خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Lightbulb تاکتیک های مطالعه و برنامه ریزی

سلام دوستان گلم
      امیدوارم تا اینجای کنکور رو خوب پیش اومده باشین
      با خودم گفتم این تاپیک رو بزنم ک اگه
      تاکتیکی
      روش جالب یا قشنگی
      یا هر چیز دیگه ای بلدیم ب هم یاد بدیم
      ک هم خودمئن استفاده کرده باشیم هم دیگران
      باشد ک رستگار شویم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      یک نکته ی مهم در مطالعه این است ک یک دفتر 40 برگ برای هر درس داشته باشین ک موقع خوندن درس نکات کلیدی را در آن وارد کنید تا توی مرور های بعدی ازش استفاده کنیم
      پ.ن:ب نظر من این کار باعث حفظ تمرکز هنگام مطالعه هم میشه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      چگونه هنگام مطالعه تمرکز داشته باشیم؟؟
      1.زمان مطالعه ی خود را کوتاه کنید
      2.سعی کنید هنگام مطالعه اندکی صدای خود را بشنوید
      3.از درس خواندن در نیمه های شب بپرهیزید
      4.جایی بنشینید ک مطالعه در انجا را دوس دارید
      5.تمام درس هایی را ک برای روز آینده آماده کنید را جلوی رویتان نگذارید

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ✳️چگونه تست های تله دار را دور بزنیم⁉️⁉️⁉️⁉️⁉️

✅به ادبیاتی که در طرح تست برای به دام انداختن شما در تله ی تستی استفاده میشوند،

دقت کنید.

✅کلماتی که تاکییدی و نفی کامل هستند،اکثرا گمراه کننده و کلماتی که زیاد تاکییدی نیستند

مثل ،ممکنه،شاید،احتمالاو…اکث ا جواب صحیح را بهمراه دارند.(البته تاکیید میکنم قطعی نیست)

✅به خاطر داشته باشید که طراحان کنکور از افراد نخبه و متخصیصن کشور هستند که هر ساله تکنیک های خود را تغییرمیدهند

و هیچ استاد و موسسه ای نمیتواند اظهار کند که تکنیک تست زنی را درکمترین زمان و کمترین زحمت داوطلب،

میتواند ارائه دهد این کنکور سراسری است نه امتحان تشریحی معلم مدرسه که یکسال با ما سوال و درس کارشده و ما بخوبی

با نحوه ی سوال معلممان آشنا هستیم.

✅مشاوره گرفتن از افراد با تجربه در تهیه منابع کنکوری بسیار در جهت گیری های بعدی باعث پیشرفت های فوق العاده ای

در کسب مهارت های تست زنی میشود.

✅تکنیک های تست زنی فقط با یک برنامه درسی و منابع استاندارد و صد البته تلاش زیاد شما ممکن است

و بدون تلاش وصرفا با کمترین تلاش نمیتوان درکنکور نتیجه ای مطمئن و قابل قبولی گرفت.

نکته واسه همه ی داوطلبان::: نگذارید جو آزمون و تست ها بر شما غلبه کنن،با تسلط کامل براوضاع آزمون،

رفتارهای خود را مدیریت و مهارت های خود را نشان دهید.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یکی از تکنیک های برنامه ریزی پرکردن دفتربرنامه ریزی قلم چی ورنگ امیزی اونه
      مثلن درسی که اصلن نخوندی قرمر کنی
      خوب خوندی سبز
      کم خوندی زرد
      این خودش یه نظم خوبی به ادم میده
      از طرفی باعث میشه شما بیشتر تمرین کنین تا همه ی درسا سبز شن وساعت مطالعتون زیاد میشه
      ::این تجربه ی خودم بود::
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      والا من بهترین تکنیکی ک بلدم یه پا دو پاست
      ولی ممنون از تاپیک خوبتون
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تکنیک برنامه ریزی که با همون تکنیک آروین پیش میرم...
      فقط حتکا بین هر درس اختصاصی یدونه عمومی میزارم ( قبلا اکثر عمومیارو میذاشتم اخر ، ولی وقتی یکی درمیون کردم هم خستگیم کمتر شد ، هم اینکه ساعت مطالعم رفت بالاتر )
      بجای اینکه یهو بیام ۲ ساعت زیست بخونم اومدم بازه های کوچکتر مثل ۴۵ دقیقه رو گرفتم.
      برای هر ۴ ۵ تا موضوعی که مشخص کردم بخونم یه مرور هم در نظر گرفتم.
      مثلا برای بخش ۴ سال دوم گوارش بدن انسان :
      اول به چندتا بخش دهان ، معده و روده تقسیم کردم.
      علاوه بر اینکه هرکدوم از اینارو چند بخش کردم بعد از تموم شدن هر کدوم یبار دیگه اون قسمت رو میخوندم. مثلا گوارش معده که تموم میشد قسمتاش ، دوباره یدور کامل گوارش معده رو میخونم.
      مرحله بعدی گوارش داخل بدن انسان که تموم میشد قسمتاش ، گوارش بدن انسان رو مرور میکردم ، در مرحلع آخر هم بعد از اتمام فصل بود.
      مورد بعدی اینکه وقتی میدیدم یه مبحثی تستش زیاده ( به جز مباحثی که بهم پیوستگی داره ) تستاش رو ۱۰ تا ۱۰ میکنم... پاسخنامه رو کامل بررسی میکنم و وقتی میبینم سوالی رو اشتباه یا شانسی درست جواب دادم اول از روی کتاب اشتباه رو تحلیل میکنم بعدش یه دور دیگه اون بخش رو میخونم.
      موفق باشین

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درود
      یه نکته ک حالا گفتم شاید بدرد بخوره اینکه:
      سعی کنید برا مطالعه دروس حجم و تایم مشخص در نظر بگیرید و سعی کنید در تایم مشخص حجم مشخص شده رو بخونید اونم خیلی خووب.
      تنوع رو برنامتون افزایش بدید و هر روز حداقل 4تا یا بیشتر درس بزارید برا مطالعه
      ترتیب مطالعه رو به سلیقه خودتون بزارید ولی چندتا اختصاصی ها رو پشت هم نخونید
      دیدم بعضی مشاورا میان میگن از ساعت فلان تا ساعت فلان زیست بخون این روش روش علمی نیس و بعد یه مدت خسته کننده میشه چون هی باید تکراری کار کنی
      سعی کنید مثلا اگ قرار 3ساعت زیست بخونید اونو به دوتا پارت 1.5ساعته تبدیل کنید تا بازده کار بیشتر بشه
      موثع مطالعه خودتون شرظی کنید ک تو تایم مطالعه به جز اون درس به چیز دیگ فک نکید و تا اتمام اون درس تمام حواستون به درس مشخص شده باشه.
      بازم اگ چیزی بود میگم امیدوارم مفید باشه
      ﺑﮑـــــﻮﺵ ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯽ...

ﮐﻪ ﺍی ﮐﺎﺵ

ﺗﮑﻪ ﮐﻼﻡ ﭘﻴﺮی ﺍﺕ ﻧﺒﺎﺷــﺪ...!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fate.meh_ نمایش پست ها
      چگونه هنگام مطالعه تمرکز داشته باشیم؟؟
      1.زمان مطالعه ی خود را کوتاه کنید
      2.سعی کنید هنگام مطالعه اندکی صدای خود را بشنوید
      3.از درس خواندن در نیمه های شب بپرهیزید
      4.جایی بنشینید ک مطالعه در انجا را دوس دارید
      5.تمام درس هایی را ک برای روز آینده آماده کنید را جلوی رویتان نگذارید
      همه این شرایط بنا به میل شخصه. این معیارا بدرد همه نمیخوره

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من که از تنوع زیاد دروس در یه روزخوشم نمی اومد اکثرا دوتا اختصاصی و یه عمومی میخوندم از تقسیم ساعت مطالعه هم خوشم نمی اومد کلا روش برنامه ریزی و مطالعه هر فردی فرق میکنه ...به اینا نمیشه گفت تکنیک بیشتر سلیقس رو همه جواب نمیده این مطالب مثل رنگ امیزی دفتربرنامه ریزی یا نیمه شب درس نخونیم اینا جنبه شخصی داره یکی نیمه شب بهتر درس میخونه مثل خوده من یکی هم ساعت از ده شب بگذره چرت میزنه میگیره میخوابه ...ولی مطالب خوبی بود انصافا ممنون از استارتر.

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kurdish boy نمایش پست ها
      من که از تنوع زیاد دروس در یه روزخوشم نمی اومد اکثرا دوتا اختصاصی و یه عمومی میخوندم از تقسیم ساعت مطالعه هم خوشم نمی اومد کلا روش برنامه ریزی و مطالعه هر فردی فرق میکنه ...به اینا نمیشه گفت تکنیک بیشتر سلیقس رو همه جواب نمیده این مطالب مثل رنگ امیزی دفتربرنامه ریزی یا نیمه شب درس نخونیم اینا جنبه شخصی داره یکی نیمه شب بهتر درس میخونه مثل خوده من یکی هم ساعت از ده شب بگذره چرت میزنه میگیره میخوابه ...ولی مطالب خوبی بود انصافا ممنون از استارتر.
      دقیقا !
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن