خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26

موضوع: کنکور مجدد

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb کنکور مجدد

سلام دوستای گلم
      29 سال سن دارم و یه عالمه آرزوی به دل مانده ...آرزوهایی که با گذر عمر هر روز رسیدن بهشون محال تر به نظر میان ..ولی خصلت آدمی این است که از تمام شدن و قبول محدودیت هراسان است ..من هم استثنا نیستم...
      امسال بعد از خلاص شدن از یک عالمه مشکلات مادی و روانی تصمیم گرفتم دنبال یکی از بزرگ ترین آروزهای زندگیم برم ..
      البته به راهی که میخوام قدم بگذارم به خوبی شناخت کامل دارم ...و میدونم چگونه انتخابی دارم میکنم ...
      امسال دوس دارم تو رشته ی تجربی شرکت کنم و برای پزشکی رقابت کنم ...به دو دلیل ...یکی اینکه بسیار علاقمند هستم بهش ..دوم اینکه تو زندگی هدفی داشته باشم و بقیه ی عمرم رو به بطالت نگذرونم ..
      فقط یک مشکل که اینجا برای من وجود داره اینه که من رشته ی دبیرستانم علوم انسانی بوده ...رشته ی دانشگاهیم در مقطع کارشناسی الهیات و فلسفه بوده و در مقطع کارشناسی ارشدم فلسفه ی غرب یکی از دانشگاه های دولتی بوده که انصراف دادم ...
      کارشناسیم روزانه نبوده پس برای تحصیل رایگان مشکلی ندارم ...
      مشورتی که از شما دوستان میخواستم اینه که اولا اگه اطرافتون آدمایی مثله من رو میشناسید تو این تایپیک معرفی کنید تا قوت قلبی بشه برای من و تمام کسانی که شرایطی مثله من دارند ...دوما من همیشه روش خوندم تکیه بر کتاب های درسی بوده ...آیا تسلط کامل بر کتاب های درسی و حل تست های سال قبل و گزینه 2 برای قبولی کافی هست ؟ سوما مشکلی که برای من پیش اومده اینه که کتاب های کمک درسی مثله شیمی مبتکران و ...حجم نسبتا بالای اوناست ...طوری که آدم رو واقعا زده میکنه ..شما چه پیشنهادی دارید ؟
      شاید برخیا بیان انرژی منفی بدن بگن برای شما خیلی دیره و اینا ..ولی دوست خوبی که میخوای انرژی منفی بدی ...دنیا یه جوریه که بازتاب انرژی های منفیت شخص خودت رو نشانه خواهد گرفت ..پس نه فقط برای من بلکه برای همه هم نوعانت انرژی مثبت صادر کن تا بازتابش به خودت هم کمک بکند
      خیلی ممنون از همه ی دوستان

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر بنده هیچ کاری نشد نداره توی این دنیا
      فقط کتاب های درسیت مطابق با کنکور 97 باشه
      از هر کتاب یک کتاب تست با توجه به سطحت بخر تموم کردی سطح بالاترش را کار کن
      آزمون حتما ثبت نام کن به نظر من قلم چی
      درسایی که ضعیف هستی با کتاب کمک آموزشی مناسب بر طرف کن
      همه کتاب ها حجیم هستن حجم یعنی اطلاعات
      میخای به هدفت برسی کارهایی را انجام بده که بقیه انجام میدن
      موفق باشید.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sinnna نمایش پست ها
      به نظر بنده هیچ کاری نشد نداره توی این دنیا
      فقط کتاب های درسیت مطابق با کنکور 97 باشه
      از هر کتاب یک کتاب تست با توجه به سطحت بخر تموم کردی سطح بالاترش را کار کن
      آزمون حتما ثبت نام کن به نظر من قلم چی
      درسایی که ضعیف هستی با کتاب کمک آموزشی مناسب بر طرف کن
      همه کتاب ها حجیم هستن حجم یعنی اطلاعات
      میخای به هدفت برسی کارهایی را انجام بده که بقیه انجام میدن
      موفق باشید.
      سلام بر شما و ممنون از نظرتون
      بله کتاب های درسی رو به روز کردم و مطابق کنکور 97 کردم ...اونایی هم گیر نیومد از سایت آموزش و پرورش مطابق سال تحصیلی مورد نیاز دانلود کردم ..کمک درسی هم کامل گرفتم ..مثلا شیمی مبتکران ..زیست نشر الگو ..فیزیک خیلی سبز..ریاضیات مهر و ماه ..و برای عمومیا هم عربی خیلی سبز ..ادبیات موضوعی گاج ..زبان شهاب اناری ..دینی هم گاج ..ولی حس میکنم در این کمک درسیا به خصوص تو تخصصیا تا این چند روز که خوندم حس میکنم خیلی زیاده گویی شده ...به همین دلیل قطعا وقت کم خواهد اومد ...این همه حجم کتاب با دو سال هم تموم نمیشه چه برسه به مرور کردن ..به همین دلیل بنابر تحقیقاتی که کردم گفتم کتاب درسی رو مسلط بشم و تمریناشم حل کنم اون وقت سراغ تست کنکور سال های قبل و بعد گزینه 2 برم ...دیگه نمیدونم دوستان کسی با این روش کار کردن ؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه اشتباه نکن حل تست بلافاصله بعد از هر مطالعه تو رو به تسلط میرسونه
      بدون تست زدن موفقیت خاصی نصیبت نمیشه
      لازم نیست همه تست ها رو بزنی
      در بعضی کتاب ها تست های مهم علامت گذاری شدن
      یک در میان بزن وقت کردید بقیه را هم بزنید.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته ببخشید من در بین نوشته هام منظورم رو شرح ندادم ..منظورم این هست که مثلا کتاب زیست 2 فصل اول رو که از روی کتاب تسلط کامل پیدا کردم اون وقت تست ها رو بزنم .. نه اینکه همه ی کتاب ها رو تموم کنم بعد تست بزنم ...بله صد در صد فرمایش شما صحیح هست ..چون تستی که بعد از هر فصل زده میشه نکات بسیاری رو برای داوطلب مشخص میکنه که هنگام مطالعه بهش توجه نشده بوده ..بازم خیلی ممنون از نظرتون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مطمئن باشین شما با توجه به سنتون ذهن بازتری نسبت به بچه های هفده هجده ساله دارین خیلیا حتی از شما بزرگتر هم دارن میخونن.در مورد حجم کتاب ها هم در نگاه اول شاید ترسناک به نظر بیان ولی شروع که کنین میبینین زود پیش میرین صفحه به صفحه.تسلط به کتاب درسی واجبه ولی کافی نیست پس حتما از کتاب های کمک اموزشی استفاده کنین.ساعت مطالعه خودتونو هر روز بیشتر کنین خودتون یا یه مشاور براتون برنامه ریزی انجام بدین و اصولی پیش برین به هیچ عنوان چیزی و حذف نکنین.فقط باید وقت بذارین و تلاش کنین مطمئنا به چیزی که میخوایین میرسین

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_95 نمایش پست ها
      مطمئن باشین شما با توجه به سنتون ذهن بازتری نسبت به بچه های هفده هجده ساله دارین خیلیا حتی از شما بزرگتر هم دارن میخونن.در مورد حجم کتاب ها هم در نگاه اول شاید ترسناک به نظر بیان ولی شروع که کنین میبینین زود پیش میرین صفحه به صفحه.تسلط به کتاب درسی واجبه ولی کافی نیست پس حتما از کتاب های کمک اموزشی استفاده کنین.ساعت مطالعه خودتونو هر روز بیشتر کنین خودتون یا یه مشاور براتون برنامه ریزی انجام بدین و اصولی پیش برین به هیچ عنوان چیزی و حذف نکنین.فقط باید وقت بذارین و تلاش کنین مطمئنا به چیزی که میخوایین میرسین
      سلام بر شما و ممنون از پاسختون
      ببین دوست خوبم نمیخوام در مورد نظرتون در باب کتاب های کمک درسی جبهه گیری کنم ...اگرچه من حدودا 1 میلیون هم برای این کمک درسیا هزینه کردم ...ولی خیلی از دوستان هستن که حتی پول خریدن یه دفتر برای خلاصه نویسی رو به زور جور میکنن چه برسه به جور کردن این کتاب های گران قیمت ...من اگه این تایپیک رو زدم دلایل انگیزشیم بیشتر بوده ...یکی این که من و ادمایی مثله من انگیزه پیدا کنن ..دوما اگه میگم اگه کسی روش مطالعاتی من رو رفته و نتیجه گرفته بیاد بگه تا برای اون دوستایی هم که از پس هزینه ی جور کردن کتابای کمک درسی بر نمیان نا امید نشن و کنار نکشن ...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.
      هم رشته ای هستیم!منم علوم انسانی خوندم...
      درمورد دیر بودن که اصلا دیر نیست و دراین مورد نگرانی ای وجود نداره.
      الان هم خداروشکر درسته سوالا نسبت به ده سال پیش یه مقدار پیچیده تر شده و البته از این مهمتر،میانگین درصدی که باید برای رسیدن به رشته موردنظرتون بزنید خیلی بالا رفته،ولی از اون طرف هم اوضاع کمک آموزشیا خیلی بهتر شده!
      کتابها و فیلم های آموزشی بسیار عالی و باکیفیتی اومده که کار بچه ها رو راحتتر کرده.به نظرم حتما گوشه چشمی به سایت آلا داشته باشید که فیلمای اموزشی با کیفیت عالی رو رایگان قرار داده.خدا به بانیان این طرح خیر بدهد دعای خیلی از کنکوریا پشت سرشونه.
      شما تو انجمن هم یکم بگردین بهترین منابع رو برای کنکور پیدا می کنید که بارها در موردش بحث شده.در این زمینه بچه های تجربی می تونن کمکتون کنن که از چه کتابایی شروع کنین برای تخصصی بهتره چون پیش زمینه ندارین.
      فقط مشکل بعضی از ما انسانیا ریاضی است که خیلی از بچه ها تواناییشو هم دارن ولی سراغش نمی رن.که خب تو تجربی بدون ریاضی نمی شه به جایی رسید!به نظرم خوندن و تست زدن ریاضی رو خیلی زود شروع کنین تجربه نشون داده داوطلبانی که از تابستون روی نقطه ضعفشون وقت می گذارن اونو تبدیل به نقطه قوت می کنن.
      زمان رو هم نباید از دست بدید...من خودم امسال برای کنکوری که می خواستم بدم باید درسای غیرانسانی رو می خوندم اولش خیلی جذاب بود و تازگی داشت ولی بعد کمی آزاردهنده می شد و فکر می کردم منی که بار اولمه این درسها رو می خونم می تونم با کسانی که سه سال اینارو خوندن رقابت کنم؟
      به همین خاطر خیلی زود شروع کنین با ساعت مطالعه معقول و سعی کنین درصداتون رو به بالاترین حد ممکن برسونین و اصلا به کم قانع نشین....در این مورد یکم بلندپرواز بودن خوبه حتی!ولی بعد کنکور باید واقع بین بود.
      هرسوالی درباره منابع،برنامه ریزی،آزمون آزمایشی و ... هم که داشتین همینجا مطرح کنید بچه ها پاسخگو هستن.
      به امید موفقیت شما.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام هم رشته ای عزیزم ...چه خوبه افرادی مثله شما رو میبینم ...کاش زودتر تایپیک میزدم و با شما دوستان خوب آشنا میشدم ...
      به هر حال من همیشه تو مقطع کارشناسی و ارشد مم به آدمی دارای هوش بالا توصیف میشدم ..البته اون برای رشته ی خودم که فلسفه بود ..امیدوارم اینجا تو این رشته هم بتونم سریع پیشرفت بکنم ...
      من به دو رشته ی تحصیلی خیلی علاقمند بودم یکیش فلسفه بود به معنای وارد شدن به مباحث عقلی و عقل محض ..دوم رشته ی تجربی و در راسش علم پزشکی که تو عالم تجربیات حرف های زیادی برای گفتن داره ...اولی رو تا حدودی رفتم و به علاقه م رسیدم ..حالا اومدم اینو هم به سرانجام برسونم ..
      امیدوارم خداوند صبر و اراده شو عطا بکنه ...برای من زندگی فقط در علم خلاصه میشه ..نه علاقه ای به مادیات دارم ..و نه اهل زندگی و لذتی به جز تحصیل و علم هستم ...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز.اصلا نگران نباشید مهم نیست چه سنی دارید چه تحصیلاتی مهم اینکه اراده کنید موفق میشید .یه جمله مهم:به ندای قلبتون گوش کنید نه حرف مردم.مردم خیلیاشون میخوان نابود کنن ادم رو.به حجم بالاشون نگاه نکنید بشینید پای درس و با برنامه جلو برید حتما به بهترین شکل تمومشون میکنید و ان شاء الله موفق میشید

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khansar نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز.اصلا نگران نباشید مهم نیست چه سنی دارید چه تحصیلاتی مهم اینکه اراده کنید موفق میشید .یه جمله مهم:به ندای قلبتون گوش کنید نه حرف مردم.مردم خیلیاشون میخوان نابود کنن ادم رو.به حجم بالاشون نگاه نکنید بشینید پای درس و با برنامه جلو برید حتما به بهترین شکل تمومشون میکنید و ان شاء الله موفق میشید
      درود بر شما ..خیلی ممنون از انرژی مثبتی که از نوشته هاتون به آدم منتقل میشه ...سرافراز باشید

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان دیگه نظری ندارن ؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داداش گلم منم وضعیت کم و بیش مث شماست، به حرفای ناامیدکننده ی دیگران اهمیتی نمی دم...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      داداش گلم منم وضعیت کم و بیش مث شماست، به حرفای ناامیدکننده ی دیگران اهمیتی نمی دم...
      سلام ممنون که اومدیدن و نظرتونو گفتید ...اگه ممکنه شرایطتتون رو بنویسید که اونایی که مثل ما هستن اینجا هم دیگه رو بشناسیم و با هم کمابیش در ارتباط باشیم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط بهنام فلسفه نمایش پست ها
      دوستان دیگه نظری ندارن ؟
      زودتر برنامتو شروع کن .. درستو بخون پسر که کارت کم نیست .... ::: (اینم نظر من !

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن