خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل جدی در تنظیم ساعت مطالعه - چجوری شما 10 تا 12 ساعت درس می خونید؟

سلام دوستان
      در مورد سوال قبلیم راهنمایی های خوبی کردید که دارم انجامشون می دم.
      الان سوالم اینه که چجوری باید ساعت مطالعه رو تنظیم کرد؟ الان دوست دارم بتونم در روز 6 ساعت مطالعه مفید داشته باشم. یعنی مثلا 3 ساعت صبح - 3 ساعت هم عصر

ممنون می شم بگید که چه ساعاتی برای مطالعه خوب هستند؟ و اینکه بازه زمانی مطالعه دروس اختصاصی به چند بازه چند دقیقه ای تقسیم شه بهتره؟

متشکرم

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aryan1 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      الان سوالم اینه که چجوری باید ساعت مطالعه رو تنظیم کرد؟ الان دوست دارم بتونم در روز 6 ساعت مطالعه مفید داشته باشم. یعنی مثلا 3 ساعت صبح - 3 ساعت هم عصر

ممنون می شم بگید که چه ساعاتی برای مطالعه خوب هستند؟ و اینکه بازه زمانی مطالعه دروس اختصاصی به چند بازه چند دقیقه ای تقسیم شه بهتره؟

متشکرم
      برای من،25 تا 40 دقیقس.اختصاصی 40 دقیقه میخوندم و 10 دقیقه استراحت داشتم با قدم زدن تو فضای باز و اینا.بعد سه تا چهل دقیقه استراحتم بیشتر میشد.
      ساعت 4 بیدار میشدم و تا ساعت 12 خیلی خوب میخوندم از دوازده تا 2 سخت بود و بعد از 45 دقیقه خواب ظهر بازم تا دو ساعت خوب بود و بعدش سختم بود ولی فک میکنم هفت ساعت مطالعه ی مفید میشد.اینکه صبحا زود پاشم و درس بخونم خیلی خوب بود!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط midnight نمایش پست ها
      برای من،25 تا 40 دقیقس.اختصاصی 40 دقیقه میخوندم و 10 دقیقه استراحت داشتم با قدم زدن تو فضای باز و اینا.بعد سه تا چهل دقیقه استراحتم بیشتر میشد.
      ساعت 4 بیدار میشدم و تا ساعت 12 خیلی خوب میخوندم از دوازده تا 2 سخت بود و بعد از 45 دقیقه خواب ظهر بازم تا دو ساعت خوب بود و بعدش سختم بود ولی فک میکنم هفت ساعت مطالعه ی مفید میشد.اینکه صبحا زود پاشم و درس بخونم خیلی خوب بود!
      سلام - ممنون
      واقعا؟ 4 صبح؟
      من نمی تونم. تازه باید صبحانه هم بخورم.
      اصلا یه سوال، منطقی اینه که یه آدم عادی چجوری درس بخونه؟
      فرض کنیم اینجا ایران نیست و کنکور هم انقدر رقابت شدید نیست. چه ساعاتی از روز بهتره؟
      می دونید شما شکنجه شدید به نظر من. من شخصا مغزم می پوکه. 4 صبح تا 12؟ وای

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینکه چه ساعتی باید بخونین رو خودتون باید پیداکنین!از صبح زود بیدار شین و ببینین چه ساعتی گیرایی و درک درس براتون بهتره.
      درمورد سوال بعدیتون هر ٧٠ دقیقه یک ربع استراحت میتونه خوب باشه

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام - ممنون
      واقعا؟ 4 صبح؟
      من نمی تونم. تازه باید صبحانه هم بخورم.
      اصلا یه سوال، منطقی اینه که یه آدم عادی چجوری درس بخونه؟
      فرض کنیم اینجا ایران نیست و کنکور هم انقدر رقابت شدید نیست. چه ساعاتی از روز بهتره؟
      می دونید شما شکنجه شدید به نظر من. من شخصا مغزم می پوکه. 4 صبح تا 12؟ وای
      من میتونستم و البته توهم میتونی ولی نمیخوای یا ترجیح میدی چون سخت تره برات انرژی سرفش نکنی ک اصلنم ایراد نداره.ولی من همین الانم ک تابستونه 5 و 6 بیدار میشم!ک دوستام بم میگن دیوونه و تا دو میخوابن!حقیقتا زندگی در طلوع خورشید جریان داره!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من میتونستم و البته توهم میتونی ولی نمیخوای یا ترجیح میدی چون سخت تره برات انرژی سرفش نکنی ک اصلنم ایراد نداره.ولی من همین الانم ک تابستونه 5 و 6 بیدار میشم!ک دوستام بم میگن دیوونه و تا دو میخوابن!حقیقتا زندگی در طلوع خورشید جریان داره!
      من 4 صبح تازه میخوابیدم

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad12 نمایش پست ها
      من 4 صبح تازه میخوابیدم
      سال اول کنکور من!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دقیقا بهتره خودتون ببینید چه ساعتهایی مناسبتره براتون و انرژی بیشتری دارید...ولی فکر کنم مدتی پیوسته درس بخونید با استراحتای کوچیک و بعدش استراحت مثلا 1 ساعته بهتر باشه...

من 50 دقیقه و بعدش 10 دقیقه استراحت. 3 یا 4تا 50 دقیقه مطالعه پشت سرهم یه استراحت 1 ساعته دارم و معمولاً هم ظهر خواب حدود 1 ساعته. فعلاً حداکثر 8 * 50 دقیقه بیشتر کار نمی کنم که میشه 400 دقیقه یا حدود 6 ساعت و نیم که بد نیست! ولی خب اینم معلوم نیست برای شما خوب جواب بده یا نه! چون هرکسی فرق داره...فکر کنم اول ببینید هر 40 دیقه استراحت خوبه یا هر 70 دیقه یا ... ولی کمتر از 40 دیقه شاید دیگه بازدهی نداشته باشه. بعدش اینو در ساعات مختلف روز تست کنید و ببینید ساعت مطالعه مناسب شما کی هست. میزان مطالعه شاید درس با درس فرق کنه. اگرم می خواید مثلا از 7 شروع کنید ولی فعلا شرایط جوری هست که ساعت 10-11 بیدار می شین اینم تدریجی کم کنید تا به ساعت 7 برسید.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام..

بازه های زمانی برای هرشخص متغیره .. البته پیشنهاد میکنم برای اختصاصی کمتر از 90 دقیقه نباشه ..

در مورد ساعت مطالعه، باید عرض کنم اگه هدفتون واستون مهم باشه شبو روزو به هم میدوزین واسش تلاش میکنین ..

موفق باشین..

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

متشکرم
      سلام این کاملا به خودت بستگی داره کی بخونی ، مثلا من آرامش شبو با هیچی عوض نمیکنم تا 3و4 درس میخوندم تا 12 میخوابیدم . زمان بندیش هم دست خودته ی وقت دیدی نیم ساعت خوندی ولی دیگه انگار همش درجا میزنی یکم استراحت اما ی وقت 1.5 ساعت خوندی ولی هنوز میخوای بخونی حالا بشین بخون وقتی میتونی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مطالعه بيش از ده ساعت اولا برا بچه هاي چهارم اصلا نيست مگر اينكه تايم مدرسه رو جزو تايم مطالعاتيشون در نظر بگيرند ....
      براي بچه هاي پشت كنكور هم تقريبا ٧-٩ ساعت عاليه براي قبل عيد ....
      اونم بايد خودتون باتوجه به سطح و توانتون انتخاب كنيد ...

ولي چيزي كه مهمه !!!
      اگه امروز ٤ ساعت خوندي
      فرداش حتما ٤ساعت و ربعش كن
      و ....
      ساعت مطالعاتي تون رو افزايشي انجام بديد
      تا به ١٣-١٤ ساعت اونم براي بعد عيد و يكي دوماه آخر برسه
      و در ضمن هفتگي ساعت ها رو در نظر بگيريد و بعدش در طول روز با توجه به درس اون روز و اون آزمون (يا برنامه) ، ساعت ها رو پخش كنيد

مشاور من براي خودم ٦٠-٧٠ ساعت در هفته رو براي زمستان
      و ٨٠ساعت رو براي عيد و بهار
      ٩٠ساعت رو هم براي اول تابستان تا روز كنكور گذاشت (ميانگين ١٣ساعت )

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      صبح خیلی زود برای من همیشه نتیجه داده 4تا 12
      ظهر و عصر هم که اصلا حرفش رو نزن وحشتناک نمیکشه بخونم
      8تا 11-12 شب هم خوبه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      فقط یه چیزو بهت بگم...
      از اینکه نمیتونی مثل اونا دوازده ساعت بخونی ناراحت نباش...
      اونایی که دوازده ساعت میخونن، دقت کنی غالبا آدمای نرمالی نیستن و معمولا توی زندگی، تفریح و رفاقت خاصی ندارن و منزوی ان.
      اونا همیشه مثل ربات یه مسیر مشخصو طی میکنن و روزاشون اونجوری میگذره.
      بخاطر نرمال بودنت، خودتو سرزنش نکن.
      شش ساعتی که گفتی عالیه/
      جَوونیم و خوش گذرون|

14. Top | #14
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط H03ein نمایش پست ها
      فقط یه چیزو بهت بگم...
      اونایی که دوازده ساعت میخونن، دقت کنی غالبا آدمای نرمالی نیستن و معمولا توی زندگی، تفریح و رفاقت خاصی ندارن و منزوی ان.
      شش ساعتی که گفتی عالیه/
      دوست عزیز هرچقدرم قصدت خیر بوده حرفت بسیار بی ادبی تلقی میشه
      والا من فیلممو دوس دارم .. اون وقتی که درس میخوندمم فیلمای جدیدو میدیدم
      بسکتبالمو میرم
      کارامو میکنم
      یه البوم تمبر هم دارم
      شاید الان که تعطیل شدم ۲ روزی یه بار ۱۰ تا رفیق دارم باهاشون سینما و ... حتی دخانیات ( البته من حساسیت دارم نمیکشم )
      هر روزم یه جور سورپرایز خاصی داره یه روز بدون برنامه میرم خیابون
      موقعی که درس میخوندمم هر وقت ازادی داشتم از این کارا میکردم
      اما نه تنها ۱۲ ... بلکه بدترین روزام ۱۲ رود و ۱۳ یا ۱۴ میخوندم
      اخه این چه حرفیه شما میزنین ؟؟
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط H03ein نمایش پست ها
      فقط یه چیزو بهت بگم...
      شش ساعتی که گفتی عالیه/
      خیلی احمقانه بود !

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن