خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 53
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شیمی رو حدواد 50 زدم با این منابع : شیمی 2 : الگو شیمی 3 : خیلی سبز شیمی پیش 1 و 2 : خیلی سبز + موج ازمون + لقمه های مهر وماه البته یه فصل رو حذف کردم اونم اسید و باز بود و یه فصلم تسلط خیلی کمی داشتم اونم فصل 5 شیمی 2 بود که اگه بمونم صد در صد اونا رو هم میام بالا..........

2. Top | #17
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من شیمی امسال رو خوب نزدم و درکل شیمی هم نقطه ضعفم بود ولی با توجه به تجربه ای که از کتاب ها به دست آوردم ( مبتکران واسه سه سال و خیلی سبز پیش و گاج دوم و الگوی دوم و آی کیو رو داشتم ) کتاب آی کیو رو پیشنهاد میدم برای کسایی که تسلط نسبی دارن، البته خودم نرسیدم تمومش کنم چون دیر خریدمش. انگار یکم عوض شده ولی مال پارسال کتاب خوبی بود. یه توصیه هم میکنم سوای کتاب. تو دوران جمع بندی و سر جلسه خیلی حواستون به شیمی باشه من غافل شدم ضرر کردم.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام خدمت دوستان
      شیمی 100 چرا و چگونه
      پیشنهاد اموزشی : فیلم های اقا جانی 95 بنظرم بهتره بعد بلافاصله کتاب خوانی به سبک زیست بدون تسلط روی متن کتاب درسی نمیشه شیمی رو بالای 50 زد
      تست : برای شروع کنکور ( روند کنکور مشخص هست قشنگ با تسلط روی کنکور های سال های پیش 40 50 میشه زد ) اما بقیه اش شخصیه میشه بعد از کنکور مبتکران یا خیلی سبز بعدش فار
      با تسلط رو اینا قشنگ میشه رفت بالای 80
      بازم میگم شیمی نمیشه بالا زد مگر اینکه متن کتاب جویده شه

4. Top | #19
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شیمی 2 : مبتکران + آقاجانی+تست الگو + تسلط بر متن کتاب
      شیمی 3 و 4 : خیلی سبز +تست خیلی سبز + تسلط بر متن کتاب

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شیمی 100 یه چیزه تقــــــریبا محال!
      اگه برگردم عقب درسنامه رو از رو مفاهیم خط ویژه میخونم
      تست هم موج ازمون و ای کیو !
      دیگه دور مبتکران و خیلی سبز و فار و سیرتاپیازو خط میزدم ! هرچند این کتابا رو الان فروختم!
      زیاد به درسنامه گیر نمیدادم فقط متن کتابو میخوندم !
      متن کتابو اصلا دوست نداشتم بخونم میرفتم درسنامه میخوندم اونا هم 85درصدش چرت و پرت بود !
      بهترین کتاب شمی کتاب زیر ذره بین انتشارات گربه هستش البته برا یکی مثل من !
      اگه به متن کتاب علاقه ندارید برید این کتابو بخرید همون متن کتابه فقط با نکات کنکوری و قسمت های هایلایت شده! برا موفقیت در هر درسی متن کتاب مهمه این درسنامه ها همش حاشییس!حالا روش من برا صد زدن شیمی مطالعه متن کتاب ازرو زیر ذره بین بعد برا درسنامه مفاهیم خط ویژه چون تله تستی رو گفته با نکات کافی بعد سه بار تست های خط ویژه رو میزدم چون همشون سراسری هستن و تست های سراسری در شیمی تکرار میشه تا حدودی!بعد تست تالیفی از رو موج ازمون و ای کیو ...دیگه درسنامه موج و ای کیو رو نمیخوندم! فقط تستاشو میزدم...

6. Top | #21
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      جویدن کتاب و تست تا سر حد مرگ

7. Top | #22
      کاربر فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      شیمی 2 الگو
      شیمی 3 و4 خیلی سبز
      تست جدید و کلی iq

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منبع که کتاب درسی + مبتکران + تست ای کیو + تمرین خیلی زیاد
      دی وی دی هم دی وی دی های حرف اخر شیروانی و کسایی که نمیتونن دی وی دی تهیه کنن فیلم های اقاجانی الا

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین این کاریکه بهت میگم انجام بده اگه جواب نداد بیا یقهی منو بگیر اول فیلمای آقاجانی .بعد شخم زدن تستهای مبتکران بعد شخم زدن تستای موج آزمون

10. Top | #25
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تست های ای کیو خیلی جون دار هستش خدایی

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نظرتون درباره ترکیب موج ازمون با ای کیو چی هست فقط همین دو تا

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درصد شیمیم:96
      اول در مورد منابع :
      دوم : مبتکران بهترینه برای درسنامه و تست آموزشی(من الگو هم داشتم ولی زیاد راضی نبودم)
      سوم : گاج میکرو یا خیلی سبز
      پیش:خیلی سبز
      یک و فقط یک منبع تکمیلی لازمه. یا موج آزمون یا آیکیو( من از آیکیو استفاده کردم خودم)
      فار کتاب خوبی نیست
      من کلا شیمی رو به 2 بخش تقسیم میکنم:
      1⃣ حفظیات و سوالات مفهومی: تو این قسمت خوندن کتاب درسی خیلی مهمه.بهتره این قسمت رو مثل زیست بخونید و شکلا و نمودار های کتاب رو خیلی خوب یاد بگیرین. فرمول ها و ساختار هارو حفظ باشید. شما باید اونقدر تو بخش حفظیات تسلط داشته باشین که برای مسائل زمان ذخیره کنید; پس از اول سال دقیق بخونید کتاب رو.
      ✅ سنجش و قلمچی یکم زیاده روی میکنن تو حفظ کردن کتاب ولی کنکور منطقیه. حاشیه نویسی در کتاب فراموش نشه.
      ✅ بهتره موقع مرور شیمی یه بار کتابو بخونید بعد تست بزنید و بعد بازم کتابو بخونید.
      ✅ خوندن درسنامه کتاب تست فقط دفعه اول و برای یادگیریه ولی اگه بعد مدتی دیدین یه قسمت رو خوب یاد نگرفتین میتونید درسنامه رو دوباره بخونید
      ✅ خلاصه کردن درسنامه کتاب تست کار مسخره ایه ولی بعضی نکات درسنامه رو میتونید تو کتاب بنویسید تا مرورش راحت باشه
      بهتره واکنش هارو همراه ضرایبشون حفظ باشید. مثلا واکنش های تجزیه کلرات و کربنات و نیترات ها و ...
      ✅ تو بخش مسائل میاد گاهی دوتا واکنش رو مقایسه میکنه (مثلا سرعت تولید ماده ی x در واکنش 1 با سرعت تولید ماده ی y در واکنش 2). تو این جور سوالات اگه واکنش هارو + ضرایب حفظ باشید جلو میفتین.
      ✅طراح میتونه بیاد حفظیات رو با مسائل ترکیب کنه. مثلا تو یکی از جامع های قلمچی یه مسئله ای داده بودن که برای حلش باید از نسبت سوخت به اکسیژن در حرکت با سرعت معمولی استفاده میکردین. پس فکر نکنید این دو قسمت از هم جدا هستن
      ✅تو تست های آزمون های آزمایشی ( و بخصوص سنجش) می بینید که تست های خیلی ریز از کتاب طرح میشه و انتظار دارن کتاب رو کامل حفظ باشید(مثلا مقایسه نخستین یونش کربن و کلر) این قبیل سوالات ❌معمولا❌ جایی در کنکور ندارن.
      2⃣مسائل: بخشی که اکثر بچه ها ازش گله دارن!
      بازم اینجا تسلط کلید اصلیه. ولی تسلط چیزی نیست که در کوتاه مدت بدست بیاد
      ✅خب شما وقتی مسائل فصلی رو شروع میکنید اوایل فقط باید روش حل کردن رو یاد بگیرین. طبیعیه اشتباهات زیادی میکنین و سرعتتون هم کمه. به مرور بهتر میشه
      ✅معمولا من قسمت مسائل هر فصلو چندین بار میزدم. فکر میکنم این خیلی کمک کرد بهم. میتونید بعد دو سه بار زدن یک بار هم فقط تستای نشاندار مسائل رو بزنید
      ✅بخش مسائل خیلی پیش نیاز ها داره اگه میخواید سرعت خوبی داشته باشین. حفظ بودن واکنش ها + حفظ بودن جرم های اتمی به خصوص در مورد مولکول های گنده و پرکاربرد + توانایی موازنه سریع و دقیق واکنش ها و البته گاها تسلط کامل بر قسمت مفاهیم رو هم نیاز داره بخصوص در سوالات جدید و خلاقانه ی کنکور
      ✅از ایراداتی که داشتم این بود که به محض خوندن صورت سوال شروع به حل میکردم(حتی همزمان با خوندن صورت سوال!) . این تو سوالات قدیمی و تکراری مشکلی نداشت ولی زیاد پیش اومد که بعد از کلی نوشتن ببینم اصلا نیازی نبود و این مسئله راه دیگه ای داره. بهتره تمرین کنید که اول صورت سوال رو خوب بفهمید بعد حل کنید.
      ✅در مورد روش حل باید بگم فرقی نمیکنه. هم روش کسرهای پیش ساخته و هم روش کتاب درسی روش هایی هستن که اگه تسلط کافی داشته باشین میتونید با سرعت کافی حل کنید. بنظرم روش کتاب درسی میتونه سرعت بیشتری داشته باشه اگه خوب تمرین کنید. من ترکیبی از دو روش رو داشتم یعنی برخی مسائل رو با روش کتاب برخی رو با روش کسرهای پیش ساخته حل میکردم
      ✅ساده کردن خیلی مهمه. از سایت گاج اگه فایل نمونه برای خط ویژه جلد مسائل رو دانلود کنید با چنتا روش خوب آشنا میشید. ولی مهم اینه که اینارو تمرین کنید تا به بخش ثابتی از روند حل مسائل تبدیل بشن.
      ✅وقتی شما درصد هدفتون در شیمی 70 درصده لزومی نداره رو همه مسائل وقت بذارین. باید بتونید سوالات ساده تر رو گلچین کنید و از سوالات سخت رد بشین. تعداد اندکی از سوالات کنکور حتی رتبه های برتر کشوری رو هم به چالش میکشه @rahe_bartar

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آقا الکی خودتونو جر وا جر نکنید
      سخت نگیرید کلی ام کتاب الکی نخرید (من 64 زدم البته اگه کسی بیشتر میخواد باید این کارایی که گفتم نکنیدو بکنه )
      فقط یه خلاصه جمع و جور بنویسید ( من هر فصل 1 صفحه پاپکو پشت و رو ( غیر از الکترو که از رو فیل یکی از بچه ها خوندم )
      برای پایه هرچی تو سالای پایه خریدید + فار (البته من چاپ قدیمو داشتم بچها میگفتن چاپ پارسالش خوب نی ) یا موج
      البته اگه سوم خیلی سبزو دارید یه خوبی داره اونم پیوست واکنش هاس که حتمن اون ستاره دارا رو با ضریب از بر بشید
      برای پیشم من خیلی سبزو پیش نهاد میکنم (موج و فارم نگیرید برای پیش کارامد نیس )
      تا 3 ماه اخرم سخت نگیرید
      امااااا
      تا عید باید تمام این کتابارو حداقل 1 بار کلن ( + یه بارم تستای منتخب قبل ازمون یا برای تمرین ) بزنید
      1312 region1

ویرایش توسط aliafsh98 : 08 شهریور 1396 در ساعت 14:19

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شیمی100درباره یچیزایی تاپیک بذارین آدم بتونه استفاده کنه ازش
      بیا دِل بَر دلِ پر دردِ من نِه

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masome-alavi نمایش پست ها
      شیمی100درباره یچیزایی تاپیک بذارین آدم بتونه استفاده کنه ازش
      هر کس با توجه به توانش....
      شما بیا تاپیک رو ببین ، استفاده ای رو که یکی برای 100 میکنه شما هم داشته باش در حد 60.....
      این تاپیک یعنی دیگه اوج کاری که میشه برای یه درس کرد ،شما نمیخوای اوج باشی ،خب بیا در حد همون چیزی که میخوای رو استفاده ببر....
      خیلی ساده س ....

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن