خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 27 از 27
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه کتاب قرمز رنگ مبتکران برا ریاضی هس که خوبه برا اموزش ..برا تستم مبتکران بانک تست داره که اونم خوبه ..ولی خیلی سبز بهترین گزینس با خط ویژه گاج

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alish78 نمایش پست ها
      اره حسابان رو تو نهایی 19.5 گرفت
      خب قبل از ای کیو باید چه کتابی رو کار کنه؟
      قبل اي كيو به نظرم يه مقدار ابي قلمچي فقط تست بزنه اونم تو مقياس كم چون كتاب جالبي نيست. خود اي كيو خيلي جامعه. ميتونه اصلا براي شروع تستاي ذره بين دار اي كيو رو كار كنه كامل تحليل ش كنه. البته نه اينطوري كه بره فقط پاسخ نامه رو ببينه؛ كامل فكر كنه بعد بررسي كنه تستو راه ميوفته

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaisc نمایش پست ها
      قبل اي كيو به نظرم يه مقدار ابي قلمچي فقط تست بزنه اونم تو مقياس كم چون كتاب جالبي نيست. خود اي كيو خيلي جامعه. ميتونه اصلا براي شروع تستاي ذره بين دار اي كيو رو كار كنه كامل تحليل ش كنه. البته نه اينطوري كه بره فقط پاسخ نامه رو ببينه؛ كامل فكر كنه بعد بررسي كنه تستو راه ميوفته
      کدومشون؟
      10 سال یا 30 سال؟

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

من خودم همینطوری بودم ...
      تو کلاس و در حد کتاب ریاضیم خوب بود اما تو تست نهایتا ۱۰ میزدم
      اول که به دوستتون بگید توقع نداشته باشن ظرف یه هفته یا یه ماه نتیجه بگیرن !
      باید تو دراز مدت تمرین کنن تا نتیجه شو ببینن !
      مثلا من خودم می‌خواستم به ۴۰ برسونم ریاضیمو ، از مهر که خوندم آزمونای خردادُ تونستم ۴۰ بزنم ! البته بین مهر تا خرداد هم چند باری خوب زدم و بیشتر از ۴۰ هم داشتم اما خرداد دیگه درصدم ثابت شده بود
      بازم با اینکه خیلی تمرین می‌کردم مواقعی بود که ۱۰ می‌زدم
      اما ناامید نمی‌شدم و دست از تلاش برنمی‌داشتم
      پس بهشون بگید ناامید نشن
      بعد برای منبع ...
      اگر تو مفهوم درس مشکل دارن ، برای درسنامه ی دیفرانسیل پیشنهادم خط ویژه است ... خیلی خوب گفته ... درسنامه اش کم و جامع است
      تحلیلی و گسسته رو من فیلم می‌دیدم بعدشم جزوه های اونا رو می‌خوندم برای درسنامه
      برای تست هم به نظرم اینکه از کتاب سطح متوسطی مثل گاج یا آبی قلمچی شروع کنن خوبه ...
      بگین ناامید نشن ... حتی اگه یه صفحه تست حل کردن و همش غلط بود ، چند لحظه کتابُ بزارن کنار ، آرامش روحی رو به خودشون برگردونن و دوباره برن اون تستا رو حل کنن
      من خودم ۴-۵ دور تستای فصل دنباله ی گاج رو زدم تا دنباله رو فول شدم و بیشتر تستاشُ می‌تونستم جواب بدم ( البته درسته مبحث دنباله زیاد سخت نیست ولی بعضی سوالاش یه کم نکته داره )
      بعد اینکه گاج رو کااااملا مسلط شدن ، دیگه بسته به درصدی که مد نظرشونه ، برن کتابای پیشرفته تر مثل آی کیو بخونن
      امیدوارم موفق باشن
      فقط حتما تاکید داشته باشین بهشون که ناامید نشن ... حتی اگه بعد از کلی ریاضی خوندن بازم تو آزمون کم زدن ناامید نشن و بازم بخونن ... تو دراز مدت صد در صد نتیجه می‌گیرن ...

رها کن رئیس
      ویرایش توسط Fatemehhhh : 30 مرداد 1396 در ساعت 00:42

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کدومشون؟
      10 سال یا 30 سال؟
      10 سال به نظرم بهتر باشه چون یه منبع فرعی باید باشه تا راه میوفته وگرنه اگه راه بیوفته من ای کیو رو پیشنهاد میکنم تا ابی قلمچی مثلا.

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کدومشون؟
      10 سال یا 30 سال؟
      10 سال به نظرم بهتر باشه چون یه منبع فرعی باید باشه تا راه میوفته وگرنه اگه راه بیوفته من ای کیو رو پیشنهاد میکنم تا ابی قلمچی مثلا.

7. Top | #22
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      منم توی حسابان تا حدودی شبیه دوستت بودم چون معلممون خوب درس نمیداد
      راستش من الگو خریده بودم و میدونید هم که حسابان الگو سوالای سخت زیاد داره
      ولی خب دیگه نرفتم عوضش کنم
      نشستم همون الگو رو خوندم. نتیجه اش هم واضح بود ، اون اوائل به طور متوسط از 20 تا تست 13 تاشو غلط میزدم
      تستی رو اگه غلط میزدم اول برمیگشتم و دوباره حل میکردم. توی این مواقع شاید 5-6 تا تستهای غلط ام رو میفهمیدم چرا غلط حل کردم و خودم نحوه ی حل درستشون رو میفهمیدم
      اما بعضی تستها رو هر چی فکر میکردم روش به نتیجه نمیرسیدم

توی این مواقع میرفتم پاسخنامه رو می دیدم اما درست از پاسخنامه استفاده میکردم که الآن میگم چجوری ، نکته ی مهم اینه که دوستت باید برای هر مرحله ی حل سوال که توی پاسخنامه نوشته شده به خودش بگه چرا اینکارو کرده؟
      این خیلی مهمه ، یادمه محمد مهربان هم توی یکی از فیلمهاش روی این نکته خیلی تاکید میکرد
      بعد باید بتونه چندتا نکته از توی یک سوال دربیاره
      اونایی که رشته شون تجربیه این حرفمو خوب میفهمن. مثلا وقتی میرن تست زیست حل میکنن از توی یه تست 4-5 تا نکته جدید در میارن ، اگه حرفه ای باشن شاید بالای 10 تا نکته هم پیدا کنن
      توی ریاضی هم باید به این دید برسه دوست ات... یعنی از یه تست چندتا نکته ی خوب دربیاره

نکته ی آخر اینه که من با بقیه مخالف ام که میگن از یه منبع خیلی ساده شروع کنه
      به قول مهدی ، همیشه سعی کن کتابی رو انتخاب کنی که بین جایگاهی که الآن هستی و جایگاهی که مد نظرت هست یک تعادل برقرار کنه
      من از انتخاب الگو خیلی راضی بودم. شاید از 20 تا تست 13 تاشو غلط میزدم و به عبارتی روحیه ام آسفالت میشد... ولی تحمل کردم
      الآن به جایی رسیدم که حسابان های کانون رو همیشه بالای 70 میزنم خداروشکر..

اما یه نکته ای هم بگم. حسابان های کانون معمولا زیاد استاندارد نیستن پس دوستت نباید خودشو ببازه اگه درصد کم میزنه
      بعضی سوالاشون رو من خودم دیدم که از ایده ی تست های سطح D کتاب نشر الگو استفاده کرده بود
      یه نکته ی دیگه اینکه آزمونها تازگی ها توی سوالاشون سعی میکنن مفاهیم ساده رو خیلی خیلی مفهومی مطرح کنن و کسی میتونه سوال رو درک کنه که مفهوم رو بلد باشه
      یه مثال بذار برات بزنم.
      کانون به جای اینکه بگه تابع f(x) فرد هست میدونی چی میگه!؟ اینو میگه:
      قرینه ی تابع f(x) نسبت به محور x ها بر قرینه ی تابع f(x) نسبت به محور y ها منطبق است
      خب حالا طرف باید انتقال بلد باشه و بدونه که قرینه ی تابع نسبت به محور x ها میشه f(x)- و قرینه ی تابع نسبت به محور y ها هم میشه f(-x) و بعد بفهمه که تابع فرد هست

طراح اینطوری میخاد بفهمه که طرف مفهوم رو خوب فهمیده یا فقط حفظ کرده که تابع f را فرد گویند اگر f(-x)=-f(x)
      به نظر من دوستت از حسابان الگو شروع کنه....
      چون حسابان اش رو توی نهایی 19.5 گرفته و خود این هم جای تقدیر داره... و نشون میده دوستت اونقدرها هم توی ریاضی حواس پرت نیست... شاید خودشو دست کم میگیره...

معلم ما حرف خیلی خوبی میزنه
      میگه شما بهترین کتاب کمک آموزشی رو هم که بگیرید ، اگه درست ازش استفاده نکنید اون موقع اون کتاب را تبدیل میکنید به یک آشغال و یک زباله ی بدبو که از بوی متعفن اون هیچوقت حاضر نیستید سمتش برید...
      ویرایش توسط Alir3zaa : 30 مرداد 1396 در ساعت 01:02

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemehhhh نمایش پست ها

من خودم همینطوری بودم ...
      تو کلاس و در حد کتاب ریاضیم خوب بود اما تو تست نهایتا ۱۰ میزدم
      اول که به دوستتون بگید توقع نداشته باشن ظرف یه هفته یا یه ماه نتیجه بگیرن !
      باید تو دراز مدت تمرین کنن تا نتیجه شو ببینن !
      مثلا من خودم می‌خواستم به ۴۰ برسونم ریاضیمو ، از مهر که خوندم آزمونای خردادُ تونستم ۴۰ بزنم ! البته بین مهر تا خرداد هم چند باری خوب زدم و بیشتر از ۴۰ هم داشتم اما خرداد دیگه درصدم ثابت شده بود
      بازم با اینکه خیلی تمرین می‌کردم مواقعی بود که ۱۰ می‌زدم
      اما ناامید نمی‌شدم و دست از تلاش برنمی‌داشتم
      پس بهشون بگید ناامید نشن
      بعد برای منبع ...
      اگر تو مفهوم درس مشکل دارن ، برای درسنامه ی دیفرانسیل پیشنهادم خط ویژه است ... خیلی خوب گفته ... درسنامه اش کم و جامع است
      تحلیلی و گسسته رو من فیلم می‌دیدم بعدشم جزوه های اونا رو می‌خوندم برای درسنامه
      برای تست هم به نظرم اینکه از کتاب سطح متوسطی مثل گاج یا آبی قلمچی شروع کنن خوبه ...
      بگین ناامید نشن ... حتی اگه یه صفحه تست حل کردن و همش غلط بود ، چند لحظه کتابُ بزارن کنار ، آرامش روحی رو به خودشون برگردونن و دوباره برن اون تستا رو حل کنن
      من خودم ۴-۵ دور تستای فصل دنباله ی گاج رو زدم تا دنباله رو فول شدم و بیشتر تستاشُ می‌تونستم جواب بدم ( البته درسته مبحث دنباله زیاد سخت نیست ولی بعضی سوالاش یه کم نکته داره )
      بعد اینکه گاج رو کااااملا مسلط شدن ، دیگه بسته به درصدی که مد نظرشونه ، برن کتابای پیشرفته تر مثل آی کیو بخونن
      امیدوارم موفق باشن
      فقط حتما تاکید داشته باشین بهشون که ناامید نشن ... حتی اگه بعد از کلی ریاضی خوندن بازم تو آزمون کم زدن ناامید نشن و بازم بخونن ... تو دراز مدت صد در صد نتیجه می‌گیرن ...

مرسی بابت توضیحاتتونحتما تک تک کلماتتون رو کپی میکنم براش میفرستم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      سلام
      منم توی حسابان تا حدودی شبیه دوستت بودم چون معلممون خوب درس نمیداد
      راستش من الگو خریده بودم و میدونید هم که حسابان الگو سوالای سخت زیاد داره
      ولی خب دیگه نرفتم عوضش کنم
      نشستم همون الگو رو خوندم. نتیجه اش هم واضح بود ، اون اوائل به طور متوسط از 20 تا تست 13 تاشو غلط میزدم
      تستی رو اگه غلط میزدم اول برمیگشتم و دوباره حل میکردم. توی این مواقع شاید 5-6 تا تستهای غلط ام رو میفهمیدم چرا غلط حل کردم و خودم نحوه ی حل درستشون رو میفهمیدم
      اما بعضی تستها رو هر چی فکر میکردم روش به نتیجه نمیرسیدم

توی این مواقع میرفتم پاسخنامه رو می دیدم اما درست از پاسخنامه استفاده میکردم که الآن میگم چجوری ، نکته ی مهم اینه که دوستت باید برای هر مرحله ی حل سوال که توی پاسخنامه نوشته شده به خودش بگه چرا اینکارو کرده؟
      این خیلی مهمه ، یادمه محمد مهربان هم توی یکی از فیلمهاش روی این نکته خیلی تاکید میکرد
      بعد باید بتونه چندتا نکته از توی یک سوال دربیاره
      اونایی که رشته شون تجربیه این حرفمو خوب میفهمن. مثلا وقتی میرن تست زیست حل میکنن از توی یه تست 4-5 تا نکته جدید در میارن ، اگه حرفه ای باشن شاید بالای 10 تا نکته هم پیدا کنن
      توی ریاضی هم باید به این دید برسه دوست ات... یعنی از یه تست چندتا نکته ی خوب دربیاره

نکته ی آخر اینه که من با بقیه مخالف ام که میگن از یه منبع خیلی ساده شروع کنه
      به قول مهدی ، همیشه سعی کن کتابی رو انتخاب کنی که بین جایگاهی که الآن هستی و جایگاهی که مد نظرت هست یک تعادل برقرار کنه
      من از انتخاب الگو خیلی راضی بودم. شاید از 20 تا تست 13 تاشو غلط میزدم و به عبارتی روحیه ام آسفالت میشد... ولی تحمل کردم
      الآن به جایی رسیدم که حسابان های کانون رو همیشه بالای 70 میزنم خداروشکر..

اما یه نکته ای هم بگم. حسابان های کانون معمولا زیاد استاندارد نیستن پس دوستت نباید خودشو ببازه اگه درصد کم میزنه
      بعضی سوالاشون رو من خودم دیدم که از ایده ی تست های سطح D کتاب نشر الگو استفاده کرده بود
      یه نکته ی دیگه اینکه آزمونها تازگی ها توی سوالاشون سعی میکنن مفاهیم ساده رو خیلی خیلی مفهومی مطرح کنن و کسی میتونه سوال رو درک کنه که مفهوم رو بلد باشه
      یه مثال بذار برات بزنم.
      کانون به جای اینکه بگه تابع f(x) فرد هست میدونی چی میگه!؟ اینو میگه:
      قرینه ی تابع f(x) نسبت به محور x ها بر قرینه ی تابع f(x) نسبت به محور y ها منطبق است
      خب حالا طرف باید انتقال بلد باشه و بدونه که قرینه ی تابع نسبت به محور x ها میشه f(x)- و قرینه ی تابع نسبت به محور y ها هم میشه f(-x) و بعد بفهمه که تابع فرد هست

طراح اینطوری میخاد بفهمه که طرف مفهوم رو خوب فهمیده یا فقط حفظ کرده که تابع f را فرد گویند اگر f(-x)=-f(x)
      به نظر من دوستت از حسابان الگو شروع کنه....
      چون حسابان اش رو توی نهایی 19.5 گرفته و خود این هم جای تقدیر داره... و نشون میده دوستت اونقدرها هم توی ریاضی حواس پرت نیست... شاید خودشو دست کم میگیره...

معلم ما حرف خیلی خوبی میزنه
      میگه شما بهترین کتاب کمک آموزشی رو هم که بگیرید ، اگه درست ازش استفاده نکنید اون موقع اون کتاب را تبدیل میکنید به یک آشغال و یک زباله ی بدبو که از بوی متعفن اون هیچوقت حاضر نیستید سمتش برید...
      آخ آخ آخ نشر الگو
      این کتاب پدر منم دراورد نتونستم تحملش کنم انداختمش دور

10. Top | #25
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      کسی با شما صحبت نکرد که میای بانمک بازی درمیاری
      بابا ناراحت نشو شوخیه !!!
      مردم اعصاب ندارن
      من اگر ناراحت شدی معذرت میخوام
      من فکر میکردم رشته تجربیه نظر گذاشتم بعد اومد پاکش کنم با تپاتاک بلد نبودم اینو نوشتم !!!!!!!!!!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezaazimi نمایش پست ها
      بابا ناراحت نشو شوخیه !!!
      مردم اعصاب ندارن
      من اگر ناراحت شدی معذرت میخوام
      من فکر میکردم رشته تجربیه نظر گذاشتم بعد اومد پاکش کنم با تپاتاک بلد نبودم اینو نوشتم !!!!!!!!!!!

ببخشید داداش من معذرت میخوام زود قضاوت کردم

12. Top | #27
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نه بابا خواهش میکنم عیبی نداره

مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن