خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 48
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

Lightbulb ■ بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ ■

همون طور که بدون شک خودتون هم میدونید انتخاب منابع اگر مهم ترین مرحله ی آمادگی برای کنکور نباشه مطمئنا یکی از مهم ترین مرحله ها هستش. حال آن که هزاران کتاب و جزوه و دی وی دی برای هر درسی تالیف شده و دانش آموزان بین این همه تعدد منابع مسلما گیج می شوند. نکته ی بدتر این که هرکدام از این مولفین و انتشارات ها و موسسات ادعا می کنند که بهترین منبع را برای آن درس تهیه کرده اند و کلی هم تضمین می دهند! بار ها گفته شده و شنیدیم کسانی که در کنکور ، به شما تضمین می دهند مسلما کلاهبردار هستند و باید مراقب آن ها باشید! چون هیچ تضمینی در کنکور وجود نداره و کسی که تضمین میده فقط به دنبال کسب درآمد هستش!
      معرفی بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ در یک مطلب کار دشواریه چرا که سطح دانش آموزان و شرایط هر دانش آموزی با دیگری فرق داره
      سعی می کنم در این مطلب بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ رو معرفی کنیم.

زبان و ادبیات فارسی:

مهم ترین درس عمومی با ضریب ۴ که خیلی از بچه ها هم توش مشکل دارند! این میتونه فرصتی باشه برای داوطلبین کوشا و زرنگ که با درصد بالا در این درس کلی جلو بیفتن از بقیه پس توجه خاصی به این درس داشته باشید. منبعی که برای ادبیات کنکور ۹۷ پیشنهاد می کنم در درجه ی اول کتاب موضوعی گاج هستش. این کتاب البته کتاب محوری و اصلی شما نباید باشه چون فقط تست هستش (تست های فوق العاده استاندارد و عالی) ولی حتما باید توجه خیلی زیادی به این کتاب داشته باشید. ادبیات یک درسیه که کاملا باید موضوعی و مبحثی خونده بشه (مثل دین و زندگی نیست که از درس ۱ سال دوم تا درس اخر پیش دانشگاهی رو بخونید و برید کنکور بدید). با توجه به این که این درس کاملا موضوعی و مبحثیه منابع شما هم باید این استاندارد رو رعایت کرده باشند. پیشنهاد می کنم کتاب های موضوعی انتشارات خیلی سبز و مهر و ماه رو برای ادبیات فارسی تهیه کنید و تست زنی رو از کتاب ادبیات موضوعی گاج انجام بدید. همچنین پیشنهاد می کنیم کتاب تناسب مفهومی و قرابت معنایی هامون سبطی را هم تهیه کنید.

عربی:

عربی واقعا آسونه! مطمئنا خیلی هاتون با خوندن این جمله کلی تعجب کردید و حتی عصبانی شدید ولی واقعیت همینه! تنها کافیه از کسایی که درصد بالایی توی این درس دارند بپرسید. در مدت زمان کوتاهی (با داشتن منابع خوب و برنامه ی درست و روش مطالعه ی صحیح) میشه توی این درس درصد بالایی بدست اورد. اگر بتونید کل عربی رو توی تابستون تموم کنید که خیلی هم عالی میشه!!!

بزرگترین مشکلی که بچه ها با عربی دارند بخاطر اینه که قواعد پایه شون ضعیفه و چون قواعد عربی یه جورایی مثل ریاضیه شما تا الفبای قواعد رو بلد نباشید نمیتونید مباحث جدید تر رو یاد بگیرید.

ایاد فیلی / پایه و آموزش قواعد

دو منبع عالی ، کتاب عربی کامل گاج و همین طور کتاب عربی سفید گاج و دی وی دی عربی گاج رو هم تهیه کنید.

دین و زندگی:

دین و زندگی رو باید فهمید ! نمیشه با حفظ کردن دین و زندگی انتظار داشته باشید درصد بالایی بزنید. پس منبعی که میخواهید تهیه کنید باید این کارایی رو داشته باشه که به شما مفهومی آموزش بده. کتاب دین و زندگی گاج نوشته زهرا سمیعی عارف میتونه به شما در این زمینه کمک کنه. نشر الگو هم خوبه

زبان:

زبان جامع مبتکران دکتر اناری ، شبقره ، خیلی سبز تفاوت چندانی با هم ندارن مثلا دکتر اناری کامل و تشریحی تر گفته ، مثلا خییلی سبز خلاصه تر

دروس اختصاصی

زمین شناسی:

کتاب زمین شناسی خیلی سبز و مهر و ماه

ریاضی تجربی :

برای بچه های تجربی خوندن ریاضی آنچنان جذاب نیست! ولی سعی کنید همه درس ها رو به چشم پله ای برای موفقیت خودتون نگاه کنید این طوری راحت تر میتونید درس هایی که علاقه ندارید رو بخونید.
      در درس ریاضی تجربی چنان چه دانش آموز ضعیفی هستید و پایه قوی ای ندارید کتاب آبی قلم چی پیشنهاد نمیشه
      چون وقتی شما سطح پایه ای قوی ندارید با پاسخ تست های ضعیف این کتاب اصلا نمی تونید نتیجه بگیرید ؟
      چرا ؟ چون سر هر سوال نیاز دارید یه دانش اموز فوق العاده قوی یا معلم یا مدرس پیوسته کنارتون باشه و براتون توضیح بده وگرنه وقت تلف کردنه
      ریاضیات خیلی سبز ، تخته سیاه ، نشر الگو می تونید نگاه کنید دو تاش رو کنار هم به صورت مکمل استفاده کنید
      فیلم های آلاء هم رایگان هست میتونید برای اموزش در صورت لزوم دانلود کنید و ببینید
      بقیه اش به تلاش و همت شما بستگی داره
      وگرنه با هر کدوم از این کتاب ها میشه 60 درصد ریاضی رو گرفت تلاش و برنامه ریزی بهتر درصد بالاتر

زیست شناسی:

چند سالیه که یک دانشجوی پزشکی کتاب هایی رو نوشته تحت عنوان فاگوزیست که شدیدا پیشنهاد میشه! خوندن این کتاب ها شما رو کاملا برای کنکور و تست های مفهومی و ترکیبی آماده میکنه. البته برای تست زدن پیشنهاد میشه کتاب زیست نشر الگو رو تهیه کنید.
      به مشاوران موسسات مختلف و هر کسی گوش ندید و بهتره یک کتاب برای اموزش داشته باشید و یک کتاب معتبر برای تست زنی
      مطمئن باشید به جای اینکه مشاوران فلان انتشارات یا فلان فرد یا افراد گوش بدید و برای زیست 10 تا منبع بخونید نتیجه خوش آیندی نمی گیرید ولی اگر خوب روی یک منبع کلید کنید و اشکالاتتون رو رفع کنید مطمئنا نتیجه می گیرید

پ . ن : موج آزمون زیست شناسی رو هم از اردیبهشت می تونید استفاده کنید

شیمی:

شیمی مبتکران برای آموزش خوبه ، البته با نظراتی که به دست مولف مطرح این کتاب رسید تست ها این کتاب کمی تغییر کرد مطابق کنکوری های حال حاضر شد ، مبتکران از نظر درسنامه عااالیه ، خیییلی سبز و بقیه فقط مسائل تبلیغاتی و سیاست های بازاری روش هست مثلا خلاصه تر گفته یا نوع نوشتار قلم عوض شده ، مبتکران خوب بخونید تا حدود درصد 70 تضمین هستید تستای موج آزمون الگو و فار بزنید مطمئن باشید 90 - 80 درصد می تونید کسب کنید!

فیزیک:

برای فیزیک کتاب گاج و مهر و ماه رو به صورت مکمل هم دیگه بخونید

امیدواریم کمکتون کرده باشم تا بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ رو پیدا کنید و بخرید!

سوالی هم داشتید میتونید بپرسید در خدمتم

:: در پناه خدای بزرگ خوشبخت و همیشه سربلند باشید
      ::

ویرایش توسط mina15 : 09 شهریور 1396 در ساعت 10:49

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دمت گرم
      ولی خیلی زیاد گفتی
      منابع زیاد فقط ادمو خسته میکنه

به نظر من:
      برای ادبیات
      کتاب خیلی سبز جامع خیلی خوبه البته اون موقع پاسخ نامش رایگان بود ، خوبیش تستای خوبه درس به درس و طبقه بندی شده بر اساس نوع
      و درسنامع ی زبان فارسیشه
      گاج رو چه میکرو چ موضوعی پیشنهاد نمیکنم ، میکرو که فقط سنجش کنکوره موضوعی ه دلچسب نیس مخصوصن قرابتاش تازه پاسخ نامشم پولیه

عربی
      اگه میخواین ترجمه و متن رو به اندازه قواعد کار کنی (کاری که من کردم ) الگو
      اگه بیشتر قواعد خب گاج قواعدو خیلی کامل کار ککرده

دینی:
      همه مشاورا میگن سفیر خرد ولی به دلم نچسبید
      اگه متن میخوای بهتر کار کنی ، سفیر متنو قشنگ باز کرده ، نمودار کرده و ...
      اگه بیشتر پیام ایه میخوای گاج قشنگ هر تیکه رو کادر کشیده (در کل من خودم گاج خریدم)

زبان :
      اگه زبانت خوبه و نمیخوای وقت زیاد صرف کنی براش میکرو
      اگه احتیاج به یادگیری اصولی داری (یا کلن پرتی ) مبتکران اناری
      اگه بینشی خیلی سبز

زمین :
      بر خلاف نظر دوستمون مهرو ماه رو اصلن پیشنهاد نمیکنم
      کم حجم و مقوی ( هفت چیز ) خیلی سبز خیلی جمع و جور تره
      تستاشم خیلی کمه و اصن وقت گیر نیس ( ببینید واقع گرا باشید من با یک هفته خوندن 3 فصل + 1 تا 4 که خوندن نداره 28 زدم
      و 1380 زیر گروهه یکمو رو به 1007 زیر گروه دو تبدیل کرد پس سخت نگیرید براش )

ریاضی:
      انتاخب ها زیادن
      iq برای قویا ، با تستای قوی
      خیلی سبز برای نرمالا
      مهرو ماهم درسنامش بهتره ، برای کسایی که پاییه ضعف دارن

فیزیک : گاج به نظرم بهترینه چون تو فیزیک درصد بالایی احتیاج نیس ( من با میکرو کاج 65 زدم امسال که تو تجربی بد نیس )

بقیه رو حسش نی
      بعدن ویر میکنم
      1312 region1

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دوستان عزیز و مخاطبین خوب و گرانقدر انجمن کنکور ، لطفاً سوالات خود را به صورت عمومی در همین پست مطرح کنید شاید سوال شما ، سوال دیگر عزیزی نیز باشد و کمکی به بقیه عزیزان شود.

ما را از دعای خیر خود محروم نکنید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aliafsh98 نمایش پست ها
      دمت گرم
      ولی خیلی زیاد گفتی
      منابع زیاد فقط ادمو خسته میکنه

به نظر من:
      برای ادبیات
      کتاب خیلی سبز جامع خیلی خوبه البته اون موقع پاسخ نامش رایگان بود ، خوبیش تستای خوبه درس به درس و طبقه بندی شده بر اساس نوع
      و درسنامع ی زبان فارسیشه
      گاج رو چه میکرو چ موضوعی پیشنهاد نمیکنم ، میکرو که فقط سنجش کنکوره موضوعی ه دلچسب نیس مخصوصن قرابتاش تازه پاسخ نامشم پولیه

عربی
      اگه میخواین ترجمه و متن رو به اندازه قواعد کار کنی (کاری که من کردم ) الگو
      اگه بیشتر قواعد خب گاج قواعدو خیلی کامل کار ککرده

دینی:
      همه مشاورا میگن سفیر خرد ولی به دلم نچسبید
      اگه متن میخوای بهتر کار کنی ، سفیر متنو قشنگ باز کرده ، نمودار کرده و ...
      اگه بیشتر پیام ایه میخوای گاج قشنگ هر تیکه رو کادر کشیده (در کل من خودم گاج خریدم)

زبان :
      اگه زبانت خوبه و نمیخوای وقت زیاد صرف کنی براش میکرو
      اگه احتیاج به یادگیری اصولی داری (یا کلن پرتی ) مبتکران اناری
      اگه بینشی خیلی سبز

زمین :
      بر خلاف نظر دوستمون مهرو ماه رو اصلن پیشنهاد نمیکنم
      کم حجم و مقوی ( هفت چیز ) خیلی سبز خیلی جمع و جور تره
      تستاشم خیلی کمه و اصن وقت گیر نیس ( ببینید واقع گرا باشید من با یک هفته خوندن 3 فصل + 1 تا 4 که خوندن نداره 28 زدم
      و 1380 زیر گروهه یکمو رو به 1007 زیر گروه دو تبدیل کرد پس سخت نگیرید براش )

ریاضی:
      انتاخب ها زیادن
      iq برای قویا ، با تستای قوی
      خیلی سبز برای نرمالا
      مهرو ماهم درسنامش بهتره ، برای کسایی که پاییه ضعف دارن

فیزیک : گاج به نظرم بهترینه چون تو فیزیک درصد بالایی احتیاج نیس ( من با میکرو کاج 65 زدم امسال که تو تجربی بد نیس )

بقیه رو حسش نی
      بعدن ویر میکنم
      سلااااااااام
      خیلییییی ممنون ب خاطر حضورتون و همچنین نظرات خیلییی خوبتون

موفق باشین

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب تبلیغ میکنید خانم
      افرین

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad114 نمایش پست ها
      خوب تبلیغ میکنید خانم
      افرین

سلاااااااااام..
      هیچ آدرس و لینک و نامی معرفی نشده ؟ تبلیغ قطعاً اشتباه می کنید
      هر چی آرزو و حس خوبه مال شما
      عصرتون بخیر و شادی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جای این منابع در این فهرست خالیه
      عربی خیلی سبز
      فیزیک مبتکران
      زیست ایکیو

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      بهترین منابع و بهترین مشاور و بهترین مدرسه و بهترین معلم این ها تضمینی برای موفقیت نیست فقط تلاش و پشتکار زیاد هر خلا ای را پوشش میدهد

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فاگوزیست عاخهچرت تراز این کتاب توعمرم ندیدم
      بیا دِل بَر دلِ پر دردِ من نِه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سایت ایران کنکور(نشد لینک بدم)
      این سایت بدون تبلیغات از منبعی خیلی عالی تمام منابع موجود رو بررسی کرده میتونید ازش اطلاعات خوبی بگیرید

مرسی از استارتر بابت تایپ.
      ﺑﮑـــــﻮﺵ ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯽ...

ﮐﻪ ﺍی ﮐﺎﺵ

ﺗﮑﻪ ﮐﻼﻡ ﭘﻴﺮی ﺍﺕ ﻧﺒﺎﺷــﺪ...!

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام من پارسال واسه فیزیک 4 جلدی گاج رو خریدم و زیادم ازش استفاده نکردم شاید 4 فصل خوندم کلااما باتوجه به اینکه میگن فیزیک امسال سخت بوده و گاج جوابگو نیست و ...تصمیم دارم عوض کنم میخوام پایه خیلی سبز و پیش الگو رو بخرم..بنظرتون خوبه؟مبتکران برای پایه بهتر نیست؟واقعا گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masome-alavi نمایش پست ها
      فاگوزیست عاخهچرت تراز این کتاب توعمرم ندیدم
      سلام بی نهایت ممنونم از حضور وتوجه ونیز هشدار لازم بهرصورت امیدوارم رضایت خاطر شما ودیگر دوستان خوبم را حاصل کرده باشم
      فاگوزیست برای دانش آموزان سال دوم و سوم و پشت کنکوری خیلی خوبه. فاگوزیست یک کتاب مفهومیه و حجم بالایی داره ولی برای دانش آموزان پیش دانشگاهی به علت حجم زیاد آن توصیه نمیشه. فاگوزیست برای یادگیری مفهومی زیست بسیار مناسبه

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shiva.tr نمایش پست ها
      سلام من پارسال واسه فیزیک 4 جلدی گاج رو خریدم و زیادم ازش استفاده نکردم شاید 4 فصل خوندم کلااما باتوجه به اینکه میگن فیزیک امسال سخت بوده و گاج جوابگو نیست و ...تصمیم دارم عوض کنم میخوام پایه خیلی سبز و پیش الگو رو بخرم..بنظرتون خوبه؟مبتکران برای پایه بهتر نیست؟واقعا گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
      سلام دوست خوب ارزشمندم ابتدا از حضور شما بی نهایت سپاسگزارم
      برای سال دوم مبتکران ، سوم انتشارات فار ، چهارم دریافت را تهیه کنید مطمئن باشید نتیجه درخشانی در انتظار شماست فقط طبق گفته یکی از دوستان عزیز انجمن (در این مطلب ذکر ) شده تلاش و پشتکار لازمه موفقیته

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi... نمایش پست ها
      جای این منابع در این فهرست خالیه
      عربی خیلی سبز
      فیزیک مبتکران
      زیست ایکیو
      سلام دوست بسیار خوب بی نهایت از حضور زیبا و کامنت ارزشمند شما ممنونم
      هر سه منبعی که فرمودید از منبع های خوب بازار هستند
      و نکته ای که داوطلبین عزیز باید به اون توجه خاص داشته باشند تفاوت چندانی بین گاج کامل ، عربی خیلی سبز ، نشر الگو نیست
      اگر هر کدوم رو خوب بخونی 70 میتونی برسی بیشتر تلاش کنی عالی باشی درصد بالاتر

زیست آیکیو هنوز خیلی زوده ، فقط برای دانش آموزان تراز بالا مناسبه وگرنه اثر عکس به همراه خواهد داشت
      فیزیک مبتکران منبع خییلی خوبه اما جز سال دوم بقیه رو زیاد نمی پسندم
      موفق و پیروز باشید

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شیمی بالا 90؟
      چه خبره

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن