خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Post مصاحبه بقیه الله و شاهد(دانشگاه های خاص)

سلام بچه ها
      من بقیه الله و شاهد هم پزشکی زدم و هم پرستاری و دندون سپاه و ارتش رو هم زدم ولی سازمان سنجش فقط برام بقیه الله و شاهد رو نوشته برای مصاحبه

اسم رشته رو هم نزده...
      بقیه الله دوشنبه پزشکیه...سه شنبه پرستاری...

چیکار کنم؟
      شماره شون هم اشغاله...

برای مصاحبه چی بپوشیم؟
      تست ورزش و دو میگیرن؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بقیه الله الان اطلاعیه داد
      الف تا دال --- دوشنبه
      دال تا قاف --- سه شنبه
      قاف تا یا ---- چهارشنبه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bidarbash نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      من بقیه الله و شاهد هم پزشکی زدم و هم پرستاری و دندون سپاه و ارتش رو هم زدم ولی سازمان سنجش فقط برام بقیه الله و شاهد رو نوشته برای مصاحبه

اسم رشته رو هم نزده...
      بقیه الله دوشنبه پزشکیه...سه شنبه پرستاری...

چیکار کنم؟
      شماره شون هم اشغاله...

برای مصاحبه چی بپوشیم؟
      تست ورزش و دو میگیرن؟
      برای مصاحبه ساده لباس بپوشین.
      تست ورزش فک نکنم بگیرن ولی معاینات کاملی هست.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.z1997 نمایش پست ها
      برای مصاحبه ساده لباس بپوشین.
      تست ورزش فک نکنم بگیرن ولی معاینات کاملی هست.
      ببخشید دانشگاه شاهد برای پذیرش شرط معدل داره؟
      دانشجویی به استادش گفت : استاد! اگر شما خدا را به من نشان بدهید عبادتش میکنم و تا وقتی خدا را نبینم او را عبادت نمیکنم
      استاد به انتهای کلاس رفت و به آن دانشجو گفت : آیا مرا میبینی؟
      دانشجو پاسخ داد : نه استاد! وقتی پشت من به شما باشد مسلماً شما را نمیبینم
      استاد کنار او رفت و به او نگاه کرد و گفت : تا وقتی به خدا پشت کرده باشی او را نخواهی دید!
      موندم اگه خدا یه لحظه پشت کنه بهم چی میشه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir h نمایش پست ها
      ببخشید دانشگاه شاهد برای پذیرش شرط معدل داره؟
      فک نمیکنم زیاد تاثیری داشته باشه معدل اما برای پزشکی و دندان احتمالا تا ی سقف معدل خاص پذیرش باشه.

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فک نمیکنم زیاد تاثیری داشته باشه معدل اما برای پزشکی و دندان احتمالا تا ی سقف معدل خاص پذیرش باشه.
      آخه تو دفترچه حرفی از معدل و اینا نزده
      دانشجویی به استادش گفت : استاد! اگر شما خدا را به من نشان بدهید عبادتش میکنم و تا وقتی خدا را نبینم او را عبادت نمیکنم
      استاد کنار او رفت و به او نگاه کرد و گفت : تا وقتی به خدا پشت کرده باشی او را نخواهی دید!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آخه تو دفترچه حرفی از معدل و اینا نزده
      من سال گذشته یکی از دوستام گفت اینو ..
      پس اگه چیزی گفته نشده پس معدل تاثیری نداره.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای بقیه الله اونایی که داروسازی زده بودن ازشون تست روانپزشکی با کامپیوتر گرفته میشد سال قبل

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من سال گذشته یکی از دوستام گفت اینو ..
      پس اگه چیزی گفته نشده پس معدل تاثیری نداره.
      مصاحبه دانشگاه شاهد چه جوریه؟ سوالاش

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مصاحبه دانشگاه شاهد چه جوریه؟ سوالاش
      سوالات مصاحبه همه دانشگاه ها ی چهارچوب خاص داره...در ی محورن..ـ
      شاهد نصف سوالاشم به صورت کتبیه...
      تستی و یکی دوتا تشریحی.
      اگه سوالا رو بخونین از پسش بر میاین...سادست..

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سوالات مصاحبه همه دانشگاه ها ی چهارچوب خاص داره...در ی محورن..ـ
      شاهد نصف سوالاشم به صورت کتبیه...
      تستی و یکی دوتا تشریحی.
      اگه سوالا رو بخونین از پسش بر میاین...سادست..
      از کجا بخونم؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از کجا بخونم؟
      از نت نمونه سوال بگیرین...
      دو سه تا تاپیکم هست راجبش....

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام

دانشگاه شاهد توی پیامرسان "سروش" به سوالات جواب میده

1- دانلود پیام رسان سروش(از بازار و.مایکت یا سایت sapp.ir)

2- کانال پاسخ به.سوالات در اینجا:
      sapp.ir/shahed1396
      اینم لینکش( بالا)

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از نت نمونه سوال بگیرین...
      دو سه تا تاپیکم هست راجبش....
      د:
      نکاتی مهم در باب مصاحبه :

نکات مهم ابتدایی:
      اولا هیچ تضمینی نیست هر آنچه که در این مقاله در مورد آن بحث می شود عینا در مصاحبه پرسیده شود و یا هرچیزی که درمورد آن صحبت نشده است در مصاحبه شما نیاید. مشکل بزرگی که در این مصاحبه ها داریم این است که هر شهری و هر دانشگاهی یک تیم مصاحبه کننده دارد. یعنی اصلا مشخص نیست فضای مصاحبه و سوالاتی که در مصاحبه شیراز مطرح می شود شباهت کامل با مصاحبه زاهدان داشته باشد یا نه.
      دوما مصاحبه ها با توجه به اینکه برای چه اهدافی انجام می شوند سوالات مختلفی را در برمی گیرند. ما در این مقاله صرفا بخش ثابتی که در اکثر مصاحبه ها مورد سوال قرار می گیرد را توضیح داده ایم. اگر بعدها اطلاعات دیگری به دستمان رسید همین مقاله را تکمیل می کنیم.
      سوما همین قسمت های ثابتی که در زیر درمورشان توضیح داده ایم و تقریبا در همه مصاحبه ها سوال پرسیده می شود نقش بسزایی در قبولی شما دارند. پس حتما روی این مهارت ها تمرکز کنید تا در مصاحبه شوکه نشوید. زیرا ما برای سوالاتی که احتمالا ممکن است از شما پرسیده شود و پاسخش را بلد نباشید نیز راهکارهایی اندیشیده ایم.

راهنمای عمومی در مصاحبه های دانشگاهی و شغلی :
      برای روز مصاحبه حتما با یک دست لباس تمیز و مرتب سر جلسه حاضر شوید . آقایان بهتر است با لباس رسمی و خانم ها با حجاب کامل حضور داشته باشند. برای مصاحبه بیشتر دانشگاه ها چون ارتباطی به ارگان های مذهبی ندارند شاید داشتن پوشش چادر لزومی نداشته باشد اما اگر حجابتان کامل باشد ( مخصوصا شهرهای کوچک) خیلی بهتر و موجه تر نشان داده می شوید.
      ممکن است زمانی که وارد ساختمانی که مصاحبه در آن انجام می شود می شوید چند دقیقه ای یا حتی چندساعتی لازم باشد که منتظر بمانید. در این لحظات هرگز سعی نکنید از جو داخل اتاق سر در بیاورید. یعنی داخل اتاق سرک بکشید یا از کسانی که از جلسه خارج می شود سعی در پرسیدن سوالات داشته باشید. معمولا عده ای در جلسه مصاحبه حضور "نیمه وقت" دارند. یعنی رفتار شما را در بیرون از اتاق مصاحبه زیرنظر دارند و به افراد مصاحبه کننده انتقال می دهند. پس لحظاتی که بیرون از اتاق مصاحبه منتظر هستید خود را سرگرم کاری مثل کتاب خواندن کنید هرچند بد نیست که حواستان به دور و برتان باشد ولی کاری نکنید که توجهات روی شما جلب شود.
      وقتی اسمتان خوانده شد و وارد جلسه مصاحبه شدید با ارامش و اعتماد به تفس وارد اتاق شده و به حضار سلام دهید. "هرگز به سمت کسی نرفته و دستتان را سمت کسی دراز نکنید". این اشتباهی است که خیلی ها مرتکب می شوند هرچند شاید از یک دانش آموز 18 ساله انتظار زیادی در مورد اطلاع از این روابط سازمانی نباشد اما برای کسانی که می خواهند مصاحبه های شغلی دهند خیلی مهم است. معمولا همان کنار درب ورودی و مقابل افراد مصاحبه کننده صندلی ای برای نشستن شما قرار داده شده. اگر صندلی را پیدا نکردید به حضار جلسه توجه داشته باشید تا شما را راهنمایی کنند که کجا بنشینید.
      ابتدا از شما خواسته می شود که خودتان را معرفی کنید. حتما در منزل چندین بار این کار را تمرین کنید تا خودتان را در چند جمله کوتاه به خوبی معرفی کنید. از این مرحله به بعد سوالات افراد مصاحبه کننده آغاز می شود. چند مورد از سوالات مشترک را در زیر آورده ایم که پاسخ هرکس به این سوالات شخصی است فقط خوب است که از الان تعدادی از این سوالات را به چشم ببینید تا خودتان را برای پاسخ به این سوالات آماده کنید.

1) خودتان را در چند جمله توصیف کنید

تقریبا سوالی است که در همه مصاحبه ها پرسیده می شود. دلیلش هم بحث روانشناسی است. معمولا از شما می خواهند چند مورد از ویژگی های اخلاقی برجسته خود را معرفی کنید. سعی نکنید که خودتان را پسر پیغمبر معرفی کنید ولی زیادی هم لازم نیست خودمانی شوید و هرچیزی که در مورد خودتان است را روی دایره بریزید! هر ویژگی ای که از خودتان بگویید ممکن است درمورش از شما پرسیده شود. یعنی مثلا اگر خودتان را فردی سخت کوش می دانید ممکن است بپرسند مگر چکاری کرده ای که به خودت می گویی سخت کوش؟ پس سعی کنید چند تا از ویژگی های خودتان را که خیلی برجسته است و ایرادی هم حساب نمی شود به همراه دلیلتان برای ذکر این ویژگی به یاد داشته باشید. ترجیحا از ذکر ویژگی های منفی مثل عصبانیت، ترس، افسردگی یا امثالهم دوری کنید وگرنه باید از شانس قبولی در این مصاحبه هم دوری کنید!

2) ویژگی های منفی
      د:
      در خیلی از مصاحبه ها دیده شده که از شما پرسیده می شود یک یا چند ایراد یا ویژگی بد خود را نیز ذکر کنید. اینجا حتما یادتان باشید صداقت زیادی از خودتان به خرج ندهید و ترجیحا ویژگی هایی را بگویید که از لحاظ عرف بد حساب می شود ولی از لحاظ اخلاقی خوب و پسندیده است! مثلا من از دروغگویی بدم می آید ولی همیشه از این موضوع ضربه خورده ام! یا اینکه تازگی ها از جمع بعضی دوستاتم دور شده ام چون آنها جذب فضای مجازی شده اند ولی من علاقه ای به این فضاها ندارم!

3) اعتماد به نفس

نیازی به توضیح در این مورد نیست ولی در یک کلمه می گوییم قدر خودتان را بدانید و به افراد حاضر در جلسه نیز این را بقبولانید که فرد مفید و به دردبخوری برای جامعه و اطرافیانان هستید. اگر تیم مصاحبه کننده متوجه شوند که شما خود را فردی ضعیف می دانید پس آن ها نیز شمارا فردی ضعیف تصور خواهند کرد.
      4) فن بیان
      اگر اعتماد به نفستان بالا باشد این مورد را نیز به خوبی انجام خواهید داد. زیرا خیلی اهمیت دارد هنگام پاسخگویی به سوالات چقدر با صلابت و شمرده شمرده با استفاده از ادبیات صحیح و لغات زیبا صحبت کنید . اگر اطلاعاتتان در مورد سوالاتی که از شما پرسیده می شود خوب باشد تنها کاری که برای داشتن فن بیان خوب باید داشته باشید این است که خودتان را گم نکنید و با اطمینان بالا صحبت کنید.
      5) علاقه به مطالعه
      این سوال در برخی مصاحبه ها پرسیده شده و میزان علاقمندی شما به مطالعه کتاب مخصوصا کتاب های علمی مورد سوال قرار گرفته است. اگر در دوران مدرسه با کتابی هرچند در حد یک اسم آشنایی داشتید بد نیست نام ببرید ولی حواستان باشد بعید نیست یکی این وسط پیدا شود و بگوید درمورد کتاب کمی هم توضیح دهید!

6) استفاده از اینترنت

این سوال معمولا هدف گزینشی دارد. یعنی اگر جو مصاحبه علاوه بر مصاحبه علمی و روانشناسی، حالت عقیدتی سیاستی هم داشته باشند حتما این سوال را از شما می پرسند. نحوه استفاده شما از اینترنت، سایت های مورد علاقه تان، استفاده شما از نرم افزارهای اجتماعی و سوالاتی از این دست ممکن است پرسیده شود.

7) دلایل انتخاب شغل

این سوال حتما و حتما و حتما از شما پرسیده خواهد شد. اینکه چرا اصلا در این مصاحبه حضور دارید. چرا به این رشته و شغل آینده آن علاقه دارید. هدف شما از انتخاب این رشته چیست و هزاران سوال مشابه. مخصوصا برای رشته هایی که بعدا تعهد خدمت و استخدام دارند مصاحبه کنندگان سختی های این رشته و مخصوصا کار آینده را گوشزد می کنند و از شما می پرسند که آیا به این سختی ها فکر کرده اید؟ مثلا ممکن است بپرسند آیا می دانید که در آینده باید 6 سال در مناطق محروم خدمت کنید؟ و یا 6 سال از خانواده خود دور باشید؟ حواستان باشد واقعیت به این تلخی ها هم نیست اما مصاحبه کننده می خواهد به پرسیدن این سوالات علاقه شما به این رشته را محک بزند بنابراین شرایط را کمی سخت از واقعیت جلوه می دهد.

8) تمایل به همکاری و کار گروهی

جزو سوالاتی است که شاید پرسیده شود. در واقع تیم مصاحبه کننده با پرسیدن این سوال قصد دارد بفهمد روحیه کار تیمی در شما چقدر است. آیا فردی اجتماعی همراه با تمایلات اجتماعی و قرار گرفتن در محیط های تیمی هستید یا تکروی را ترجیح می دهید. برای پاسخ به چنین سوالی زیاد دچار دردسر نخواهید شد فقط کافیست خود را فردی با روحیه همکاری و تیمی بالا نشان دهید که همواره مایل به اخد پیشنهادات و انتقادات دیگران است و برایش هدف گروه مهم است نه هدف شخصی.

نکات مهم انتهایی :

خب تا اینجا با تعدادی از سوالاتی که در اکثر مصاحبه ها (چه شغلی چه دانشجویی) پرسیده می شود. آشنا شدید. مهم ترین دغدعه ای که در اینجا ممکن است به سراغ شما بیاید این است که آیا همه سوالاتی که پرسیده خواهد شد همین ها هستند؟ آیا ممکن است در مصاحبه بطور ناگهانی سوالی از شما پرسیده شود که شما پاسخ آن با بلد نباشید؟ اگر پاسخ سوالی را بلد نباشید واکنش تیم مصاحبه کننده چیست؟

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B8-%DB%B2%DB%B7-%DB%B1%DB%B5-%DB%B1%DB%B0-%DB%B3%DB%B1.jpg

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن