خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6151617 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 226 به 240 از 259
    1. Top | #226
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      @revenger@
      دلیل اینکه تا عید ازمون نرفتی چی بود!؟
      نرفتنش چه خطرایی داره که احساس کردی و چطور مدیریتشون کردی؟!
      اگه از اول ازمون میرفتی چه چیزایی پاگیرت میشد و شاید باعث میشد بهت ضرر برسونه؟!
      برنامه دیگه رو تا عید پیش گرفتی یا نه بر حسب خود بودجه کانون یا نصف نصف یعنی تغییرات تو خود بدنه برنامه کانون؟!
      برنامه ات اگه متفاوت بود چطور و بر چه اساس طرح ریزیش کردی؟!
      اگه برنامه کاملا متفاوت ریخته بشه باید روی کدوم درسا و کدوم طرح ریخته بشه و باید تا کجا ادامه پیدا کنه؟!یعنی صرفا تا عید یا نه میشه با تموم کردن مشکل که بخاطر اون ازمون بسته شده و ساختن شرایط نرمال اولیه زود تر هم برگشت به ازمون؟!
      و ....
      @Yalda_ams_@

تو صفحه کانون شما هم تا جایی که یادم میاد شروع ازمون ها از 6 اسفند زده .میخوام نه تا اسفند یا عید (شایدم شد) بلکه تا اخر پاییز یه درس عمومی 70 درصد یه عمومی دیگه و فصل های سخت و پایه ای اختصاصی ها رو بخونم و توضیحی که در مورد سوالا میدی حتما کمکم میکنه

البته تا 15 اردیبهشت آزمون نرفتم
      با توجه به تجربه کنکور ریاضیم (91) که پیش بودم و آزمون میرفتم تصمیم گرفتم اینبار آزمون نرم. چون من بعد مدتها دوباره وارد فاز کنکور شده بودم و تو اکثر درسا صفر یا نزدیک به صفر بودم (خصوصا زیست که کلا جدید بود واسم) ینی میشه گفت پایم قوی نبود و نمیتونستم خودمو با فواصل دو هفته ای آزمونا هماهنگ کنم. چون یا مجبور میشدم سرعتو ببرم بالا که باعث افت کیفیت میشد یا اینکه قسمتایی از برنامه رو حذف کنم که با فلسفه آزمون متناقضه و هردوی اینا درنهایت باعث ایجاد یه استرس اضافه ی بیهوده میشد که خودش باعث افت مضاعف میشه. ینی واسه شخص من معایب آزمون بیش از مزایاش بود. درنتیجه آزمون نرفتم تا اواسط بهار و اینجوری تونستم یه برنامه ی کاملا انعطاف پذیر داشته باشم.
      این انعطاف باعث میشد اون استرس اضافه ای که درصورت آزمون رفتم بهم دست میدادو نداشته باشم و آرامش روانی و فکری داشته باشم.
      برنامه اولیه م این بود زیست و شیمی و عربی و زبانو تا آخر اسفند تموم کنم و ریاضی و فیزیک و ادبیات و معارفو تا آخر اردیبهشت.
      که شیمی یکی دو هفته دیرتر تموم شد و ریاضی و فیزیکم رسیده بودم خرداد و هنوز تموم نشده بودن که مجبور شدم بیخیال یه قسمتاییشون بشم که تو پستای بالا گفتم. تا بتونم دوره گذار و جمعبندیو به صورت مطلوب انجام بدم.
      نرفتن به آزمون مهمترین حسنش همون انعطاف در برنامه و کاهش استرسه
      فقط باید بجاش تو برنامتون تو فواصل معین آزمونای تایم دار تک درسی واسه اختصاصیا بگنجونید. مثلا هردو سه هفته یه آزمون تایمدار زیست از مباحثی که خوندین. به همراه مرور.
      خصوصا اینکار حداقل واسه زیست و شیمی انجام بشه.
      من بدلایلی فقط واسه زیست رسیدم چنین کاری انجام بدم اونم بشکل متمرکز نه دوره ای که شرحشو تو پست آخر صفحه سوم همین تاپیک گفته ام.
      در مورد زمان برگشت به آزمون، هروقت همه درسا تموم شده باشن ینی یه دور واسه همه مباحث تست زده باشین وقتشه. که معمولا میفته تو بهار. البته اگه رسیدید اواسط بهار و هنوز چنتا درس مونده بود تموم شه بازم میتونین آزمون برین.
      ولی در نهایت همون سه آزمون آخر جامع واسه شبیه سازی شرایط کنکور و تمرین مهارتهای آزمون کافین.

2. Top | #227
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها
      سلام

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟
      امید محمدی-بوکان-پیش دانشگاهی فارابی(فارغ التحصیل 91) - رتبه در سهمیه ایثارگران پنج درصدی: 317

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      پزشکی-دانشگاه ارومیه یا سنندج

م
      موقع ورود به دانشگاه 24-25 ساله بودی دیگه درسته؟!
      چی فکر کردی با خودت و تا کجاش رو دیدی؟!
      بد برداشت نشه از سوال : )) بزار بهتر توضیح بدم
      من الان تو 22 سالگی ام .و سال دیگه حتما کنکور میدم .چه تجربی چه ریاضی .
      خودت کنکور تجربی بودی و میدونی زحمتی که گذاشتی واسه اوردن پزشکی یا نه هر کس دیگه ای که پزشکی میاره بزاره رو ریاضی حتما رتبه بهتری میاره که به سطح بچه های ریاضی برنمیگرده و به این برمیگرده چون رشته ها و دانشگاه ها (حالا بجز دو سه تا دانشگاه تهران امیرکبیر و شریف) نزدیک به همه رقابت در حد تجربی شدید نیست .
      و بخاطر همین میشه گفت تلاشی که یکی میزاره از مهر تا پزشکی قبول شه رو ریاضی بزاره با احتمال خیلی بالا میتونه یه رشته خوب از این سه دانشگاه قبول شه .دانشگاه هایی که همه میدونن چقدر کار رو برای اپلای و مهاجرت برای یه کشور دیگه اسون میکنه و تا تموم شدن درست هم وقت ازاد تری نسبت به یه دانشجوی پزشکی برای کار و کسب درامد جانبی هست
      قسمت دیگه قضیه هم مشغول بودنت برای تحصیل تا 30 سالگی برای عمومیه و تازه بعد از اون اقدام برای امتحان تخصص یا شاید طرح
      همه اینارو بزاری کنار هم باید هم یه علامت سوال بزرگ تو ذهنت ایجاد بشه !و نگاه یکی که هر دوتاش رو تجربه کرده و تو مسیرش بوده میتونه خوشگل راهنمایی کنه!
      .

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 02 مهر 1397 در ساعت 18:26

3. Top | #228
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

موقع ورود به دانشگاه 24-25 ساله بودی دیگه درسته؟!
      چی فکر کردی با خودت و تا کجاش رو دیدی؟!
      بد برداشت نشه از سوال : )) بزار بهتر توضیح بدم
      من الان تو 22 سالگی ام .و سال دیگه حتما کنکور میدم .چه تجربی چه ریاضی .
      خودت کنکور تجربی بودی و میدونی زحمتی که گذاشتی واسه اوردن پزشکی یا نه هر کس دیگه ای که پزشکی میاره بزاره رو ریاضی حتما رتبه بهتری میاره که به سطح بچه های ریاضی برنمیگرده و به این برمیگرده چون رشته ها و دانشگاه ها (حالا بجز دو سه تا دانشگاه تهران امیرکبیر و شریف) نزدیک به همه رقابت در حد تجربی شدید نیست .
      و بخاطر همین میشه گفت تلاشی که یکی میزاره از مهر تا پزشکی قبول شه رو ریاضی بزاره با احتمال خیلی بالا میتونه یه رشته خوب از این سه دانشگاه قبول شه .دانشگاه هایی که همه میدونن چقدر کار رو برای اپلای و مهاجرت برای یه کشور دیگه اسون میکنه و تا تموم شدن درست هم وقت ازاد تری نسبت به یه دانشجوی پزشکی برای کار و کسب درامد جانبی هست
      قسمت دیگه قضیه هم مشغول بودنت برای تحصیل تا 30 سالگی برای عمومیه و تازه بعد از اون اقدام برای امتحان تخصص یا شاید طرح
      همه اینارو بزاری کنار هم باید هم یه علامت سوال بزرگ تو ذهنت ایجاد بشه !و نگاه یکی که هر دوتاش رو تجربه کرده و تو مسیرش بوده میتونه خوشگل راهنمایی کنه!
      اره حدود 24 ساله بودم
      شاید بشه گفت اگه همین کارایی که واسه تجربی انجام دادم پارسال واسه ریاضی انجام میدادم رتبم مثلا زیر 50 منطقه سه میشد. چون رقابت الان تو ریاضی خیلی کمتر از تجربیه
      ببین همین 2 راه پیش روته دیگه
      یا تجربی بخونی و همینجا بمونی
      یا ریاضی بخونی و بری
      2 تا مسیر کاملا متفاوته
      یا مهندسی تو 3 تا دانشگاه تاپ تهران که باید تو طول تحصیل خیلی خوب بخونی تا معدلت کارشناسیت بالا باشه واسه اپلای که مطمئن باش کسب معدل الف تو مهندسی به مراتب سخت تر از پزشکی و دندان و... است.
      یا یکی از دو سه رشته تاپ تجربی بری که خب تقریبا باید بیخیال اون ور آب بشی
      دیگه بسته به سلیقه و شرایط فرد داره.
      اره خب پزشکی دیربازده ترین رشته است ولی من شرایط زندگیم طوریه که زیاد فرقی نمیکنه که 30 سالگی تموم بشم یا 36 سالگی واسه همینه که میگم هرکس باید طبق وضعیت خودش تصمیم بگیره.

4. Top | #229
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها

واسه ریاضی، مقاطع مخروطی و هندسه رو حذف کردم
      واسه فیزیکم بیشتر فیزیک سوم و نیز قسمت گرما تو دومو حذف کردم.
      @revenger

ميشه بگي تو درس های فیزیک، شیمی،ریاضی،زیست دقیقا چه قسمت هايي رو حذف کردی و اصلا نخوندي؟ اگه دقیق بگي ممنون ميشم
      و اگه امکانش هست ایدی تلگرامتون رو که جواب میدین هم بدین لطفا
      ویرایش توسط sina_hp : 07 مهر 1397 در ساعت 08:05

5. Top | #230
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin97 نمایش پست ها

@revenger

ميشه بگي تو درس های فیزیک، شیمی،ریاضی،زیست دقیقا چه قسمت هايي رو حذف کردی و اصلا نخوندي؟ اگه دقیق بگي ممنون ميشم
      و اگه امکانش هست ایدی تلگرامتون رو که جواب میدین هم بدین لطفا
      ریاضی همون هندسه و مقاطع مخروطی
      شیمی میشه گفت همشو خوندم
      زیستم فقط دو بحث تشریح چشم گاو و مغز گوسفندو نخوندم
      فیزیکم بحث گرما تو فصل آخر فیزیک 2 و سه فصل آخر فیزیک 3 تقریبا نرسیدم کار کنم یا خیلی کم کارشون کردم.
      آیدی هم تو پ.خ میگم
      stay focused and never give up

6. Top | #231
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      سلام ببخشید این بخشو من هرچی گشتم پیدا نکردم چرا

(( - روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟بالا توضیح دادم ))

مثلا روش مطالعه زیست یا ریاضی یا عربی

7. Top | #232
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsolo نمایش پست ها
      سلام ببخشید این بخشو من هرچی گشتم پیدا نکردم چرا

(( - روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟بالا توضیح دادم ))

مثلا روش مطالعه زیست یا ریاضی یا عربی
      منظورم همون بخش ابتدایی مصاحبه است که نوشتم:
      تو زیست وشیمی ابتدا فصلو میخوندم و روز بعد تست میزدم.البته شیمی هر فصلو به چند بخش تقسیم میکردم و هرکدومو جداگانه تست میزدم.برای ریاضی و فیزیک هم همینطور.یعنی اول درسنامه رو میخوندم همراه با حل مثالهاشون بعد تو جلسه دیگه تست میزدم. معارف و عربی و زبان هم یه روز خوندن و 2 روز بعد تست زدن بود. واسه ادبیات تو قرابت و آرایه زیاد خوندنی نداشت و فقط تست زدم.برعکس برای تاریخ ادبیات و لغت و املا فقط خوندم و تست زیادی نرسیدم بزنم.زبان فارسی رو هم تو اردیبهشت ابتدا همشو خلاصه وار خوندم بعد کمی تست زدم.

8. Top | #233
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظرتون فاگوزیست برای کسی ک ضعیفه مفید هستش یا نه

9. Top | #234
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ۱۹ نمایش پست ها
      به نظرتون فاگوزیست برای کسی ک ضعیفه مفید هستش یا نه
      والا من خودم فاگو رو ندیدم ولی طبق چیزایی که شنیدم (حجم زیاد و توضیحات بعضا اضافه و فقدان تست) واسه سال کنکور توصیه اش نمیکنم. ممکنه تو سالای پایه مفید باشه.
      هرچقدرم کسی ضعیف باشه تو زیست نهایتش از من که کلا زیست نداشتم و صفر بودم که ضعیفتر نیست. پس میتونه از منابعی که من داشتم استفاده کنه

10. Top | #235
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.ببخشید من میتونم یک ساعتی تلفنی با مشاوره داشته باشم؟هزینه هم هر چی باشه مشکلی ندارم.ممنون

11. Top | #236
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام روزتون خوش
      یه راهنمایی ازتون می خواستم
      من یازدهمی هستم با تراز 6000 الان تو نوروز (الان تا 16 فروردین) چه کارکنم
      (آزمون 7 فروردین هم جمعبندی نیم سال اول ، 17 فروردین نیم سال دوم همش هست ولی بیشتر مباحث جدید)

12. Top | #237
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zinat89 نمایش پست ها
      سلام.ببخشید من میتونم یک ساعتی تلفنی با مشاوره داشته باشم؟هزینه هم هر چی باشه مشکلی ندارم.ممنون
      نقل قول نوشته اصلی توسط sanjari نمایش پست ها
      سلام روزتون خوش
      یه راهنمایی ازتون می خواستم
      من یازدهمی هستم با تراز 6000 الان تو نوروز (الان تا 16 فروردین) چه کارکنم
      (آزمون 7 فروردین هم جمعبندی نیم سال اول ، 17 فروردین نیم سال دوم همش هست ولی بیشتر مباحث جدید)
      خب الان بعد مدت ها اومدم یه سری به فروم بزنم دیدم این دو دوست گرامی اینجا از بنده راهنمایی خواستن ولی متاسفانه ندیدم که پاسخ بدم. الانم که یه ماه از کنکور گذشته و درنتیجه مجالی برای پاسخگویی نیست. ازتون پوزش میطلبم.

13. Top | #238
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام آقای دکتر،وقت بخیر،چندتا سوال پساکنکوری داشتم
      ۱-دیدگاهتون بعداز دوسال ورود به دانشگاه همون دیدگاهیه که زمان کنکور داشتین؟ یعنی همون چیزیو که انتظار داشتین همونه؟
      ۲- تو همکلاسیاتون افرادی هستن که تو سن بالا اقدام به کنکور و درس خوندن کردن؟ اگه اره شرایطشون با همکلاسیاشون چطوره
      ۳-نظر خود شما برای درس خوندن تو سن بالا برای پزشکی یا دندان یا دارو چیه،مثلا یکی که تو چهل سالگی فارغ بشه میتونه کار مناسبی داشته باشه
      ممنون میشم جواب بدین

14. Top | #239
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amrz نمایش پست ها
      سلام آقای دکتر،وقت بخیر،چندتا سوال پساکنکوری داشتم
      ۱-دیدگاهتون بعداز دوسال ورود به دانشگاه همون دیدگاهیه که زمان کنکور داشتین؟ یعنی همون چیزیو که انتظار داشتین همونه؟
      ۲- تو همکلاسیاتون افرادی هستن که تو سن بالا اقدام به کنکور و درس خوندن کردن؟ اگه اره شرایطشون با همکلاسیاشون چطوره
      ۳-نظر خود شما برای درس خوندن تو سن بالا برای پزشکی یا دندان یا دارو چیه،مثلا یکی که تو چهل سالگی فارغ بشه میتونه کار مناسبی داشته باشه
      ممنون میشم جواب بدین
      سلام دوست گرامی
      1-والا من از قبل از طریق دوست و آشنا و همین فروم کمابیش با فضای رشته ی پزشکی و جو موجود در اون آشنایی داشتم و میدونستم یه راه طولانی و فرسایشی و دیربازده پیش رومه در نتیجه دیدگاهم نسبت بهش تغییر بنیادینی نکرده.شاید بشه گفت دقیقتر شده.
      2-معمولا تو هر کلاسی چنین افرادی یافته میشن. نمونه های زیادی رو تو همین دانشگاه خودم میشناسم که همسن منن یا حتی سنشون 3 یا 4 سال یا بیشتر از بنده بزرگتره و دارن پزشکی یا دندان یا دارو میخونن.فارغ التحصیل یا انصرافی از رشته های مختلف مثل برق،صنایع،زمین شناسی، فیزیوتراپی و... هستند و بعضیاشون متاهل هم هستند. شرایطشونم اوکیه با همکلاسیاشون و مشکل خاصی ندارن.
      3-خب کنکور مثل اکثر مسائل انسانی یه پدیده ی چند پارامتری هستش و سن یکی از اون پارامترها هستش.بقیه پارامترها هم مثل توانایی های فردی، مسائل مالی،شرایط محیط زندگی، وضعیت شغلی و... هم تو جواب این سوالتون تعیین کننده هستن و نمیشه واسه همه یه نسخه واحد پیچید.در کل میتونم بگم با فرض مساعد بودن بقیه شرایط، بالا بودن سن در همون حدود مورد اشاره تون زیاد مسئله ی مهمی نیست برای این رشته ها و میشه باهاش کنار اومد.

15. Top | #240
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون که با حوصله جواب دادین،اجازه بدین سوال سوممو اینجوری مطرح کنم،آیا تو چهل سالگی میشه تو کلینیک ها بعنوان پزشک و دندانپزش و یا داروخانه ها بعنوان مسئول فنی کار کرد،یعنی بعنوان یک مبتدی اما مسن قبولت میکنن
      من الان سی سه سالمه و لیسانس فیزیک دارم اما قصد کنکور دارم،خواستم ببینم میتونم امیدوار باشم یا نه،حالا جدای ازینکه هشت سال دیگه بازارکار اشباع شده یا نه با اون کاری ندارم.
      ضمنا شاید بگید از الان فکر کردن به چنین مسائلی زوده ولی تو هدفگذاری مهمه؛ بنظرتون برای فردی با شرایط من دارو بهتره یا دندان یا پزشکی.البته بیشتر علاقم پزشکیه ولی خب..
      بازم ممنون ازینکه وقت میزارین

صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6151617 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن