خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدوم بهتره

رأی دهندگان
    29. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • مکانیک علم وصنعت

21 72.41%
    • دبیری فیزیک

8 27.59%
    صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

دبیری فیزیک یا مکانیک علم و صنعت؟؟؟؟؟{خواهش میکنم تو نظر سنجی شرکت کنید}

سلام دوستان من انتخاب اولم دبیری فیزیکه و مصاحبه داره و اگه مصاحبشو قبول نشم یا به مصاحبش نرم دستگاه میری رو انتخابای بعدی و من یه جورایی دیگه مطمعنم که اگه مکانیک امیرکبیر نیارم دیگه مکانیک علم و صنعت رو میارم حالا چرا بین اینا موندم:
      1.چرا دبیری آره؟؟؟؟1.چون سربازی معافی 2.چون بعد چهار سال تعهد دارند که استخدامت کنند3. از همون اول بهت حقوق میدن 4.سه ماه تابستون و پنج شنبه وجمعه ها از نظر مدرسه بیکاری{ولی من میخوام کلاس بزارم .البته اگه رفتم}
      2.چرا مکانیک نه؟؟؟؟1.چون سربازی که دیگه باید بری 2.با این وضعیت صنعت همهی دانشجوهای دانشگاه برتر دارن از ایران میرن و تقریبا دیگه کار نیست و این برای من خیلی بده
      البته من به هر دو رشته علاقه دارم{بیشتر مکانیک} ولی فقط علاقه تو ای دورو زمونه جواب گو نیست چون نتونی پول دربیاری از گرسنگی میمیری
      لطفا بهم کمک کنید که بهترین انتخاب رو انجام بدم لطفا دلیل تون رو واسه انتخابتون بگید
      ویرایش توسط amir1999 : 05 شهریور 1396 در ساعت 23:09

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من مکانیکو 4 ترم خوندمو انصراف دادم
      دبیری فیزیک هم دوستم داره میخونه
      بستگی به خودت داره
      اگه روحیاتت به دبیری میخوره و با شغل و درآمدت مشکلی نداری خیلی خوبه دبیری
      اگه هم ریسک پذیر و فاز اپلای گرفتن و اینا داری مکانیک

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببخشید چرا انصراف دادید؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1999 نمایش پست ها
      ببخشید چرا انصراف دادید؟؟؟
      دیدم آدم مکانیک و کارخونه و طراحی پالایشگاه و سیستمهای گازی و نفتی و آبی نیستم .
      امسال توی انتخاب رشته م رشته کامپیوتر رو انتخاب کردم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alinajafi97 نمایش پست ها
      دیدم آدم مکانیک و کارخونه و طراحی پالایشگاه و سیستمهای گازی و نفتی و آبی نیستم .
      امسال توی انتخاب رشته م رشته کامپیوتر رو انتخاب کردم
      بنظرتون بازار کار رشتهی مکانیک واسه کسی که کار بلد باشه چطوره؟؟آیا مدرک دانشگاهی تو از کدوم دانشگاه گرفته باشی مهمه{در روند استخدام}؟؟با چه مدرکی بهتر میشه رفت سر کار تو ایران؟؟چرا بیشتر بچه های دانشگاه های بر تر اپلای میکنن{با یکی از بچه های مکانیک شریف صحبت میکردم میگفت از 100 نف ورودی بودیم 90- نف از ایران رفتن}؟؟؟اون اون ور آب چقدر میدن و مگه بچه های ما مستقیم میرن سر کار؟؟؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظرتون بازار کار رشتهی مکانیک واسه کسی که کار بلد باشه چطوره؟؟آیا مدرک دانشگاهی تو از کدوم دانشگاه گرفته باشی مهمه{در روند استخدام}؟؟با چه مدرکی بهتر میشه رفت سر کار تو ایران؟؟چرا بیشتر بچه های دانشگاه های بر تر اپلای میکنن{با یکی از بچه های مکانیک شریف صحبت میکردم میگفت از 100 نف ورودی بودیم 90- نف از ایران رفتن}؟؟؟اون اون ور آب چقدر میدن و مگه بچه های ما مستقیم میرن سر کار؟؟؟
      1- بازار کار شاید 20 درصد به رشته مرتبط باشه ، 80 درصدش به خود آدمه ، اگه مردشی و علاقه داری بسم الله .
      مدرک اگه از دانشگاه شریف یا تهران یا پلی تکنیک باشه آره فرق میکنه ولی بقیه دانشگاها یکیه و بیشتر باید سعی کنی نرم افزار و مهارت ( بازرسی جوش و طراحی ماشین ها و طراحی خط لوله و ... ) از فنی حرفه ای یا جاهای دیگه یاد بگیری
      2- با مدرک پول ، پارتی ، ولی جدای اینها زیاد مدرک تاثیری نداره ، اگه واقعا میخوای بری تو دلش از ترم 4 به بعد باید بری کارآموزی کنی واسه شرکتای مختلف و کارخونه ها که بتونی بعد تحصیلت که میخوای استخدام شی یه سابقه ای داشته باشی .
      3- چون آینده شغلی و امنیت شغلیت در حد یه انتخاباته با یه رای یه کارخونه ورشکست میشه و یکی دیگه میاد بالا و تو بیمه ی شغلی ، درآمد مکفی و امنیت شغلی رو نداری .
      همه اونایی که خوبن میرن ، از ورودی 91 مکانیک فردوسی ، 60 تاشون رفتن از 70 تا ! شریف و تهران و پلی تکنیک و که ول کن اصلا ، هر کی هم نرفته بعد ارشدش میره .
      4- بحث درآمد نیست اونور ، بحث کیفیت زندگی و امنیت شغلیه و بیکار نبودنه
      آره کشور های خارجی بحث انتقال دانشجوشون از دانشگاه به صنعت خیلی راحت تر و بهتره . دانشجوهای ایرانی اپلای میگیرن ، ارشدشونو که میگیرن مستقیم وارد بازار کار میشن معمولا

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش به نظرم اگر عقیده داری دبیری فیزیک برات خیلی خوبه بنظرم برو بزن فیزیک محض شریف خیلی عالیه !
      بعد اگه خواستی بری دبیر بشی راخت میگیرنت و اگرم خواستی مهندسی بخونی بازم میتونی توی ارشد کنکو مهندسی رو بدی چون درس هاش خیلی نزدیکه
      ضمنا تغییر تعیین رشته امکان پذیره تا نتایج مصاحبه اعلام نشه میتونید تعیین رشته رو عوض کنید .
      موفق و پیروز باشید!

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMMMA نمایش پست ها
      داداش به نظرم اگر عقیده داری دبیری فیزیک برات خیلی خوبه بنظرم برو بزن فیزیک محض شریف خیلی عالیه !
      بعد اگه خواستی بری دبیر بشی راخت میگیرنت و اگرم خواستی مهندسی بخونی بازم میتونی توی ارشد کنکو مهندسی رو بدی چون درس هاش خیلی نزدیکه
      ضمنا تغییر تعیین رشته امکان پذیره تا نتایج مصاحبه اعلام نشه میتونید تعیین رشته رو عوض کنید .
      موفق و پیروز باشید!
      مطمعنی الان میشه انتخاب رشته رو تغییر داد؟؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان من انتخاب اولم دبیری فیزیکه و مصاحبه داره و اگه مصاحبشو قبول نشم یا به مصاحبش نرم دستگاه میری رو انتخابای بعدی و من یه جورایی دیگه مطمعنم که اگه مکانیک امیرکبیر نیارم دیگه مکانیک علم و صنعت رو میارم حالا چرا بین اینا موندم:
      1.چرا دبیری آره؟؟؟؟1.چون سربازی معافی 2.چون بعد چهار سال تعهد دارند که استخدامت کنند3. از همون اول بهت حقوق میدن 4.سه ماه تابستون و پنج شنبه وجمعه ها از نظر مدرسه بیکاری{ولی من میخوام کلاس بزارم .البته اگه رفتم}
      2.چرا مکانیک نه؟؟؟؟1.چون سربازی که دیگه باید بری 2.با این وضعیت صنعت همهی دانشجوهای دانشگاه برتر دارن از ایران میرن و تقریبا دیگه کار نیست و این برای من خیلی بده
      البته من به هر دو رشته علاقه دارم{بیشتر مکانیک} ولی فقط علاقه تو ای دورو زمونه جواب گو نیست چون نتونی پول دربیاری از گرسنگی میمیری
      لطفا بهم کمک کنید که بهترین انتخاب رو انجام بدم لطفا دلیل تون رو واسه انتخابتون بگید
      چرا به خارج فکر نمیکنید؟
      الان مکانیک های پلی تکنیک یکی در میون دارن میرن اروپا و آمریکا و همه هم تقریبا زندگی های عالی دارن
      When will those dark clouds all disappear

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دلایلتون رو خوندم ولی من خودم اگه میتونستم بین مکانیک علم و صنعت و دبیری فیزیک یکی رو انتخاب کنم انتخابم قطعا مکانیک بود !
      دلیل : من خودم علوم پایه خوندم ... حالا دبیری فیزیک آینده شغلی مطمئنی داره ولی جای پیشرفتش زیاد نیست ... چند سال دیگه که دیدتون و شرایط شما عوض شد پشیمونی بیفایده است !
      مهندس مکانیک باسواد براش کار پیدا میشه ! حالا سخته ولی غیر ممکن نیست ...
      الان خیلی از مهندس ها و دکترها وارد عرصه کنکور و تدریس خصوصی شدن !!! و دانش آموز که میخواد بره کلاس اسم مهندس مکانیک علم و صنعت رو به دبیری که دبیری فیزیک خونده ترجیح میده ...
      باز اگه میگفتی فیزیک محض میگفتم بهتره !
      البته برای ارشد میشه رفت فیزیک محض ولی تجربه ثابت کرده تغییر رشته در ارشد مشکلات خودش رو داره .

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم بین دو راهی قرار گرفتم که شهید رجایی مهندسی بخونم که تعهد داره به آموزش پرورش و به عنوان دبیر استخدام میکنن یا اینکه یه دانشگاه معمولی مهندسی بخونم. که آخر سر شهید رجایی رو نزدم. نمیدونم بعدا پشیمون بشم یا نه.

به علاقه و استعدادت فکر کن دوست داری معلم بشی؟ همونجوری که نوشتی یه سری مزایا داره امنیت شغلی و معافیت سربازی و شغل راحت تر و .... از طرف دیگه جای پیشرفتی زیادی نداره. مکانیک علم و صنعت یا هر دانشگاه تاپ دیگه آیندت تضمین نیست! امنیت شغلی نداری ولی با تلاش میتونی خیلی پیشرفت کنی و خودتو بالا بکشی. همچنین میتونی به اپلای فکر کنی.
      تصمیم سختیه که آینده ی زندگیتو مشخص میکنه. ببین چی میخوای از زندگی. واقعا نمیشه با نظر دیگران انتخاب کرد.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز در این مورد اگه با دانشجوهای رشته مورد نظر در همون دانشگاهی که انتخاب کردی حرف بزنی به نظرم بهتر میتونن کمک کن اگه امکانشو داشتی حتما برو باهاشون حرف بزن.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فقط یک سوال تو ذهنمه. اینایی که اپلای میکنن دقیقا سربازی رو چیکار میکنن؟ می پیچونن و دیگه برنمیگردن یا اینکه اول میرن سربازی بعد خارج میشن از کشور؟
      البته ببخشید که به تاپیک ربطی نداره

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohaa_mad نمایش پست ها
      فقط یک سوال تو ذهنمه. اینایی که اپلای میکنن دقیقا سربازی رو چیکار میکنن؟ می پیچونن و دیگه برنمیگردن یا اینکه اول میرن سربازی بعد خارج میشن از کشور؟
      البته ببخشید که به تاپیک ربطی نداره
      فک کنم اگه بخوای بری باید سند زمین با یه چند ملیونی بزاری پیش دولت بعد بری دولتیا از ما خیلی زرنگ ترند ما فک میکنیم زرنگیم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فک کنم اگه بخوای بری باید سند زمین با یه چند ملیونی بزاری پیش دولت بعد بری دولتیا از ما خیلی زرنگ ترند ما فک میکنیم زرنگیم
      اینو که میدونم. باید 15 یا 20 میلیون تومن گرو بزاری.
      واسم سوال بود بچه هایی که میرن اونور درس میخونن سربازی میرن اول یا اینکه میرن دیگه اصلا برنمیگردن
      ویرایش توسط mohaa_mad : 04 شهریور 1396 در ساعت 01:29

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)