خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 41 از 41
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حامد جان الف يادت رفت
      بنويس
      به خدا خدا هواي منو داره

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله حق باشماست هرکسی میاد پیام خصوصی میده بهم میگه باز یادم میره
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein-73 نمایش پست ها
      حامد جان الف يادت رفت
      بنويس
      به خدا خدا هواي منو داره

ما دوباره سبز میشویم

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parastu23 نمایش پست ها
      اییکیو برا بنده سطحش بالا نیست؟
      اگ سطحت ضعیف چرا یکم بالاس
      ولی اگ بخای الگو از اول کار کنی خیلی سخت بشه بتونی تستا ایکیو هم وخت کنی بزنی
      ایکیو دلیل سختیش ی چیز اونم ترکیبی بودنش و لازمش اینه ک شما رو هر۳۰فصل تسلط نسبی در حد مطالعه متن کامل همه فصلا انجام داده باشی

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      روش مطالعه زیست رتبه81کشوری تجربی امسال که زیست رو92 زدن بدون داشتن معلمی..فقط با تلاش مستمر خودش..از دوستان هستن

این روش من بود
      قدم اول خواندن سطحی کتاب
      قدم دوم خواندن کمی دقیق تر در روز بعد
      قدم سوم تست زنی از کتاب سطح متوسط مثل الگو همراه بررسی سوالات با پاسخنامه و نکته برداری(روز سوم)
      قدم چهارم و پنجم خواندن دقیق تر فصل در روز های بعدی
      قدم ششم تست زنی از کتاب سطح بالا مثل ایکیو با بررسی پاسخنامه و نکته برداری
      در قدم های بعدی خواندن دقیق متن همراه با نکته ها و تحلیل ان

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryaei نمایش پست ها
      رتبه۲منطقه۳ امسال پوریا جان بحیرایی۲۱کشور شدن
      دسوت عزیز مشکل بنده خوندن درسنامه هستش+کلی وقتمو میگیره+من اول درسنامه میخونم بعد تست میزنم

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کتاب درسی رو دقیق و تست‌وار بخون
      درسنامه از قسمت‌های ترکیبی و مفهومی استفاده کن

و اینکه تست رو با هدف سنجشی نزن با هدف آموزشی بزن
      هر تست نکاتی داره که باید مثل متن کتاب یاد گرفت

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من امسال رتبه ام 2570 شد مجبور شدم بمونم حالا کنکور امسال 50 زدم روشم این بود که کتاب درسی به علاوه ویس یه کانال تلگرام ولی رفیقم حرف.اخر داشت زیست کنکور 80 زد منم میخام تا فردا تا هفته دیگه بخرمش اگه خوب بود بهتون میگم البته یه رفیق داشتم 60 زد امسال دارو پردیس قبول شد روش خوندنش کتابنامه مهروماه وتست ای کیو بود حالا من تجربیاتو گفتم اصلا ولش کن لعنت به این سهمیها که ازاد لا این رتبه قبول نشدم و باید سال چهارم بشینم باز کنکور بدم من پیر کنکورم من بدبختم دعا کنید امسال قبول شم

8. Top | #38
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام
      بنظر بنده ، شما باید اول معلم درس رو بده مفاهیم اصلی دستت بیاد.
      همون روز یک بار کامل با حساسیت وحشتناک به قید ها و مشابهات ، بخونی درس رو.
      روز بعد دوباره بخونی درس رو .
      سپس از کتاب اقای هاشمی انتشارات الگو ، درسنامه هارو بخونی و تیکه تیکه تست هارو بزنی.

وقت ازت میگیره هرکدوم روزی 3 الی 4 ساعت که برای زیست طبیعیه این زمان

اخر هفته هم غلط هات رو دوباره جواب بدی و قبل اینکه غلط هات رو جواب بدی یک بار دیگه درس رو از متن کتاب درسی بخونی.

برای زیست فقط یک راه هست : کتاب درسی رو چندین بار بخونی طوری که حالت بهم بخوره روز کنکور دیگه از متن و همه جاشو فول باشی ، درسنامه نشرالگو رو حداکثر 2 بار بخونی تا مشابهات رو خوب بفهمی و بدونی به اصطلاح به چه چیزایی گیر بدی تو کتاب درسی !

موفق باشید

9. Top | #39
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      اولش که میخوای بخونی همیشه سخته
      روز اول بخون
      روز دوم مطلب جدید+مرور مطالب قبلی
      روز سوم مطلب جدید+مرور مطالب قبلی
      همینجوری ادامه میدی
      البته موقع تست زدن نکات مهمو حتما تو کتاب بخش مرتبط باهاش یادداشت کن تا همیشه بتونی مرور کنی و بره تو حافظه بلند مدتت
      با این روش بری احساس میکنم بهتر نتیجه بگیری
      وقتتم زیاد نمیگیره
      درضمن تستایی که میزنیو باید با جنبه اموزشی بهش نگا کنی نه اینکه ازمون

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوندن دقيق كتاب بعد تا ميتوني زدن تست تاليفي و نوشتن نكاتشون.در اخر هم براي جمع بندي تست كنكور بزن
      رو صندلي داغ هستم

11. Top | #41
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام ؛
      دوست عزیز من هم معلم زیست خوبی نداشتم تا حالا و اغلب خودم مطالعه میکنم با این حال سطح زیستم رضایت بخشه.
      روزی 2_3 ساعت زیست کافیه ، به شرطی که مرور و خلاصه نویسی رو هم توی برنامه قرار بدید .
      زیست درسیه که نیازمند مرور زیاد و مفهومی خوندنه! اگر شما 6_5 ساعت رو صرف مطالعه کنید به نظرم بازدهی شما در حد همون 2_3 ساعته و بقیه ساعات صرف خوندنی میشه که کمترین بازدهی رو داره !
      شاید الان بگید که نه توی این 5_6 ساعت همه مطالب رو خوب یاد میگیرید ولی آیا بعد از گذشت 1 ماه کاملا به یاد میارید؟
      من این روش رو توی تاپیک های مختلف گفتم و خودم ازش استفاده میکنم .
      بعد از مطالعه هر مبحث ؛ خلاصه ای از اون رو توی یک برگه مینویسم (یا علامت میزنم) ، بعد از تست زدن ، نکات مهم رو هم توی همون کاغذ یادداشت میکنم و این یادداشت ها رو روزانه قبل از شروع زمان زیستی که معین کردم مرور میکنم ( کم کم ، مدت مرور کوتاه تر میشه جوری که یک مبحث رو حتی توی 10 دقیقه هم مرور کردم ، این باعث تثبیت مطالب میشه) خب ، حالا بین اون مطالب نکات خیلی مهم رو میتونم شناسایی کنم و توی خلاصه نویسی های خیلی کوتاه نگه دارم برای دوران جمع بندی.

اینجوری توی مطالعه زیستتون ، کوتاه ترین زمان و بیشتری بازدهی رو خواهید داشت.
      موفق باشید.

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن