خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 319 منطقه 3 رشته تجربی کنکور 96 - حمید رضا رنجبری

سلام

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟
      به نام خدا
      حمید رضا رنجبری، شهرستان ایلام ، دبیرستان شهید بهشتی
      رتبه 2539 کشور در کنکور تجربی 96

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      در باره رشته که پزشکی رو در نظر دارم ولی دانشگاه هنوز تصمیم نگرفتم

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه هاتون رو بذارید!؟

hamid.r313.pnghamid.r313-2.png

hamid.r313-3.png

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      - تابستان سال چهارم
      - سال تحصیلی چهارم
      - دوران طلایی نوروز
      - ماه رمضان
      - دوران جمع بندی

سال اول و دوم هیچ برنامه خاصی نداشتم برای کنکور

سال سومم رو هم هدفم موفقیت در امتحانات نهایی بود( که البته بی اثر شد)

حدود یه هفته بعد از امتحانات نهایی من استارت پروسه کنکور رو زدم
      که البته طی اون یه هفته ی بعد از امتحانات نهایی من برای کنکور برنامه ریزی کردم وبه دنبال منابع مناسب بودم و روش خوندن دروس مختلف رو مطالعه گردم

درباره ساعت مطالعه هم من با ۸ ساعت کارم رو شروع کردم و تقریبا تا اواخر تابستونم همین ساعت مطالعه رو حفظ کردم(البته نوسان هم داشتم)

طی تابستون توی آزمونای قلم چی شرکت کردم و ترازم بین بین ۶۸۰۰ تا ۷۰۰۰ بود(اینم بگم که طلایی ترین زمان درس خوندن تابستونه چون هم آدم انگیزه بیشتری داره و هم وقتت بیشتر ازاده)

در سال تحصیلی چهارم روزایی که مدرسه داشتم بین چهار و نیم تا حد اکثر شش ساعت مطالعه داشتم

روزایی که مدرسه نداشتم اون اوایل روزی حدود ۹ ساعت مطالعه داشتم
      که گاهی زیاد میشد گاهی هم خیلی کم

که ۴ نوبت اختصاصی و ۲ نوبت عمومی می خوندم

در کل من تنوع درسیم بالا بود و هر روز سعی می کردم همه اختصاصی ها رو جا بدم

دوران نوروزم خیلی حساسه و وسوسه کننده! و چون دانش آموز وقتش آزاد تره می تونه نهایت استفاده رو ببره که فرصت مناسبی برای جبران نقاط ضعف و تثبیت نقاط قوت

دوران جمع بندی من بیشترین ساعت مطالعه رو داشتم( بالای ۱۰ ساعت)
      که با روش سه روز یک بار قلم چی پیش رفتم که ۴ آزمون آخر رو دو روز یک بار از خودم گرفتم

بعد از هر کنکوری که از خودم می گرفتم اول درصدا رو حساب می کردم و غلطا رو پیدا می کردم و در هر مبحثی که مشکل داشتم اون رو رفع می کردم

هر روز رو به دو اختصاصی و دو عمومی اختصاص می دادم

که در آخر نصف روز باقی مانده رو آزمون زیست خیلی سبز حل می کردم و پاسخ هر سوال رو از توی کتاب درسی پیدا می کردم که خیلی روش موثری بود برای مرور کتاب

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

شیمی: دوم مبتکران(تابستون کار شد) و الگو( طی سال تحصیلی کار شد)
      سوم و پیش خیلی سبز
      بهترین روش برای مطالعه شیمی اول خوندن کتاب درسی خط به خط
      بعد از اون حل تست کتاب کمک درسی و بعد درس نامه

ریاضی: جامع خیلی سبز
      کتاب خیلی خوبی برای شروع و بعدش iq
      روش خوندن ابتدا درس نامه و سپس حل تست که البته تستای علامت دار باید مرور بشن حسابی

زیست : الگو سال به سال و iq
      برای خوندن زیست اول باید اون مبحثی رو که می خواید بخونید روزنامه وار ورق بزنید بعد خوندن دقیق کتاب. مرحله بعد درس نامه الگو رو بخونید و نکات رو وارد کتاب کنید و حالا نوبت حل تسته که هر تست باید تحلیل بشه و نکاتش رو وارد کتاب می کنید
      و در آخر هم مرور کتاب و حاشیه نویسی

فیزیک: مبتکران شهریاری که فوق العادس و واقعا آدم رو به فیزیک علاقه مند می کنه
      اینجا هم اول درس نامه خونده میشه و بعد حل تست و تاکید زیاد روی تستای علامت دار

عربی: گاج نقره ای
      البته من زیاد عربی نمی خوندم چون پایه عربیم نسبتا خوب بود و توی این درسم فقط قواعد و تحلیل صرفی کار بشه کافیه درباره منبع مناسب هم تعریف خیلی سبز رو هم زیاد شنیدم

ادبیات: مبحثی الگو
      اگر چه خودم همیشه ادبیاتم لنگ می زد ولی این درس باید موضوعی کار بشه و بهتره لغت و تاریخ ادبیات یک شب در میان خونده بشه

دین و زندگی: گاج نقره ای
      توی این درس باید متن کتاب رو از بر شد و البته خوبه که ایات هم حفظ بشن و کنکور امسال نیاز به تسلط کامل به متن کتاب داشت

زبان انگلیسی: مبتکران
      مهم ترین چیز توی زبان افزایش دامنه لغات هستش که می تونید اون رو با کتاب لقمه مهر و ماه حل کنید (اگر چه خودم زیاد استفاده نکردم و نتیجه اش رو هم دیدم)

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      درباره رفع اشکال بعد آزمون من خودم اول سوالاتی رو که غلط زده بودم دوباره بدون نگاه به پاسخنامه حل میکردم.اگه بلد بودم که مشکل بی دقتی بوده و اون رو توی یه دفتر می نوشتم.اگه بازم اشتباه حل می کردم خب واضحه که اون مطلب رو درست نفهمیدم و باید اون مبحث بهتر کار شه

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      خیر من از هیچ دی وی دی استفاده نکردم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      برای ادبیات و زبان هیچ منبعی نداشتم
      عربی و دین و زندگی: خط ویژه
      ریاضی:خط ویژه و آزمون خیلی سبز
      زیست: آزمون خیلی سبز
      فیزیک: موج آزمون الگو (البته خیلی کم استفاده کردم خیلی سطحش بالاس)
      شیمی: موج آزمون الگو( باید زود تر کار شه)

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

اگه دوباره کنکور بدم حتما ساعت مطالعه ام رو بالا می بردم چون واقعا مناسب نبود خیلی روزا هیچی نمی خوندم. روی دروس عمومی زمان بیشتری صرف می کردم.بیشتر مرور می کردم درسا رو به خصوص چهارشنبه و پنجشنبه قبل آزمون

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !
      سمت کتاب فیزیک گاج نقره ای نمی رفتم چون واقعا مبتکران شهریاری یه چیز دیگس

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      من که امتحان نکردم

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟قطعا. اولا برای ما که تاثیر مثبت بود. دوما دروس نهایی تاثیر چندانی نداره و اصل کار همون نتیجه کنکور هستش

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      من خیلی کم مرور می کردم. ولی برای ریاضی و فیزیک میشه تستای علامت دار رو حل کرد دوباره
      برای درس زیست مرور حاشیه نویسی ها و شکل ها

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟من خودم که مشاور نداشتم ولی می تونه دانش آموز رو کمک کنه و اون کار و روش درست درس خوندن رو از همون اوایل راه بهش یاد بده

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      مهم ترین فایده آزمون آزمایشی، سنجش اموخته ها و نظم دادن به برنامه ریزی است

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      خیلی وقتا خسته می شدم و وقتایی هم که نتیجه ازمونم خوب نمی شد گاهی دلسرد می شدم
      برای رفع خستگی گاهی روزا اون درسایی رو که دوس داشتم می خوندم و یا‌ اینکه اصن درس نمی خوندم! ولی به شما اینو توصیه نمی کنم! می تونید با دوستاتون بیرون برید( البته نه اونایی که ناامید کننده حرف میزنن یا استرس میدن) می تونید موسیقی گوش کنید

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟حداقل ۹ ساعت می خوابیدم!

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      خب اگه تلویزیون و نت رفتن تفریح حساب میشه روزی حدود ۳ ساعت یا کمتر. البته طی دوران جمع بندی خیلی کم تر شد

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      در تابستان من فقط دروس پایه رو مطالعه کردم. ولی‌ به داوطلبا پیشنهاد می دم در صورتی که می تونن حداقل زیست پیش رو هم بخونن

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      کلاس کنکور که من نرفتم. به دو دلیل اول اینکه شهر ما چندان کلاس کنکور سطح خوبی نداشت و دوم اینکه فک نمی کنم نیاز باشه توی هیچ درسی
      مثلا زیست همش بر عهده دانش آموزه که کتاب رو تحلیل کنه و... یا فیزیک و ریاضی به تمرین زیاد نیاز دارن و فرمول های پایه‌ و نیازی به حفظ فرمولای عجیب و غریب!! ندارن

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      برنامه ریزی مهم ترین چیزیه که داوطلب باید بهش توجه کنه. و این موضوع خیلی روی من تاثیر داشت و خودم این رو امتحان کردم از وقتی بدون برنامه درس می خوندم توی ازمونا خیلی افت داشتم

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      اگه بچه ها بیان طبق برنامه آزمون های آزمایشی پیش برن مشکلی پیش نمیاد و به موقع مرور میشن

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      متاسفانه هیچ وقت خلاصه نویسی نمی کردم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      شاید ۹۰ به ۱۰ یا حتی ۹۵ به ۵!!
      ولی باید حداقل ۷۰ به ۳۰ باشه

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      خب این برای دروس مختلف فرق داشت
      مثلا برای زیست مطالعه باید خیلی بیشتر باشه با تست وحتی در کنار تست زنی نیم نگاهی به کتاب داشت
      ولی برای ریاضی و‌فیزیک خب مسلما تست زدن مهم تره و زمان بیشتری باید صرفش بشه
      برای شیمی هم که فصلای متفاوتی داره باید ترکیبی از بالایی ها باشه

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      دروس پایه در درسای مختلف تاثیر متفاوتی داره ولی توی زیست و شیمی خیلی می تونه کمک کنه
      ولی حالا فیزیک خیلی از پیش میاد و اهمیت بیشتری داره

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      منم توی سالای پایه درس نخوندم هر چند کاش این کار رو می کردم ولی هرگز نا امید نشن و هیچ وقت برای شروع دیر نیست

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      شاید بگم تابستان بهترین فرصت برای درس خوندن هستش و باید از اون به نحو احسن استفاده کرد

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      خب زیست که مهم ترین هستش و بهترین کار اینه که هر سه سال کار بشه. درسای فیزیک و ریاضی هم باید فصلای سختشون کار بشه چون بعدا می تونه مشکل افرین باشه و همچنین پیوستگی فصلا رو باید در نظر گرفت به خصوص توی درس ریاضی
      برای شیمی پایه رو خوب ببندید
      توی درسای عمومی خیلی به عربی توجه کنید و همچنین زبان فارسی

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      بعد از نتیجه بعضی آزمونهایی که واقعا تلاش می کردم و نتیجه نمی گرفتم اره یه مقدار نا امید میشدم ولی با توجه به اینکه فرصت زیادی باقی مونده و مشورت با پدرم دوباره انگیزم رو بدست میاوردم و به دنبال جبران بودم

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      در خانه

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

مهم ترین عامل که واقعا لطف خدا بوده
      و دعاها و زحمتای پدر و مادر عزیزم
      و تلاش و امید
      و از خانوادم ممنونم که با ایجاد محیط آرام و راهنمایی هاشون من رو توی این راه کمک کردن

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      توی کنکور تجربی خیر ولی توی ریاضی داشتیم

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      والا طبق تخمین رتبه ها که حدودا همین میشد و حتی بهتر ولی با ازمونای آزمایشی خیلی اختلاف داشت و خدا رو شکر بهتر شد هر چند توی آزمونای آزمایشی بعد از عید به دلیل یه سری مشکلات افت داشتم...

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      دروس عمومی رو به ترتیب دفترچه جواب دادم
      ولی اختصاصی رو به ترتیب : زیست شیمی فیزیک ریاضی البته از تکنیک زمان نقصانی استفاده کردم و بازم برگشت داشتم

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      توکل به خدا، تلاش و امید

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      موفقیتم رو اول تقدیم به امام زمان( عج) و بعد به پدر و مادرم تقدیم میکنم

​از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید + اسپم ممنوع
      با تشکر

2. Top | #2
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام میشه درصدهاتونو بگید آخه باز نمیشه

3. Top | #3
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک فراوان
      موفق باشید
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fardad1 نمایش پست ها
      سلام میشه درصدهاتونو بگید آخه باز نمیشه
      ادب۴۵ ریاضی ۵۷
      عرب۷۶ زیست۷۷
      دین۵۶ فیزیک۶۱
      زبان ۴۴ شیمی۶۷

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sogoliii نمایش پست ها
      تبریک فراوان
      موفق باشید������
    6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک میگم
      بالاخره یکی دیگه پیدا شد از شهریاری تعریف کنه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.. نمایش پست ها
      تبریک میگم
      بالاخره یکی دیگه پیدا شد از شهریاری تعریف کنه
      ممنونم
      خب کتابای‌ فیزیک اکثرا‌ خوبن و هر کی با یه چیز نتیجه می گیره منم با مبتکران حال کردم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به به
      به به
      خیلی تبریک

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تبریک ایشالا یه روز با ما هم مصاحبه میکنن

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dorsa20 نمایش پست ها
      به به
      به به
      خیلی تبریک
      ممنونم
      ببخشید یادم رفت از شما هم تشکر ویژه کنم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir 1378 نمایش پست ها
      تبریک ایشالا یه روز با ما هم مصاحبه میکنن
      مرسی
      انشالله

12. Top | #12
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بله بله ... واقعا افرین دارین شما

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

13. Top | #13
      mvp
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلامو تبریک بابت این رتبه عالی
      من تغییر رشته ای هستم به تجربی و الان برای زیست یه مشکلی داشتم که اگر بهم کمک کنید واقعا ممنون میشم
      1-به نظرتون من یک بار(تا هرچه زودتر)یک دور زیست 2&3 رو بخونم(سطحی)و تست و درسنامه نخونم و بعدا دوباره برگردم در طول سال
      یا اینکه مثل الانم به صورت خییلی دقیق و مفهومی مطالبو بخونم و جلو برم که البته خیلی طول میکشه و...
      الان 2 فصل اولو فعلا خوندم
      .
      2-من با توجه به اینکه کلاس نمیرم از درسنامه خیلی سبز استفاده میکنم
      به نظرتون بعد از درسنامه مستقیم برم الگو تست بزنم یا خیلی سبزو اول بزنم و بعدش تستای سختتر الگو ؟اخه الگو رو که میزنم شاید 60% غلط حل میکنم
      .
      خیییلی ممنون

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mvp نمایش پست ها
      سلامو تبریک بابت این رتبه عالی
      من تغییر رشته ای هستم به تجربی و الان برای زیست یه مشکلی داشتم که اگر بهم کمک کنید واقعا ممنون میشم
      1-به نظرتون من یک بار(تا هرچه زودتر)یک دور زیست 2&3 رو بخونم(سطحی)و تست و درسنامه نخونم و بعدا دوباره برگردم در طول سال
      یا اینکه مثل الانم به صورت خییلی دقیق و مفهومی مطالبو بخونم و جلو برم که البته خیلی طول میکشه و...
      الان 2 فصل اولو فعلا خوندم
      .
      2-من با توجه به اینکه کلاس نمیرم از درسنامه خیلی سبز استفاده میکنم
      به نظرتون بعد از درسنامه مستقیم برم الگو تست بزنم یا خیلی سبزو اول بزنم و بعدش تستای سختتر الگو ؟اخه الگو رو که میزنم شاید 60% غلط حل میکنم
      .
      خیییلی ممنون
      سلام
      ببين, زيست درسيه كه علاوه بر اين كه بايد دقيق و مفهومي بخوني بايد خيلي مرور بشه
      به نظرم سطحي خوندن نمي تونه زياد به شما كمك كنه و بهتره كه طبق روشي كه بهش اشاره كردم عمل كني و نمي خواد همين دور اول خوندن وسواس زيادي به خرج بدي به خاطر اينكه فرصت زيادي باقي مونده و زيست اينجوريه كه هر قدر كه بيشتر مرور ميشه بهتر درك ميشه و به مفاهيم بيشتري ميرسي

در جواب سوال دوم هم مي توني اول از يه كتاب سطح بايين تر مث خيلي سبز تست بزني و بعدش بري سراغ الكو و در آخر هم iq
      و اينم بكم كه حتما دليل اينكه تست رو اشتباه حل مي كني بفهمي كه آيا كتاب رو ناقص خوندي يا اينكه بايد يه جور ديكه خوندش
      ویرایش توسط Hamid.r313 : 05 شهریور 1396 در ساعت 02:04

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اقای رنجبری شما تراز زیر گروه یکتون چند شد ؟
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن