خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: داتیو در BeF4

1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

داتیو در BeF4

سلام
      لطفا ساختار تترافلوئوروبریلات (BeF4 دومنفی) که فکر کنم توی کنکور 94 ریاضی اومده بود رو ببینید:
      photo_2017-08-23_13-14-20.jpg
      شیمی نشرالگوی من میگه این 2 تا پیوند داتیو داره
      ولی من نمیفهمم چرا. آخه اگه قرار بود داتیو داشته باشه بارقراردادی دو تا از اتم های قلوئور باید میشد +1
      ولی الآن نشده...

تازه اگر هم قبول کنم که داتیو داره اون موقع به نظرم CH3 یک مثبت هم داتیو داره... ولی نشرالگو براش داتیو نکشیده...

ممنون از همه

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      دقت نما گل من ..
      ...........
      مطلب واضح و روشنه چیشو تو متوجه نمیشی ...
      .......
      استدلالت درست نیست... 2 تا از فلوئورها یه دونه الکترون میگیره .... میشن منفی 1 .. که سرجمع میشه منفی 2 ....
      .......
      اون دومی هم دلیلی نداره داتیو داشته باشه ... نه کربن جفت الکترونی داره که داتیو بده ... نه هیدروژن دیگه ای هست که داتیو بگیره ......
      ویرایش توسط ZAPATA : 01 شهریور 1396 در ساعت 14:51

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      img_20170823_135315.jpg

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      zapata درست میگه ..

ببین Be ظرفیتش 2 ، فلوئور 7 حالا وقتی یون دوبار منفیه، چون الکترونگاتیوی فلوئور بیشتره دو تا از فلوئورا 8 الکترونه میشن در نتیجه اون دو تا فلوئور الکترون هاشونو با اوربیتال های خالی بیریلیم به اشتراک میزارن.. ( پس دو تا داتیو داره )

5. Top | #5

نمایش مشخصات
      کلا وقتی میخوای بار منفی رو به اتمی تعلق بدی باید به عنصر الکترو نگاتیو تر بدی که فلوئوره
      بر عکس وقتی میخوای بار مثبت رو به اتمی تعلق بدی باید به عنصر با الکترو نگاتیوی کمتر تعلق بدی
      LEAVE ONE WOLF ALIVE...& THE SHEEPS ARE NEVER SAFE

6. Top | #6
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zapata نمایش پست ها
      دقت نما گل من ..
      ...........
      مطلب واضح و روشنه چیشو تو متوجه نمیشی ...
      .......
      استدلالت درست نیست... 2 تا از فلوئورها یه دونه الکترون میگیره .... میشن منفی 1 .. که سرجمع میشه منفی 2 ....
      .......
      اون دومی هم دلیلی نداره داتیو داشته باشه ... نه کربن جفت الکترونی داره که داتیو بده ... نه هیدروژن دیگه ای هست که داتیو بگیره ......
      ممنون
      خب اگه بگیم ch3+ میشه ch2 به علاوه ی h+ اون موقع c جفت الکترون ناپیوندی داره و h هم اوربیتال خالی؟ بعد داتیو میشه..
      دقیقا همین توجیه رو برای nh4+ و h3o+ میگیم...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط actionspider نمایش پست ها
      ممنون
      خب اگه بگیم ch3+ میشه ch2 به علاوه ی h+ اون موقع c جفت الکترون ناپیوندی داره و h هم اوربیتال خالی؟ بعد داتیو میشه..
      این استثناس واسه یون های ch3+ و cn- دادن یا گرفتن الکترون روی کربن انجام میشه..

( تو ch3+ با اینکه الکترونگاتیوی کربن بیشتره ولی از کربن الکترون میگیریم.. درنتیجه داتیو نداره )

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط actionspider نمایش پست ها
      ممنون
      ببین امونیوم و هیدرونیوم فرق دارن
      فرقشون اینه که nh3 و h2o وجود دارن و h+ هم که هست و جفت ناپیوندی این دوتا میاد وارد h+ میشه
      اما
      ch2 که وجود خارجی نداره پس ch3+ از ch2 بوجود نمیاد که بخواد داتیو داشته باشه بلکه از ch4 بوجود میاد که h- ازش جدا میشه
      داتیو هم که پس از تشکیل فرقی با کوالانسی نداره ینی در واقع داتیو روشی برای تشکیل کوالانسیه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      656.png
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 656.png  

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن