خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهندسی کامپیوتر یا تربیت دبیر؟؟

دوستان سلام

من الان سر یه دوراهی گیر کردم

از طرفی احتمال نزدیک به ۱۰۰ درصد حداقل حداقا مهندسی کامپیوتر شیراز رو قبولم ، به این رشته علاقه دارم ، پیش زمینه ای از برنامه نویسی و... هم دارم استعدادش رو هم در خودم میبینم ، طبق پرس و جو هایی هم که انجام دادم یک مهندس کامپیوتر به شرط حرفه ای بودن در برنامه نویسی با توجه پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات و ... میتونه آینده شغلی خیلی خوبی داشته باشه

از طرف دیگه برای مصاحبه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شدم که مهندسی عمران ۱ نفر مرد و مهندسی مکانیک ۹ نفر مرد از کل استان فارس میخاد و درسته به شغل معملی و این دو رشته علاقه چندانی ندارم اما‌ با ورود به تربیت دبیر ، سربازی نمیخاد بری ، از بدو ورود بیمه هستی و حقوق میگیری و خیالت از شغل راحته و دبیر هنرستان میشی و عید تعطیل ، پنجشنبه جمعه تعطیل ، تابستون تعطیل و دیگر مزایای خوب این شغل

اگرم برم مهندسی کامپیوتر ، بعدش سربازی باید برم یه کمم باید دنبال شغل بگردم ولی درآمدش خیلی عالیه علاقه هم بهش دارم و آینده شغلیش چه در ایران و چه در جهان روشنه

برم دبیری مزایای عالی ای که در بالا گفتم رو داره ولی علاقه چندانی ندارم و ممکنه دوست نداشتن شغلم یه عمر اذیتم کنه

از نظر شما کدومش بهتره و چرا؟؟
      ویرایش توسط ahm77 : 07 شهریور 1396 در ساعت 10:06

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم مهندسی کامپیوتر. دلیلم کاملا روشنه. چون به این رشته علاقه داری!
      مزایای مهندسی کامپیوتر اینه که اگه علاقه داشتی باشی و تلاش کنی(چون سخته) میتونی تو این زمینه پیشرفت کنی. اگه خلاقیت داشته باشی میتونی کار خودت رو راه اندازی کنی.
      دبیری هم مزایایی داره - امنیت شغلی ، سربازی نرفتن ، تعطیلی زیاد و ... ولی از طرف دیگه درامدش کمه و 8 سال هم تعهد خدمت داری. من به خاطر تعهد خدمتش شهید رجایی رو انتخاب نکردم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      دختر دایی من مهندسی کامپیوتر خونده البته زیاد کاربلد نیست
      الان داره تو دبستان غیر انتفاعی معلمی می کنه با ماهی 400تومن
      البته با این مدرکش در به در دنبال شغل بود که در نهایت به این شغل رسید
      همه چی به توانمندی و عرضه و لیاقت و علاقه فرد بستگی داره

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کسی که بره دنبال رشته ی مورد علاقش نسبت به رشته های دیگه که هر چند درآمد و مزایای بیشتری داشته باشه، میتونه موفق تر باشه.

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      معلومه م.کامپیوتر بهتره
      اصن پیش زمینه هم که داری که خیلی عالیه.
      البته حرف ما مهم نیست چی میگیم. مهم علاقست

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      علاقه خیلی مهمه کامپیوتر برای شما بهتره. گول تربیت دبیر رو نخورید به نظرم شرایطش از دور خیلی خوب و شیرینه ولی عملا استخدام بشید متوجه میشید با حقوقش زندگی نمیچرخه درست حسابی.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahm77 نمایش پست ها
      دوستان سلام

من الان سر یه دوراهی گیر کردم

از طرفی احتمال نزدیک به ۱۰۰ درصد حداقل حداقا مهندسی کامپیوتر شیراز رو قبولم ، به این رشته علاقه دارم ، پیش زمینه ای از برنامه نویسی و... هم دارم استعدادش رو هم در خودم میبینم ، طبق پرس و جو هایی هم که انجام دادم یک مهندس کامپیوتر به شرط حرفه ای بودن در برنامه نویسی با توجه پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات و ... میتونه آینده شغلی خیلی خوبی داشته باشه

از طرف دیگه برای مصاحبه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شدم که مهندسی عمران ۱ نفر مرد و مهندسی مکانیک ۹ نفر مرد از کل استان فارس میخاد و درسته به شغل معملی و این دو رشته علاقه چندانی ندارم اما‌ با ورود به تربیت دبیر ، سربازی نمیخاد بری ، از بدو ورود بیمه هستی و حقوق میگیری و خیالت از شغل راحته و دبیر هنرستان میشی و عید تعطیل ، پنجشنبه جمعه تعطیل ، تابستون تعطیل و دیگر مزایای خوب این شغل

اگرم برم مهندسی کامپیوتر ، بعدش سربازی باید برم یه کمم باید دنبال شغل بگردم ولی درآمدش خیلی عالیه علاقه هم بهش دارم و آینده شغلیش چه در ایران و چه در جهان روشنه

برم دبیری مزایای عالی ای که در بالا گفتم رو داره ولی علاقه چندانی ندارم و ممکنه دوست نداشتن شغلم یه عمر اذیتم کنه

از نظر شما کدومش بهتره و چرا؟؟
      این ب خودتون بستگی داره و خودتون باید تصمیم بگیرید ولی خب اگه دنبال علاقه اید همون کامپیوتر رو برین بهتره براتون ولی اگه میخاید راحت باشین و در آمد براتون اهمیت نداره دبیری برین
      .یا میتونین دبیری برین و دیگه سربازی نداشته باشین و وقتتون هم زیاد باشه و در کنارش برین دنبال علاقتون.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با تشکر ویزه از همه دوستانی که نظر دادند

کس دیگه ای نظری نداره؟

9. Top | #9
      TAT
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

کس دیگه ای نظری نداره؟
      چرا من هم نظر دارم

برو دنبال علاقت

هر کدومش یه سختیایی داره

معلمی هم سختی داره و هم مسولیت و هم عذاب وجدان و.....

با ماهی 1.5 نمیشه زندگی رو اداره کرد

با ماهی 3 هم نمیشه ادارش کرد

تازه کلی کسورات و.... هم بیا روش که نور علی نور میشه زندگی

این بالایی ها یه طرف

از اون طرف اینده بچه های این مملکت دست شماست اگر بی علاقه تدریس کنین و مشکلات زندگی رو تجربه کنین زمان تدریس و این مشکلات رو تدریستون تا ثیر بزار

نتیجش میشه همینی که الان تو جامعه می بینید (دانش اموزان افسرده و بی علاقه به تحصیل و همش دنبال پول)

اینا همش از معلما و حرفاشون به ما رسیده

از اون طرف هم مهندسی کامپیوتر:

ممکنه شغل گیرت نیاد - ممکنه یه کارمند ساده بشی اخرش با همون ماهی 1.5 و....

ولی یه چیزش خوبه که حداقل مسولیتی به عهدت نیست که همش عذاب وجدان داشته باشی

مثلا چرا کم گذاشتمو و.....

-------------------------------------------------------------------------------------
      صحبت هام طوری شد که بیشتر مهندسی کامپیوتر رو بهتر جلوه میده
      -------------------------------------------------------------------------------------
      اما بدون اگر استعداد واقعی داشته باشی کم نمیاری کار هم هست

اگر استعداد تو رشته نداشته باشی عالم و ادمو فحش میدی
      برو دنبال خواسته هات

فکر اینده رو هم نکن

همه سربازی رفتن ما هم میریم همه مشکل استخدام دارن ما هم داریم

همه همه چی دارن ما هم داریم
      و..............

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

کس دیگه ای نظری نداره؟
      داداش حقوق معلمی و مهندسی کامپیوتر الان در ی اندازس ... در حال حاضر مهندسی کامپیوتر بیشترین تعداد دانشجو رو در کشور داره (بعد از حسابداری) و ب همین علتم فضای کارش رقابتی شده و کسایی ک خیلی خیلی شاخن کارای با درامد بالا گیرشون میاد ( البته اونا هم خودشون کار درست میکنن نه اینکه استخدام بشن ) ... در مورد استخدام برنامه نویس تو شرکت ها هم اینو بهت بگم ک بیشتر خانوم ها رو استخدام میکنن و مردا رو هم اگه استخدام کنن کارش تمام روزه و درامدشم حداکثر 1.5 تا 2 میلیونه ... با این اوصاف بنظر من معلمی خیلی بهتره ... تازه تو معلم باشی میتونی خودت دنبال برنامه نویسی هم بری بدون نیاز ب کلاسای دانشگاه.... مثلا موسسه جهاد دانشگاهی هس ک کلاسای برنامه نویسی میزاره و خیلی ها هم میرن و یاد میگیرن
      شرکت هایی هم ک استخدام میکنن براشون مهم اینه ک تو برنامه نویسی بلد باشی و کاری ب مدرک دانشگاه ندارن
      «امام جعفر صادق(عليه‌السلام)»:

به ياد آن ساعتي باش که بندبند تو در قبر از هم جدا مي‌شوند و دوستانت بعد از به خاک سپردن از سر خاکت برمي‌گردند. اين تذکر، تو را از هم و غم روزگارت تسلّي مي‌دهد. (المحجّة‌البيضاء، ج ٨، ص ٢٤١)
      ویرایش توسط seyed sajjad : 07 شهریور 1396 در ساعت 16:57

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      @seyed sajjad

من‌ یه مهندس کامپیوتر معمولی رو نگفتم

یه‌ برنامه‌نویس‌ حرفه ای رو گفتم

یه برنامه نویس حرفه ای هم قطعا درآمدش با یه معلم یکی‌نیست

ولی در‌کل ممنون از نظرتون
      ویرایش توسط ahm77 : 07 شهریور 1396 در ساعت 17:06

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان کس دیگه ای نظری نداره؟

@vahidz771

@It is POSSIBLE
      ویرایش توسط ahm77 : 08 شهریور 1396 در ساعت 08:57

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز
      من به خیلی چیزا علاقه دارم ولی لزوما نیازی نیست از طریق آکادمیک دنبالش کنم من به فلسفه به فیزیک به جامعه شناسی علاقهنر دارم ولی واقعا فرصت این که این مقولات را از طریق آکادمیک بگذرونم ندارم...
      شما باید ببینی دنبال چی هستی اگه هدفت اینه که تو کشور خودت بمونه و هیچ برنامه ای برای اپلای نداری به نظر من منطقی به نظر میرسه که شما بری تربیت دبیر و کامپیوتر رو به صورت خودخوان خودت دنبال کنی از برنامه نویسی گرفته تا شبکه و طراحی سایت و غیره الان طراح همین فروم ها و سایت کامپیوتر نخونده رشتش اگه اشتباه نکنم مکانیک بوده و میشناسم کسانی که ادمین سایت های معتبر مثل ورزش 3 و دیگر سایت ها رو که اصلا رشتشون کامپیوتر نبوده اگه هم دغدغه داشتن مدرک کامپیوتر رو داری میتونی در کنار تربیت دبیر بری دانشگاه آزاد یا پیام نور بدون کنکور رشته کامپیوتر ثبت نام کنی و همزمان بتونی یه مدرک کامپیوتر هم بگیری البته میگم لزومی نداره ولی اگه میخوای مطمئن بشی میتونی این کار رو هم بکنی.
      ولی اگه هدفت رفتن و اپلای گرفتنه شک نکن که باید بری شیراز و مهندسی کامپیوتر بخونی.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیزم به نظر من دبیری رو به هیچ وجه از دست نده
      بعد این که دبیری رو تموم کردی می تونی دنبال علاقه ت هم بری
      این که اول به فکر دبیری باشی چن تا مزیت داره برات:
      - آینده ی شغلیتو تضمین می کنی و بعد 4 سال با خیال راحت می ری دنبال علاقه ت
      - دو سال سربازی رو به جای این که بری بردگی کنی علم آموزی می کنی

در واقع برا تو دو سال فرق می کنه ولی در عوض خیالت از خیلی دغدغه ها راحت می شه
      موفق باشی...

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      اگر فکر می کنی من می رم کامپیوتر می خونم و یک درآمد عالی خواهم داشت سخت در اشتباهی!!!!!!
      همونطور که دوستمون گفتن الان دیگه بازار کامپیوتر بخاطر وجود نیروهای زیاد اشباع شده! و صرفا کامپیوتر خوندن دردی دوا نمی کنه. تو حتما باید مهارت های فرا درسی داشته باشی. برنامه نویسی وب یا شبکه یا ساخت اپلیکیشن چه وب و چه موبایل را باید خودت یا بگیری. در دانشگاه کلمه ای بهت یاد نمی دن.
      برنامه نویسی توی دانشگاه بسیار مبتنی دانش بوده و بیشتر در راستای حل مسائل ریاضی و یا حل مسائل بنیادی کامپیوتر هست.
      توی بازار کار کامپیوتر دو حالت بیشتر نداریم.
      1 - کار دولتی : که حقوق مشخصی داری و کارت مشخص هست. همکارت ممکن هست با یک دهم سواد تو حقوق یکسانی با تو بگیره. هرچند دانش فنی به تو در ارتقاع سازمانی کمی(بسیار کم) کمک خواهد کرد. ارتقاع سازمانی در ایران بیشتر بسته به مسائل سیاسی و سلیقه ها داره. و قسط الی هذا که اگه بخوای می گم
      2 - کار خصوصی : اینجا دو حالت داریم
      الف) برای کسی دیگه کار می کنی : تو یک کارمند هستی و هرچقدر بهت حقوق می دن باید قبول کنی و کارت رو انجام بدی. پیشرفت هم می کنی ولی تا محدودیت داره.
      ب) خودت بیزینس راه می اندازی: در این حالت یک فضای تقریبا ایده عال خواهیم داشت که در صورتی که بتونی کارت رو مدیریت بکنی و شانس باهات یار باشه و به اندازه کافی خلاقیت برای حضور در بازار بخش خصوصی و یا پارتی برای حضور در بازار بخش دولتی داشته باشی می تونی موفق باشی
      پس لطفا این توهم که من با برنامه نویسی پولدار می شم رو بگذار کنار. اینحا ایران هست. قانون کپی رایت وجودنداره.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)