خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال از بخش خازن و مقاومت

سلام دوستان
      1-کتاب فیزیک پایه خیلی سبز بعضی جاها مثل عکس پایین ، از روش تسهیم به نسبت استفاده میکنه که من اصلا سر در نمیارم ! دو تا تست پایین رو شما با چه روشی حل میکنید ؟
      capture.jpg

2-تو این شکل چرا مقاومت 1 و 2 رو در نظر گرفته ؟
      capture23.jpg

ممنون و متشکر

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.yz21 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      1-کتاب فیزیک پایه خیلی سبز بعضی جاها مثل عکس پایین ، از روش تسهیم به نسبت استفاده میکنه که من اصلا سر در نمیارم ! دو تا تست پایین رو شما با چه روشی حل میکنید ؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 57
حجم: 289.3 کیلو بایت

2-تو این شکل چرا مقاومت 1 و 2 رو در نظر گرفته ؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture23.JPG
مشاهده: 51
حجم: 80.6 کیلو بایت

ممنون و متشکر
      تو تست اول میگیم اختلاف پتانسیل c3 اگه x باشه اختلاف پتانسیل مجموع اون دو تا بالایی هم x هستن چون موازین با توجه به فرمول c=q/v یعنی ظرفیت نسبت عکس داره با اختلاف پتانسیل پس هر چی بیشتر باشه ظرفیت اختلاف پتانسیل کمتره با توجه به اینکه تو دو خازن بالایی یکی 4 برابر اون یکیه اگه بخوای x رو بینشون تقسیم کنی باید 5 قسمتش کنی یه قسمتش مال خازن با ظرفیت بشتره ( چون ظرفیت بیشتر اختلاف پتانسیل کمتری داره ) و 4 قسمت بقیه مال خازن با ظرفیت کمتر یا همون c1 هست پس اختلاف پتانسیل میشه چهار پنجم
      x

سوال دوم
      خازن های سه و چهار میکرو فارادی با هم موازین و مجموعشون با دو تا خازن بعدی متوالیه همونطور که بالا گفتم میایم اختلاف پتانسیل کل رو بینشون تقسیم میکنیم یعنی چون ظرفیت معادل 3 و 4 میشه 7 و یک و دو میه 3 برای تقسیم اون 12 ولت بینشون باید اونوتقسیم بر ده کنی که سه قسمتش مال دو تا خازن 3 و 4 ماکروفارادیه بقیه مال دو تا خازن یک و دو میکرو فارادی یعنی 8.4 ولت مال دو تا خازن یک و دو میکرو فارادی که چون موازین واسه هر کدومشون همون 8.4 ولت میشه که با توجه به فرمول بار خازن یک میکرو فارادی میشه 8.4 میکروکلون

سوال سوم اگه منظورت اینه که چرا موازین دلیلش اینه که :
      مگه تو مقاومت های موازی جریان بین دو مقاومت تقسیم نمیشه با توجه به اون شکل جریان اومده بین این دو تا تقسیم شده ولی از مقاومت 16 اهمی کل جریان باید رد میشده چون دم در باتریه و چاره ای جز اون نیست پس اون دو تا ی دیگه موازین و کلشون با این متوالیه ( خواستم تو ساده ترین حالت توضیح داده باشم امیدوارم که شده باشه )
      امیدوارم مفید بوده باشه بهتر از این دیگه نتونستم بگم
      و هر روز منتظرتر از دیروز
      ویرایش توسط amir.hzF : 20 شهریور 1396 در ساعت 20:49

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      فک کنم عکس گویا باشه .در پاسخ به عکس دومت در مورد مقاومتا
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 20170911_194823-1.jpg  
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      photo_2017-09-11_19-54-30.jpg
      سعی کردم کامل توضیح داده باشم اگه جاییشو فکر میکنید مشکل داره بگید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن