خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

چگونه موقع درس خوندن از انحرافات ذهن جلوگیری کنیم؟

بچه های زیادی هستن که موقع درس خوندن یهو از فضای درس خارج و به رویا پردازی یا....
      خب من به کمک شما میخوام دلیل اصلی حواسپرتی یا انحراف ذهن را پیدا کنم
      لطفا دلیل های خودتونو بگین تا این مشکل را حل کنیم..
      .

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم همین مشکلو دارم
      هوا که سرد میشه
      یاد تو می افتم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      منم همین مشکلو دارم.
      دلایلش هرچی هست به محیط بستگی داره.میتونه سروصدا باشه.یا دغدغه فکری یا مشکلاتی که پیش میاد وممکنه غیر درسی باشه.مکان نامناسب مطالعه .نور کمو زیاد و...
      خسته ام از جانی که گرفتار تن است...

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام راستش این مشکل من هم هست ولی تقریبا به یه نکته رسیدم . اینکه معمولا وقتی حواسم پرت میشه که آروم درس میخونم یا تست میزنم... من مشکلمو تا حدودی اینجوری حل کردم:

در مورد مطالعه ی درس، خلاصه کردن خیلی دقیق و بازگو کردن مطلب( همون کلنجار رفتن با درس) و سریع خوندن........

در مورد تست آموزشی هم اونایی که میشه مثل ریاضی رو تا حد ممکن برای تعدادی تست وقت میگیرم و خب اینجوری آدم سریع میخونه که بتونه تستا رو تو وقتش حل کنه و اون درسایی که میخوام یک به یک تست بزنم رو کرنومتر میگیرم برای هر تست و اگه نتونم تو حداکثر 2 دقیقه حل کنم میرم سوالای بعدی و وقت بیکاریم میشینم روش فکر میکنم.... آخه من همیشه با این مشکل مواجه بودم که تا یه مسأله رو حل نمیکردم ول کن نبودم و اینجوری خیلی وقتم میرفت...

تست زمان دار که دیگه.......
      بازم نمیدونم این کار برای من خوب بود شما رو نمیدونم .... البته خودمم هنوز کمی مشکل دارم...

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      سلام راستش این مشکل من هم هست ولی تقریبا به یه نکته رسیدم . اینکه معمولا وقتی حواسم پرت میشه که آروم درس میخونم یا تست میزنم... من مشکلمو تا حدودی اینجوری حل کردم:

در مورد مطالعه ی درس، خلاصه کردن خیلی دقیق و بازگو کردن مطلب( همون کلنجار رفتن با درس) و سریع خوندن........

در مورد تست آموزشی هم اونایی که میشه مثل ریاضی رو تا حد ممکن برای تعدادی تست وقت میگیرم و خب اینجوری آدم سریع میخونه که بتونه تستا رو تو وقتش حل کنه و اون درسایی که میخوام یک به یک تست بزنم رو کرنومتر میگیرم برای هر تست و اگه نتونم تو حداکثر 2 دقیقه حل کنم میرم سوالای بعدی و وقت بیکاریم میشینم روش فکر میکنم.... آخه من همیشه با این مشکل مواجه بودم که تا یه مسأله رو حل نمیکردم ول کن نبودم و اینجوری خیلی وقتم میرفت...

تست زمان دار که دیگه.......
      بازم نمیدونم این کار برای من خوب بود شما رو نمیدونم .... البته خودمم هنوز کمی مشکل دارم...
      کارت قشنگ بود خوشمان آمد !!!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      حواس پرتی هنگام درس خوندن از جمله مشکلاتیه که همه ی ما کم و بیش با اون سر و کار داریم. یه سری عوامل هستند که موجب حواس پرتی ما میشن. مثلا دغدغه ی تماشای تلویزیون یا نت اومدن یا انجام کارهای خونه یا گرفتاری هایی که آدم کم و بیش توی سال کنکور داره.
      ریشه ی این مشکل رو باید در مکان مطالعه جستجو کرد.
      به اعتقاد من یه مکان مناسب برای مطالعه مکانیه که یک آسایش نسبی واسه آدم فراهم کنه.
      بهتر اینه که شخص واسه خودش اتاق اختصاصی داشته باشه. این اتاق تا حد امکان باید برای درس خوندن اختصاصی بشه . مثلا از هر گونه وسیله ای که باعث حواس پرتی میشه پاک بشه.
      مثلا کامپیوتر رو به یه اتاق دیگه انتقال بدین. موبایل تون رو خاموش کنید و اونو حتی میشه گفت بذارین بیرون اتاقتون نه این که پیشتون باشه. درسته که اسم موبایل ، تلفن همراه است ولی همراه یک کنکوری فقط کتاباشه. یه کنکوری باید با کتاباش انس بگیره. وقتی میره توی اتاقش در میان کتاباش احساس آرامش کنه. این احساس وقتی میسر میشه که آدم بدونه داره برای اینده اش تلاش می کنه. که بدونه داره سرنوشتش رو خودش رقم می زنه.
      تا حد امکان سرگرمی هاتون رو کاهش بدین. یه وقت هایی رو برای سرگرمی های مختلف کنار بذارین. مثلا به خودتون بگید ساعت 12 تا 14 و ساعت 18 تا 22 وقت آزاد. من توی این مدت هر کاری که دوست داشته باشم انجام میدم. اینطوری دیگه پس از یه مدت به شرایط عادت می کنیم. و کارمون رو با برنامه انجام میدیم.
      سعی کنید این قضیه رو به خونواده تون تفهیم کنید که یک سال سرنوشت ساز رو در پیش دارید. یک سال که در صورت موفقیت یه عمر به خودتون خواهید بالید و در صورتعدم موفقیت یک عمر حسرت اونو خواهید خورد.
      به درس خوندن به یک دید دیگه نگاه کنید. سعی کنید از درس خودن لذت ببرین.
      <blogextendedpost>

</blogextendedpost>

نوع مطلب : پاسخ به سوالات شما، مطالب مشاوره ای،
      برچسب ها : مکان مناسب برای مطالعه، تمرکز داشتن هنگام مطالعه،
      لینک های مرتبط :

7. Top | #7
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      منم دارم ! ولی می شینم خودمو سرزنش می کنم که حواسم پرت شد خوب می شه دی گه پرت نمی شه

این حواساتونو بد عادت کردید حرف گوش کن نیستن ادبسون کنید خوب می شن
      (بهترینن راه کار)

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      از همه این حرفا گذشته باید باهاش کنار بیاید چون بالاخره ادم یه نیم نگاه به عاقبت کار و ..... میکنه و نمیشه کاریش کرد پس بهتره هدفتون رو مشخص کنید و بی صبرانه به دنبالش برید .....:yahoo (3):
      -« اللّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدْ وَآلِ مُحَمَّدْ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ »-

! Trust yourself, You can do it
      بزرگترین وبلاگ تحقیق و پژوهش

به جای تشکر برام دعا کنید .

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
      بچه های زیادی هستن که موقع درس خوندن یهو از فضای درس خارج و به رویا پردازی یا....
      خب من به کمک شما میخوام دلیل اصلی حواسپرتی یا انحراف ذهن را پیدا کنم
      لطفا دلیل های خودتونو بگین تا این مشکل را حل کنیم..
      .
      http://forum.konkur.in/thread3693.html

http://forum.konkur.in/thread3694.html

http://forum.konkur.in/thread3691.html

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن