خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

گفتگو با حسین بصیر رتبه 3 کنکور 96از روستای ترکمبور بستان آباد

گفتگو با حسین بصیر رتبه 3 کنکور 96از روستای ترکمبور بستان آباد

ساکن کدام روستا هستید ؟
      روستای ترکمبور از توابع شهرستان بستان آباد آذربایجان شرقی – 20 کیلومتری بستان آباد

-از چه سالی به کانون آمدید؟
      از سال 94 به مدت دو سال با ميانگين تراز 8062

ساكن كدام روستا هستيد ؟
      روستاي تركمبور از توابع شهرستان بستان آباد آذربايجان شرقي – 20 كيلومتري بستان آباد

- شغل پدر و مادرتان چیست؟ وتعداد فرزندان خانواده شما چند نفر است ؟
      شغل پدر :كشاورز – فوت شده
      شغل مادر : قاليباف
      8 فرزند

-در طول 3 سال در آزمون های کانون چند مرتبه غیبت داشته اید؟
      2 غيبت داشته ام كه يكي به خاطر فوت پدر و غيبت دوم در ايام ماه محرم به دليل عدم دسترسي به ماشين بود كه مرا به محل آزمون برساند . زيرا مسافت منزل تا مدرسه 20 كيلومتر و راه ارتباطي نامساعد بود . طوري كه بنده ساعت 12:30 از مدرسه خارج مي شدم و تا ساعت 14:30 منتظر ماشين مي ماندم تا به روستايمان بروم و تقريبا ساعت 4 بعد از ظهر به منزلمان مي رسيدم .

آيا در دوران تحصيل كارهم مي كرديد ؟
      بله ، در تابستان به كار كشاورزي و بعد از مهر ماه به دامداري مشغول مي شدم .

-پیوستگی و هماهنگی با برنامه راهبردی کانون چه میزان برایتان مهم بود؟
      برنامه کانون اولویت اول من بود و همیشه سعی می کردم برنامه مدرسه را با بر نامه راهبردي تطبیق دهم .

-تلاش و سخت کوشی خودت را چگونه توصیف می کنی؟
      از تمام زماني كه داشتم براي درس خواندن استفاده مي كردم طوري كه در عرض 1 ساعت به اندازه 5 ساعت
      دانش آموزان ديگر مطالعه مي كردم ، البته به اين موضوع عادت كرده بودم . ساعت مطالعه ام در روزهايي كه به مدرسه مي رفتم 4 ساعت و بعد از عيد به 10 ساعت رساندم .
      -آيا شرايط سخت زندگي تان شما را مأيوس و دلسرد نمي كرد ؟
      غر نميزدم ، چون در روستاي ما دانش آموزاني بودند كه چوپاني مي كردند و حين چوپاني از خورجين كتاب برداشته و درس مي خواندند و در حال حاضر اين دانش آموزان پزشك شده اند و در كشورهاي مختلف از جمله آلمان به طبابت مشغول مي باشند و اين براي من بهترين انگيزه بود .

-به چه میزان از منابع آموزشی استفاده می کردی؟
      از منابع آموزشي كانون زياد استفاده كرده ام از آبان ماه كتاب هاي آبي را به كتاب هاي سه سطحي تبديل كردم چون كتاب هاي آبي به تنهايي نياز من را بر آورده نمي كرد . در واقع كتاب آبي و سه سطحي مكمل هم بودند .

-روش مطالعه شما چگونه بود؟
      اول كتاب درسي را ميخواندم چون همه سوالات از كتاب درسي مي باشد و بعد از چند ساعت تست ها را از كتاب آبي كار مي كردم و در سومين مرحله برنامه راهبردي را بررسي مي كردم و مباحث آزمون پيش رو را تمرين
      مي كردم . و در پايان هر فصل تست هايي براي مرور و جمع بندي انتخاب مي كردم . ضمناً براي امتحانات ترم اول مدرسه از كتاب هاي سه سطحي استفاده نمودم . در طول 2 هفته ما بين آزمون ها براي همه درسهايم بويژه درس فيزيك تعداد 1000 تست مي زدم .
      چرا رشته رياضي را انتخاب كرديد؟
      از كودكي به محاسبات و اختراعات علاقه شديدي داشتم ، در دوران راهنمايي و دبيرستان اگر در منزل بيش از 2 ساعت درس مي خواندم مادرم مي گفت برو به دام ها برس . مجبور بودم درسهايم را در كلاس درس به خوبي ياد بگيرم .
      در پايه نهم به دليل سختي هايي از اين قبيل و مشكلات مالي كه داشتم تصميم به ترك تحصيل گرفتم كه با وساطت مدير مدرسه منصرف شدم .
      -پدر و مادر شما چه نقش اساسی داشتند؟
      پدرم از كودكي مشوق اصلي بنده بودند كه متاسفانه در سال سوم دبيرستان ايشان را از دست دادم .

در كدام مدرسه درس خوانده ايد ؟
      در دوران ابتدايي مدرسه روستاي ما طوري بود كه 5 پايه ابتدايي بطور همزمان در يك كلاس حاضر مي شدند و معلم ما نيز سرباز معلم بود . در مقطع راهنمايي از مدرسه نمونه دولتي دانش قبول شدم و در دبيرستان نيز از مدرسه نمونه دولتي خليج فارس در شهر بستان آباد قبول شده و در آنجا تحصيل كردم .

ويژگي شخصيت آموزشي شما چيست ؟
      تمركز زياد روي هدف و تلاش زياد به خاطر آن هدف

-نقش آزمون ها را در این میان چطور می بینی؟
      آزمون ها باعث شدند تمركزم زياد شود و برنامه راهبردي كمك ويژه اي برايم به حساب مي آمد و لازم به ذكر است اگر در آزمون هاي كانون شركت نمي كردم رتبه ام به این خوبی نمی شد.

آيا درگير فضاي مجازي هستيد؟
      در كل گوشي هوشمند ندارم

در اولين آزمون كانون كه شركت كرديد ترازتان چند بود ؟
      با توجه به اطلاعاتي كه از دوستانم داشتم فكر مي كردم ترازم 5500 شود اما ترازم دقيقا 7300 شد .

آیا از کلاس های خصوصی یا عمومی خارج از مدرسه استفاده کرده اید؟
      در تمام عمرم فقط يك جلسه در كلاس شيمي آن هم يك هفته مانده به كنكور براي رفع اشكال شركت نمودم چون در برخي مباحث شيمي واقعاً اشكال داشتم .

به چه ميزان آزمون هاي كانون برايتان اهميت داشت ؟
      برنامه مدرسه را با هميشه با برنامه راهبردي تنظيم مي كردم و هميشه تعهد و تعصب خاصي به آزمون هاي كانون داشته ودارم .

آيا در حال حاضر كار مي كنيد ؟
      از فرداي كنكور در يك مغازه تعويض روغن مشغول به كار شدم و روزانه حدود 12 ساعت كار مي كردم .

هدفت براي آينده چيست ؟
      مي خواهم در رشته مكانيك در دانشگاه صنعتي شريف تحصيل كنم و در مشاغل دانش بنيان مشغول به كارشوم .

-عامل اصلي موفقيت خود را در چه مي دانيد ؟
      1- تلاش و سخت كوشي 2 – برنامه راهبردي كانون

کانون
      ویرایش توسط Tia : 29 مرداد 1396 در ساعت 11:54 دلیل: منبع!

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ما هم درس میخونیم.......البته بیشتر منظور خودمم......
      واقعا افرین بهش..........

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      واقعا در مقابل همچین آدمایی باید سر تعظیم فرود آورد رتبه ای که آورد نوش جونش باشه!
      منم واقعا از خودم خجالت میکشم وقتی میبینم آدمایی مثل ایشون با کمترین امکانات بهترین رتبه ها رو میارن و ما هم...

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.nanok نمایش پست ها
      واقعا در مقابل همچین آدمایی باید سر تعظیم فرود آورد رتبه ای که آورد نوش جونش باشه!
      منم واقعا از خودم خجالت میکشم وقتی میبینم آدمایی مثل ایشون با کمترین امکانات بهترین رتبه ها رو میارن و ما هم...
      همشهری منم حس تو رو دارم....

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      قهرمان واقعی یعنی این . ببینید چجور درس خونده کفشاشو نگا کنید ... احسن پسر شیر مادر حلالت
      و خدایی که در این نزدیکی ...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دمت گرم که انقدر مردی...
      کاش منم اراده ای مثل تو داشتم
      "روزنوشت های یک کنکوری سابق"

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینجاست که میگن کسی بخواد کاری رو انجام بده راهش رو پیدا میکنه و کسی نخواد کاری رو انجام بده بهانه اش رو!
      وجود چنین آدمایی تو کشورمون باعث افتخاره

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      افرین به غیرتش

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bazande
      نمایش مشخصات
      عالییییییییییی دمش گرم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مبارک و نوش جونت دم خودتو زحمتی که کشیدی گرم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نمونه ی زنده یه آدم بااراده
      دمش گرم واقعا
      بماند که چقدر از خودم خجالت کشیدم
      I KEEP DANCING ON MY OWN

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      واقعا آفرین...خدا خیرش بده...
      تنها حسی که الآن دارم اینه---->خاک بر سر منو درس خوندم:/والا بخدا با این نونامون

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تو تاپیک های گفت و گو با رتبه های برتر چیزی تاحالا ننوشتم اما لازم شد بگم اینجا
      خیلی مردی : )
      امیدوارم به بهترین هات برسی انشاا...
      خوشا دیدار ما در خواب ...

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این ادم هر رشته ایی بود تک میشد..اینو گفتم عزیزان منفی باف نیان بگن خب رشتش ریاضی بوده...والا ریاضی سخت تراز زیسته
      ما دوباره سبز میشویم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چه شخصیتی داره واقعا از خوندن مصاحبه لذت بردم.
      فرد موفق واقعی این آقاست نه اون عزیزی که همه امکانات براش مهیاست و داره غر میزنه !
      بگذریم یه سری از بچه ها مشاورهای میلیونی دارن ...
      باید به ایشون تبریک گفت
      و امیدوارم در تمام مراحل زندگیش موفق و سربلند باشه .

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن