خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 43 منطقه 1 رشته ریاضی کنکور 96 - سید عرفان شایگانی

سلام
      سلام خدمت همه ی شما عزیزان

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟سهیمه منطقه چند بودید ؟
      سید عرفان شایگانی هستم، رتبه 43 منطقه 1 کنکور ریاضی 96،از تهران،دبیرستان علامه امینی (ره) منطقه5 - رتبه 68 در کنکور ریاضی 96

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      به امید خدا اولویتم رشته برق دانشگاه صنعتی شریف است.

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه هاتون رو بذارید!؟

erfanshaigani78.png

erfanshaigani78-2.png

erfanshaigani78-3.png

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

تابستان سال دوم
      تابستان سال سوممن در تابستان های سال دوم و سوم بیشتر وقتم را صرف المپیاد فیزیک کردم،طوری که در پایان تابستان سال سوم فیزیک پایه را کاملا یک دور مطالعه کرده بودم.

- تابستان سال چهارم :
      تابستان سال چهارم خیلی متفاوت بود،به نظرم همین تابستان بود که من رو از خیلی ها جلو انداخت.

خیلی جدی درس میخوندم
      در این تابستان با توجه به اینکه در سال های پایه دروس عمومی را خیلی ضعیف دنبال کرده بودم،(به خصوص ادبیات و معارف) شروع کردم به کار کردن عمومی ها
      طوری که در تابستان سال چهارم:
      -آرایه ها و 5 فصل مهم دستور را خیلی عالی تمام کردم والبته کمی قرابت
      -دینی دوم را که شاید 90 درصدش رو تا حالا نخونده بودم،شروع کردم
      -در عربی هم فقط ترجمه کار کردم والبته یه جورایی بستم
      -البته این کار ها رو با دبیر ها انجام میدادم چون کلاس ها رسما شروع شده بود.
      -و اما اختصاصی ها:
      -ریاضی پایه رو به اصرار دبیرمون خوب مرور کردم
      -در گسسته متاسفانه کار خاصی انجام ندادم
      -در هندسه،ما در تابستان فقط تحلیلی داشتیم که خیلی عالی جلو میرفتیم
      -در فیزیک،یک مرور خیلی سریع روی پایه کردم با زدن تست های سنگین،(چون در سال های پیش المپیاد فیزیک خوانده بودم؛هیچ اشکال خاصی در پایه و تا حدودی ترم اول پیش نداشتم)
      -در شیمی،ابتدا برای جمع پایه،قسمتی از فار و موج آزمون را زدم،دبیر هم سینتیک را شروع کردن که اون رو هم جلو میبردم
      البته قسمت های از کتاب های شیمی تکمیلی رو هم زدم
      در پایان تابستان هم یک اردوی جمع بندی داشتیم که خیلی مفید بود

- سال تحصیلی چهارم
      کار روجدی تر شروع کردم،برای مثال گسسته را که در تابستان رها کرده بودم دوباره باز یابی کردم،کم کم لغات ادبیات رو شروع کردم
      تا ترم اول،پیش1 و سال دوم تمام شد،در دی ماه یک اردوی جمع بندی ترم 1 داشتیم که واقعا مفید بود و در آزمون قلمچی هم شرکت کردیم و من رتبه ی 23 کشور شدم
      پس از آن وارد ترم دوم شدیم و کار خیلی فشرده تر شده بود چون باید در دو ماه(تا قبل عید) کل سوم و حتی المکان پیش2 تموم میشد

- دوران طلایی نوروز:
      به عید رسیدیم و دوباره خیلی از مباحث را دوره کردم و از اینجا به بعد شروع به خلاصه نویسی به طور جدی کردم،در ایام نوروز صبح ها ساعت 9 شروع میکردم و معمولا تا ساعت 9 شب ادامه میدادم و خیلی مفید بود

- ماه رمضان:
      بعد از عید به ماه رمضان رسیدیم،متاسفانه یه ذره ساعت مطالعاتیم اومد پایین و در کل خسته شده بودم اما همچنان ادامه میدادم

- دوران جمع بندی:
      وارد دوران جمع بندی شدیم و من دیگر فقط جزوه های جمع بندی خودم را میخواندم و آزمون جامع میزدم

بعد از عید سنجش و قلمچی میدادیم

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      منابع:
      ادبیات:جامع خیلی سبز برای تست موضوعی های الگو:برای مطالعه موج آزمون
      من از خرداد شروع کردم به تاریخ ادبیات و لغت خوندن به صورت مداوم
      دینی:فقط سفیر خرد
      عربی:الگو،همگامان
      زبان:فقط کیاسالار
      دیفرانسیل:الگو و خوشخوان و خیلی کم از iq گاج بعد عید
      گسسته:فقط خوشخوان
      هندسه:فقط الگو و موج آزمونش
      فیزیک:دست نویس های دبیرمون،الگو پایه،جامع خیلی سبز و برای بعد از عید 10 کنکور تا کنکور خوشخوان،موج آزمون
      شیمی:موج،فار،تکمیلی،واجب
      (البته منابعی هم خود دبیر ها میدادند که خیلی موثر بودند)

چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      :روز های آزمون را استراحت میکردم و فرداش که معمولا شنبه بود رفع اشکال میکردم

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      -از دی وی دی استفاده ای نکردم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      -در جمع بندی هم فقط خلاصه های خودم را میخواندم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      -اگه دوباره کنکور بدم،قطعا بعد از عید را خیلی محکم تر میگیرم

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !
      -از هیچ کدوم از منابعی که داشتم،نا راضی نیستم خدا رو شکر

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      -در باره ی درس خوندن گروهی،همیشه ترجیح میدادم که به صورت انفرادی درس بخونم و به همین دلیل در خیلی از اردوها شرکت نکردم از جمله نوروز،رمضان،جمع بندی

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      -امتحانات نهایی که اصلا تاثیری نداشت،من معدل سومم 19.91 شد اما تاثیری نداست

به همین دلیل معدل پیشم فکر کنم 16،17 شد که باز هم تاثیری نداشت

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      -روش ها:
      ادبیات:موضوعی و به نظرم لغت و تاریخ واسه بعد عید
      دینی:نوشتن خلاصه ای از هر درس روی صفحه اول آن درس
      عربی:اول ترجمه در تابستان و بعد در طول سال قواعد ولی هر چی زودتر آزمون جامع بهتر از ترم دو هم خوبه متن زده شه
      دیفرانسیل:زود تموم شه و همش آزمون جامع دیفراسیال و پایه زده شه
      گسسسته:حل تمام تست های سراسری و آزاد سال های اخیر که خیلی خیلی تیپ سولالت تکرار شده
      هندسه پایه: از عید شروع شود هر شب 8 تا 10 تست زده شود،اینطوری ایده ها حک میشن
      تحلیلی:خیلی شیرینه و با همون تست زدن از الگو خیلی راه میفتید
      فیریک: شاید مهمترین درس در کنکور ریاضی،باید در طول سال خیلی روش وقت گذاشت اون هم از منابع جوندار مثل جامع خیلی سبز، پیشِ 2 بار ها خوانده شود
      شیمی:خیلی خیلی متن کتاب درسی مهمه و کمک کننده،در شیمی هم خیلی نوشتن جمع بندی موثره،توصیه میکنم روز های آخر حتما چند آزمون جامع مسعله ی سخت با وقت کم زده شود

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      -مشاور بعد از خود آدم بیشترین نقش رو داره،چون خیلی خوب آدم رو هدایت میکنه پس به نظرم داشتن مشاور خوب خیلی عالیه،من هم خدا رو شکر یکی از بهترین مشاور های کنکور،آقای احمد میریان رو داشتم

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      -حتما باید در آزمون آزمایشی شرکت کرد،جهت محک زدن خود،پیشروی با یک برنامه ی طراحی شده و کسب تجربه برای روز کنکور

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      -بله بار ها به خصوص بعد از عید خسته شدم،اما مهمترین کار برای فرار از این موضوع،فکر کردن به هدف است و شیرینی ای که پس از رسیدن به آن حاصل میشه

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      من در طول سال تقریبا 7 ساعت میخوابیدم (11 شب تا 6 صبح)

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      -معمولا هفته ای 5 ساعت تفریح میکردم به شکل های گوناگون مثل سینما،تلویزیون ، ورزش و ...

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      -همونطور که گفتم در تابستان بیشتر پایه را جمع کردم

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      -والا خودم کلاس کنکور نرفتم چون مدرسه مون خیلی کادر خوب و قوی داشت.(البته اینم بگم برای کسایی که مدرسه خوبی نمیرن نا امید نباشن،اصل کار خود شخصه

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      _برنامه ریزی خیلی مهمه: من همیشه با برنامه مشاورم پیش میرفتم و برای این کار یک دفتر کاربرگ داشتم که مباحثی را که در طول روز خوانده بودم به همراه ساعت مینوشتم

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      برای خلاصه نویسی باید اولا تمام نکات فصل به همراه تمام فرمول ها نهایتا در3 صفحه نوشته شود(البته من سوال هایی را که میدیدم ممکن است لازم شوند در آنجا مینوشتم)

نکته ی دیگه ای که در مورد خلاصه میدونم اینه که خلاصه های هر کس مخصوص خودشه پس سعی نکنید خلاصه های دیگران رو بخونید
      کتاب های موج آزمون الگو رو در کنار خلاصه های خودتونم یه نگاهی بندازید

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      در مورد عمومی اختصاصی(اگه مثل من پایه ی خوبی در عمومی ندارید)، به نظرم یک سوم زمان را به عمومی اختصاص بدید

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      -من هر مبحث رو اول با تمرین های تشریحی و سخت مثل مثال های سر کلاس کامل یاد میگرفتم بعد برای آشنا شدن با نحوه سوال ها میرفتم سراغ تست،این کار باعث میشد نکته هایی رو که یاد گرفتم بتونم در زمان به کار ببرم

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      در مورد دروس پایه هم که گفتم، خیلی خیلی باید جدی گرفته شن چون نقطه ضعف خیلی ها در پایه س،اگه پایه ی خوبی داشته باشین از خیلی ها جلویین و در ضمن سال چهارم راحت تره کارتون

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      -کسایی که در سال های پایه خوب درس نخوندن ، نباید نا امید باشن،ولی طبیعیه که کارشون سخت تره ، بخش زیادی از تلاششون برای پایه رو بزارن همین تابستون و اگه تموم نشد، عید

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      فکر کنم 60% موفقیت من برای تابستان بود،واقعا خیلی میتونه آدم رو جلو بندازه و مثل یه جور آذوقه میشه،در طول سال،آزمون ها و ... میشه ازش مصرف کرد.

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      -نا امیدی هم طبیعیست و بله من هم به خصوص بعد عید خیلی نا امید شده بودم و به نظرم برای غلبه بر نا امیدی ، ورزش،سفر،حتی چند روز دوری کامل از درس و کنکور خیلی مهمه

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      -من در خانه مطالعه میکردم و دیگه مطمعن بودم هیچ جا بهتر از خانه نمیتونستم درس بخونم(البته ما خونمون ساکت بود ، اگه در خونه تمرکز ندارید حتما کتابخانه بهتره)

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      -عوامل مختلفی دست به دست هم داد تا این موفقیت حاصل شه:خداوند،خانواده ، مدرسه ، مشاور و...

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      -خب خانواده خیلی تاثیر مهمی داشتن، تامین یک محیط آرام،حمایت های عاطفی و مالی و ...

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      در مورد رتبه هم انتظار دو رقمی در حد 70 اینا داشتم که خدا رو شکر بهتر شد
      -آزمون های آزمایشی خیلی نزدیک رتبه رو میدن و منم در طول سال خیلی از آزمون هامو 30 تا 40 شدم که کنکور هم همین شد

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      -من همیشه به ترتیب دفترچه میزدم فقط جای عربی دینی رو عوض میکردم و کنکور هم همین کار رو کردم البته همیشه متن عربی رو آخر سر میزدم،سعی کنید در آزمون ها بهترین روش را پیدا کنید و همون رو در کنکور پیاده کنید

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      -توصیه م به کنکوریا اینه که از همین الان اگه شروع نکردن خیلی جدی شروع کنن تقریبا 9 ماه مونده، این 9 ماه رو سنگین کار کنن که ان شا الله نتیجه ی خوبی رو کسب کنن.

(داخل پرانتز اینم بگم که به حرف های منفی بقیه هم توجه نکنید که اکثر اوقات باعث دل سردی و نا امیدی میشه)

{لازم میدونم از آقای احمد میریان،مشاور عالی سال چهارمم، آقای محسن قرقچیان،بهترین دبیر فیزیک،آقای نقدی،مدیر مدرسه،بسیار تشکر کنم.}

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      در آخر هم این موفقیت رو به خانواده ام و تمام کسانی که من رو در این راه کمک کردن تقدیم میکنم.

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید + اسپم ممنوع

با تشکر

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک!

تعدادی سوال داشتم.

- تفاوت فیزیک جامع خیلی سبز و موج آزمون فیزیک نشر الگو رو به خصوص در تستهاشون؟

- از شیمی تکمیلی کدوم سالهارو استفاده کردید؟
      توی درصدتون تاثیر داشت؟ دوباره از اول شروع کنید ازش استفاده می کنید؟ لازمه یا موج آزمون و فارآزمون همون رو پوشش میدن؟

- درسنامه ادبیات جامع خیلی سبز به خصوص در زبان فارسی توی جلد دوم چطوره؟ خودتون استفاده کردید؟

- هندسه نشر الگو، کتاب سه بعدی هم بود یا فقط کتابای آبی-سفید رنگ؟ نظرتون درمورد درسنامش؟

- تاریخ ادبیات و لغت رو که خرداد شروع کردید برای آزمون آزمایشی در طول سال نمی خوندید؟

پیام خصوصی هم یه چک کنید لطفا.

ویرایش توسط farbodsrt : 20 شهریور 1396 در ساعت 14:32

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تبریک هم محلی
      به امید موفقیت روز افزونتون...
      حكمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست.بلكه امتحان ریشه هاست...

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      جامع خيلي سبز حتما زده بشه
      موج در الويت بعدي باشه
      شيمي تكميلي بد نبود اگه وقت داري يه كم بزن
      درسنامه دستور همون سبز عاليه
      هندسه سه بعديشو نديدم تا حالا
      تاريخ لغت در طول سال هم شب امتحان ميخوندم يه كم ولي برام مهم نبود

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نظرتون راجع به هندسه 1 و 2 الگو چیه؟
      من خودم تنها بخشی ریاضی که توش ضعف دارم همین هندسه است، به نظرتون با چه روش و چه کتبی می تونم به زدن 6 تا از 8 تا تستش امیدوار شم؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم
      چند دور پایه رو خوندی؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا تبریکات ما رو پذیرا باشید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن