه بگیم کدوم بهتره چون هر کسی طبق علاقه خودش یکی رواز انتخاب میکنه
      یکی ب خون اینا علاقه نداره و از پزشکی بدش میاد
      یکی دنبال تنوعه و وسعت اطلاعات و از دندون بدش میاد
      یکی هم از حفظی بودن همه درس ها بدش میاد و نمیخواد دارو بزنه
      اگه بر حسب علاقه بگیم اینجوریه
      ولی اگه بخواییم بر حسب درآمد بگیم خب دندون زودتر ب درآمد میرسه

بسته ب خود فرد داره که چی رو الویت قرار بده
      در مورد فرق دانشگاه ها هم توی پزشکی عمومی زیاد فرقی ندارن و دندون ولی فرق داره و بسته ب اینکه چند تا کلینیک دارن و کجای شهره و چند تا دانشجوی تخصص دارن فرق داره البته اینا رو پزشکی هم هست ولی خب پزشکی رو باید شهر ب شهر. بگیم و از حوصله من و این بحث خارجه
      در مورد دارو هم تا جایی که اطلاع دارم شهر هایی که شرکت دارو سازی دارن توی الویت انتخاب باشن بهتره

ترتیب دانشکده های پزشکی رو میدونین حدودی؟؟

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من داروی شیرازم. چیزای عادی درباره دارو رو با سرچ میتونید پیدا کنید. اما من حرف دیگه ای دارم.
      اول اینکه یه حرفی امروز استاد بیولوژی مولکولیمون زد جالب بود. میگفت رشته ای که ما اومدیم داروسازی نیست. اسم رشته ما Pharmacy ئه. که برگردان فارسیش داروسازی نمیشه. Pharmacist دارو نمیسازه. فارماسیست فقط با گرفتن تخصص مربوطه امکان ساختن دارو و این چیزا رو داره. فارماسی مجموعه ای از علومه. فارماسی شیمی هست. فیزیک هست. ریاضی هست. صد البته زیست هست. اخلاق پزشکی هست. اقتصاد هست. پزشکی هست.(ما 6 ساعت در هفته تشریح داریم فقط) یه فارماسیست اگه درست و حسابی درساش رو بخونه در پایان تحصلیش یه دانشمنده. اونطور که من میدونم توی کشورایی مثل کانادا و آمریکا تنها تشخیص برعهده پزشکه و تجویز و ادامه مراحل درمان با فارماسیسته. از طرفی درسای این رشته انقدر سخت هست که(فقط بگم. این سختی به گفته چندتا از دانشجو های پزشکی که من میشناختم از پزشکی هم بیشتره. حالا صحتش رو بررسی کنید. من نمیدونم) تعداد زیادی از افرادی که با علاقه صرف نیومدن در ادامه فقط درسا رو پاس کنند. پس اگه قبول شده رشته دیگه ای هستید و اومدید دارو برای خودتون بهتره که از اول شروع کنید (من خودم کلا 8 تا دارو زده بودم چهارمیش شیراز بود. اگرم برمیگشتم بیشتر میخوندم که داروی تهران قبول شم)
      تحت تاثیر جو هم قرار نگیرید. یکی از دوستای من مدال طلای المپیاد شیمی 89 داشت. الان داروی تهران میخونه(خودتون میدونید که مدال آور هر رشته-دانشگاهب میتونه بره) پس ببینید علاقه تون چیه. همین الان کشور داره مثلا به سمت طرح individualized medicine میره.(سرچ کنید ببینید چیه)که یعنی فضاهای شغلی چند ده برابر برای فارماسیست های "علاقه مند".حالا بقیه رو خود دانید. اما توصیه من فقط یه چیزه. دنبال علاقه تون باشید. اگه تحت تاثیر جو جایی برید ، یا همون جو دلسردتون میکنه یا مشکلات خودتون رو گردن همین جو میندازید.
      بهتر از این میشد خلاصه اش کرد؟؟ : )

%D9%8164%D9%82%D8%BA%D8%AB.jpg

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      رتبه بندی منظورته؟

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جا برای پیشرفت خوب تو ایران برای داروسازی هست؟یعنی امکانات دانشگاها که میدونید چقدر ابزار لازمه و حمایت های مالی دولت یا شرکت های خصوصی برای کارهای پژوهشی خوبه؟
      مدرک داروسازی ایران چقدر تو جاهای دیگه معتبره ؟
      دروس دانشگاه ها و نحوه ارائه دروس اینجا اپدیت روز دنیاست؟یعنی چقدر میشه با دروس اینجا اونور مانور داد و کار کرد یا تو امتحانا شرکت کرد؟ @par.rah@

نقل قول نوشته اصلی توسط Aries نمایش پست ها
      به نظر من هر کس علاقه ی خودش مهمه
      ......
      من داروی شیرازم. .....
      .

you can't kill spirit even if you try too​

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      جا برای پیشرفت خوب تو ایران برای داروسازی هست؟یعنی امکانات دانشگاها که میدونید چقدر ابزار لازمه و حمایت های مالی دولت یا شرکت های خصوصی برای کارهای پژوهشی خوبه؟
      مدرک داروسازی ایران چقدر تو جاهای دیگه معتبره ؟
      دروس دانشگاه ها و نحوه ارائه دروس اینجا اپدیت روز دنیاست؟یعنی چقدر میشه با دروس اینجا اونور مانور داد و کار کرد یا تو امتحانا شرکت کرد؟ @par.rah@

همه ی دانشگاه های ایران رو نمیدونم اما تهران و علوم دارویی (آزاد) نسبتا معتبرن و راحتتر پذیرش میدن برای خارج.
      جا برای پیشرفت خیلی عالی نیست، اما بد هم نیست و میشه گفت در حد قابل قبولی میشه پیشرفت کرد اما فاینالی به اون داروسازیه نمیرسی! ولی میتونی پیشرفت کنی
      آپدیت بودن درسها راستش به استادا ربط داره. ما یه استاد داریم 75 سالشونه اما مقالات سال 2018 هم تو تدریسشون میارن اما خیلیا واقعا اینطوری نیستن اما سواد لازم برای آزمونهای خارجی رو خواهید داشت در هر صورت چون خودتون از یه مدت به بعد یاد میگیرید برای آپدیت بودن نباید از استادا انتظاری داشته باشید و خودتون میرید سمت علاقتون.
      نکته آخر اینکه حمایت دولت و دانشگاه تو سالهای اخیر واقعا زیاد شده برای کارهای علمی و کارآرینی تو حوزه خودت.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      همه ی دانشگاه های ایران رو نمیدونم اما تهران و علوم دارویی (آزاد) نسبتا معتبرن و راحتتر پذیرش میدن برای خارج.
      جا برای پیشرفت خیلی عالی نیست، اما بد هم نیست و میشه گفت در حد قابل قبولی میشه پیشرفت کرد اما فاینالی به اون داروسازیه نمیرسی! ولی میتونی پیشرفت کنی
      آپدیت بودن درسها راستش به استادا ربط داره. ما یه استاد داریم 75 سالشونه اما مقالات سال 2018 هم تو تدریسشون میارن اما خیلیا واقعا اینطوری نیستن اما سواد لازم برای آزمونهای خارجی رو خواهید داشت در هر صورت چون خودتون از یه مدت به بعد یاد میگیرید برای آپدیت بودن نباید از استادا انتظاری داشته باشید و خودتون میرید سمت علاقتون.
      نکته آخر اینکه حمایت دولت و دانشگاه تو سالهای اخیر واقعا زیاد شده برای کارهای علمی و کارآرینی تو حوزه خودت.
      یه رفع ابهام یا توضیح بیشتر برای بخش دوم خط دومت بزن ا(مشخص کردم)
      در رابطه با حمایت فقط از نظر دادن ابزار و امکانات یا حقوق هم میدن؟ از میزانش اطلاع داری؟
      درامد داروسازی فقط به اون 6-7 تومن مسئول فنی یا داشتن داروخوونه اونم باشه یا نباشه یا کجا باشه محدود میشه؟زمینه های شغلی دیگه رو با درامدشون اگه سراغ داری معرفی کن لطفا.
      اینکه یه جاهایی میگن درامد داروسازی میتونه با انتهای باز و خیلی زیاد صحت داره و دقیقا یعنی چی و چطور؟
      میشه چند تا سایت فارسی مختص داروسازی معرفی کنی .پژوهش ها و اخبار و اتفاقات و .....
      .

you can't kill spirit even if you try too​

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

یه رفع ابهام یا توضیح بیشتر برای بخش دوم خط دومت بزن ا(مشخص کردم)
      در رابطه با حمایت فقط از نظر دادن ابزار و امکانات یا حقوق هم میدن؟ از میزانش اطلاع داری؟
      درامد داروسازی فقط به اون 6-7 تومن مسئول فنی یا داشتن داروخوونه اونم باشه یا نباشه یا کجا باشه محدود میشه؟زمینه های شغلی دیگه رو با درامدشون اگه سراغ داری معرفی کن لطفا.
      اینکه یه جاهایی میگن درامد داروسازی میتونه با انتهای باز و خیلی زیاد صحت داره و دقیقا یعنی چی و چطور؟
      میشه چند تا سایت فارسی مختص داروسازی معرفی کنی .پژوهش ها و اخبار و اتفاقات و .....

یعنی تولید داروی جدید نداریم داخل کشور و همش مونتاژ کشور های دیگست
      مسئول فنی حقوقش همونیه که گفتی ولی داروخونه بزنی اوضاع خیلی بهتره مخصوصا تو مناطق محروم تر
      بله چون وارد حیطه اقتصاد و صنفت میشی بعضی جاها درامدت حد نداره. مثلا یه محصولی رو تولید کنی و بفروشی به یه کارخونه ای خارج ایران و از اون پول در بیاری یا ...
      متاسفانه سایت فارسی برای معرفی دقیق داروسازی نداریم. گوگل کنی، سایتای خوب خارجی گیر میاد

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در راستای آپ کردن تاپیک های خوب (1)
      و ادامه دادن نسیم ملایمی که با زدن چند تاپیک مشاوره ای و معرفی توسط برخی از رفقا برای افزایش سطح انجمن انجام شد .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)