خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 49
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TAT نمایش پست ها
      خب فکر کنم مشکلت خودتون باشه داش

اگر واقعا علاقه داشتین چشم بسته انتخاب می کردین دیگه پرسو جو نمیخواد

اونم پرسو جو از چه کسایی

کسانی که 99% شون شانسی انتخاب کردن
      یا مشاور انتخاب کرده
      یا زمانی که رشته تو بورس بوده انتخاب کرده
      یا انتخاب کرده بی کار نمونه
      یا انتخاب کرده مدرک بگیره
      یا انتخاب کرده چون رتبش به اون رشته کفاف میداده
      و یا های دیگر

-----------------------------------------------------------------------------------

مورد بعدی:

اینجا انجمن کنکوره
      یه عده تازه امسال کنکور دادن
      یه عده کنکور ندادن سال بعد کنکور میدن
      یه عده دبیرستانو تازه شروع کردن
      یه عده پشت کنکوری هستن
      یه عده چند ساله پشت کنکوری هست
      عده غالب رشته تجربی هستن
      ریاضی تعداد بعدی رو تشکیل میده
      که یا میخوان تغییر رشته بدن
      عالم و ادمو فحش میدن
      یا به زور رشته ای قبول شدن
      و همونو میخونن
      یه چند تا مهندس سن بالا هم هستن که اونا هم به فکر پزشکی هستن
      میمونه اون ته ته ها چند نفر که به رشته های مهندسی علاقه دارن
      و از همه اقشار مظلوم تر انسانی ها هستن که عده شون به تعداد انگشتان دست هم نیست
      سجاد تی(تغییر از ریاضی به انسانی)- لاویر(وکالت میخونه)-خانم م.ا.ز(معلمی میخونن) و یه چند نفر دیگه

---------------------------------------------------------------------------------------

به نظر م اگر مردشی رشتتو انتخاب کن

دانشگاهتو انتخاب کن

(اون رشته ای که استعداد داری)

بعد وقتی وارد دانشگاه شدی

و نگرشت نسبت به دانشگاه و دانشجو 360 درجه تغییر کرد

اونوقت ثابت کن که یو هیرید مای نیم سوون .....(انگلیسیه)

اونجا ثابت کن که من استعداد دارم

میتونم مفید باشم تو این رشته

شاید هم جزو پرچم دارا باشی
      --------------------------------------------------------------------------------------
      در ضمن هر دانشگاهی که ازش اطلاعات میخوایی برو سایتشو ببین
      یا اگر امکانشو داری برو توی خود دانشگاه
      و اینم بدون
      دانشگاهی که اسم در کرده
      به خاطر مقاله نویس استاداشه و گاها کار های دانشجوهاش

و هیچ فضلی از اینکه یه دانشگاه تاپه ایدت نمیشه
      الا اپلای و این حرفا

پس دانشگاه بهانست
      هر دانشگاهی قبول بشی اخر سر
      میبینی
      خودتی و باز هم خودت

استاد هر چی هم باشه میاد 4 خط مینویسه

چهارتا مطلب پراکنده میگه و میره

یا اگر خیلی بخواد خوب درس بده مطلب سادرو اینقدر میپیچونه که دانشجو بشه فر فره

تقصیر استادم نیستا

تقصیر کسی که به استاد دانشگاه فن تدریس و بیان یاد نمیده
      + سطح سواد انسان هر چی میره بالاتر حرف زدنشم میره بالاتر
      حتی دیگه خودشم نمیتونه ساده بحرف

الا عدهای قلیل
      --------------------------------------------------------------------------------------

و در اخر: شک نکن پودرتو ..............(نه ببخشین ) دیدتو عوض کن
      اتفاقا من نمیخوام چشم بسته انتخاب کنم. گاهی علاقه صرفا براساس شنیده هاست اما باید اطلاعات درستی به دست اورد و بعد دید که آیا استعداد و علاقشو دارم .من نمیخوام با خوش خیالی یا بدبینی وارد یه رشته و دانشگاه بشم و بعدا پشیمون بشم . به خاطر همین بود که از آشناها یا غریبه هایی که اطلاعاتی داشتند سوال پرسیدم.الان به نظرم کار اشتباه و بیخودی انجام دادم.

عاشق این شیوه نگارشتم فاصله میدی بین خط ها

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این موضوع مشکل منم هست.چون از اول دبیرستان مشغول تحقیق درباره دانشگاهها و رشته ها بودم مرتب از مشاورا می شنیدم که برای انتخاب رشته برین با اساتید یه رشته و فارغ التحصیلاش صحبت کنید.
      ولی احساس می کنم دانشجوها شاید هنوز در حال تحصیلن اطلاعات درستی ندارن یا تو جو هستن یا می خوان ناامیدمون کنن.
      می خواستم باستان شناسی رو تو انتخابای هفتم هشتمم بزنم فارغ التحصیل هاش می گن نهههه نزن اگه بیای باستان می میری این رشته هیچی نداره هیچی نیست.
      واقعا از همه رشته ها ناامیدمون کردن.اون رشته که بازار کار نداره،اون یکی که سخته،اون یکی مسخره س...
      دیروز به مشاور زنگ زدم می گم من روسی دوست دارم رتبه م هم بهش می رسه با یه حالتی که انگار از یه چیز زشت حرف می زنم می گه آخه روسی چیه با این رتبه بد روسی قبول می شی ولی به هیچ دردی نمی خوره
      آخه مشاوری که هنوز یاد نگرفته به علاقه دیگران احترام بذاره و رشته رو تحقیر می کنه مشاور است؟حداقل روسی یه زبان خارجیه بیکار هم بمونم پی عشقم رفتم و یه زبان تازه یاد گرفتم بهتر از این نیست که فقه و حقوق بخونم بدون علاقه؟ بهتر از این نیست که بدون علاقه به خاطر پول معلم بشم بعد عقده هامو از این که رشته موردعلاقمو ادامه ندادم سر دانش اموز خالی کنم؟
      من که تصمیم گرفتم حتی بدون مشورت با خانواده ی خودم،نتیجه ی تحقیقات طولانیم! رو بدون جو گیری و احساسات لحظه ای براساس علاقه و منافعی که از اون رشته عایدم می شه وارد لیست انتخاب رشته کنم.اصلاحیه ها رو هم چک می کنم اگه چیز خوبی اومد ویرایش می کنم.
      این روزا که همه دانشگاه رو به چشم اگهی استخدام روزنامه نگاه می کنن و تا اسم یه رشته خاص رو بیاری فوری فریاد می زنن کار داره،دنبال علاقه رفتن سخت شده....اگه علاقه ت پزشکی و دندون و روانشناسی و معلمی نیست دیگه آدم محسوب نمی شی!!چون رشته های دیگه از نظر مردم کار ندارن... بابا این انتخاب "رشته"است انتخاب کار و محل کار نیست! بعضیا که دیگه محشرن می گن فلان رشته چقدر "درآمد"داره؟به این عزیزان باید گفت اون رشته نیست که درآمد داره بعدش باید رزومه پر کنی،معرفی نامه بگیری،بری سر کار اونجا بسته به مهارتت و شرایط محل کار بهت حقوق می دن.قرار نیست از ترم اول حقوق بگیری که می پرسی درآمد این بهتره یا اون!!
      واقعا باید تو مدت انتخاب رشته کور و کر شد.هرکی یه چیزی می گه آدم رو گیج می کنه.

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان عزیز
      خیلی رویایی میشد اگه همه رشته ها بازار کار مناسبی داشت. در این صورت استعدادها در همه رشته ها پخش می شد و هر کسی دنبال علاقه خودش می رفت.
      دوستانی که فقط به علاقه نگاه میکنند در شرایط احساسی سن خودشون قرار دارند. که البته طبیعیه.
      من با علاقه بسیار در رشته مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شدی و نفر اول رشته خودم بودم. بعد با سختی بسیار استخدام شدم. بعدش که تجربه کسب کردم شرکت زدم کارم بد نبود چندتا کارمند استخدام کردم از شغل و درآمدم راضی بودم تا اینکه با تصمیماتی که دولت گرفت و رکود بازار، کم کم همه شرکت ها کارشون خوابید. مجبور شدیم کارمندهامون رو اخراج کنیم و بعدش شرکت رو تعطیل کنیم. من به دانشگاه رفتم و اونجا تدریس می کنم. درآمدم زندگیمو می چرخونه ولی خیلی با رویاهای من و تلاشهای من فاصله داره.
      کسی که فکر میکنه میتونه با علاقه و جزو افراد درجه یک بودن به یه جایی برسه، متاسفانه در اشتباهه. که البته در این سن طبیعیه اینطوری فکر کنه. در بهترین حالت میتونه یک زندگی متوسط داشته باشه. اگه جزو برترین ها نباشه برای نون شبش هم محتاج میشه.
      زمانی که من انتخاب رشته کردم خیلی سال پیش بوده ولی همون موقع هم به من گفتن پزشکی برو
      در هر رشته ای سختی وجود داره ولی در رشته های پزشکی بعد از سختی رفاه هم وجود داره
      ولی در کشور ما در رشته مهندسی بعد از سختی در بهترین حالت زندگی بخور و نمیر وجود داره
      اگه کسی را دیدید که به رفاه رسیده در رشته مهندسی مطمئن باشید ربطی به سوادش نداشته.

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      فقط هر رشته ای که دوست داری بزن که اگه نزنی بعدن پشیمون میشی شدید
      ای کاش منم دوم دبیرستان به حرف هیچکس گوش نمیکردم میرفتم انسانی ولی الان فقط افسوس میخورم که چرا تو تجربی موندم
      امسال به احتمال زیاد میرم پرستاری ولی من هنوز عاشق حقوقم

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط danial217 نمایش پست ها
      سلام
      ای کاش منم دوم دبیرستان به حرف هیچکس گوش نمیکردم میرفتم انسانی ولی الان فقط افسوس میخورم که چرا تو تجربی موندم
      خوب با سوابق تحصیلی چیزی روکه دوس داری بیاری
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها
      خوشبختانه حقوق از اون رشته هایی هست که بازار کار خوبی داره. پس بهتر بود به علاقه ات فکر می کردی.
      ولی اگه بازار کار نباشه. علاقه فقط یک هوس زودگذر میشه.

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhm نمایش پست ها
      دوستان عزیز
      خیلی رویایی میشد اگه همه رشته ها بازار کار مناسبی داشت. در این صورت استعدادها در همه رشته ها پخش می شد و هر کسی دنبال علاقه خودش می رفت.
      دوستانی که فقط به علاقه نگاه میکنند در شرایط احساسی سن خودشون قرار دارند. که البته طبیعیه.
      من با علاقه بسیار در رشته مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شدی و نفر اول رشته خودم بودم. بعد با سختی بسیار استخدام شدم. بعدش که تجربه کسب کردم شرکت زدم کارم بد نبود چندتا کارمند استخدام کردم از شغل و درآمدم راضی بودم تا اینکه با تصمیماتی که دولت گرفت و رکود بازار، کم کم همه شرکت ها کارشون خوابید. مجبور شدیم کارمندهامون رو اخراج کنیم و بعدش شرکت رو تعطیل کنیم. من به دانشگاه رفتم و اونجا تدریس می کنم. درآمدم زندگیمو می چرخونه ولی خیلی با رویاهای من و تلاشهای من فاصله داره.
      کسی که فکر میکنه میتونه با علاقه و جزو افراد درجه یک بودن به یه جایی برسه، متاسفانه در اشتباهه. که البته در این سن طبیعیه اینطوری فکر کنه. در بهترین حالت میتونه یک زندگی متوسط داشته باشه. اگه جزو برترین ها نباشه برای نون شبش هم محتاج میشه.
      زمانی که من انتخاب رشته کردم خیلی سال پیش بوده ولی همون موقع هم به من گفتن پزشکی برو
      در هر رشته ای سختی وجود داره ولی در رشته های پزشکی بعد از سختی رفاه هم وجود داره
      ولی در کشور ما در رشته مهندسی بعد از سختی در بهترین حالت زندگی بخور و نمیر وجود داره
      اگه کسی را دیدید که به رفاه رسیده در رشته مهندسی مطمئن باشید ربطی به سوادش نداشته.
      با حرف های شما تا حدودی موافقم. زندگی ما تحت تاثیر تصمیماتیه که مسئولان کشور میگیرند. دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد که مسئولان عطش زیادی برای توسعه و سدسازی و ... داشتند مهندسان وضعیت خیلی خوبی داشتند و همین باعث شد که عده ی زیادی به سمت این رشته ها برن و عرضه و تقاضا با هم نخونه با خوابیدن صنعت وضع از اینم بدتر شد.
      در مورد پزشکی هم در این چند ساله با تحول نظام سلامت وضعیت پزشک های عمومی خیلی خیلی بهتر شده. همچنین پرستاری و دیگر رشته ها هم رونق زیادی پیدا کردند. اما باز هم تضمینی وجود نداره. تغییر سیاست در دولت های آینده ممکنه ممکنه حتی رونق این رشته ها رو هم از بین ببره.
      البته در مورد عمران من واقعا دچار تردید شدم. مثل اینکه این رشته در کشور های دیگه هم وضعیت خوبی نداره

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بازم فشار دیگران بخاطر این که حقوق بازار کار نداره پرستاری بری سریع میری سر کار ولی خودم میدونم که از بیمارستان بشدت بدم میاد.
      این سوابق تحصیلی که میگید چه دانشگاه هایی میشه باهاش رفت؟؟دولتی میشه رفت؟؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Hard Worker7 نمایش پست ها

خوب با سوابق تحصیلی چیزی روکه دوس داری بیاری

9. Top | #39
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا به من کمک کنییییییییید
      بین دبیری فیزیک با مهندسی مکانیک امیر کبیر موندم.کدوم رو برم؟؟؟؟

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1999 نمایش پست ها
      دوست عزیز
      دو تا گزینه ی مختلف دارید و در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید. دنبال نظر دیگران نباشید.
      همه ی معایب و مزایای این دو گزینه رو بررسی کنید و ببینید کدوم با روحیات شما سازگاره و در کدوم حالت موفق ترید.

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه به دبیری علاقه دارین و با روحیاتتون سازگاره و میخواین ک بعد فارغ التحصیلی بالافاصله شغل داشته باشین فیزیکو انتخاب کنین ولی اگه شغل براتون مهم نیست امیرکبیر گذینه خوبیه..ـ.
      به هر حال هر کدوم مزایا و معایب خودشونو دارن
      دبیری مصاحبه داره و باید مصاحبه رو بگذرونین...
      اگه واقعا از پسش برمیان انتخابش کنین.ــ

12. Top | #42
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه واقعا 50 50 گیر کردی ، قبول میشی برو دبیری فیزیک . مکانیک امیرکبیر که هیچ ، مکانیک شریفم الان ....
      در بدترین حالتش دنبال رشته های مهندسی بعدنم میتونی بری ، ولی معلمی هر زمانی در دسترست نخواهد بود.

13. Top | #43
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      اگه واقعا 50 50 گیر کردی ، قبول میشی برو دبیری فیزیک . مکانیک امیرکبیر که هیچ ، مکانیک شریفم الان ....
      در بدترین حالتش دنبال رشته های مهندسی بعدنم میتونی بری ، ولی معلمی هر زمانی در دسترست نخواهد بود.
      یعنی الان برم امیر کبیر در اینده بیکارم؟؟؟؟؟

14. Top | #44
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یعنی الان برم امیر کبیر در اینده بیکارم؟؟؟؟؟
      در این مورد یه تاپیک مجزا میزنم.
      در هر صورت رشته های معلمی و تو اولویتای اول دوم بزار بعد رشته های مهندسی مورد علاقت.
      معلمی نخواستی ، میتونی مصاحبشو نری، الویت بعدش مثلا مکانیک امیرکبیر اگر قبول بشی میتونی بری.
      ویرایش توسط Janvaljan : 24 مرداد 1396 در ساعت 16:24

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بازم فشار دیگران بخاطر این که حقوق بازار کار نداره پرستاری بری سریع میری سر کار ولی خودم میدونم که از بیمارستان بشدت بدم میاد.
      این سوابق تحصیلی که میگید چه دانشگاه هایی میشه باهاش رفت؟؟دولتی میشه رفت؟؟
      بله دولتی میشه.در دفترچه نوشته
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن