خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 812 منطقه 2 رشته تجربی کنکور 96

سلام

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟
      رتبه 1912 کشور در کنکور تجربی 96

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      انشاءالله پزشکی دانشگاهو هنوز مطمئن نیستم.چون هنوز نتایج نیومده

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه هاتون رو بذارید!؟
      بله حتما

ghaem78.png

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      - تابستان سال چهارم
      - سال تحصیلی چهارم
      - دوران طلایی نوروز
      - ماه رمضان
      - دوران جمع بندی

تابستان سال دوم که هیچی
      تابستان سال سوم کلاس های مدرسه رو میرفتم که اون هم بدرد نمیخورد
      تابستان سال سوم به چهارم کل دروس پایه رو خیلی خوب (به نظر خودم البته)بستم.
      سال تحصیلی چهارم هم خیلی تلاش کردم که خوب مطالعه کنم و چیزی جا نمونه.
      دوران طلایی نوروز رو حداکثر استفاده ای که میشد بردم.چون سال قبل از اون یعنی نوروز سوم مسافرت بودیم و اون سال نتوسته بودم خوب این دوران رو استفاده کنم و ناراحت بودم.بنابراین تلافی اش رو در آوردم
      ماه رمضان هم میرفتم روزه هارو باطل میکردم و برمیگشتم و البته بیشتر در این ماه شروع به کنکور دادن کرده بودم(روش سه روز یکبار)
      دوران جمع بندی هم که با ماه رمضان هم زمان شده بود و بیشتر عمومی میخوندم و زیست.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ریاضی:خیلی سبزجامع و میکرو گاج پایه به پایه و برای جمع بندی هم جمع بندی خیلی سبز
      فیزیک:خیلی سبز پایه و مبتکران پیش شهریاری که بشدت مبتکران پیش رو به خصوص برای دوفصل اول پیش توصیه میکنم چون خیلی روان و خوب توضیح داده.
      زیست:نقطه قوتم تو کنکور که منابعم زیست آی کیو زیست الگو(دوم سوم و پیش)و معجزه زیست بود که من هرسه کتاب رو به خصوص آخری رو پیشنهاد میدم و همین طور آزمون زیست خیلی سبز
      شیمی:آی کیو میکرو پایه به پایه و برای جمع بندی هم فیل شیمی
      ادبیات:جامع گاج آزمون خیلی سبز به علاوه لقمه هر 5 موضوع مهروماه که واقعا به خصوص در زبان فارسی لقمه مهروماه بهم خیلی کمک کرد
      دینی:آزمون دینی خیلی سبز،دینی جامع گاج،جمع بندی دینی مهروماه که جمع بندی دینی مهروماه خیلی خوب وکمک دهنده بود
      عربی:جامع گاج،خط ویژه گاج
      زبان:مبتکران جامع،پت ومتن خیلی سبز که پت ومتن کتاب خیلی خوبی بود.

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      کلاسور گاهی پرمیکردم ولی سعی میکردم به خصوص درسال چهارم سوال های سخت و سوالاتی که نتونسته بودم جواب بدم بررسی کنم به خصوص زیست

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      خیر.فقط یک محاسبات سریع حرف آخر گرفتم با تخفیف که بد نبود اونم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      جمع بندی دینی مهروماه،آزمون زیست،معجزه زیست،فیل شیمی،آزمون ادبیات،جمع بندی ریاضی خیلی سبز

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      اینکه دقتم رو بشدت میبرم بالا.من از بزرگترین چیزی که همواره درطول تحصیل ضربه خوردم دقتم بوده.مثلا سرجلسه کنکور2-9 رو نوشتم 8 و یک تست خراب شد یا شیمی که همین الان هم خیلی به خاطرش ناراحتم.من شیمیو همواره تو آزمونا خوب میزدم و خیلی با آمادگی رفته بودم که نشد

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !
      آی کیو ریاضی چون واقعا سوالات خارج از استانداردی داره و مناسب تجربی ها نیست

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      نمیدونم.امتحان نکردم ولی فکر میکنم بیشتر وقتشون میره سرحرف زدن باهم دیگه نه درس خوندن

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      چراکه نه.اصلا امتحانات نهایی برای کنکور مهم نیست.رتبه یک تجربی یکی از سال ها(یادم نیست)معدلش نهاییش (فکر کنم) 12 بود

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      زیست:خواندن دقیق کتاب -تست-نوشتن نکاتی که هنگام مطالعه از دیدتون مخفی مونده و درتست بهش رسیدید کنارکتاب
      ریاضی:درک عمیق مفاهیم ریاضی و سپس تست
      فیزیک:مثل ریاضی
      شیمی:درک عمیق مفاهیم،خواندن دقیق کتاب یا درسنامه سپس تست
      ادبیات:زبان فارسی و قرابت:مطالعه کوتاه و سپس فقط تمرین(10%مطالعه 90%تست)آرایه30%مطالعه 70%تست)لغت واملا و تاریخ ادبیات(10%ویا حتی5%تست و 90تا 95%مطالعه)
      دینی:خواندن و مطالعه دقیق آیات و متن درس ودرک عمیق آیات و نوشتن نکات آیات کنار آن
      عربی:کلا عربی بیشتر نیاز به تست داره تا خوندن یه چیزی بین آرایه و زبان فارسی است
      زبان:باید لغت زیاد بلد بود بعد قواعد رو مطالعه و سپس تست و درنهایت خیلی کلوز ومتن کارمیکردم

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      من در دروسی مثل ریاضی و فیزیک و گاهی زیست تست هارو هنگام تست زدن نشان دار میکردم و تست هایی که نکته زیبایی داشتند و یا سخت بودند یا نمیتونستم جواب بدم نشان دار کرده و سپس هنگام مرور فقط اونهارو یک دور دیگه مرور میکردم و حل میکردم.زیست رو متن کتابو مرور میکردم همراه باقیود.شیمی بیشتر متن کتابو میخوندم با چند تا تست مسئله بقیه دروس هم نگاه اجمالی

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      نه.به نظرم از یک زمانی به بعد خود دانش آموز دستش میاد که اوضاع از چه قراره و بهتر از هرمشاور دیگه ای میتونه برای خودش برنامه ریزی کنه.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      خیلی

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      بله خسته میشدم.همین سایت کنکورو چک میکردم یا تلویزیون میدیدم.ولی اینکه بگم نه من دیگه نمیخوام درس بخونم نبود.چون هدف روشنی داشتم.به نظرم فکر کردن به هدف میتونه خیلی کمک کننده باشه

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      6تا8

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      جمعه های بعد از آزمون و زمان رسیدن به مدرسه تا شروع مطالعه که چیزی حدود 2تا3 ساعت درروز بود.البته بین مطالعه هم به ازای هر یک ساعت ونیم تا دو ساعت یک ربع استراحت داشتم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      0%پیش 100%پایه

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      بیشتر تابستون.ولی خیلی لازم نیست مگراینکه داوطلبی بشدت احساس نیاز کنه.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      نمیدونم چیه

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      من خودم پنج شنبه ها و روزی که تعطیل بودیم پایه میخوندم

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      بلد نیستم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      80به 20 هنگام سال تحصیلی(80اختصاصی 20 عمومی)دوران جمع بندی عکس این مقدار

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      عمده وقتم رو برای تست میزاشتم(چیزی حدود80%)

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      دروس پایه خیلی مهم است و همانطور که از اسمشان پیدااست پایه دروس پیش هستند.خوندنشون رو خیلی جدی بگیرید که میتونه در رتبه شما خیلی تاثیر گذار باشه.

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      اینکه از این ایام باقیمانده نهایت استفاده رو ببرند واینکه وقت خوبی هنوز برای بستن دروس پایه هست و به راحتی میتونند همه دروس پایه رو خوب مطالعه کنند

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

خیلی.مطالعه در تابستان باعث میشود که از دروس پایه یک تصویری داشته باشید و درطول سال نیمخواد که انرژی زیادیس روشون بزارید و وقتو به دروس پیش اختصاص میدید

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      دروس پایه به خصوص اختصاصی

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      خیر

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      خدا،تلاش ،خانواده

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      خانواده به خصوص مادرم به من خیلی روحیه میداد ودر فراهم کردن محیط مناسب برای مطالعه همگی نقش داشتند از همشون تشکر میکنم.

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      بله البته در ریاضی که یک 400 ریاضی یک 800 ریاضی و یک 2000ریاضی داشتیم.

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      من انتظار رتبه بهتری رو داشتم ولی با رتبه آزمون آزمایشی خیلی فاصله داشت ودر آخرین آزمون آزمایشی قلمچی من رتبه فکر کنم 1800تا 2000 منطقه دو رو کسب کردم.

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

بله فقط در اختصاصی جای شیمی با فیزیک عوض کردم

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      اینکه بشدت درس بخونند چون آخرین فرصت برای قبولیشون در دانشگاه است واگر بخوان پشت کنکور بایستند بشدت دچار زحمت میشن چون نظام آموزشی تغییر کرده.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      به خانواده عزیزم که خیلی به همشون مدیونم

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید + اسپم ممنوع
      با تشکر

2. Top | #2
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      تبریک
      دکتر جان میانگین ساعت مطالعه رو میگی؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون
      تابستون 6تا7 قبل از عید 8تا10 بعد از عید 10 به بالا

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بهتون تبریک میگم
      شما برای فیزیک پایه فقط خیلی سبز داشتید یا از مبتکران هم استفاده کردید؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه فقط فیزیک پایه البته مبتکران سومو داشتم که خیلی توصیه نمیکنم.
      نکاتو خوب پوشش نداده

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اول که تبریک میگم به شما
      یه سوال داشتم اینکه شما برای هر درس عمومی (ادبیات و عربی ...) چقدر در هرهفته زمان میزاشتید؟
      کلا در هرهفته چجوری عمومی هارو تو برنامه قرار میدادید ؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      تو قسمت اخر گفتید که رتبه تون تو ازمون اخر قلم چی 2000بود!!!چقد تو قلم چی تقلب زیاده!واقعا نباید به رتبه های قلم چی دل بست،خیلی ها بودن رتبه شون تو قلم چی خوب بود و تو کنکور نتیجه شون بد شد و همینطور برعکس!

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiirhosein نمایش پست ها
      اول که تبریک میگم به شما
      یه سوال داشتم اینکه شما برای هر درس عمومی (ادبیات و عربی ...) چقدر در هرهفته زمان میزاشتید؟
      کلا در هرهفته چجوری عمومی هارو تو برنامه قرار میدادید ؟
      خواهش میکنم ممنون
      به خودفرد بستگی داره بیشتر.
      من خودم چون هم به ادبیات علاقه داشتم وهم میدیدم تو کنکورتاثیر بیشتری داره بیشتر میخوندم.
      بعددینی بعد عربی بعد زبان

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط molaei.firoozeh نمایش پست ها
      تو قسمت اخر گفتید که رتبه تون تو ازمون اخر قلم چی 2000بود!!!چقد تو قلم چی تقلب زیاده!واقعا نباید به رتبه های قلم چی دل بست،خیلی ها بودن رتبه شون تو قلم چی خوب بود و تو کنکور نتیجه شون بد شد و همینطور برعکس!
      قطعا همینطوره.مهم خود فرده که باید ازتلاشش راضی باشه

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام چی قبول شدین؟؟؟

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      پیشنهادتون برای تقویت زبان چه روش ها و کتاباییه؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن