خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اشکالات زیست شناسی iqگاج

سلام بچه ها!
      من داشتم زیست رو مطالعه میکردم و شروع کردم به تست زدن که توی تست762 به مشکل برخوردم(کتابIQ)
      پاونجا یه نکته گفته بود که(قلب تمامی جانوران از خون روشن تغذیه میکند)
      درصورتی که حشرات هم جزیی از جانورانند ولی اصلا خون تیره و روشن تو اونا معنی نداره چون:هموگلوبین-میوگلوبین و انیدراز کربنیک ندارند و اصلا خون هم ندارن-همولنف(خون+لنف)دارن.
      ***********************حالا من اشتباه میکنم یا کتاب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟**********************
      کمک کنید لطفاااااااااااا.

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      یک سوال علی کرامت بود تو آزمون نکته اش هم این بود که در ملخ رنگ خون خروجی و ورودی به قلب باهم متفاوت است فقط هم برمبنای شکل کتاب که دورنگ کشیده

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این مطلب که شما می گید کاملا صحیحه ولی توجه کنید که تمام اندام ها برای تغذیه به خون پر اکسیژن نیاز دارن و تو این جمله"قلب تمامی جانوران از خون روشن تغذیه می کند"
      منظور همون خون پر از اکسیژنه

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ghafaripour نمایش پست ها
      این مطلب که شما می گید کاملا صحیحه ولی توجه کنید که تمام اندام ها برای تغذیه به خون پر اکسیژن نیاز دارن و تو این جمله"قلب تمامی جانوران از خون روشن تغذیه می کند"
      منظور همون خون پر از اکسیژنه
      آخه توی حشرات اصلا خون وظیفه حمل اکسیژن وco2نداره!!!!

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      علی کرامت و ای کیو همشون یه سری ادمن که فکر میکنن خیلی باهوشن اما ...
      شکل کتاب که رنگو متفاوت کشیده برا اینه که سرخرگ و سیاهرگ رو تمیز بده نه این که خون فرق داشته باشه
      ای کیو کاملا اشتباه گفته و بیس کارشون رو هم شکل صفحه ی دوم فصل ۶ دوم تشکیل میده که همون طور که گفتم چون اسم سیاهرگ و سرخرگ اصطلاجیه که به خون خروجی و ورودی میدن اینجوری کشیده

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      البته هیچگونه مبنایی در کتاب نیست که حق داشتن میوگلوبین رو از حشرات سلب کنه

مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شك نداشته باشين كه اين جمله اي كه گفته iq غلطه

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      یعنی قصدشون نبوده غلط بگن حواسشون نبوده ! بدتر از جمله بندی فصل ۱۱ کتاب سوم که نیست !!!

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      وای از دست غلطای کتابای بازار

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      سلام بچه ها!
      من داشتم زیست رو مطالعه میکردم و شروع کردم به تست زدن که توی تست762 به مشکل برخوردم(کتابiq)
      پاونجا یه نکته گفته بود که(قلب تمامی جانوران از خون روشن تغذیه میکند)
      درصورتی که حشرات هم جزیی از جانورانند ولی اصلا خون تیره و روشن تو اونا معنی نداره چون:هموگلوبین-میوگلوبین و انیدراز کربنیک ندارند و اصلا خون هم ندارن-همولنف(خون+لنف)دارن.
      ***********************حالا من اشتباه میکنم یا کتاب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟**********************
      کمک کنید لطفاااااااااااا.
      در حشرات خون وظيفه ي نقل و انتقال گاز هاي تنفسي رو نداره
      ولي اين جمله به اين معني نيست كه به هيچ عنوان خون تيره و روشن ندارن
      درون خون هر جانوري سلولهايي وجود داره كه براي متابوليسم خودشون به o2 نياز دارن(پس o2 وارد خون ميشه)
      همين o2 اي كه وارد خون ميشه ميتونه سلول هاي قلبي رو هم تغذيه كنه(بدن وقتي ميدونه قلب، ماهيچه ي فعالِ بدن هس پس ترجيح ميده به سريعترين و كوتاه ترين شيوه بهش مواد غذايي از جمله o2،گلوكز و ... بده و طبيعتا وقتي خيلي از مواد شيميايي مثل هورمون ها،گلوكز و ... از طريق خون ميرسن به قلب بدن نمياد قلب رو منتظر بذاره كه از طريق ناي بهش اكسيژن برسه بلكه o2هم ميتونه از طريق خون سريعتر به قلب برسه/منطقي هم هس اينجوري چون لوله هاي ناي در همه جاي بدن پخش شدن به محض اينكه قلب اكسيژن بيشتري بخواد اكسيژن منتشر ميشه به درون خون يا حالا بهتره بگيم همولنف و سريعتر قلب تغذيه ميشه)
      جملاتي كه توي سوالتون گفتيد درسته بجز اينكه گفتيد "اصلا"(موردي كه گفتيد انحصاري نيست يعني توي زيست و پزشكي خيلي كم ميشه ما چيز100درصدي داشته باشيم معمولا از احتمال ميگيم از تونستن ميگيم از نتونستن ميگيم)
      تو نقل قول جمله ي خودتون رو اونجاييش كه درسته سبز كردم، جايي كه "اصلا"گفتيد رو قرمز كردم كه يعني غلطِ

ویرایش توسط M o h a m m a d : 28 مرداد 1396 در ساعت 11:09

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دقیقا حرف شما درسته.متاسفانه اشتباه در
      iqخ زیاده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن