خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظرتون سهمیه ایثارگرای توی کنکور باید باشه یا نباشه

رأی دهندگان
    102. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • باشه

18 17.65%
    • نباشه

84 82.35%
    صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 79
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      موافقت مجلس با حذف بندهایی از سهمیه‌های ایثارگران برای ورود به دانشگاه‌ها

مجلس شورای اسلامی به منظور رفع ایراد شورای نگهبان با حذف بندهایی از ماده 3 لایحه احکام دایمی برنامه‌های توسعه‌ کشور در مورد سهمیه ورود ایثارگران به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی موافقت کرد.
      به گزارش ایسنا، بر اساس بند (ب) از ماده سه لایحه مذکور وزارتخانه‌های علوم،‌تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده دو قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران موظف هستند 25 درصد از سهمیه‌های ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، بورسیه‌های تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دکترای تخصصی را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد اختصاص دهند. ضمن اینکه کسب حداقل 70 درصد حدنصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته‌شدگان برای کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی از جمله رشته‌های پزشکی برای دارندگان سهمیه الزامی است.
      بند (ت) و(ث) از ماده سه لایحه احکام دایمی برنامه‌های توسعه کشور که پیش از این هم اصلاح شده بود به منظور رفع ایراد شورای نگهبان حذف شد.
      بنابراین مجلس شورای اسلامی برای تأمین نظر شورای نگهبان با حذف بندهای (ب)، (ت) و (ث) که ذکر شد موافقت کرد و بر اساس آنچه که رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد در برنامه ششم توسعه این موارد لحاظ خواهد شد و علت حذف در اینجا ایراد اصل 75 قانون اساسی و دارای بار مالی است که شورای نگهبان مطرح کرده بود.
      بنابراین، این مصوبه مجلس با 151 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر مورد موافقت قرار گرفت.
      انتهای پیام

2. Top | #17
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      همه ایراد از این سهمیه ای ها نیست
      ما هم یک سری ترسوی بی دست و پاییم
      همینجا از همه دوستانی ک ساکن تهران هستن
      میخام ک ی قراری بذاریم برای تجمع مقابل مجلس
      هرکسی هست بسم الله
      تجمع معترضان به سازمان سنجش مقابل مجلس | پایگاه خبری جماران - امام خمینی - انقلاب اسلامی
      SaM019

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به نظر من باید اونایی که شرایطشون خاصه،مثه موجی شدن و اینا رو شناسایی کنن و به اونا سهمیه بدن
      نه به اونایی که راس راس دارن میگردن،بهترین وضع زندگی تو بهترین نقظه ی شهر دارن و در عمل فرقی با بقیه افراد ندارن
      لطفن بعضیا نیان بگن که اونا واسه ما جنگیدن حقشونه،اوکی به کسی که رفته جنگ سهمیه بدن!
      یا نگین تعداد زیاده نمیشه،فک نکنم از سرشماری سخت تر باشه این مورد،و اهمیتش اگه بیشتر نباشه کمتر نیست
      گیرم پدر تو بود فاضل
      از فضل پدر تو را چه حاصل؟
      واقعیت رو دنبال کن، رؤیا تله‌ست.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      هرچقدر ميخاين مخالفت كنين با مخالفتاي شما اين سهميه حذف نميشه خودتونم داشتين استفاده ميكردين
      ویرایش توسط Denis : 02 مهر 1396 در ساعت 21:28

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من من من من
      (با لحن عمو پور رنگ بخونین)

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
      من من من من
      (با لحن عمو پور رنگ بخونین)

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من موافق این سهمیه هستم.
      این سهمیه باعث توسعه عدالت آموزشی می شود

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تو این قضیه بعیده راه به جایی ببرید چون فقط با سنجش طرف نیستید بلکه بنیاد شهید و کلا هرچی مربوط به این گروه نسبتا محترمه در مقابل شما هستن... اهرم اونا به نظر خیلی قویتر میاد.

من خودم دلم خونه اما ازم گذشت...
      حواسمم نبود یه پست مسخره ازین ۵ درصدیارو لایک کردیم :/ دور شیددد ...

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sun2016 نمایش پست ها
      موافقت مجلس با حذف بندهایی از سهمیه‌های ایثارگران برای ورود به دانشگاه‌ها

مجلس شورای اسلامی به منظور رفع ایراد شورای نگهبان با حذف بندهایی از ماده 3 لایحه احکام دایمی برنامه‌های توسعه‌ کشور در مورد سهمیه ورود ایثارگران به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی موافقت کرد.
      به گزارش ایسنا، بر اساس بند (ب) از ماده سه لایحه مذکور وزارتخانه‌های علوم،‌تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده دو قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران موظف هستند 25 درصد از سهمیه‌های ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، بورسیه‌های تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دکترای تخصصی را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد اختصاص دهند. ضمن اینکه کسب حداقل 70 درصد حدنصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته‌شدگان برای کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی از جمله رشته‌های پزشکی برای دارندگان سهمیه الزامی است.
      بند (ت) و(ث) از ماده سه لایحه احکام دایمی برنامه‌های توسعه کشور که پیش از این هم اصلاح شده بود به منظور رفع ایراد شورای نگهبان حذف شد.
      بنابراین مجلس شورای اسلامی برای تأمین نظر شورای نگهبان با حذف بندهای (ب)، (ت) و (ث) که ذکر شد موافقت کرد و بر اساس آنچه که رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد در برنامه ششم توسعه این موارد لحاظ خواهد شد و علت حذف در اینجا ایراد اصل 75 قانون اساسی و دارای بار مالی است که شورای نگهبان مطرح کرده بود.
      بنابراین، این مصوبه مجلس با 151 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر مورد موافقت قرار گرفت.
      انتهای پیام

کی نیس بهشون بگه اخه اینا 70 درصد حد نصابن؟!!!!! الان اون 54 هزاریه 70 درصد حد نصابه یا 10 درصدش؟؟؟!!!!
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

خدایی تو اخبار 20:30 گفت 5 درصد خیلی تاثیر داشته امسال

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها

خدایی تو اخبار 20:30 گفت 5 درصد خیلی تاثیر داشته امسال
      چرت گفته . 5 درصد مثلا توی یه رشته که 50 نفر میگیره میشه 2 نفر. یعنی برای قبولی 48 نفر دیگه جوری مشکل ایجاد کرده که طرف با 1400 امسال قبول نشده ولی پارسال با 3000 قبول میشده؟؟

12. Top | #27
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      تو این قضیه بعیده راه به جایی ببرید چون فقط با سنجش طرف نیستید بلکه بنیاد شهید و کلا هرچی مربوط به این گروه نسبتا محترمه در مقابل شما هستن... اهرم اونا به نظر خیلی قویتر میاد.

من خودم دلم خونه اما ازم گذشت...
      حواسمم نبود یه پست مسخره ازین ۵ درصدیارو لایک کردیم :/ دور شیددد ...
      خیلی تبریک....بلاخره کجا قبول شدین؟؟
      خدایا چیزی نمیبینم....!آینده پنهان است.اما آسوده ام چون تورا میبینم وتو همه چیز را....🌹🌹🌹

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_farid نمایش پست ها
      چرت گفته . 5 درصد مثلا توی یه رشته که 50 نفر میگیره میشه 2 نفر. یعنی برای قبولی 48 نفر دیگه جوری مشکل ایجاد کرده که طرف با 1400 امسال قبول نشده ولی پارسال با 3000 قبول میشده؟؟
      خدایی که همیشه چرت میگه ولی مثل اینکه کاسه ای زیر نیم کاست

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      خدایی که همیشه چرت میگه ولی مثل اینکه کاسه ای زیر نیم کاست
      بله مثل تقلب در سقز ، یه چیزایی مثل ژن خوب و اینا
      و آخرش همه چیز سر 5% ها شکسته شده که باتراز 9700 هم پزشکی هیچجا قبول نشدن ولی بسیجیا قبول شدن

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دوستان الکی جو ندید 5 درصدی ها اصلا به نفعشون نبود. من خیلی 5 درصدی کارنامه دیدم و نتیجش رو هم دیدم همه بدون استثنا سود نکردن.
      به نظرم باید 15 درصدش کنن انشاالله 15 درصد بشه

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن