خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 49
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.sniper نمایش پست ها
      انگیزه واهی چه فایده داره دوست عزیز؟
      واقعیت اینه که رشته های مهندسی کار نداره...چون کشور ما صنعتی نیست و ما مصرف کننده ایم...اون یه ذره موقعیت شغلی هم که داره توسط از ما بهتران اشغال میشه...
      پس یعنی نریم مهندسی؟
      جواب کاملا منفیه
      توی هر رشته ای....اصن فرض کن رشته ای باشه به اسم "عرق خوری با سطل"...شما اگه تو همونم جزو ده نفر اول باشی قطعا موفقی و پولدار عکستم تو روزنامه ها چاپ میکنن
      رشته های مهندسی واقعیت اینه که کار ندارن داشته باشن هم درآمد کافی ندارن اما نه واسه همه...
      کسی که علاقه داشته باشه خوب بخونه راه واسه کار کردن و درآمد تو ایران براش بازه...راه اپلای و اونور آب هم که ماشالا واسه مهندسی ها ریخته...میتونی بری اروپا یا آمریکا ادامه تحصیل بدی زندگی کنی و زندگی رو بسازی که هیییییچوقت یه پزشک عمومی تو ایران بهش نمیرسه...کمااین که خیلی ها رفتن و شده
      درسته که تو رشته های پزشکی تخصص خوب تره اما اینم در نظر بگیرین که شاید واسه یه پزشک عمومی زندگی یعنی کمک به آدما..
      همه چی که پول نیس ...

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعیت اینه که رشته های مهندسی کار نداره...چون کشور ما صنعتی نیست و ما مصرف کننده ایم...اون یه ذره موقعیت شغلی هم که داره توسط از ما بهتران اشغال میشه...
      پس یعنی نریم مهندسی؟
      جواب کاملا منفیه
      توی هر رشته ای....اصن فرض کن رشته ای باشه به اسم "عرق خوری با سطل"...شما اگه تو همونم جزو ده نفر اول باشی قطعا موفقی و پولدار عکستم تو روزنامه ها چاپ میکنن
      رشته های مهندسی واقعیت اینه که کار ندارن داشته باشن هم درآمد کافی ندارن اما نه واسه همه...
      کسی که علاقه داشته باشه خوب بخونه راه واسه کار کردن و درآمد تو ایران براش بازه...راه اپلای و اونور آب هم که ماشالا واسه مهندسی ها ریخته...میتونی بری اروپا یا آمریکا ادامه تحصیل بدی زندگی کنی و زندگی رو بسازی که هیییییچوقت یه پزشک عمومی تو ایران بهش نمیرسه...کمااین که خیلی ها رفتن و شده
      خب تفاوت اون افرادی که موفق میشن با اکثریتی که بیکار میمونن چیه؟ انگیزه و تلاش و اراده ست و از همه مهم تر علاقه که فقط با شناخت کافی به دست میاد.
      نیازی به انگیزه واهی نیست ولی باید واقعیت ها رو دید و بد و خوب رو کنار هم دید. نه اینکه با اغراق و سیاه نمایی همه چیزو خراب کرد.

3. Top | #18
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad12 نمایش پست ها
      درسته که تو رشته های پزشکی تخصص خوب تره اما اینم در نظر بگیرین که شاید واسه یه پزشک عمومی زندگی یعنی کمک به آدما..
      همه چی که پول نیس ...
      فرمایش شما متین
      ولی من از نظر درآمد و جایگاه اجتماعی گفتم
      دوما هم اگه منظورت کمک به انسان ها نجات دادن جون انسان ها باشه...مطمئن باش اون مهندسی که ایربگ رو اختراع کرده تاحالا جون انسان های خیییییییلی بیشتری رو نجات داده تا پزشکی که عمر و زندگیشو گذاشته رفته رایگان تو آفریقا طبابت میکنه...ازین که بالا تر نداریم؟
      فقط پزشکی نیست که توش کمک به بشریت هست
      کافیه یکم کمتر لوله تفنگی نگاه کنیم
      When will those dark clouds all disappear

