خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و انتخاب رشته

سلام دوستان
      خسته نباشید
      یه سوال داشتم اونم اینکه من الان بخوام برم‌دانشگاه آزاد ثبت نام کنم بدون کنکور میشه؟ حالا کنکور هم داده باشم باید انتخاب رشته هم بکنم؟
      شرایط بدون کنکور دانشگاه آزاد چیه؟

+ از مهر میتونم برم دانشگاه ؟
      ممنون میشم راهنماییم کنید.
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      گُر میگیریم لایِ حسرت مدام
      ...
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

ویرایش توسط vahidz771 : 26 مرداد 1396 در ساعت 23:56

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahidz771 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      خسته نباشید
      یه سوال داشتم اونم اینکه من الان بخوام برم‌دانشگاه آزاد ثبت نام کنم بدون کنکور میشه؟ حالا کنکور هم داده باشم باید انتخاب رشته هم بکنم؟
      شرایط بدون کنکور دانشگاه آزاد چیه؟
      ممنون میشم راهنماییم کنید.

خلاصه ش این میشه که با هر دیپلمی میشه هر رشته ای که دوست دارین بخونین.
      تو مهندسیا و فنی تقریبا همه ی خوبا رو میشه رفت بدون کنکور
      تو تجربی چندان چیز قابل توجهی دیده نمیشه.
      درمورد شهریه ش هم یه سریا میگن بیشتره،یه سریا میگن نه مثه بقیه شهریه میدن

+بله،دوست من پارسال از مهر رفت حقوق خوند.بدون کنکور
      فقط نحوه اطلاع رسانی و ثبت نامش رو نمیدونم
      سایت دانشگاه مورد نظرتون رو حتما این یه ماه چک کنین.احتمالا اطلاع رسانی ای چیزی بکنن
      I KEEP DANCING ON MY OWN

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید
      من الان خواستم بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ولی از من اسکن مدرک دیپلم میخواد که ندارمش و گفتن که دست شما نمی دیم و میره برای نظام وظیفه از اونجا پست میشه برای دانشگاه خواستم ببینم چیکار باید بکنم ؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Ho$$ein نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      من الان خواستم بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ولی از من اسکن مدرک دیپلم میخواد که ندارمش و گفتن که دست شما نمی دیم و میره برای نظام وظیفه از اونجا پست میشه برای دانشگاه خواستم ببینم چیکار باید بکنم ؟
      سلام. مدرسه به شما دو برگه میده تحت عنوان گواهی موقت پایان تحصیلات دوره متوسطه و دوره پیش دانشگاهی، اصل مدرک دیپلم رو به شما نمیدن معمولاً.
      اگر چنین چیزی ندارید برید از مدرسه بگیرید، همین دو برگه که مهر مدرسه محل تحصیل روش خورده باشه کفایت میکنه. ممکنه ازتون ریز نمرات هم بخوان که اون رو هم میتونید از مدرسه بگیرید.
      Moonlight Shines Upon The Guilty And The Innocent Alike

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ریز نمرات رو دارم گواهی موقت دوره پیش دانشگاهی هم دارم ولی متوسطه نه همین کافیه ؟
      چون فردا 5شنبه هست و مدرسه ما هم کلا جمع شده
      البته من پارسال پیام نور ثبت نام کردم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ریز نمرات رو دارم گواهی موقت دوره پیش دانشگاهی هم دارم ولی متوسطه نه همین کافیه ؟
      چون فردا 5شنبه هست و مدرسه ما هم کلا جمع شده
      البته من پارسال پیام نور ثبت نام کردم
      نمیدونم واحد دانشگاهی که شما قصد ثبت نام دارید گواهی موقت متوسطه رو هم میخواد یا نه، تماس بگیرید با دانشگاه یا حضوری برید.
      Moonlight Shines Upon The Guilty And The Innocent Alike

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa7 نمایش پست ها
      نمیدونم واحد دانشگاهی که شما قصد ثبت نام دارید گواهی موقت متوسطه رو هم میخواد یا نه، تماس بگیرید با دانشگاه یا حضوری برید.
      من یه سوال دیگه هم داشتم بین اقتصاد دانشگاه گیلان (دولتی ) و مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد کدوم بهتره ؟ از لحاظ باز کار و آینده رشته؟

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید
      سلام ، برو مدرستون ، بگو بذار از روی دیپلمم عکس بگیرم و ببرم دانشگاه چون بهم گفتن باید اسکن بیارم ، با گوشی با کیفیت و با دقت اگر عکس بگیری میشه شبیه همون اسکن.
      ضمنا اصل مدرک رو به کسانی که سربازی نرفتن یا کارت معافیت ندارن نمیدن ، اگر داشته باشی بهت میدن اصل دیپلمت رو ، در غیر اینصورت بهت گواهی موقت میدن
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام ، درمورد جواب سوال شما
      دانشگاه های ازاد و رشته های مختلف فرق داره ، مثلا شما نمیتوانی بدون آزمون ، آزاد پزشکی یا ندان پزشکی یا پرستاری یا داروسازی یا بعضی از مهندسی های مهم مثل هوا و فضا بخوانی ، حتما باید داخل آزمونش شرکت کنی !
      ولی درمورد رشته هایی که سطح پایینتری دارن ، مثل مهندسی پزشکی ، مثل گیاه شناسی ،معماری ، عمران و غیره (لیست کاملش رو میتوانی از دانشگاه ازاد شهرتون بگیری)
      برای ثبت نام داخل این رشته ها ، برای مقطع کارشناسی پیوسته نیاز به مدرک پیش دانشگاهی داری ، اگر فنی و حرفه ای یا کاردانش بودی وارد مقطع کاردانی اون رشته میشی و نیازی به آزمون ندارن
      البته باز هم بستگی به دانشگاه داره ، یوقت سطح دانشگاه توی یک رشته ی خاص خیلی بالا هست و با آزمون قبول میکنند ، اما در کل اکثرا بدون آزمون هست.
      شما تشریف میبری دانشگاه و درمورد مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام سوال میکنی ، بقیه اش هم حله
      البته برای دانشگاه آزاد ، قبلش باید داخل سایت ازمون ، برای همون مقطعی که میخوای ثبت نام کنی ، بری دانشگاه حضوری راهنماییت میکنند
      |

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saviour نمایش پست ها
      سلام ، درمورد جواب سوال شما
      دانشگاه های ازاد و رشته های مختلف فرق داره ، مثلا شما نمیتوانی بدون آزمون ، آزاد پزشکی یا ندان پزشکی یا پرستاری یا داروسازی یا بعضی از مهندسی های مهم مثل هوا و فضا بخوانی ، حتما باید داخل آزمونش شرکت کنی !
      ولی درمورد رشته هایی که سطح پایینتری دارن ، مثل مهندسی پزشکی ، مثل گیاه شناسی ،معماری ، عمران و غیره (لیست کاملش رو میتوانی از دانشگاه ازاد شهرتون بگیری)
      برای ثبت نام داخل این رشته ها ، برای مقطع کارشناسی پیوسته نیاز به مدرک پیش دانشگاهی داری ، اگر فنی و حرفه ای یا کاردانش بودی وارد مقطع کاردانی اون رشته میشی و نیازی به آزمون ندارن
      البته باز هم بستگی به دانشگاه داره ، یوقت سطح دانشگاه توی یک رشته ی خاص خیلی بالا هست و با آزمون قبول میکنند ، اما در کل اکثرا بدون آزمون هست.
      شما تشریف میبری دانشگاه و درمورد مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام سوال میکنی ، بقیه اش هم حله
      البته برای دانشگاه آزاد ، قبلش باید داخل سایت ازمون ، برای همون مقطعی که میخوای ثبت نام کنی ، بری دانشگاه حضوری راهنماییت میکنند
      بله مرسی
      ولی الان من میخوام بدونم رشته اقتصاد دانشگاه دولتی بهتره یا مهندسی پزشکی آزاد ؟
      از لحاظ بازار کار و آینده رشته

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بله مرسی
      ولی الان من میخوام بدونم رشته اقتصاد دانشگاه دولتی بهتره یا مهندسی پزشکی آزاد ؟
      از لحاظ بازار کار و آینده رشته
      دولتی و آزاد ، هیچ فرقی توی استخدامی و این چیزا ندارن ، فقط آزاد پول میدی ، دولتی نمیدی (یاخیلی کم میدی)
      مهندسی پزشکی ،توی ایران زیاد جا باز نکرده ، اکثر دستگاه ها وارداتی هستن ، اما اگر شخصی خیلی قوی باشه و بتوانی شرکتی تاسیس کنه برای تعمییر این دستگاه ها ، میلیون میلیون پور پارو میکنه خخ
      در کل ، مهندسی پزشکی با اقتصاد فرق های زیادی دارن ،اقتصاد بیشتر حفظ کردنی هست و با آمار ها و دروسی شبیه دروس مدیریت بازرگانی و حسابداری و غیره سر و کار دارن اما مهندسی پزشکی ، بیشتر با فیزیک سرو کار دارن و البته دانستنی های پزشکی پایه ، مثل قند خون و چربی خون و بعی از بیماری ها ، برای اینکه شناختی نسبت به پزشکی داشته باشن برای طراحی دستگاه های پزشکی...
      در کل بخوایم حساب کنیم ، مهندسی پزشکی بهتر هست اما خب سخت تر هم هست ، مهندسی پزشکی اگر توش ضعیف بیای بالا ، جایی نداری ، اما معمولا بیمارستان ها ممکنه یکی دو نفر استخدام کنند که اگر ناگهان دستگاهی ایرادی پیدا کرد کارشون تعطیل نشه ...
      اقتصاد هم استخدامیش بیشتر داخل بانک ها میتوانه باشه ، یا باهاش بشه شرکت بازرگانی و صادرات و واردات باز کرد ...
      شما اول بببین توانایی و روحیه ات با کدومش خوبه و بازار کار کدوم بهتر هست ، باید از متخصصان خودش بپرسی یا توی اینترنت بگردی ، ولی معمولا کلاس های اقتصاد و مدیریت شلوغ تراز مهندسی پزشکی هست پس بازارکارش هم باید با این جمعیت زیادتر ، کمتر پیدا بشه ، خوبی ک اقتصاد نسبت به مهندسی پزشکی داره این هست ک ارگان ها و شرکت ها اکثرا میتوانن حالا به زور جات بدن داخلشون مخصوصا اگر پارتی داشته باشی ، ولی مهندسی پزشکی مکان های خاص خودش رو داره.
      |

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saviour نمایش پست ها
      دولتی و آزاد ، هیچ فرقی توی استخدامی و این چیزا ندارن ، فقط آزاد پول میدی ، دولتی نمیدی (یاخیلی کم میدی)
      مهندسی پزشکی ،توی ایران زیاد جا باز نکرده ، اکثر دستگاه ها وارداتی هستن ، اما اگر شخصی خیلی قوی باشه و بتوانی شرکتی تاسیس کنه برای تعمییر این دستگاه ها ، میلیون میلیون پور پارو میکنه خخ
      در کل ، مهندسی پزشکی با اقتصاد فرق های زیادی دارن ،اقتصاد بیشتر حفظ کردنی هست و با آمار ها و دروسی شبیه دروس مدیریت بازرگانی و حسابداری و غیره سر و کار دارن اما مهندسی پزشکی ، بیشتر با فیزیک سرو کار دارن و البته دانستنی های پزشکی پایه ، مثل قند خون و چربی خون و بعی از بیماری ها ، برای اینکه شناختی نسبت به پزشکی داشته باشن برای طراحی دستگاه های پزشکی...
      در کل بخوایم حساب کنیم ، مهندسی پزشکی بهتر هست اما خب سخت تر هم هست ، مهندسی پزشکی اگر توش ضعیف بیای بالا ، جایی نداری ، اما معمولا بیمارستان ها ممکنه یکی دو نفر استخدام کنند که اگر ناگهان دستگاهی ایرادی پیدا کرد کارشون تعطیل نشه ...
      اقتصاد هم استخدامیش بیشتر داخل بانک ها میتوانه باشه ، یا باهاش بشه شرکت بازرگانی و صادرات و واردات باز کرد ...
      شما اول بببین توانایی و روحیه ات با کدومش خوبه و بازار کار کدوم بهتر هست ، باید از متخصصان خودش بپرسی یا توی اینترنت بگردی ، ولی معمولا کلاس های اقتصاد و مدیریت شلوغ تراز مهندسی پزشکی هست پس بازارکارش هم باید با این جمعیت زیادتر ، کمتر پیدا بشه ، خوبی ک اقتصاد نسبت به مهندسی پزشکی داره این هست ک ارگان ها و شرکت ها اکثرا میتوانن حالا به زور جات بدن داخلشون مخصوصا اگر پارتی داشته باشی ، ولی مهندسی پزشکی مکان های خاص خودش رو داره.
      من هر دوشونو دوست دارم واحد های درسی هم دیدم با هر دوشون می تونم کنار بیام ولی میترسم از اینکه مهندسی پزشکی آزاد بخونم و بعد به خاطر دانشگاهش کنار گذاشته بشم ...
      از لحاظ بورسیه برای کشور های خارج کدوم رو بیشتر میگیرن ؟
      شما از حقوق این دو رشته اطلاعی دارین ؟

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من هر دوشونو دوست دارم واحد های درسی هم دیدم با هر دوشون می تونم کنار بیام ولی میترسم از اینکه مهندسی پزشکی آزاد بخونم و بعد به خاطر دانشگاهش کنار گذاشته بشم ...
      از لحاظ بورسیه برای کشور های خارج کدوم رو بیشتر میگیرن ؟
      شما از حقوق این دو رشته اطلاعی دارین ؟
      مدرک آزاد و دولتی هیچ تفاوتی باهم ندارن عزیزم ، توی نظام مهندسی هم هیچ تفاوتی با هم ندارن ، فقط بعضی از ارگان ها مدرک پیام نور رو قبول نمیکنن ، اخه پیام نور دانشگاه غیرحضوری هست ، تمام وقت و حوری نیست (فکرکنم نیمه حضوری هست یا غیرحضوری ، دقیق یادم نیس کدوم بود خخ)
      فقط یک فرقی ک ممکنه بکنه اینه ، موقع استخدام شرکتی بزنه ، فارغ التحصیل رشته فلان از دانشگاه دولتی با معدل 16 ، از دانشگاه ازاد با معدل 17 ، زیاد تفاوتی نداره و میشه گفت کلا تفاوتی نداره
      درآمدشم توی اون یکی پست گفتم خخخ
      |

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن