خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط H03ein نمایش پست ها
      فقط یه چیزو بهت بگم...
      از اینکه نمیتونی مثل اونا دوازده ساعت بخونی ناراحت نباش...
      اونایی که دوازده ساعت میخونن، دقت کنی غالبا آدمای نرمالی نیستن و معمولا توی زندگی، تفریح و رفاقت خاصی ندارن و منزوی ان.
      اونا همیشه مثل ربات یه مسیر مشخصو طی میکنن و روزاشون اونجوری میگذره.
      بخاطر نرمال بودنت، خودتو سرزنش نکن.
      شش ساعتی که گفتی عالیه/
      این جمله ها به انضمام این :"رتبه های خوب با هوشن...." یا "رتبه های خوب تک بعدی ان..." اینا مزخرفه و اکثرا به خودمون میگیم تا تلاش نکردنمونو برای خودمون توجیه کنیم.
      من به دوازده نرسیدم.اونقد تلاش نکردم ولی ده و یازده ساعت داشتم و هم آخر هفته ها فیلم میدیدم هم کلاس ورزشی میرفتم هم با دوستام حرف میزدم.
      اولا گوشی و اینترنتو بذار کنار.
      دوما برنامه بریز!

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز ؛ اولا که باید بگم ویژگی ها و عادت های اشخاص متفاوته و باید خودتون به این برسید چه ساعت هایی براتون مفیده ولی چیزی که اکثر بچه ها انجام میدن و نتیجه میگیرن اینه که خواب شب رو هیچ موقع زیر پنج و نیم ساعت ست نمیکنن تا 7 ساعتم اصلا مشکل نداره خواب شب ، البته طبیعیه که کسی که پنج و نیم ساعت شب میخوابه حدود 45 دقیقه هم ظهر استراحت میکنه . خواب مناسب برای سن فعلی شما هم بین 6 تا 8 ساعته هر چقدر به کنکوری نزدیک تر باشید یعنی مثلا سال چهارم باشید باید به 6 نزدیک تر بشه ولی در سال های پایه 8 ساعت اوکی هست
      بهترین ساعت خواب از حدودای ساعت 11 و 11 و نیم تا 6 ، 6 نیم هست ولی یادتون نره که حتما سحرخیز باشید و حداکثر هشت و نیم باید درسو شروع کنید ، به نطر من که یه روش برای افزایش ساعت مطالعه اینه که صبح زود درسو شروع کنید یعنی حدودا ساعت 7

درباره بازه های درسی هم یه ویژگی شخصیه هست ولی طبق تحقیقات بهترین بازه 60 دقیقه هست (نه تنها برای کنکور برای زندگی شخصی هم کاربرد داره )بعدشم میتونید 10 دقیقه یا بیست دقیقه استراحت کنید

موفق باشید

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط midnight نمایش پست ها
      این جمله ها به انضمام این :"رتبه های خوب با هوشن...." یا "رتبه های خوب تک بعدی ان..." اینا مزخرفه و اکثرا به خودمون میگیم تا تلاش نکردنمونو برای خودمون توجیه کنیم.
      من به دوازده نرسیدم.اونقد تلاش نکردم ولی ده و یازده ساعت داشتم و هم آخر هفته ها فیلم میدیدم هم کلاس ورزشی میرفتم هم با دوستام حرف میزدم.
      اولا گوشی و اینترنتو بذار کنار.
      دوما برنامه بریز!
      جا داره ورودتو به جمع اخراجی ها تبریک بگم

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      خیلی عوامل وابسته است اما مهمترین عامل اینکه به جایی میرسی که میفهمی بسیار عقب افتادگی و اون موقعس که شروع می‌کنی به ساعت بالا! ( که صد البته دیر شده!!)حداقل واسه من اینجوری بود تیر رو درست و حسابی نخوندم خودمو گول زدن با دو تا چهار ساعت! اصلا خوب نبود افتضاح به تمام معنا ، مرداد را روی ۸ ساعت آمدم بازم جوابی نگرفتم یعنی بهتر از تیر بود ولی بازم به نتیجه دلخواه و نرسیدم شهریور شد دیدم واقعا عقبم و شروع کردم دیگه هر روز دارم بالای ۱۰ میخونم متاسفانه امروز و دیروز یک مشکل خانوادگی نتونستم اونقدر بخونم ولی جبران میکنم حتی تا ساعت ۱تا ۲ شب بیدار میمونم و جبران میکنم..
      شماهم بگرد دنبال عاملی که روت واقعا تاثیر بذاره و با همون عامل بتونی ساعت مطالعه رو افزایش بدی
      ببین نخونی ضرر کردی کم بخونی عین همونی ولی ماسمالی شده تره خودتو گول نزن واقع بین باش الان رقبا بالای دوازده ساعت میخونن اگر هدفت واقعا بالاست باید بالاتر از حدت باشی و بهترین خودت باشی توی امسال ، امسال رو باید متفاوت و یک آدم جدید باشی دل بدی به درس خدایش من خودم، خودمو نفرین میکنم که چرا کم میخوندم چرا گذاشتم از رقبا بیافتم عقب چرا اهمال کاری کردم
      موضوع بعدی نیازته اگر واقعا نیاز نداری به چنین ساعتی ، حداقل روی هشت ساعت ثابت نگه ش دار
      ببین هرچی کنار بخونی هرچی کمتر تلاش کنی ، ضرر میکنی
      ببین این حرفو کی گفتم
      الان ۹۵ درصد کنکوریا ۹۶ از کم خوندن ناراحتن ، اون ۵ درصد جز همونا بودن که خودشونو به معنای واقعی ... دادن و خوندن و رتبه های تاپی نصیبشون شد
      اونا شدن توهم میشی حتی بهتر
      دیگه زیاد حرف زدم!!
      تا درودی دیگر بدرود
      ویرایش توسط Dr_Amirmd : 07 شهریور 1396 در ساعت 12:55

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad12 نمایش پست ها
      جا داره ورودتو به جمع اخراجی ها تبریک بگم
      اتفاقی افتاد که ایشون اخراج شدن یه دفعه ؟

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aryan1 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      در مورد سوال قبلیم راهنمایی های خوبی کردید که دارم انجامشون می دم.
      الان سوالم اینه که چجوری باید ساعت مطالعه رو تنظیم کرد؟ الان دوست دارم بتونم در روز 6 ساعت مطالعه مفید داشته باشم. یعنی مثلا 3 ساعت صبح - 3 ساعت هم عصر

ممنون می شم بگید که چه ساعاتی برای مطالعه خوب هستند؟ و اینکه بازه زمانی مطالعه دروس اختصاصی به چند بازه چند دقیقه ای تقسیم شه بهتره؟

متشکرم
      ببین این ک کی بخونی بهتره بستگی ب خودت داره...تایم هر مطالعه رو میگن بهتره بین۲۰ تا ۵۰ دقیقه باشه...ولی من خودم شده دو ساعتم ی جا بشینم...ب نظرم برای این ک ساعت مطالعتو بالا ببری باید ی برنامه داشته باشی ک در هفته چن ساعت می خوای درس بخونی بعد بر اساس نقاط قوت و ضعفت بیای بگی چن ساعت در هفته می خوای فلان درس رو بخونی بعد هم تعیین کنی چن ساعت در روز یا چ روزایی می خوای درسی رو بخونی...ب نظرم این کار بهت انگیزه میده ک درس بخونی..موفق باشی

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      این ساعتایی رو که میگم از یه مقاله روانشناسی خوندم که برا بازده مغز هستش. بهترین بازده مغز صبح هاست از ساعت 7-13 ظهر حداکثر عملکرد مغز بین ساعتای 9-10 هستش. از ساعت 13 تا 15 عملکرد مغز خیلی کم میشه. از ساعت 15 به بعد دوباره فعال میشه تا ساعت 21 و بهترینش ساعت 16-17 هستش. این ساعتا برا من صدق میکرد و دقیقا همینطوری بود ولی خب هرکسی شرایطش با بقیه فرق داره شاید شما مثلا 12 شب بهترین بازدهتون باشه.درمورد افزایش ساعت مطالعه ام من برا خودم جایزه میذاشتم باعث انگیزم میشد مثلا اگر 6 ساعت مفید میخوندم یه ربع میومدم اینترنت یا رمان میخوندم برا من تاثیر داشت باز بستگی داره روحیه شما چجوری باشه

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      اتفاقی افتاد که ایشون اخراج شدن یه دفعه ؟
      فک کنم خودشون میخواستن..

احتمالاً یه اکانت دیگه ساختن..

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اشک هایی که بر شکست امروز می ریزیم، عرق هایی است که برای تلاش دیروز نریختیم.
      دوستان! من نمی گم چجوری بخونین یا چقدر بخونین، ولی اونقدر تلاش بکنید که بعدا از امروز خودتون پشیمون نباشد و چیزی رو که به دست اوردین دوست داشته باشین. خیلی از شما هنوز سرکار نرفتین و معنی تلاش و زحمت و سختی های زندگی رو نمی دونین. من ارزوم این هست ای کاش می تونستم درس بخونم. ولی افسوس.....

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aryan1 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      در مورد سوال قبلیم راهنمایی های خوبی کردید که دارم انجامشون می دم.
      الان سوالم اینه که چجوری باید ساعت مطالعه رو تنظیم کرد؟ الان دوست دارم بتونم در روز 6 ساعت مطالعه مفید داشته باشم. یعنی مثلا 3 ساعت صبح - 3 ساعت هم عصر

ممنون می شم بگید که چه ساعاتی برای مطالعه خوب هستند؟ و اینکه بازه زمانی مطالعه دروس اختصاصی به چند بازه چند دقیقه ای تقسیم شه بهتره؟

متشکرم
      به نظرم باید خودتون پیدا کنید ساعات مناسبو من خودم صبح و بعدازظهر و شب نداشت هر وقت می‌تونستم و انرژی داشتم میخوندم بعدم اینجوری خودتونو مقید نکنید دوره های چند دیقه ای و فلان میشد من ۵ ساعت پیوسته فقط شیمی خونده بودم خودتون دستتون میاد اگه جاابه بدونید رتبه م ۱۰۰۰ کشوری شد

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      من خودم از 11 ونیم شب تا 5 و نیم صب رو میخوابم ینی 6 سات بعدش یه نیم سات وقت خالی دارم بعد اونم بازه های یه ساعت و نیمی میخونم و بعد هر بازه هم یه نیم سات استراحت دارم آخرین بازه هم یه ساعتست و جبرانی ک اگ درسی رو نرسیدم تو اون بازه بشه جبران کرد ....اینجوری خیلی راحت میشه 12 سات یا بیشتر درس خوند......ولی صبا به نظرم درس خوندن بیشتر از هروقت دیگه ای جواب میده ولی باز وااسههر کسی فرق میکنه .....شما یه بسم الله بگین و شروع کنین کم کم همه چی دستتون میاد ....موفق باشین

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن