خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 15 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 224
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 898 منطقه 2 رشته تجربی کنکور 96 - فاطمه نعیمی مرندی

سلام
      سلام ودرود

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟
      فاطمه نعیمی مرندی هستم از شهرستان قیروکارزین سال اولم مدرسه نمونه دولتی جهرم دوم نمونه دولتی لار سوم و پیش مدرسه دولتی قیروکارزین"فارس"
      رتبه 2098 کشور در کنکور تجربی 96

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      پزشکی انشاالله شیراز اصفهان یزد کرمان میزنم ببینم خدا چی میخاد

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه هاتون رو بذارید!؟

seven.png

seven-2.png

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم
      علافی وخوشگذرونی

- تابستان سال سوم
      علافی وخوشگذرونی

- تابستان سال چهارم
      بیشتر علافی وخوشگذرونی من توی این بازه واقعا سردرگم بودم ونمیدونستم چطورباید شروع کنم میخوندم قلمچی هم امتحان میدادم هیچ برنامه ریزی مشخصی براش نداشتم

- سال تحصیلی چهارم
      خب میشه گفت این شروع جدی مطالعم بود با برنامه قلمچی پیش میرفتم و اکثراوقات هم به برنامه نمیرسیدم من تو یه مدرسه داغون چهارممو گذروندم جوری ک از بهمن به بعد دبیر زیست نداشتیم این سال گذشت و من رتبه دلخواهمو کسب نکردم بعد از اعلام نتیج بعد کلی و اندیشه و فکر تصمیم گرفتم مجدد کنکور بدم از شهریور ماه با روزی7ساعت شروع به مطالعه کردم زیاد با برنامه قلمچی نبودم هذفم این بود ک تا آذرماه یک دور کامل با کیفیت بخونم همه کتاباروخداروشکربه این هدفم رسیدم برنامه دوهفته ای و گاها هفتگی تنظیم میکردم وسعی میکردم ک هم دروس اختصاصی داشته باشم هم عمومی در یک روز تقریبا به نسبت3به2البته اواخر همه درسارو در طول یک روزداشتم ترتیب وچیدمان برنامم هم طی چندهفته بدست اوردم ک با کدوم ترتیب بیشترین بازده دارم ک این برمیگرده به خود طرف

- دوران طلایی نوروز
      دوران خاصی نبود برام مثل بقیه روزام فقط روز اول وسیزدهم رو استراحت کردم چه سال اول چه سال دوم توی این بازه سعی کردم یکی از پایه هارو مرورکنم البته هفته اول سرما خوردم ونتونستم چندان درس بخونم!!!!

- ماه رمضان
      چون من روزه نمیگرفتم مثله بقیه روزام شرمنده ام خدا

- دوران جمع بندی
      خب دوران جمع بندی دوران بسیار حساس و ارزشمندیه میشه رتبه رو تغیر داد برای عمومی ها تست های سراسری همه رشته ها ازسال90تا95رو حل کردم با زمان خودشون و مشکلاتمو رفع کردم وهرروز مرورشون میکردم این کار به من یکی ک خیلی کمک کرد برای اختصاصی ها هم علاوه بر سراسری تست های آزمونهای مختلف و گاها تلیفی رو حل کردم وهرگز خودکنابورهانکردم من زیاد اهل خلاصه برداری نبودم ولی برای ریاضی این کارو کرده بودم مفیدبود برام

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات موضوعی گاج و لقمه های مهروماه و موضوعی های الگو البته به نظرم موضوعی گاج درکنارلقمه ها کافیه مگر اینک تو یه مبحث خیلی مشکل داشته باشید و نیاز به تست زیاد باشه
      عربی گاج نقره ای
      دینی گاج نقره ای وسفیرخرد وآیات ونکات گاج
      زبان مبتکران و درک مطلب شهاب اناری وتیک8گاج
      زمین نخوندم
      ریاضی درمرحله اول خیلی سبز یا مهروماه و بعدiqالبته اواخر موج آزمون هم زدم
      زیست کتاااااااااب درسی بهترین منبع هست ابتدا تست الگو و بعد iqآزمونهای مازهم شرکت میکردم
      فیزیک گاج نقره ای و جامع خیلی سبز والگوکارکردم اواخر هم کمی موج آزمون خیلی سخت بود لامصب
      من مشکلم شیمی بود همه کتابای بازاروتقریبا درو کردم تو آزمونام نتیجم خوب بود ولی متاسفانه کنکورم خراب شد ...بهتریناش دوم الگو سوم گاج وچهارم خیلی سبز موج آزمون وفار هم برا جمع بندی خوبه نزدمiq

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      خیر کلاسورارزیابی پرنمیکردم ولی رفع اشکال بله خیلی مهمه عصرروز آزمونم وگاهاشنبه ها رفع اشکال میکردم به این صورت ک قبل از دیدن پاسخنامه به خودم وقت میدادم سوالاتی ک نزدم یا غلط زدم رو مجدد حل کنم این خیلی توی شناسایی مشکلم کمکم میکرد واونایی رو ک ارزش حل مجدد داشتن مارک دار میکردم برای زیست سعی میکردم جوابو از متن پیدا کنم تا بفهمم طراح به چیا دقت میکنه

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      خیر

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      کتاب های موج آزمون آزمونهای خیلی سبز وتست های سراسری

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      ازسال اول دبیرستانم به طور جدی وبابرنامه ریزی دقیق درس میخوندم

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !
      از منابعم راضی بودم ولی یه مدت برا عربی الگو زدم اونو پشیمونم فک میکنم فقط میخواست ثابت کنه آره ماشاخیم

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      نه اصلاولی رفع اشکال گروهی با دانش آموزای همسطحت میتونه مفید باشه

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      حتمن میتونه نمونش خودم

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادبیات ابتدا درس به درس خوندم برای بار دوم موضوعی کارکردم انقد تست میزدم تامشکلم حل شه
      عربی میرفتم کلاس بعدازگاج نقره ای تست میزدم باعربی مشکل داشتم یه زمانی از وقتی ک رفتم کلاس دیگ زیادنخوندمش خیلی برام مفید بود
      دینی متن و آیات روسعی میکردم حفظ کنم جوری ک بفهمم فلان آیه واسه کدوم درسه بعد از خوندن کامل درس اندکی هم تست میزدم
      زبانم اصلن خوب نبود تست میزدم وشبی یه درک مطلب وریدینگ میزدم ازاسفندماه تقریبا ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم
      زمینم ک هیچی
      ریاضی وفیزیک کلا باید زیادتست زد البته تمرین های کتابو هم حل کردم ازهیچ تستی به راحتی نمیگذشتم اگه بلد نبودم فوری نمیرفتم سراغ پاسخ فرداش باز حل میکردم انقد این کاروتکرار میکردم تابشه تستامو هم تقریبا همه رو دوبارزدم
      زیست تسلط به متن خیلی مهمه باید کتابو خورد از دسنامه الگو وویسهای چن تا کانال زیست بودم استفاده میکردم بعد تست الگو مرحله دوم تست ازiqپاسخنامش حرف نداره مثه درسنامه بود آزمونهای مازهم خیلی بهم کمک کرد اصن دیدموتغیرداد عاااااالی بود
      شیمی اول کتاب بعد درسنامه کتاب کارم بعدتست تست تست تست

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      اول تست بعد متن کلا با تست مرور میکردم برا من عالی بود

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      من خودم مشاورداشتم ورضایت داشتم از ازایشون به نظرم اگه دانشجوی پزشکی باشه میتونه مفید باشه ولی اگه هم نداشته باشی بازم میتونی موفق بشی

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بله خیلی واجبه با آزمون دادن میتونی نقاط ضعف و قوتت رو پیداکنی تاقبل آزمون فکرمیکینی همه چی ردیفه

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      بله....به هدفم فکر میکردم یه دفتر داشتم اهداف و آیندمو مینوشتم با دوستانم ک تورشته پزشکی تحصیل میکردند صحبت میکردم یا با پدرومادرم اگه اوضاع خیلی داغون بود میزدیم بیرون

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      7ساعت تقریبا

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      بعدآزمونام استراحت میکردم هروقت هم خسته میشدم وفکر میکردم به استراحت نیاز دارم یه چن ساعتی رو استراحت میکردم ولی برنامه مشخصی براش نداشتم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      فقط پایه من اوضام خیلی خراب بود

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      من زیاد موافق کلاس نیستم مگراینکه مشکلت خیلی شدید باشه

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      خیلی دیگ کلا برنامه چیزخوبیه

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      بازیابی اطلاعات ینی اول تست میزدم

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      من خلاصه نویسی نداشتم زیاد فقط برا ریاضی داشتم اونم فک میکنم از خلاصه گذشت

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید
      2به3البته توی بازه های زمانی مختلف میتونه متفاوت باشه

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      خب توی ایام متفاوت تقسیم بندب هم متفاوته ولی خب برای اولین دورم اینطور بود:برای ریاضی وفیزیک 30مین درسنامه90مین تست البته اواخر همش تست شده بود تقریبا برای زیست وشیمی30مین تست90مین مطالعه البته به کنکورک نزدیک میشدیم تایم تستم بالاتر رفت برای عمومی ها هم همگی30دقیقه مطالعه نکات و1ساعت تست«بازم میگم تقسیم بندی مطالعاتی خیلی به ایامی ک توش قرار داری ویا حتی نتایج آزمونات بستگی داره ومتفاوته»

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      خیلی زیاد فک میکنم همه بدونن اهمیتشو

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      از همین الان شروع کنن به مطالعه جدی

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      من تابستونامو ازدس دادم تقریبا ولی خب طبیعتا خیلی مفیده

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      همه اختصاصی ها وادبیات

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      بله من اهدافمو برای خودم مینوشتم وباپدرم صحبت میکردم یا موزیک گوش میدادم یا قران میخوندم کلا هرکاری میکردم ک امیدم برگرده

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      تلاش خودم وکمک خانوادم وازهمه مهمترلطف خدا

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      خیلی زیاد

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خیر

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      فک میکردم1000تا1200شم ولی تخمین قلم بهم میداد850تا1000وتقریبا همسطح رتبه آزمونهام بود

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      عمومی بله اما اختصاصی به این ترتیب ریاضی زیست شیمی فیزیک

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      به هیچ وجه وقتشونو ازدست ندن وبدونن ک رقابت هرسال داره سنگین تر میشه پس باید نهایت تلاشو کرد بدون توجه به حاشیه ها

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      به خودم به خانوادم وهمه کسایی ک کمکم کردن

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید + اسپم ممنوع
      با تشکر
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاریخ ادبیاتاروچجوری حفظ میکردی

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تبريك خانم دكتر

ممنونم از مصاحبه عاليتون
      تلاشتون قابل تحسينه موفق باشيد

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام خیییییییییلی تبریک❤❤❤
      خدایا چیزی نمیبینم....!آینده پنهان است.اما آسوده ام چون تورا میبینم وتو همه چیز را....🌹🌹🌹

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      شما چه جوری ادبیات اینقدر بالا زدید واقعا عالیه
      زبان فارسی رو چه طوری خوندید؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تا الان تقریبا همه رتبه برترا از ای کیو زیست استفاده کردن درصدا هم عالیه پس دیگه شکی تو خوب بودن کتاب نیست من خودمم استفاده میکنم عالیه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک میگم. چه اشتباهی کردم پارسال برای زیست از IQ استفاده نکردم

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک
      میانگین تراز کانون و تراز ازمونای آخرتون چند بود ؟
      رتبه سال اول ؟
      انشالا موفق باشید

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      منم یادم نیس تبریک گفتم یا نه
      در هر حال بهتون تبریک میگم و ارزوی موفقیت در تمامی عرصه های زندگی رو براتون خواهانم

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masome-alavi نمایش پست ها
      تاریخ ادبیاتاروچجوری حفظ میکردی
      سلام
      نمیدونم دقیقا از کی بود ولی به این صورت بود ک حدود 20دقیقه هرروز وقت میذاشتم یه قسمتس رو ازلقمه مهروماه میخوندم بعد فردای اون روز یکی از اعضای خانواده ازم میپرسید ینی به نوعی از روش مباحثه استفاده میکردم وسعی میکردم هرروز ک میخام قسمت جدیدی رو بخونم قبلی هاروهم مرور کنم تقریبا تست هم نزدم ماه آخر100تست زدم...همین!!!
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zombie نمایش پست ها
      تبريك خانم دكتر

ممنونم از مصاحبه عاليتون
      تلاشتون قابل تحسينه موفق باشيد
      مچکرم از لطفتون..ایشالا موفقیت خودتون!!!!
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Hanieh-7797 نمایش پست ها
      سلام خیییییییییلی تبریک❤❤❤
      سلام خیلی سپاااااااس
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dars نمایش پست ها
      شما چه جوری ادبیات اینقدر بالا زدید واقعا عالیه
      زبان فارسی رو چه طوری خوندید؟

سلام
      من همه موفقیتمو مدیون لطف خدا هستم من برا ادبیات خیلی تلاش میکردم ولی درصدام اصلن خوب نبود کنکورم برام سوپرایز بود
      برای خود ادبیات ک توی متن مصاحبه توضیح دادم ولی برای زبان فارسی من از فیلم های آلا تدریس آقای راوش استفاده میکردم واقعن عالی بود یه جزوه خیلی قوی و کامل داشتن ایشون بعد از خوندن جزوه ومشاهده ی فیلم از گاج تست های همون مبحثو کامل میزدم!!!
      موفق باشی عزیزم
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76

صفحه 1 از 15 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن