خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 14 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 198
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 149 منطقه 3 رشته تجربی کنکور 96 - امیر محمد پیرنیا

سلامعلیک سلامخودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟ سلام امیر محمد پیرنیا هستم از شهر الشتر. مدرسه نمونه دولتی علامه طباطبایی - رتبه 1241 کشور در کنکور تجربی 96چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟به امید خدا پزشکی اصفهان- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه هاتون رو بذارید!؟
      mr.amp98.png
      - درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )- تابستان سال دوماین موقع که به فکر کنکور نیستی یه کم فقط زیست و شیمی دوم خوندم. - تابستان سال سوماینم یه کم سال سوم خوندم - تابستان سال چهارممثلا داشتم میخوندم. چون نمیدونستم چیکار کنم هی بد میومدم. سردرگم بودم- سال تحصیلی چهارمکم کم میخوندم اما اشتباه اصلیم این بود مدرسه نرفتم که ضربه ی خیلی بدی بهم زد و باعث شد یه سال بمونم. با اینکه دبیرام خیلی خوب نبودن. سال اول قبول نشدم و موندم سال دوم- تابستان سال فارغ التحصیلیاین دوران هیچی نخوندم چون فکر میکردم پزشکی تعهدی قبول میشم اما نشد- سال فارغ التحصیلیدیگه عزمم رو جزم کردم که حقمو بگیرم. 3 مهر شروع کردم و با انگیزه شروع کردم. اولین ازمونم 7300 اومدم. یه بمب انگیزه بوداما کم کم که پیش رفتم درس رو ول کردم و افت کردم. چند ازمون حدود 6800 اومدم اما بهمن ماه بود که واسه یه آزمون بود که با قدرت خوندم و دوباره بالای 7000 اومدم. دیگه کم کم اومدم بالا و یه حد بالایی داشتم- دوران طلایی نوروزوالا این دوران شکل درس خوندن و زمان مطالعه ام تفاوت زیادی با سایر زمان ها نداشت. فقط یه چیز خوبی که داشت این بود که توی این دوران بر اساس ازمون قلم چی، سال دوم و پیش 1 رو خوندم- ماه رمضاناین دوران درس خوندنم تغییری نکرد چون روزه نگرفتم. شرمنده ات هستم خدا. خودت ببخش- دوران جمع بندیمهم ترین و شیرین ترین دوران از نظر من. 23 اردیبهشت این دوران واسه من شروع شد. اول یه دور تمام دروس رو خوندم که حدود 4 هفته وقت بردبعدش شروع کردم به آزمون دادن و خوندن نقاط ضعف. که تقریبا یه بار دیگه درس ها رو خوندم. ولی خب تست حل کردن هم خیلی خیلی مهمه- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟ادبیات: ادبیات موضوعی رو داشتم. البته کتاب ادبیات جامع خیلی سبز هم خوبهعربی: عربی جامع خیلی سبز داشتم که انصافا عالیه. واقعا کیف کردم. عجب کتابیهدین و زندگی: جامع گاج. فکر نکنم بهتر از این کتابی باشهزبان: جامع مبتکران ، پت و متن خیلی سبزریاضی: جزوه دبیرم رو میخوندم و کتاب ابی 10 سال کانون و ای کیو داشتم. بیشتر هم آبی کانون رو کار کردم. اما خب ازشون راضی نبودم... به نظرم بهترین منبع واسه ریاضی، ریاضی جامع خیلی سبزه که واقعا حسرتشو میخورم که نخریدمش. البته بعد عید جمع بندی خیلی سبز رو خریدم که اگه اون نبود 40 درصد هم نمیزدمزیست: نشر الگو داشتم. ای کیو هم بهمن ماه خریدم. تقریبا نصف بیشتر ای کیو و تقریبا همه ی الگو رو کار کردم.کتابای سه سطحی رو هم توی عید کار کردمیه کتابی هم هست که خودم استفاده نکردم اما عالیه. همایش نشر دریافت.راستی آزمونای ماز رو هم شرکت کردم فیزیک: واسه پایه آبی 30 سال کانون و واسه پیش گاج نقره ای رو داشتمشیمی: دوم و سوم مبتکران و پیش دانشگاهی خیلی سبز داشتم. اما سال سوم، خیلی سبز بهترهالبته واسه کنکور ۹۶ تقریبا فقط تستای کنکور ۱۰ سال اخیر رو حل کردم- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟کلاسور ارزیابی که نه. اما رفع اشکال رو آره. بعد از ظهر روزایی که ازمون میدادم رو به رفع اشکال می پرداختم. نکات تستای غلط و نزده رو یادداشت میکردم- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟بله. زیست شناسی دکتر ارامفر رو نگاه کردم که خیلی کمکم کردبقیه درسها هم تیکه تیکه از دوستام میگرفتم و نگاه میکردم. اگه سوالی داشتید بپرسید- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟چون حوصله خلاصه نویسی نداشتم کتاب جمع بندی خریدمادبیات خط ویژهعربی هیچیدینی خط ویژهزبان مبتکران خریدم اما زیاد استفاده نکردمریاضی خیلی سبز. یکی از بهترین کتابایی که خوندمفیزیک پایه خط ویژه رو آخر سر خریدم و یه دور خوندمش. زیست نکات و متن درس رو خوندم اما ازمون خیلی سبز هم خریدم که چند تاشو کار کردمشیمی هم خط ویژه مفاهیم. - اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟بیشتر تمرکز میکردم روی درس خوندن و هنگام آزمون دادناینترنت رو هم قطع میکردماگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !ریاضی ای کیو. به نظرم کتاب خیلی خوبی نیستشیمی سال سوم مبتکران. به جاش خیلی سبز میخریدم- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟به نظرم نه. چون خیلی حواستون پرت میشهدخترا که هیچی. کلا حرف میزنن- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟مطمئنا میتونه. کلا نمره نهایی با این تاثیر مثبت یعنی هیچی. یه اشنا داریم که عربی رو صفر زد اما نهایی 10 گرفته بود اما تاثیری براش نداشتشما کارتون رو ادامه بدید به این حواشی توجه نکنید- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟ادبیات رو درس به درس خوندم. اول از رو گاج محوری درس رو میخوندم بعدش تست رو از روی گاج موضوعی میزدمعربی رو از روی خیلی سبز میخوندم بعدش تست رو از رو همون میزدمدینی هم ایات رو از روی گاج متنو از روی کتاب و بعدش تستای کنکورزبان هم ریدینگای کتاب، بعدش لغات و گرامر از روی میتکران. آخر سر هم تست. ریدینگ و کلوز هم دوسه شب یه بار چند تایی رو کار میکردمریاضی و فیزیک اول کتاب بعدش هم جزوه دبیر و بعد هم تستزیست اول دی وی دی، بعدش کتاب و جزوه ی دی وی دی و بعد هم تستشیمی هم کتاب بعد جزوه و بعد هم تستای کنکور ده سال اخیر- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟روش خاصی نبود. اول یه مرور از رو کتاب و بعدشم تست- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟من خودم مشاور نداشتم اما اگه یه مشاور خوب داشته باشید میتونه کمکتون کنه. به نظرم بهترین مشاورا داشتجوهای پزشکی و دندان و دارو هستن- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟بله. حتما شرکت کنید- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟بله خیلی. به بعد از کنکور و اوردن یه رتبه خوب فکر میکردم. یه کم استراحت میکردم و با انگیزه شروع میکردم- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟6 تا 8 ساعت- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟کلا بیرون نمیرفتم. وقتی بیکار بودم میومدم اینترنت یا در جمع خانواده بودم- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟تابستان پارسال هیچی نخوندم- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟اگه ضعیف هستید و نیاز دارید به نظرم خوبه اما در کل وقتگیرهبه نظرم استفاده از دی وی دی شاید بهتر باشه- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟برنامه ریزی بلند مدت من بر اساس برنامه قلم چی بود. که یکی از ارکان اصلی موفقیتم رو مدیون برنامه کانونمبرنامه کوتاه مدتم رو هم بر اساس برنامه کانون میچیدم- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟به نظرم یه مرور کوتاه و بعدش تست- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟من خلاضه نویسی نداشتم. پس بهتره هیچی نگم- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟3 به 5 - تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟توی زمان های متفاوت فرق میکنه. اما خب در اوایل حدود 30 درصد وقتم وبعدا به 45-50 درصد هم رسید- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟معلومه خیلی. مگه میشه گفت که دروس پایه تاثیر ندارن؟ عجبا- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟هر کاری که کردید تموم شد رفت. یه سال آخر اصل هست. اگه امسال رو با توان بخونید مطمئنا عالی میایدمطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟من که نخوندم اما خب تاثیر زیادی داره. حتما بخونید و نقاط ضعفتون رو برطرف کنید- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟زیست و بخش هایی از دروسی که ضعف داریدزیاد بخش های حفظی رو نخونید چون فراموش میکنید. بیشتر درس های اختصاصی رو کار کنید- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟بله. به اینده و رشته ی پزشکی کار میکردم-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟خانه- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟تلاش و توکل بر خدا-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟خیلی زیاد-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟بله برادرم. 174 منطقه-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟خودمو واسه دو رقمی آماده کرده بودم. تقریبا در حد ازمون های ازمایشی اومدم-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟عمومی بله اما اختصاصی به این صورت: زیست شیمی فیزیک ریاضی- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟به حواشی توجه نکنید و کار خودتون رو بکنیدناامید نشید و با توکل بر خدا ادامه بدید-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟به خانوادم و تمام کسانی که واسه من زحمت کشیدندر پایان تشکر میکنم از دوستان عزیزم تو انجمنو تشکر ویژه از دکتر علیمحمدی و @m.a.z1997 عزیز که واقعا مثل مشاور منو کمک کردنامیدوارم یه روز بتونم جبران کنمموفق باشید
      از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید + اسپم ممنوعبا تشکر
      ویرایش توسط Mr.amp98 : 11 آبان 1399 در ساعت 00:43

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      بهتون تبریک میگم من توی درس زیست ضعیفم و نمیدونم چجوری بخونم و کی تست بزنم و کی مرور کنم . میشه بگید شیوه مطالعتون چجوری بوده؟؟؟ با خیلی سبز دوم دارم شروع میکنم درسنامه خوبی داره من اول کتاب رو میخونم بعدش تست میزنم بعد میبینم انچنان تغییری نکردم. روزی چند ساعت زیست بخونم خوبه ؟؟؟ با تشکر

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      تبریک میگم دکتر!!!
      ایشالا همیشه موفق و پیروز وسلامت باشین!!!
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seven نمایش پست ها
      سلام
      تبریک میگم دکتر!!!
      ایشالا همیشه موفق و پیروز وسلامت باشین!!!
      سلام خانم دکتر. ممنونم
      ایشالله در مراحل بعدی بدرخشید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک

برات آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر در همه زمینه ها دارم
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
      بهتون تبریک میگم من توی درس زیست ضعیفم و نمیدونم چجوری بخونم و کی تست بزنم و کی مرور کنم . میشه بگید شیوه مطالعتون چجوری بوده؟؟؟ با خیلی سبز دوم دارم شروع میکنم درسنامه خوبی داره من اول کتاب رو میخونم بعدش تست میزنم بعد میبینم انچنان تغییری نکردم. روزی چند ساعت زیست بخونم خوبه ؟؟؟ با تشکر
      سلام ممنونم
      والا من اینجوری میخوندم که اول دی وی دی رو میدیدم بعدش کتاب و جزوه و بعدش تست
      من خودم ۳ ساعت میخوندم و فکر کنم ۴ ساعت کافی باشه
      خب به احتمال زیاد روی کتاب مسلط نیستی. به نظرم اول کتابو دقیق بخون بعدش برو سراغ درسنامه
      باید خوب کتابو بفهمی و نکات تست ها رو یادداشت کنی. کم کم بهتر میشی

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -MAHDI- نمایش پست ها
      تبریک

برات آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر در همه زمینه ها دارم
      سلام مهدی جان ممنونم از لطفت
      همچنین

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoorhani نمایش پست ها
      تبریک
      ممنونم

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک!
      آرزوی موفقیت بیشتر و قبولی در تخصص
      پاینده و تندرست باشید!

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      تبریک

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک اقای دکتر امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک میگم

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.z1997 نمایش پست ها
      تبریک!
      آرزوی موفقیت بیشتر و قبولی در تخصص
      پاینده و تندرست باشید!
      سلام خیلی ممنون از لطفتون
      ایشالله دکترا بگیرید و استاد بشید.
      از زحماتی که در طول سال برام کشیدید مچکرم
      انشالله همیشه موفق و خوشبخت باشید

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RealMohsen نمایش پست ها
      سلام
      تبریک
      سلام خیلی ممنونم

صفحه 1 از 14 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن