خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 49
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اندر مصائب انتخاب رشته و مشورت با دیگران!!! لطفا بخوانید

سلام. در این چند وقت که سعی کردم برای به دست اوردن اطلاعات درست در مورد رشته ها و دانشگاه ها با دیگران مشورت کنم به تناقض زیادی برخوردم.
      مثلا وقتی در مورد مهندسی عمران از چند نفر فارغ التحصیل این رشته صحبت کردم چنان من رو دلسرد کردند که واقعا از انتخاب رشته ی خودم ناامید شدم. مثلا یکی احتمالا مدعی میشه که با فوق لیسانس عمران از دانشگاه امیرکبیر سال هاست بیکاره و یکی دیگه میگه "اگه میخوای بدبخت بشی بیا عمران". و البته ممکنه چند رشته مهندسی دیگه رو هم به شما معرفی کنه و از همه بدتر اینکه یک نفر میگه بشین یک سال تجربی بخون کنکور بده! واقعا نمیدونن با همین جمله ممکنه تمام انگیزه یک نفر گرفته بشه.
      در مورد اون چند رشته که می پرسی هم با همین دیدگاه مواجه میشه و حتی ممکنه شما رو تشویق کنند که عمران بهتره!!

البته من احمق نیستم و میدونم که رشته های مهندسی رونق چندانی ندارند این روزها. اما چرا این همه اغراق و اطلاعات نادرست؟ یعنی معرفی این رشته ها و دادن اطلاعات درست انقدر سخته؟ من نه تنها از این همه پرس و جو چیزی نفهمیدم بلکه خیلی ناامید و بی انگیزه شدم و الان خودم رو در قامت یه بیکار افسرده با مدرک دانشگاهی میبینم.

در مورد دانشگاه ها هم همین وضعه و شما از دانشجوهای یک دانشگاه در مورد وضعیت علمی و رفاهی سوال میکنید- فرقی نمیکنه اون دانشگاه شریف یا امیرکبیر باشه یا یه دانشگاه سطح پایین- شما رو پشیمون و ناامید میکنن. هرچند که مشکلات زیادی ممکنه وجود داشته باشه اما با اغراق و مشاوره ی غلط فقط با آینده ی یک نفر بازی میکنید.
      البته هستند کسانی که به صورت واقعی و نه بدبینانه مشورت میدند اما متاسفانه اکثرا فقط نظرات ، تجربه ها و سلایق شخصیشون رو میگن.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ببین یه جورایی درک میکنم تورو
      مثلا خود من از پزشک میپرسیدم میگفت دندان،از دندانپزشک میپرسیدم میگفت دارو،از دارو میگفت پزشکی

خیلی نمیشه به حرف دیگران متکی شد شاید بعضی چیزارو درست بگه ولی قطعا همش نه
      ببین دل خودت چی میخواد همون انجام بده
      برای موفقیت نیاز نیست نابغه باشی

کافیست یک قدم از دیگران جلوتر باشی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب حرفای بقیه برات چراانق باید مهم باشن داداچ

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      متاسفانه حرفاتون کاملاً درسته الان از بعضی دانشجو ها سوال میکنی از رشتت راضی هستی با هر حرفی که شده سعی میکنن آدمو دلسرد کنن پیش خودشون فک میکنن ما رقیبشونیم ..
      به هرحال جدا از همه مسائل پیشنهاد میکنم خودمون با چشم باز رشته هایی که علاقه داریمو انتخاب کنیم.. البته تاکید میکنم با چشم باز

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      منم کاملن موافقم باهاتون.اکثرن به خاطر کم کاریای خود اون افراده.درسته کم و زیاد هست توی رشته ها ولی امکان نداره صفر باشه یه رشته ای.
      و بهتره سن اوناییو که ازشون مشاوره میگیری ببری بالاتر.نه یه دانشجوی حتی ارشد.
      داداش من امسال دارم تغییر رشته میدم به فیزیک فقط به خاطر علاقه.عمران که دیگه اسمش بدتر از فیزیک بد در نرفته.
      بچسب به علاقه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Fateme_ نمایش پست ها
      ببین یه جورایی درک میکنم تورو
      مثلا خود من از پزشک میپرسیدم میگفت دندان،از دندانپزشک میپرسیدم میگفت دارو،از دارو میگفت پزشکی

خیلی نمیشه به حرف دیگران متکی شد شاید بعضی چیزارو درست بگه ولی قطعا همش نه
      ببین دل خودت چی میخواد همون انجام بده
      فک میکنن با اومدن ما بازار کارشون کساد میشه..
      واسه این رشته ها باید عشق داش درحالیکه متاسفانه به این رشته ها از لحاظ پولی نگاه می شه ..

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masome-alavi نمایش پست ها
      خب حرفای بقیه برات چراانق باید مهم باشن داداچ
      خب نیازه که آدم در مورد دانشگاه و رشته ای که میخواد بخونه اطلاعات بگیره! اما متاسفانه اطلاعات درستی نمیدن.
      به نظرم تو این مورد مشورت جایز نیست. حداقل نه با هرکسی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.NABI.Z نمایش پست ها
      سلام
      منم کاملن موافقم باهاتون.اکثرن به خاطر کم کاریای خود اون افراده.درسته کم و زیاد هست توی رشته ها ولی امکان نداره صفر باشه یه رشته ای.
      و بهتره سن اوناییو که ازشون مشاوره میگیری ببری بالاتر.نه یه دانشجوی حتی ارشد.
      داداش من امسال دارم تغییر رشته میدم به فیزیک فقط به خاطر علاقه.عمران که دیگه اسمش بدتر از فیزیک بد در نرفته.
      بچسب به علاقه.
      بله. به نظرم فقط باید اطلاعاتی در مورد رشته ها از اساتید دانشگاه یا کسانی که واقعا موفق هستند گرفت. اینجوری انگیزه هم بیشتر میشه.

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohaa_mad نمایش پست ها
      بله. به نظرم فقط باید اطلاعاتی در مورد رشته ها از اساتید دانشگاه یا کسانی که واقعا موفق هستند گرفت. اینجوری انگیزه هم بیشتر میشه.
      دقیقن.بازار کار که صفر نیست.فقط عُرضه(املاشو دقیق نمیدونم ) نیازه تو رشته های ما ریاضیا

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.NABI.Z نمایش پست ها

دقیقن.بازار کار که صفر نیست.فقط عُرضه(املاشو دقیق نمیدونم ) نیازه تو رشته های ما ریاضیا
      صبر عیوب هم نیازه! از زمانی که انتخاب رشته میکنی تو دبیرستان تا زمانی که دانشگاه میری و درست تموم میشه باید مدام این انرژی منفی ها رو تحمل کنی و اهمیتی ندی تا روی انگیزت تاثیری نداشته باشه.

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بچه ها سلام

نظراتتون رو خوندم. دید خوب و جامعی دارید ولی اشتباهم می کنید. یه رشته اگر بازار کار خوبی داشته باشه تراز بالاتری برای قبولی می خواد. حرف دانشجو و یا فارغ تحصیلان هر رشته ای هم خیلی مهمه چون دارن بهتون یه تجربه رو منتقل می کنن. مطمئنا شما انقدر کودک نیستید که کسی بهتون بگه مثلا مکانیک رشته بدیه شما هم بگید چشم اطاعت میشه. دلیل و منطق طرف رو بپرسید.

12. Top | #12
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohaa_mad نمایش پست ها
      انگیزه واهی چه فایده داره دوست عزیز؟
      واقعیت اینه که رشته های مهندسی کار نداره...چون کشور ما صنعتی نیست و ما مصرف کننده ایم...اون یه ذره موقعیت شغلی هم که داره توسط از ما بهتران اشغال میشه...
      پس یعنی نریم مهندسی؟
      جواب کاملا منفیه
      توی هر رشته ای....اصن فرض کن رشته ای باشه به اسم "عرق خوری با سطل"...شما اگه تو همونم جزو ده نفر اول باشی قطعا موفقی و پولدار عکستم تو روزنامه ها چاپ میکنن
      رشته های مهندسی واقعیت اینه که کار ندارن داشته باشن هم درآمد کافی ندارن اما نه واسه همه...
      کسی که علاقه داشته باشه خوب بخونه راه واسه کار کردن و درآمد تو ایران براش بازه...راه اپلای و اونور آب هم که ماشالا واسه مهندسی ها ریخته...میتونی بری اروپا یا آمریکا ادامه تحصیل بدی زندگی کنی و زندگی رو بسازی که هیییییچوقت یه پزشک عمومی تو ایران بهش نمیرسه...کمااین که خیلی ها رفتن و شده
      When will those dark clouds all disappear

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پرستو مهرمنش نمایش پست ها
      بچه ها سلام

نظراتتون رو خوندم. دید خوب و جامعی دارید ولی اشتباهم می کنید. یه رشته اگر بازار کار خوبی داشته باشه تراز بالاتری برای قبولی می خواد. حرف دانشجو و یا فارغ تحصیلان هر رشته ای هم خیلی مهمه چون دارن بهتون یه تجربه رو منتقل می کنن. مطمئنا شما انقدر کودک نیستید که کسی بهتون بگه مثلا مکانیک رشته بدیه شما هم بگید چشم اطاعت میشه. دلیل و منطق طرف رو بپرسید.
      فارغ التحصیلان و دانشجویان یک رشته از دید خودشون به مسائل نگاه میکنند. مثلا شما در مورد دانشگاه از یک دانشجو سوال می پرسید و ایشون که احتمالا غذای بدی تو دانشگاه خورده میگه "آشغاله". و اگه بپرسی چرا همه ی دانشگاه رو زیر سوال میبره. من دوست دارم واقع بینانه نگاه کنم و بد و خوب رو با هم ببینم.
      یا نتونسته درسی رو پاس کنه و از این موارد خیلی اتفاق می افته. دیدم که میگم.

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.sniper نمایش پست ها
      انگیزه واهی چه فایده داره دوست عزیز؟
      واقعیت اینه که رشته های مهندسی کار نداره...چون کشور ما صنعتی نیست و ما مصرف کننده ایم...اون یه ذره موقعیت شغلی هم که داره توسط از ما بهتران اشغال میشه...
      پس یعنی نریم مهندسی؟
      جواب کاملا منفیه
      توی هر رشته ای....اصن فرض کن رشته ای باشه به اسم "عرق خوری با سطل"...شما اگه تو همونم جزو ده نفر اول باشی قطعا موفقی و پولدار عکستم تو روزنامه ها چاپ میکنن
      رشته های مهندسی واقعیت اینه که کار ندارن داشته باشن هم درآمد کافی ندارن اما نه واسه همه...
      کسی که علاقه داشته باشه خوب بخونه راه واسه کار کردن و درآمد تو ایران براش بازه...راه اپلای و اونور آب هم که ماشالا واسه مهندسی ها ریخته...میتونی بری اروپا یا آمریکا ادامه تحصیل بدی زندگی کنی و زندگی رو بسازی که هیییییچوقت یه پزشک عمومی تو ایران بهش نمیرسه...کمااین که خیلی ها رفتن و شده
      مثال رشتت منو کشته

ولی جدی موافقم.و بین اون محدود ادما شدن بدون علاقه امکان نداره.
      و گرنه باید به زندگی عادی راضی بود

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از ته قلبم درکت میکنم منم زیاد پرسیدم از افراد مختلف برای انتخاب رشته م ولی موضوع اینه که اونها دید خودشون رو دارن.
      کاری ندارم با اونایی که میگن برو تجربی کنکور بده و فلان چون به منم گفته بودن تو نظراتشون ولی به نظرم هیچکس بهتر از خود ادم نمیتونه تصمیم بگیره. هرکسی که داره تجربه یا نظری میده از روی دیدگاه خودشه و این حساب رو نمیکنه شاید دیدگاه یکی دیگه فرق کنه باهاش این یکی از دلایلی هست که من خودم هیچوقت کاری رو به کسی پیشنهاد نکردم کلا هیچ جا. ولی خب یه سری افراد رعایت این موضوع رو نمیکنن. بنا به دیدگاه خودش هرکسی باید تصمیم بگیره بالاخره. من به شخصه از روی علاقه اومدم ریاضی و دارم ادامه میدم و انتخاب رشته کردم وگرنه زمینه ی هر رشته ای هم بود اینو باید در نظر بگیری که دیدگاه خیلی افراد الان اینه که بتونن یه شبه با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مدیر یه شرکت بزرگ بشن. توی هیچ کاری و هیچ مدرکی چنین امکانی فکر نمیکنم باشه برای کسی. اما به هر حال مردم دوست دارن از بدبختیاشون زیاد حرف بزنن و پیاز داغشو انقدر زیاد میکنن تا ترحم جذب کنن ( همه رو نمیگم افرادی هم هستن که واقعا دلسوزانه مشاوره میدن نه پیشنهاد قطعی! )

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن