خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 49 از 49
    1. Top | #46
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1999 نمایش پست ها
      یعنی الان برم امیر کبیر در اینده بیکارم؟؟؟؟؟
      دوست عزیز ، اشتغال در رشته مهندسی به پشتکار و تلاش شما ربط داره

2. Top | #47
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه واقعیت ها در حال حاضر ناامید کننده هستن...حرفهایی که دانشجو ها بهتون زدن بیراه نیست...بین چندین مهندسی که در اطرافم میشناسم(حتی با ارشد از دانشگاه هایی مثل امیرکبیر,تهران,شیراز و...)تعداد شاغلین کمتر از انگشتای یک دسته...این روزا بند پ قوی تر از هر روزمه ایه...
      اما ایا باید به خاطر شرایط حال حاضر دست روی دست گذاشت و ناامید بود؟

شرایط عموم فارغ التحصیلان اکثر رشته ها الان همینه...حتی تحصیل در دانشگاه تاپ هم تضمینی برای اشتغال نیست...
      اگه به دنبال شرایط متفاوتی هستی یا باید سراغ یه سری رشته های خاص که غالبا توی تجربی هست بری و یا باید تفاوت ایجاد کنی...
      باید اون یه نفر بین هر هزار نفر بشی!و این در صورتیه که به مسیری پا بذاری که بهش علاقه داری و براش ساخته شدی...

3. Top | #48
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Hosein نمایش پست ها
      متاسفانه واقعیت ها در حال حاضر ناامید کننده هستن...حرفهایی که دانشجو ها بهتون زدن بیراه نیست...بین چندین مهندسی که در اطرافم میشناسم(حتی با ارشد از دانشگاه هایی مثل امیرکبیر,تهران,شیراز و...)تعداد شاغلین کمتر از انگشتای یک دسته...این روزا بند پ قوی تر از هر روزمه ایه...
      اما ایا باید به خاطر شرایط حال حاضر دست روی دست گذاشت و ناامید بود؟

شرایط عموم فارغ التحصیلان اکثر رشته ها الان همینه...حتی تحصیل در دانشگاه تاپ هم تضمینی برای اشتغال نیست...
      اگه به دنبال شرایط متفاوتی هستی یا باید سراغ یه سری رشته های خاص که غالبا توی تجربی هست بری و یا باید تفاوت ایجاد کنی...
      باید اون یه نفر بین هر هزار نفر بشی!و این در صورتیه که به مسیری پا بذاری که بهش علاقه داری و براش ساخته شدی...
      بله واقعیت اینه که شرایط اصلا خوب نیست. اما حرف های این دانشجویان هیچ کمکی نمیکنه و صرفا فرد رو ناامید میکنه.
      اوایل سعی میکردم اهمیتی به این حرفا ندم اما الان واقعا ناامید شدم!!من که هنوز 18 سالگیم رو رد نکردم و الان باید آرزو های زیادی داشته باشم آینده ی خوبی رو برای خودم تصور نمی کنم.

4. Top | #49
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhm نمایش پست ها
      دوستان عزیز
      خیلی رویایی میشد اگه همه رشته ها بازار کار مناسبی داشت. در این صورت استعدادها در همه رشته ها پخش می شد و هر کسی دنبال علاقه خودش می رفت.
      دوستانی که فقط به علاقه نگاه میکنند در شرایط احساسی سن خودشون قرار دارند. که البته طبیعیه.
      من با علاقه بسیار در رشته مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شدی و نفر اول رشته خودم بودم. بعد با سختی بسیار استخدام شدم. بعدش که تجربه کسب کردم شرکت زدم کارم بد نبود چندتا کارمند استخدام کردم از شغل و درآمدم راضی بودم تا اینکه با تصمیماتی که دولت گرفت و رکود بازار، کم کم همه شرکت ها کارشون خوابید. مجبور شدیم کارمندهامون رو اخراج کنیم و بعدش شرکت رو تعطیل کنیم. من به دانشگاه رفتم و اونجا تدریس می کنم. درآمدم زندگیمو می چرخونه ولی خیلی با رویاهای من و تلاشهای من فاصله داره.
      کسی که فکر میکنه میتونه با علاقه و جزو افراد درجه یک بودن به یه جایی برسه، متاسفانه در اشتباهه. که البته در این سن طبیعیه اینطوری فکر کنه. در بهترین حالت میتونه یک زندگی متوسط داشته باشه. اگه جزو برترین ها نباشه برای نون شبش هم محتاج میشه.
      زمانی که من انتخاب رشته کردم خیلی سال پیش بوده ولی همون موقع هم به من گفتن پزشکی برو
      در هر رشته ای سختی وجود داره ولی در رشته های پزشکی بعد از سختی رفاه هم وجود داره
      ولی در کشور ما در رشته مهندسی بعد از سختی در بهترین حالت زندگی بخور و نمیر وجود داره
      اگه کسی را دیدید که به رفاه رسیده در رشته مهندسی مطمئن باشید ربطی به سوادش نداشته.
      ناموسن هرچی هم میکشیم از این دولت میکشیم
      «امام جعفر صادق(عليه‌السلام)»:

به ياد آن ساعتي باش که بندبند تو در قبر از هم جدا مي‌شوند و دوستانت بعد از به خاک سپردن از سر خاکت برمي‌گردند. اين تذکر، تو را از هم و غم روزگارت تسلّي مي‌دهد. (المحجّة‌البيضاء، ج ٨، ص ٢٤١)

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن