خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خلاصه نویسی ؟!

سلام
      من میخواستم ببینم با توجه به اینکه کتابایی مثل خط ویژه و... تو بازار موجوده نیازی به خلاصه نویسی هست؟!
      یه مشکلیم که من با خلاصه نویسی دارم اینکه زمانی که میخوام یه مطلبی رو خلاصه نویسی کنم هنگام مطالعه بیش از اون که به مطلب توجه کنم و بفهممش فقط مینویسم!

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      مشکل شما اینه که به کل غلط خلاصه نویسی میکنین

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

اگر میخواین براتون توضیح بدم .... البته اگر میخواین

مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉
      ویرایش توسط Tia : 27 مرداد 1396 در ساعت 23:05 دلیل: ترکیب (دو) پست

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezaazimi نمایش پست ها
      اگر میخواین براتون توضیح بدم .... البته اگر میخواین

ممنون میشم

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ببینین ۶ مرحله برای یه درس خوندن خوب و با کیفیت داریم و خلاصه نویسی مرحله ی ۵ امه ! ببینید . مرحله ی اول دید میزنید کتابو تا مفهوم دستتون بیاد
      مرحله ی بعد با دقت از رو کتاب میخونید
      مرحله ی بعد تست میزنید و اصلا هم نترسید از غلط زدن فقط غلطاتون رو مشخص کنید و دلیل غلط زدنتون رو بفهمید
      مرحله ۴ ام یه بار دیگه با دقت بخونید
      مرحله ی ۵ خلاصه نویسی و مرحله ی ۶ مرور تست های غلطه

وقتی تو مرحله ی ۵ میخواید خلاصه بنویسید همه چیو نمینویسید مثل تقلب نوشتن فقط مطالب فرار رو مینویسید و اصلا فقط باید همونارو مرور کنید . نگران نباشید بقیشون تو ذهنتون میمونن ... اگر خلاصه نویسی اینجوری باشه مفیده و الا به هیچ دردی نمیخوره

پیروز باشید

مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉
      ویرایش توسط Tia : 27 مرداد 1396 در ساعت 23:07 دلیل: ترکیب (دو) پست

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تجربه من از خلاصه نویسی :
      خیلی کاربردیه - میتونی تو کم ترین زمان ممکن درسا رو مرور کنی و هیچی هم خلاصه ی خودت نمیشه.
      البته باید وسواس رو کنار بزاری. من بعضی وقتا یه خلاصه هایی مینوشتم که از خود درسنامه بیشتر میشد جمله های کلیدی و فرمول ها کافیه. و البته میتونی برای درس هایی عمومی مثل دینی جملات کلیدی کتاب رو هایلایت کنی.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      تجربه من نشون میده که خلاصه نویسی زیاد ارزش علمی نداره ولی وقتی دست خط و نوع بیان خودت رو خلاصه میبینی این کمک میکنه که مفهوم و عصاره ی اون درس دوباره تو خاطرت بیاد

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      به صرف کردن وقت و انرژیش نمی ارزه ...

منکه با تست مرور میکنم خیلی عالی

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم توی تابستون شیمی پایه رو خلاصه نویسی کردم حدودا توی 40 صفحه یادداشت کوچیک
      از نظر بار علمی همه مطالب رو پوشش نمیده اما همون بحث خاطراته ! اگه مفهومی خونده باشی با هر کلمه خلاصه کل مطلب میاد از ذهنت گذر میکنه شخصا اینو احساس کردم
      خیلی خلاصه هام رو دوست دارم بیشتر از هر کتابی تو دنیا!

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خلاصه نویسی بعد تست زدن و فهمیدن نکات مهم و اشکال ها خیلی مفیده
      تو اردیبهشت و خرداد خلاصه خیلی به درد می خوره

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بستگی به خودت داره.بعضیا کلا رمز موفقیتشون تو بعضی درسا خلاصه نویسیه بعضیا هم مثل خودت می گن ما موقع خلاصه نوشتن بیشتر حواسمون پرت می شه.
      اگه اینجوریه نه واست مفید نیست.
      ولی حتی اگه مفید هم باشه همیشه کار وقتگیریه.باید حواستو جمع کنی وقتی که برای خوندن لازمه رو صرف خلاصه نکنی.
      فراموش نکن خلاصه نویسی برای وقتیه که تو درس رو کامل خوندی و متوجه شدی و حتی تستاشم زدی.بعد درس رو ورق می زنی و چیزایی که فکر می کنی فراموش می کنی یا مهمتره رو تو خلاصه ت وارد می کنی.اصلا همراه با درس خوندن خلاصه ننویس که باعث میشه هیچکدومو یاد نگیری.
      پس انسانیت چی می شود؟
      گر از این درد جان سپارم رواست...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن