خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

رشته ی زبان چینی بهتره یا زبان روسی ؟

سلام دوستان
      برای کنکور 97 میخوام کنکور زبان های خارجه شرکت کنم . میخواستم ببینم به نظر شما رشته ی زبان چینی بهتره یا روسی ؟ الان یه لیسانس دارم و میخوام دوباره کنکور شرکت کنم . برای همین میخواستم از اونایی که دانشجویه این رشته ها هستن و یا اطلاعاتی دارن من رو راهنمایی کنن . چون واقعا بین این دو تا رشته موندم. ازین نظر میگم موندم چون نمیدونم شرایط کاری کدومشون تو ایران بهتره و اینکه اگه هم بخوام از ایران برم کدومو بخونم بهتر میتونم بورسیه بگیرم ؟ و آخرین سوالمم اینه که دانشگاه شهید بهشتی برای این رشته ها بهتره یا دانشگاه تهران ؟
      ممنون میشم راهنماییم کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ان شاءالله مهر به بعد می آیم جوابتو می دم
      فعلا که راهمون ندادن هنوز.
      پس انسانیت چی می شود؟
      گر از این درد جان سپارم رواست...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما یه نگاه به وضعیت پیشرفت چین بندازی متوجه میشی که نون تو زبان چینیه. هم از بابت مترجم شدن برا تجار و ... هم اینکه چینیا انگلیسیشون خیلی ضعیفه و من از یه بنده خدایی که رفته بود پرسیدم میگفت اصلا تو بازارو اینا انگلیسی نمیفهمیدن

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم شما با هر دو زبان به صورت ابتدایی آشنا بشید و بعد هر کدوم رو که علاقه دارید انتخاب کنید. هر دو زبان سخت هستند و اگه علاقه نداشته باشید واقعا سخته. من چند تا دوست روس دارم واقعا برای من سخت بود که ازشون روسی یاد بگیرم.
      تا اونجایی که دیدم به این دو رشته در زبانکده ها ، وزارت امور خارجه و البته شرکت های خصوصی نیاز دارند. چون تعداد فارغ التحصیلاش بسیار اندک هستند احتمالا بازار کار مناسبی هم دارند.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      من زبان رو خودم یاد گرفتم و رشته دانشگاهم زبان نبوده
      ولی برای انتخاب زبان یکی از فاکتورهای مهم تعداد افرادیه که در جهان به اون زبان صحبت میکنن .
      فکر کنم جمعیت چینی ها و کسایی که چینی صحبت میکنن از روسی بیشتر باشه و نکته دیگه اینه که زبان چینی با توجه به بازار اقتصادی احتمالا وضعیت بهتری نسبت به روسی داره .
      موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      صددرصد زبان چینی . الان با توجه به جمعیتی که چین داره بعید نیست یه زمانی حتی زبان دوم جهان هم بشه . بنده یکی از دوستام که دانشجوی زبان آلمانی هست هم همزمان در حال یادگیری زبان چینیه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_aloneboy777 نمایش پست ها
      صددرصد زبان چینی . الان با توجه به جمعیتی که چین داره بعید نیست یه زمانی حتی زبان دوم جهان هم بشه . بنده یکی از دوستام که دانشجوی زبان آلمانی هست هم همزمان در حال یادگیری زبان چینیه
      ممنون از راهنماییتون
      میشه از دوستتون بپرسید اساتید دانشگاه شهید بهشتی بهترن یا دانشگاه تهران ؟ من شنیدم اساتید دانشگاه شهید بهشتی همه native و چینی هستند
      اما دانشگاه تهران همه اساتید ایرانین

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      به نظر من روسی یا اوکراینی خیلی بهتره راحت ترم هستش بعدش که اگه علاقه به دندون پزشکی و هنر داشته باشی اوکراین بهتره تازه رفته تو اتحادیه اروپا بهتر شده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن