خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 107
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

رتبه 3 کنکور ریاضی 92، به پزشکی تغییر رشته داد!

سید محمد جواد موسوی؛ رتبه 3 کشور کنکور ریاضی 92 و دانشجوی برق دانشگاه صنعتی شریف، با انتشار عکس انتخاب رشته خود در صفحه اینستاگرامش علاقه خود را به رشته پزشکی اعلام نمود.

21041668_1960567227517956_7098363759441215488_n.jpg

خیلی وقتا برای رسیدن به اهداف مورد علاقمون باید#ادامه_مسیر رو از جاده های دیگه بریم...
      الان از اون روزایی که من برای مطمئن شدن از تصمیمم ساعات زیادی رو سر کلاسهای پزشکی، مشورت با اساتید دانشگاه های علوم پزشکی، جلسات متعدد با کلی رزیدنت و دانشجوی این رشته و حتی اساتید دانشکده برق شریف خودمون گذروندم تقریبا 8ماهی میگذره... روزهایی بود که من بودم و یه #تصمیم مهم، یکی از مهمترین تصمیم هام تا الان. خب نظرات کسانی که باهاشون مشورت میکردم طبیعتا متفاوت بود. یکی میگفت حیف شماست که شریف خوندی اپلای نکنی، یکی میگفت فرصتت کمه، یکی دیگه به شدت تشویق میکرد و ... . اما این من بودم که باید تصمیم میگرفتم و خدارو شکر میکنم بزرگترین چیزی که این تصمیم به من داد آرامش بود.
      دلایل زیادی وجود داشت که باعث میشد این تصمیمم رو تا الان علنی نکنم که شاید یکی از مهمترین اون ها این بود که نمی خواستم این اتفاق باعث تاثیرات منفی بر روی کسانی بشه که هدفشون اینه که مهندس خوبی بشن. (بخصوص کنکوری های ریاضی 96 که فقط 7ماه تا کنکورشون باقی مونده بود). من هنوزم اعتقاد دارم که این رشته های مهندسی و علوم پایه هستند که باعث بسیاری از پیشرفت ها در یک جامعه میشن و این تصمیم من یه تصمیم #شخصی بوده که با توجه به علایقم اتفاق افتاده و اصلا دوست ندارم نتیجه گیری های غیرمنطقی از این اتفاق رخ بده. همونطور که به این نتیجه رسیدم که برای من با توجه به #علایق و سایر ویژگی هام ادامه مسیر در رشته پزشکی مناسب تره، برای خیلیا هم تحصیل در سایر رشته ها (مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر و ...) بهترین انتخابه و باعث موفقیت های بزرگ برای خودشون و جامعه میشه.

پی نوشت ها:
      رتبه کنکورم 147 شد.
      تاکید میکنم #
      قضاوت و نتیجه گیری در مورد رشته ها نکنیم. جامعه هم مهندس خوب نیاز داره، هم پزشک خوب، هم وکیل خوب، هم هنرمند خوب، هم مدیر خوب و ... . افراد مختلف در هر رشته ای میتونند موفق باشند به شرطی که سایر شرایط (علاقه، پشتکار، استعداد و ...) رو هم داشته باشند.
      این تصمیم من دلایل بسیاری داشت که مهمترینش دوست داشتن پزشکی، تطابق با علایقم و انشاالله تاثیر گذاری بیشترش در جامعه برای من در آینده بود.
      هنوزم اگر برگردم به سال 92 و بخوام بین رشته های مهندسی انتخاب کنم برق رو انتخاب میکنم. این 4سال تحصیل و بودن در دانشگاه شریف و بخصوص دانشکده برقش برای من پر بود از کلی تجربه های قشنگ، دوست های خوب و چیزای زیادی که یاد گرفتم و مطمئنا در ادامه مسیرم ازشون خیلی استفاده ها خواهم کرد.

با توجه به گفته های او از دی ماه سال 95 تصمیم به شرکت در کنکور 96 رشته تجربی گرفته است و با کسب رتبه 147 الویت اول او دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میباشد.

ویرایش توسط farbodsrt : 04 شهریور 1396 در ساعت 21:00

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سال بعد شریفیا کلهم انصراف میدن میان پزشکی، محمد احمدی ببین با ما چه کردی، خدا بگم چیکارت نکنه

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      با این اوضاع کنکور 97 یکی از سخت ترین کنکور های تاریخ خواهد بود
      خدایا یه کاری کن دیگه امسال هم بدهکار خودمون نشیم...!

4. Top | #4
      کاربر فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      واقعا نمیدونم چی باید گفت . از طرفی به ایشون و امثال ایشون حق میدم و از طرفی هم مخالف این کار هستم .
      ولی در کل چیزی که واضح و مشخصه اینه که این وضع و رویه ای که الان وجود داره و در پیش گرفته شده اصلا اصلا درست نیست و میتونه تبعات سنگینی داشته باشه برای هممون و برای آینده کشور .
      واقعا مشخص نیست قراره اخرش چی بشه .....

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مهمترینش دوست داشتن پزشکی، تطابق با علایقم و انشاالله تاثیر گذاری بیشترش در جامعه برای من در آینده بود.
      علاقه علاقه علاقه
      خایله خب بابا . ما نمیگیم نیا کنکور تجربی . تو هم بیا
      ولی حداقل این حرفای کلیشه ای رو توی این وضعیت جامعه بار ما نکن :/

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان اکثر دانشجوهای شریف اپلای میکنن برای آمریکا و کانادا. اونایی هم که میخوان تو ایران بمونن میرن پزشکی میخونن!!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان ترس به دلتون راه ندین، اینا همه ش حاشیه ست، پارسال هم همین بود، امسال هم که بود ! سال های بعد هم خواهد بود ولی همیشه کسی که به این حواشی توجهی نکرده و با خودش رقابت کرده به هدفش رسیده

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تکبیر ...حیف این چهارسال که نشست برق خوند حالا برو هفت سالم پزشکی بخون

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خدايا لطفا كمك كن همين امسال جيم بزنيم ديگه
      سال ديگه غوغا ميشه
      يني رتبه ٣ كشوري هم اشتباهي رشتشو انتخاب ميكنه :/ پناه برخدا

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب که چی...
      شما بچسبید به درس خودتون به حاشیه ها توجهی نداشته باشید.....
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هرسال همین بوده هرسال بخدا
      چقدر شماها جوگیرید.....همین امسال امید محممدی ازابان خوند 2400کشوری شد تومنطقه سه یعنی 300 حدودا....ول کنید این حواشی رو...بارها گفتم سالی 5هزار 6هزار پزشک دندون دارو قبولی داریم همه دانش اموز معدل بیست نبودن همه 18سال 20 سال نبودن...بخونید بابا....کنکور 97هم همینه تو یکسال معجزه نمیشه....برید میانگینا تو منطقه سه رو ببینید چندان فرقی نکرده مثلا با درصدای رتبه 140 منطقه سه سال 96 سال 95 رتبه میشد 80تا100....ک این تفاوتم بخاطر سبک تر بودن کنکوره....یکم منطقی باشید نه جوگیر...15سال قبل فضای مجازی نبود ک شماها بدونید فلان کسی ک شریف بوده علم وصنعت بوده اومده کنکور تجربی داده اما الان چون ارتباطا قوی شده پیشرفت کرده خبرا زود میرسه...
      ما دوباره سبز میشویم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      رسمن ر ی د ه شده ب مملکت
      کم مونده بابای منم بیاد تاپیک بزنه و دنبال منبع برا زیست بگرده
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دیدین مثلا 10 تا رستوران بغل همن یه جا، 9 تاشون خالی خالیه، ولی تو یکی شون جا برا نشستن نیست، برا چی؟ برا این که به جای این تمرکزش به این باشه که رقباش چی کار می کنن تمام تمرکزشو گذاشته رو کیفیت کارش، داستان کنکور دادن ما هم همینه، فرقی نمی کنه چند نفر شرکت کنن، کسی که سرشو می ندازه پایینو فقط با دیروز خودش رقابت می کنه و سعی می کنه که به بهترین ورژن خودش تبدیل بشه همیشه موفقه، اگه 10 نفر اول تجربی تمرکزشونو رو بقیه می ذاشتن ایشون الان به جای 147 رتبه ش 1 می شد، کسی برنده می شه تو این رقابت که سرش تو کار خودش باشه

آخیش، اینارو نوشتم استرسم کم شد

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حامدیگانه نمایش پست ها
      هرسال همین بوده هرسال بخدا
      چقدر شماها جوگیرید.....همین امسال امید محممدی ازابان خوند 2400کشوری شد تومنطقه سه یعنی 300 حدودا....ول کنید این حواشی رو...بارها گفتم سالی 5هزار 6هزار پزشک دندون دارو قبولی داریم همه دانش اموز معدل بیست نبودن همه 18سال 20 سال نبودن...بخونید بابا....کنکور 97هم همینه تو یکسال معجزه نمیشه....برید میانگینا تو منطقه سه رو ببینید چندان فرقی نکرده مثلا با درصدای رتبه 140 منطقه سه سال 96 سال 95 رتبه میشد 80تا100....ک این تفاوتم بخاطر سبک تر بودن کنکوره....یکم منطقی باشید نه جوگیر...15سال قبل فضای مجازی نبود ک شماها بدونید فلان کسی ک شریف بوده علم وصنعت بوده اومده کنکور تجربی داده اما الان چون ارتباطا قوی شده پیشرفت کرده خبرا زود میرسه...
      میشه رتبه های تک رقمی تجربی سال های اخیر رو که به ریاضی تغییر رشته دادن رو نام ببرید؟

امیدوارم تاثیری تو هدف و درس خوندن کسی نداشته باشه؛ فقط جهت اطلاع میپرسم...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      صد در صد اجازه نداریم بگیم چرا اینکارو کرد و از این قبیل.....
      زندگی خودش بوده
      استعداد خودش بوده
      تلاش خودش بوده

ولی برای اون دوستای عزیزی که با حرفها ناامید میشن بگم
      هر کس فقط با خودش رقابت میکنه
      یک کنکور میتونه 100نفر دقیقا رتبه ی 100 داشته باشه
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)