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پس یعنی نریم مهندسی؟
      جواب کاملا منفیه
      یه موضوعی که همیشه من گفتم اینه که خیلیا دقت نمیکنن کارشناسی یه رشته رو با دکتری رشته ی دیگه مقایسه میکنن...
      همین پزشک عمومی هم مدرک دکتری داره. و به نظر من حداقلش با دکتری مهندسی نخواد مقایسه شه وضعیت ش کف کف باید با کارشناسی ارشدش مقایسه بشه!!
      درکل مقایسه ها ایراد داره به نظرم توی رشته ها حرف شما رو تایید میکنم البته.

5. Top | #20
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohaa_mad نمایش پست ها
      خب تفاوت اون افرادی که موفق میشن با اکثریتی که بیکار میمونن چیه؟ انگیزه و تلاش و اراده ست و از همه مهم تر علاقه که فقط با شناخت کافی به دست میاد.
      نیازی به انگیزه واهی نیست ولی باید واقعیت ها رو دید و بد و خوب رو کنار هم دید. نه اینکه با اغراق و سیاه نمایی همه چیزو خراب کرد.
      نه...فقط انگیزه و تلاش و اراده نیست...مهم ترینش تواناییه
      خیلیا...بالای نود درصد...توانایی هضم فیزیک رو ندارن...توانایی مدل سازی سه بعدی ندارن
      حالا کوه علاقم باشن...چه فایده؟
      باید خودت رو ...توانایی هات رو بشناسی...توانایی تلاش کردن تو یه رشته رو داری یا نه...بعله همه اگه روزی 10 ساعت زیست بخونن میتونن به درصد بالا توش برسن...همه هم میتونن بخونن از نظر مورفولوژی...ولی آیا همه توانایی این ساعت خوندن دارن؟قطعا نه
      بعدشم
      الان تو حرفای من اغراق و سیاه نمایی بود؟غیر ازینه که رشته های مهندسی حتی بهتریناشون هم کار ندارن..اگه هم داشته باشن کارهایی با درآمدهای خیلی پایین و حقارت آمیز دارن(حقارت آمیز ازین نظر که اولا رییست کسیه که با پارتی اومده بالا و دوما کاری رو مجبوری انجام بدی که با دیپلم هم میتونستی انجامش بدی ) غیر ازینه؟

6. Top | #21
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaisc نمایش پست ها
      یه موضوعی که همیشه من گفتم اینه که خیلیا دقت نمیکنن کارشناسی یه رشته رو با دکتری رشته ی دیگه مقایسه میکنن...
      همین پزشک عمومی هم مدرک دکتری داره. و به نظر من حداقلش با دکتری مهندسی نخواد مقایسه شه وضعیت ش کف کف باید با کارشناسی ارشدش مقایسه بشه!!
      درکل مقایسه ها ایراد داره به نظرم توی رشته ها حرف شما رو تایید میکنم البته.
      پزشکی کارشناسی ارشده یا به عبارتی دکتری حرفه ای

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فرمایش شما متین
      ولی من از نظر درآمد و جایگاه اجتماعی گفتم
      دوما هم اگه منظورت کمک به انسان ها نجات دادن جون انسان ها باشه...مطمئن باش اون مهندسی که ایربگ رو اختراع کرده تاحالا جون انسان های خیییییییلی بیشتری رو نجات داده تا پزشکی که عمر و زندگیشو گذاشته رفته رایگان تو آفریقا طبابت میکنه...ازین که بالا تر نداریم؟
      فقط پزشکی نیست که توش کمک به بشریت هست
      کافیه یکم کمتر لوله تفنگی نگاه کنیم
      نظرتون قابل احترامه حرف بنده اینه که هر شغلی خوبیای خودشو داره من با اون جایگاه اجتماعی و درآمد باهاتون موافق نیستم
      فقط کافیه آدم به کارش عشق داشته باشه ..

8. Top | #23
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نظرتون قابل احترامه حرف بنده اینه که هر شغلی خوبیای خودشو داره من با اون جایگاه اجتماعی و درآمد باهاتون موافق نیستم
      فقط کافیه آدم به کارش عشق داشته باشه ..
      یعنی یه پزشک عمومی تو ایران درآمد و جایگاه عمومیش بیشتر یه مهندس تو آمریکاس؟؟؟

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی یه پزشک عمومی تو ایران درآمد و جایگاه عمومیش بیشتر یه مهندس تو آمریکاس؟؟؟
      دوست عزیز من به اینش کار ندارم حرف بنده اینه که آدم اگه عاشق کارش باشه این چیزا واسش مهم نیس..
      درآمد و شان شغلی چه اهمیتی داره وقتی به کاری که انجام میدی علاقه نداشته باشی ؟

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه...فقط انگیزه و تلاش و اراده نیست...مهم ترینش تواناییه
      خیلیا...بالای نود درصد...توانایی هضم فیزیک رو ندارن...توانایی مدل سازی سه بعدی ندارن
      حالا کوه علاقم باشن...چه فایده؟
      باید خودت رو ...توانایی هات رو بشناسی...توانایی تلاش کردن تو یه رشته رو داری یا نه...بعله همه اگه روزی 10 ساعت زیست بخونن میتونن به درصد بالا توش برسن...همه هم میتونن بخونن از نظر مورفولوژی...ولی آیا همه توانایی این ساعت خوندن دارن؟قطعا نه
      بعدشم
      الان تو حرفای من اغراق و سیاه نمایی بود؟غیر ازینه که رشته های مهندسی حتی بهتریناشون هم کار ندارن..اگه هم داشته باشن کارهایی با درآمدهای خیلی پایین و حقارت آمیز دارن(حقارت آمیز ازین نظر که اولا رییست کسیه که با پارتی اومده بالا و دوما کاری رو مجبوری انجام بدی که با دیپلم هم میتونستی انجامش بدی ) غیر ازینه؟
      من نگفتم که وضعیت بازار کار مهندسی خوبه!! اما با این حرفا حتی اون ده درصد کسانی که میخوان موفق بشن و توانایی شو دارن انگیزشون رو از دست میدند.
      باید دیدتون رو عوض کنید و هیچ چیز رو سیاه یا سفید مطلق نبینین. باید واقعیت ها رو دید. من میشناسم مهندس های موفقی رو با توانایی های بالا و اکثریتی که بیکارن و دقیقا حرف های شما رو تکرار میکنن. چرا ما هیچ وقت هیچ چیز رو خاکستری نمی بینیم؟

11. Top | #26
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز من به اینش کار ندارم حرف بنده اینه که آدم اگه عاشق کارش باشه این چیزا واسش مهم نیس..
      درآمد و شان شغلی چه اهمیتی داره وقتی به کاری که انجام میدی علاقه نداشته باشی ؟
      اینو به اون 500 هزار نفری که واسه این که بهشون بگن آقا/خانوم دکتر دارن کنکور تجربی میدن بگو

12. Top | #27
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohaa_mad نمایش پست ها
      من نگفتم که وضعیت بازار کار مهندسی خوبه!! اما با این حرفا حتی اون ده درصد کسانی که میخوان موفق بشن و توانایی شو دارن انگیزشون رو از دست میدند.
      باید دیدتون رو عوض کنید و هیچ چیز رو سیاه یا سفید مطلق نبینین. باید واقعیت ها رو دید. من میشناسم مهندس های موفقی رو با توانایی های بالا و اکثریتی که بیکارن و دقیقا حرف های شما رو تکرار میکنن. چرا ما هیچ وقت هیچ چیز رو خاکستری نمی بینیم؟
      اوکی...قبول...ولی خاکستری نیست...نوک مدادیه
      اون ده درصدی که میخوان موفق شن هم قطعا این حرفا روشون هییچ تاثیری نداره مگه این که فقط آرزو دارن موفق شن و نمیخوان موفق شن

13. Top | #28
      TAT
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خب فکر کنم مشکلت خودتون باشه داش

اگر واقعا علاقه داشتین چشم بسته انتخاب می کردین دیگه پرسو جو نمیخواد

اونم پرسو جو از چه کسایی

کسانی که 99% شون شانسی انتخاب کردن
      یا مشاور انتخاب کرده
      یا زمانی که رشته تو بورس بوده انتخاب کرده
      یا انتخاب کرده بی کار نمونه
      یا انتخاب کرده مدرک بگیره
      یا انتخاب کرده چون رتبش به اون رشته کفاف میداده
      و یا های دیگر

-----------------------------------------------------------------------------------

مورد بعدی:

اینجا انجمن کنکوره
      یه عده تازه امسال کنکور دادن
      یه عده کنکور ندادن سال بعد کنکور میدن
      یه عده دبیرستانو تازه شروع کردن
      یه عده پشت کنکوری هستن
      یه عده چند ساله پشت کنکوری هست
      عده غالب رشته تجربی هستن
      ریاضی تعداد بعدی رو تشکیل میده
      که یا میخوان تغییر رشته بدن
      عالم و ادمو فحش میدن
      یا به زور رشته ای قبول شدن
      و همونو میخونن
      یه چند تا مهندس سن بالا هم هستن که اونا هم به فکر پزشکی هستن
      میمونه اون ته ته ها چند نفر که به رشته های مهندسی علاقه دارن
      و از همه اقشار مظلوم تر انسانی ها هستن که عده شون به تعداد انگشتان دست هم نیست
      سجاد تی(تغییر از ریاضی به انسانی)- لاویر(وکالت میخونه)-خانم م.ا.ز(معلمی میخونن) و یه چند نفر دیگه

---------------------------------------------------------------------------------------

به نظر م اگر مردشی رشتتو انتخاب کن

دانشگاهتو انتخاب کن

(اون رشته ای که استعداد داری)

بعد وقتی وارد دانشگاه شدی

و نگرشت نسبت به دانشگاه و دانشجو 360 درجه تغییر کرد

اونوقت ثابت کن که یو هیرید مای نیم سوون .....(انگلیسیه)

اونجا ثابت کن که من استعداد دارم

میتونم مفید باشم تو این رشته

شاید هم جزو پرچم دارا باشی
      --------------------------------------------------------------------------------------
      در ضمن هر دانشگاهی که ازش اطلاعات میخوایی برو سایتشو ببین
      یا اگر امکانشو داری برو توی خود دانشگاه
      و اینم بدون
      دانشگاهی که اسم در کرده
      به خاطر مقاله نویس استاداشه و گاها کار های دانشجوهاش

و هیچ فضلی از اینکه یه دانشگاه تاپه ایدت نمیشه
      الا اپلای و این حرفا

پس دانشگاه بهانست
      هر دانشگاهی قبول بشی اخر سر
      میبینی
      خودتی و باز هم خودت

استاد هر چی هم باشه میاد 4 خط مینویسه

چهارتا مطلب پراکنده میگه و میره

یا اگر خیلی بخواد خوب درس بده مطلب سادرو اینقدر میپیچونه که دانشجو بشه فر فره

تقصیر استادم نیستا

تقصیر کسی که به استاد دانشگاه فن تدریس و بیان یاد نمیده
      + سطح سواد انسان هر چی میره بالاتر حرف زدنشم میره بالاتر
      حتی دیگه خودشم نمیتونه ساده بحرف

الا عدهای قلیل
      --------------------------------------------------------------------------------------

و در اخر: شک نکن پودرتو ..............(نه ببخشین ) دیدتو عوض کن

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینو به اون 500 هزار نفری که واسه این که بهشون بگن آقا/خانوم دکتر دارن کنکور تجربی میدن بگو
      فک نکنم همه ی اون 500 هزار پزشک شن..
      بحث من اصلاً اینا نبود ولی میدونم قضاوت کار ما نیس ..
      موفق باشین..

15. Top | #30
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TAT نمایش پست ها
      خب فکر کنم مشکلت خودتون باشه داش

اگر واقعا علاقه داشتین چشم بسته انتخاب می کردین دیگه پرسو جو نمیخواد

اونم پرسو جو از چه کسایی

کسانی که 99% شون شانسی انتخاب کردن
      یا مشاور انتخاب کرده
      یا زمانی که رشته تو بورس بوده انتخاب کرده
      یا انتخاب کرده بی کار نمونه
      یا انتخاب کرده مدرک بگیره
      یا انتخاب کرده چون رتبش به اون رشته کفاف میداده
      و یا های دیگر

-----------------------------------------------------------------------------------

مورد بعدی:

اینجا انجمن کنکوره
      یه عده تازه امسال کنکور دادن
      یه عده کنکور ندادن سال بعد کنکور میدن
      یه عده دبیرستانو تازه شروع کردن
      یه عده پشت کنکوری هستن
      یه عده چند ساله پشت کنکوری هست
      عده غالب رشته تجربی هستن
      ریاضی تعداد بعدی رو تشکیل میده
      که یا میخوان تغییر رشته بدن
      عالم و ادمو فحش میدن
      یا به زور رشته ای قبول شدن
      و همونو میخونن
      یه چند تا مهندس سن بالا هم هستن که اونا هم به فکر پزشکی هستن
      میمونه اون ته ته ها چند نفر که به رشته های مهندسی علاقه دارن
      و از همه اقشار مظلوم تر انسانی ها هستن که عده شون به تعداد انگشتان دست هم نیست
      سجاد تی(تغییر از ریاضی به انسانی)- لاویر(وکالت میخونه)-خانم م.ا.ز(معلمی میخونن) و یه چند نفر دیگه

---------------------------------------------------------------------------------------

به نظر م اگر مردشی رشتتو انتخاب کن

دانشگاهتو انتخاب کن

(اون رشته ای که استعداد داری)

بعد وقتی وارد دانشگاه شدی

و نگرشت نسبت به دانشگاه و دانشجو 360 درجه تغییر کرد

اونوقت ثابت کن که یو هیرید مای نیم سوون .....(انگلیسیه)

اونجا ثابت کن که من استعداد دارم

میتونم مفید باشم تو این رشته

شاید هم جزو پرچم دارا باشی
      در ضمن هر دانشگاهی که ازش اطلاعات میخوایی برو سایتشو ببین
      یا اگر امکانشو داری برو توی خود دانشگاه
      و اینم بدون
      دانشگاهی که اسم در کرده
      به خاطر مقاله نویس استاداشه و گاها کار های دانشجوهاش

و هیچ فضلی از اینکه یه دانشگاه تاپه ایدت نمیشه
      الا اپلای و این حرفا

پس دانشگاه بهانست
      هر دانشگاهی قبول بشی اخر سر
      میبینی
      خودتی و باز هم خودت

استاد هر چی هم باشه میاد 4 خط مینویسه

چهارتا مطلب پراکنده میگه و میره

یا اگر خیلی بخواد خوب درس بده مطلب سادرو اینقدر میپیچونه که دانشجو بشه فر فره

تقصیر استادم نیستا

تقصیر کسی که به استاد دانشگاه فن تدریس و بیان یاد نمیده
      + سطح سواد انسان هر چی میره بالاتر حرف زدنشم میره بالاتر
      حتی دیگه خودشم نمیتونه ساده بحرف

الا عدهای قلیل

و در اخر: شک نکن پودرتو ..............(نه ببخشین ) دیدتو عوض کن
      یه چیزی یادت رفت داداش
      در مورد مظلوم ترین
      قطع به یقین مظلوم ترین هنری ها هستن که تا این لحظه انگار فقط خودم هنر کنکور دادم و یکی دیگه

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن