خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 963 منطقه 2 رشته تجربی کنکور 96 - محمدحسین صفری

سلام

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟
      محمد حسین صفری از شهر رشت و دبیرستان تیزهوشان - رتبه 2269 کشور در کنکور تجربی 96

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      ایشاالله پزشکی گیلان نیم سال دوم

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه تون رو بزارید!؟

snake.png

snake-2.png

snake-3.png

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم
      راستش اصلا تو این تابستون تو وادی درس خوندن نبودم هیچ کاری نکردم

- تابستان سال سوم
      تابستون سال سوم یکم جدی تر شدم مدرسه هم کلاس گذاشته بود همراه اونا درسای سومو میخوندم. آزمونای گام اول گزینه 2 هم شرکت می کردم

- تابستان سال چهارم
      این تابستون رو خیلی جدی تر گرفتم و دروس سال دوم رو کامل یه دور خوندم همراهش با کلاسای مدرسه دروس پیش رو هم تا حدی خوندم و بازم گام اول گزینه 2 شرکت کردم

- سال تحصیلی چهارم
      من در طول سال شدیدا درگیر مدرسه بودم و عملا تا قبل عید نتونستم درست و حسابی بخونم ولی تلاشمو میکردم و در طول روزایی که مدرسه می رفتم 6 ساعت میخوندم

- دوران طلایی نوروز
      من سال دومی هست که کنکور میدم و سال اول تازه از عید تونسته بودم خوب وقت بزارم و بخونم ولی امسال واقعا عید باعث شد کلی سبقت بگیرم از دوستام چون شنیده بودم که هر کی عید رو خوب بخونه خیلی جلو میفته چون اکثر بچه ها شل میشن تو این تایم. منم خیلی جدی از روز اول فروردین تا بیستم خوندم و درسای دوم و سوم رو کاملا یه دور خوندم چون آزمون سنجش 25 فروردین هم از پایه بود خلاصه خیلی جلو افتادم

- ماه رمضان
      خیلی دوست داشتم بتونم با روزه درس بخونم ولی نتونستم و همش فکر می کردم خدا دیگه بهم کمک نمی کنه ولی دیدم نه خدا خیلی بزرگتر از این حرفا و تصورات منه. ماه رمضونم مثل بقیه سال با همون رویه خوندم و چون دیگه بازه نزدیک کنکور بود تایمم رو هم افزایش دادم آزمونای گزینه 2 و جامع سنجش هم می رفتم

-دوران جمع بندی
      منم یکم جمع بندیم شاید متفاوت از چیزایی باشه که معمولا شنیدین یا دیدین. من از کتابای خلاصه و جمع بندی کلا استفاده نکردم بلکه خود کتابای درسی رو دوباره خوندم و در کنارش تستای سراسری سالای اخیر درسای مختلف. کلا به روش 3 روز یک کنکور کامل هم اعتقادی نداشتم یک ماه تمام هر روز از ساعت 7.30 تا 11.15 کنکور های 90 تا 95 داخل و خارج رو مداوم زدم. کامل حفظ شده بودم دیگه

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات: 5 بحث نشر الگو و موضوعی گاج

عربی: عربی خیلی سبز

دین و زندگی: دین و زندگی الگو و زیپ دینی فایق

زبان : مبتکران

ریاضی: جامع مهر و ماه و موج آزمون

فیزیک : پایه گاج و پیش خیلی سبز و دی وی دی آفبا

زیست: 3 سال الگو و تانک تخته سیاه و موج آزمون

شیمی : 3 سال مبتکران و موج آزمون و مسائل خط ویژه

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      من فقط تو فیزیک از دی وی دی آفبا استفاده کردم و با اینکه وضع فیزیکم جالب نبود خیلی بهم کمک کرد تا تو کنکور 12 تا تست بزنم که همه درست بود و درصدم بشه 46

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      من بنا به توصیه مشاورم یه دفتری درست کردم که بعد هر آزمون و تحلیلش نکاتی که جدید بود واسم رو توش یادداشت می کردم و قبل هر آزمون اونا رو مرور می کردم در کل خیلی کمک کرد بهم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      بیشتر خوده کتابای درسی و تستای سراسری ولی از کتابای موج آزمون کلا خیلی استفاده کردم تو جمع بندی مخصوصا شیمیش که تستای قوی داشت

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      روی ریاضیم خیلی بیشتر کار می کردم کلا چون با ریاضی حال نمی کردم زیاد نخوندمش

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !
      کلا کتابایی که استفاده کردم راضیم

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      یک کار عبث و بیهوده. برای رفع اشکال و سوال پرسیدن گاهی خوبه بری سراغ دوستات ولی کلا اگه با دوستات بخوای بخونی به هیچ عنوان توصیه نمی کنم چون کتابخونه می رفتم می دیدم فقط با هم میگن میخندن درس نمی خونن.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      چرا که نه مثالهای متعددش موجوده

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادبیات: اول لغت و املا هر درس رو میخوندم بعد تستای قرابتشو از روی موضوعی گاج میزدم و در نهایت تاریخ ادبیاتشم میخوندم. هر وقتم میدیدم به قدر کافی یه تعداد درسو خوندم شروع می کردم از 5 بحث الگو تستای قرابت و آرایه رو میزدم

عربی: با خیلی سبز پیش می رفتم درسنامشو می خوندم و تستاشو میزدم. واسه بعد عیدم نشستم کل 50 تا متنی که داشتو روزی دو تا دوتا زدم

دینی: خیلی توصیه می کنم که تو دینی به کتاب توجه کنین مخصوصا با رویکرد جدید طراحا که عملا باید کتابو حفظ باشی. به نظرم اینکه برین از یه کتاب دیگه پیام آیاتو بخونین زیاد مناسب نیست پیام ها رو تو خود کتاب بنویسین خیلی بهتره به نظرم منم هیمن کارو کردم و 89 زدم

ریاضی: کلا گفتم که از ریاضی زیاد خوشم نمیومد به زور میخوندم

فیزیک: دی وی دی آفبا رو می دیدم بعدشم تست میزدم از گاج. واسه پیش درس نامه خیلی سبز خودش خوب بود اونو میخوندم بعدم تستاشو میزدم

زیست: زیستو خیلی می خوندم هر روز حتما 4 ساعت می خوندم. روشمم این بود که تا وقتی یک صفحه کتابو کامل نفهمم و حفظ حفظ نباشم نمی رفتم صفحه بعد. بعدشم تستای الگو رو میزدم البته دیگه بعد عید فقط تستای کنکور رو از الگو میزدم. کتاب تانک تخته سیاه هم تستای خوبی داشت. هفته منتهی به آزمون ها شروع می کردم تستای مباحث آزمون رو از تانک میزدم بعد عیدم موج آزمون رو شروع کردم و دو بار کامل زدمش. نکته دیگه اینکه هر نکته جدیدی میدیدم می نوشتم تو کاغذ می چسبوندم به صفحه اول اون فصل تو کتاب

شیمی: شیمی یه اشتباهی کردم تو سال اول کنکورم که کتابو نادیده گرفتم ولی امسال کتابو خیلی خوب خوندم و یه دفتری درست کردم نکات مهمو کتابو به تفکیک فصل ها توش نوشتم دیگه نیاز نبود حتما برم کتابو بخونم از اون دفتر میخوندم و خیلی جالبه نزدیکای کنکور خیلی راحت با همون دفتر کل کتابو در واقع مرور کردم. تستای مبتکران رو میزدم و درسنامش می خوندم ولی چیزی که خیلی کمکم کرد آزمون های موج آزمون بود که واقعا آدمو به چالیش میکشید اوایل خوب نمیزدم نا امید میشدم ولی به مرور به هم کمک کرد درصدم اومد بالا واسه کنکور رو 50 برنامه ریخته بودم ولی خدا رو شکر 64 زدم.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      فقط خوندن دوباره کتاب درسی همین

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
      برای من مفید بود. منی که تو رشت زندگی می کنم مشاورای زیادی دیدم و تو سال اولم از مشاور بد ضربه خوردم ولی مشاور سال دوم یعنی امسال عالی بود خیلی بهم کمک کرد. من واسه برنامه ریزی نمی رفتم پیش مشاور من همیشه برناممو خودم می نوشتم ولی مشاور بهم رویکرد درس خوندن و استراتژی آزمون دادن رو خیلی خوب یاد داد

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      حتما و بلا شک نیازه آدم باید خودشو بسنجه ببین جوری که میخونه نتیجه بخش هست یا نه

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      من چون سال دومم بود جمعه ها رو کلا گذاشتم واسه استراحت تا خسته نشم ولی تو بازه عید واقعا یه تایمی بریده بودم اینقدر خسته شده بودم دیگه می خواستم اصلا نخونم ولی به آرزوم و امید پدر و مادرم به خودم فکر کردم و ادامه دادم

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      کلا کم میخوابیدم 6 ساعت شاید

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      گفتم جمعه ها رو خالی گذاشته بودم ولی کلا زیاد بیرون نرفتم تو خونه می موندم فیلم می دیدم یا موزیک گوش می کردم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      من چون رتبه سال پیشم لب مرز قبولی بود تازه آخر شهریور فهمیدم باید بمونم و تابستونی نموند که بخوام بخونم توش

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      کلا آدم کلاس برو نبوده و نیستم و توصیه هم نمی کنم چون به نظرم فقط وقتو تلف میکنه کسی که درس خون باشه خودش می خونه مگر اینکه واقعا مشکل حاد داشته باشه تو درس

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      خیلی کمک کرد بهم. اینکه سعی می کردم مثلا تو هر آزمون به این بازه ترازی برسم یا هر آزمون از آزمون قبل بهتر باشم خودش انگیزه میداد بهم

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      بازم میگم مرور کتاب درسی فقط اینقدر کتاب رو بخونین که چشم بسته بتونین همشو بگین

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      خودم چون خلاصه نویسی نکردم اطلاعی ندارم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      من روزی تفریبا 12 ساعت می خوندم اون ماه آخر شد 13 ساعت معمولا روزی 9 ساعت تخصصی می خوندم و 4 ساعت عمومی

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      ممکن بود یه روزی فقط بخونم دروس رو فرداییش فقط تستای اونا رو بزنم. کلا برنامه خاصی نداشتم بستگی به مبحثی داشت که می خوندم

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      خیلی مهمه دروس پایه مخصوصا درسای عمومی

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      به نظرم اگه به خودشون باور داشته باشن و واقعا هدفی که تو ذهنشونه بخوان می تونن برسن بهش. منم تو سالای پایه زیاد نخوندم ولی الان تقریبا به چیزی که می خواستم رسیدم

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      تو سال اول که آره کمک کرد و سال دوم هم گفتم زمانی نمونده بود دیگه تو تابستون

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      به نظرم دروس پایه و پیش 1

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      تو سال اول خیلی اوقات و همینم باعث شد دو ماه پایانی دیگه واقعا روحیمو از دست بدم و کنکورم به اون نتیجه ای که می خواستم نرسم ولی تو سال دوم همیشه روحیه داشتم حتی اگه آزمونمو بد میدادم که البته کم پیش اومد می گفتم دفعه بعدی درستش میکنم

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      من هم کتابخونه میخوندم هم خونه. کتابخونه فضای خوبی هست چون افراد دیگه ای می بینین که در حال خوندن هم و واستون حس رقابت ایجاد میشه البته تو کتابخونه همه جور آدمی هست پس بستگی به شخص داره که کتابخونه مناسبش هست یا نه

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      مهم ترین چیز انگیزه خودم بود می خواستم خودمو به خودم ثابت کنم و دلیل دیگش خوشحال کردن خونوادم

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      خیلی مهمه مخصوصا واسه یه پشت کنکوری مثل من باید خانواده پشتش باشن تا دغدغه ذهنی نداشته باشه

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      نه من اولین نفر کل خاندانمون هستم که قراره پزشک شه

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      انتظار داشتم با توجه به تخمینایی که زده بودم 700 بشم ولی گویا خیلی خوب زدن دیگران شدم 900 ولی راضیم به هر حال

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      تو عمومی بله ولی تو تخصصی اول زیست بعد شیمی بعد فیزیک و بعد ریاضی

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 96 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      از وقتشون نهایت استفاده رو ببرن. به پسرا توصیه میکنم دور رفیق بازی رو خط بکشن فقط به خودشون فکر کنن نه رفیقاشون و به دختر خانم ها هم توصیه میکنم دنبال کارایی که الان موقعش نیست نرن. مهم ترین چیز به نظرم این هست که قدر وقت و موقعیتی که توش هستن بدونن

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      به پدر و مادرم که خیلی برام زحمت کشیدن

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید + اسپم ممنوع
      با تشکر

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. بهتون تبریک میگم
      میشه بگید برای ایات دینی از چه کتابی استفاده کردین؟ ممنون

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم خوش درخشیدین
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام تبریک می گم. برای ریاضی مباحثی بود که حذف کرده بودین یا همه رو خونده بودین؟ برای که دین و زندگی مطالبش فراموش نشه چی کار کنیم؟ ممنون

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام....تبریک...میگم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      سلام داداش تبریک .
      1 - رتبه سال اولت ؟؟
      2- شب ها ساعت چند میخوابیدی و صبحا ساعت چند پا میشدی ؟؟
      و خدایی که در این نزدیکی ...

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shadi55 نمایش پست ها
      سلام. بهتون تبریک میگم
      میشه بگید برای ایات دینی از چه کتابی استفاده کردین؟ ممنون
      مرسی ممنون همون طور که گفتم دینی زیپ فایق مناسبه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.ka نمایش پست ها
      تبریک میگم خوش درخشیدین ������
      ممنون

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aaaali نمایش پست ها
      سلام تبریک می گم. برای ریاضی مباحثی بود که حذف کرده بودین یا همه رو خونده بودین؟ برای که دین و زندگی مطالبش فراموش نشه چی کار کنیم؟ ممنون
      ریاضی من کلا کاربرد و مقاطع رو نخوندم باقی رو تا حد نسبی خوندم. واسه دینی هم فقط می تونم بگم مدام مرور کنین چون فراره

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kurdish boy نمایش پست ها
      سلام....تبریک...میگم
      لطف کردین ممنون

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط D.A.A نمایش پست ها
      سلام داداش تبریک .
      1 - رتبه سال اولت ؟؟
      2- شب ها ساعت چند میخوابیدی و صبحا ساعت چند پا میشدی ؟؟
      سال قبل ۳۱۱۴ سهمیه شدم. شبا معمولا یک میخوابیدم روزایی که می خواستم برم کتابخونه یه ربع به ۷ و روزایی که خونه می موندم ۷.۱۵ بیدار میشدم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک درصدای سال اولت چند بود

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moslemz200 نمایش پست ها
      سلام تبریک درصدای سال اولت چند بود
      یادم نیست دقیق ولی جز زبان باقی درصدام امسال همه پیشرفت کرد

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      تبریک

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید شما از کتاب های iq استفاده نکردید؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن