خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

در سال کنکور چه نکات تغذیه ای را باید رعایت کرد؟

سلام دوستان شاید به نظرتون خنده دار برسه ولی واقعا تغذیه تو سال کنکور خیلی خیلی مهمه مثلا شما شب یه غذای پرچرب میخوری باعث خواب آلودگی میشه
      رتبه تک رقمی منظقه 3 تو مدرسمون اومده بود برای مشاوره دادن میگقت که سال کنکور خیلی رو تغذیه اش حساس بوده مثلا تا اونجا که امکان داشته ماست و دوغ و کلا غداهایی که طبع سرد داشتن رو نمیخورده
      میدونم خیلیامون این نکاتو یا اصلا نمیدونیم یا اکه میدونیم رعایت نمیکنم این تاپیکو زدم تا دوستانی که کنکور دادن بیان بگن از لحاظ تغذیه ای چه مواردیو رعایت کردن

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوغ که اصلا خواب آوره

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      غذاهای خیلی سنگین نخورین شبا...من شبا اگ قرمه سبزی میخوردم روز بعدش سردرد داشتم...چون همش ی جا نشسته بودم و تحرک نداشتم و غذام هضم نمیشد...صبحونه حتمن میخوردم...حوصله نداشتم بشینم پای سفره ی ساندویچ گنده درس میکردم و میخوردم...ب صبحونتون تنوع بدین...مث من هرروز پنیر و گردو نخورین صورتتون جوش بزنه
      این گرمی و سردی غذاهارو هم رعایت کنین ...مثلن اگ برنح و ماهی قراره بخورین یکم برنح زعفرانیم کنارش باشه تا اثرش خنثی شه...ات و اشغال نخورین...چیپس و پفک و... ب حاش میوه بخورین...
      اب هم ک میدونین لامصب بدجور انرژی میده...اگ احیانا کم خونین یا هرچی مکملم بخورین....ویتامینd هم ک میگن بخورین حتمن...فک نکنین چون همش جلو افتابین ویتامینتون تامینه...دکتر بهم گف ویتامین دی از طریق صورت و دست زیاد حذب نمیشه...فقد گند میزنه تو پوستتون...پس اگ دکتر رفتین بهش بگین و اگ شد ویتامین دی بخورین

5. Top | #5
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط METTIX نمایش پست ها
      سلام دوستان شاید به نظرتون خنده دار برسه ولی واقعا تغذیه تو سال کنکور خیلی خیلی مهمه مثلا شما شب یه غذای پرچرب میخوری باعث خواب آلودگی میشه
      رتبه تک رقمی منظقه 3 تو مدرسمون اومده بود برای مشاوره دادن میگقت که سال کنکور خیلی رو تغذیه اش حساس بوده مثلا تا اونجا که امکان داشته ماست و دوغ و کلا
      1. غداهایی که طبع سرد داشتن رو نمیخورده

میدونم خیلیامون این نکاتو یا اصلا نمیدونیم یا اکه میدونیم رعایت نمیکنم این تاپیکو زدم تا دوستانی که کنکور دادن بیان بگن از لحاظ تغذیه ای چه مواردیو رعایت کردن
      مثلا ما ک جنوبیم و هوا گرمه و طبع بدنمون هم گرمه نمیشه ک کلا غذاهای با طبع گرم بخوریم

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      up

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خلاصه یه چیزی بخور ک هم مفید باشه هم انرژِی زا هم اینکه خواب اور نباشه

نمیشه دقیق گفت چی بخوری
      با توجه ب هر اقلیم و منطقه فرق میکنه
      ﺑﮑـــــﻮﺵ ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯽ...

ﮐﻪ ﺍی ﮐﺎﺵ

ﺗﮑﻪ ﮐﻼﻡ ﭘﻴﺮی ﺍﺕ ﻧﺒﺎﺷــﺪ...!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تنها نکته تغذیه ایی که بلدم اینه که 20 مین قبل ازمون یه هایپ بزنم
      بقیه روزا هر چی اومد میریم بالا not important
      به قول خودم یه چیزی میخورم که این شکم لعنتی ( بطن العین ) رو سیر کنه .
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من بعد ناهار اصلن نمیتونم نخوابم هر چند کم خوری هم کنم بعد خوابم بدتر خیلی کسل میشم

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      [qمن دقیقا مشکلم همینه ظهرا غذای سنگین میخورم...بعد تا عصر خواب آلودم نمیتونم بخونم....

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر چیزی اعم از مشتقات چارپان ! و ... رسید دستتون بخورید ... این سوسول بازیارم ول کنید باید بخوری تا بخونی !
      عادت ما ایرانیا اینه که از ادمایی که رک و راست حقیقت رو به زبون میارن بدمون میاد چون از واقعیت های تلخ گریزانیم ولی بر عکس ادمایی که با حفظ ظواهر سعی در خوب جلوه دادن خودشون و اوضاع هستن رو ارج می نهیم ... کاش ایران به شکل گربه نبود بوقلمون بیشتر مناسب احوال ایرانی هاست . . .

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      غذا های خوشمزه بخور
      مثلا باقالی پلو با ماهیچه کنارش ماست اَند خیار

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خیلی نیاز به محدود کردن خودت نداری ، فقط روز قبل از آزمون از ساعت پنج شش به بعد نسکافه و قوه نخور ، از این قرصا که اسمشو یادم نیست و نمیزاره بخوابی نخور ، درسته نمیذاره خوابت ببره ولی صرفا فقط چشم هات بازه هیچ تمرکزی نداری و هیچی نمی فهمی ،،،، دو سه هفته قبل از کنکور هم مواظب باش چیزیت نشه ترجیحا غذای خونگی بخور
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      کپسول فارماتون استفاده کنید............به هیچ وجه هم سمت ریتالین و اینا نرید(هرچند خود دانشجوهای پزشکی استفاده میکنن)
      اگه احساس بی حالی و زود خسته شدن و بی حوصلگی و اینا......... دارید حتما دکتر برید که شاید مشکلی باشه که با یه درمان ساده حل شه

15. Top | #15
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid121 نمایش پست ها
      خیلی نیاز به محدود کردن خودت نداری ، فقط روز قبل از آزمون از ساعت پنج شش به بعد نسکافه و قوه نخور ، از این قرصا که اسمشو یادم نیست و نمیزاره بخوابی نخور ، درسته نمیذاره خوابت ببره ولی صرفا فقط چشم هات بازه هیچ تمرکزی نداری و هیچی نمی فهمی ،،،، دو سه هفته قبل از کنکور هم مواظب باش چیزیت نشه ترجیحا غذای خونگی بخور
      اقا ببخشید
      من یه ازمون بود دو هفته خیلی کم خونده بودم(البته مباحثشو چند ماه پیش خونده بودم)
      سرصبح بلند شدم یه کاپوچینو غلیظ خوردم......یه ربع هم دیر رسیدم به ازمون...........و اون ازمون بهترین ازمونم شد...........با تراز 7350....اصلا سر جلسه عجیب تمرکزداشتم و سوالا رو درو میکردم......کلا 7 تا نزده داشتم.ولی غلطام زیاد بدن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن