خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Question تحصیل در رشته شیمی

سلام
      من رتبم خیلی خوب نشده و خانواده اصرار دارن که امسال هرجور شده برم دانشگاه
      تنهارشته ای خوبی که بارتبه داغونم میتونم انتخاب
      کنم همین رشته شیمیه
      میخوام بدونم آیا این رشته ارزش داره برم بخونم از نظر آینده شغلی ؟
      بعد سوال بعدی اینکه دانشگاه آزاد و دولتی خوندن یه رشته ای مث شیمی یا بهداشت حرفه ای تو استخدام آدم تاثیر میزاره؟
      سوال اخرم اینکه آیا میشه بعد از فارغ التحصیلی جذب آموزش پرورش شد؟
      اگه کسی اطلاع داره جواب بده که اگر خوب نیست یه جور خونوادمو راضی کنم ویکسال بمونم پشت کنکور
      I Feel

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      Up
      I Feel

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

درباره ی این رشته ، من شنیدم شما ارشدتونو که گرفتید ، میتونید امتحان پی اچ دی داروسازی بدید .
      اما فردی میگفت مجوز داروخانه نمیتونید بگیرید .
      img_20170809_195706.jpg
      رها کن رئیس

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببینید رشته شیمی از عمیق ترین و گسترده ترین علوم طبیعی محسوب میشه شما اطرافت رو نگاه بندازی متوجه خواهی شد تقریبا در 99 درصد اشیا و چیزها ردپای شیمی وجود دارد، کسایی هم در این رشته و در کل به خصوص علوم پایه زیاد موفق میشن که واقعا عاشق علم باشن و از مطالعه و تحقیق و استنباط لذت ببرن.
      1- بازار کار - اصولا وضع شغلی در ایران فعلا زیاد خوب نیست به خصوص رشته های علوم پایه اما شیمی یه مقدار وضعیت بهتری داره اونم به خاطر گستردگی هستش که شامل میشه ، اگر شما بتونید نمرات خوبی بگیرید و کارهای آزمایشکاهی رو هم خوب متوجه بشید میتونید امیدوار باشید که کاری خوب بدست بیارید و به مرور زمان با گرفتن مدارک بالاتر پیشرفت هم خواهید کرد و یه نکته خوب دیگه اینه که شما در رشته شیمی در صورتی که زرنگ باشید میتونید برای خودتون کار آفرینی کنید و بستر خوبی برای بچه های شیمی تو این زمینه وجود داره و گرایش های ارشد و دکترای گسترده ای هم داره.
      2- مدرک - هرچه قدر از دانشگاه بهتری باشه طبیعتا ارزشمندتر خواهد بود ولی باز بیشتر به خود شخص و نمراتی که به دست میاره بستگی داره و الان تقریبا اگر دانشگاه های خیلی معتبر رو کنار بزاریم بقیه ی دانشگاه های سراسری با دانشگاه آزاد توفیق چندانی ندارند و شیمی خوندن در دانشگاه هم اصلا کار ساده ای نیست و واقعا درس سنگینی هستش.
      3- آموزش و پرورش - هم میتونید برید ولی سازو کاری داره که بهتره از اینترنت و افراد مطلع تر جداگانه راجع بهش تحقیق کنید.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemehhhh نمایش پست ها

درباره ی این رشته ، من شنیدم شما ارشدتونو که گرفتید ، میتونید امتحان پی اچ دی داروسازی بدید .
      اما فردی میگفت مجوز داروخانه نمیتونید بگیرید .
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20170809_195706.jpg
مشاهده: 105
حجم: 130.7 کیلو بایت

بله درسته ولی مجوز داروخانه نمیشه گرفت .

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منم دقیق همین وضعو دارم یکم درمورد بازکارش توضیح بدید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      نظر شخصیم اینه دوباره بخون کنکور بده

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام . من امسال رتبم شد ۱۷۵ منطقه ۱ و میخوام برم شیمی . البته باید شیمی کاربردی بخونم چون واسه ریاضی ها شیمی محض وجود نداره . صرفا بر اساس علاقم دارم این رشته رو انتخاب می کنم چون ۲ سال از دبیرستان المپیاد شیمی بودم و با سرفصل های اولیه دروس دانشگاه اشنایی زیادی دارم . از نظر بازار کار که مطمئنن مثه رشته های دیگه نیست و نمیتونی امید چندانی به کار کردن تو ایران داشته باشی و قطعا مثله یه رشته مهندسی نیست ولی اگه واقعا علاقه داری این رشته رو انتخاب کن چون واقعا رشته خیلی قشنگیه و البته سخت هم هست و میشه گفت از خیلی از رشته های مهندسی هم سخت تره . در کل پیشنهاد من اینه که اگه علاقه نداری و فشار خانوادس نرو و سال دیگه بمون .

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2022 نمایش پست ها
      سلام . من امسال رتبم شد ۱۷۵ منطقه ۱ و میخوام برم شیمی . البته باید شیمی کاربردی بخونم چون واسه ریاضی ها شیمی محض وجود نداره . صرفا بر اساس علاقم دارم این رشته رو انتخاب می کنم چون ۲ سال از دبیرستان المپیاد شیمی بودم و با سرفصل های اولیه دروس دانشگاه اشنایی زیادی دارم . از نظر بازار کار که مطمئنن مثه رشته های دیگه نیست و نمیتونی امید چندانی به کار کردن تو ایران داشته باشی و قطعا مثله یه رشته مهندسی نیست ولی اگه واقعا علاقه داری این رشته رو انتخاب کن چون واقعا رشته خیلی قشنگیه و البته سخت هم هست و میشه گفت از خیلی از رشته های مهندسی هم سخت تره . در کل پیشنهاد من اینه که اگه علاقه نداری و فشار خانوادس نرو و سال دیگه بمون .
      درود بر شما دوست عزیز که یه همچین تصمیمی گرفتید و خودتون رو شناختید و با این رتبه عالی قصد ادامه تحصیل در رشته ای مثل شیمی دارید ، کشور به امثال شما که با همچین رتبه هایی همچین رشته هایی رو انتخاب میکنن خیلی بیشتر از خیلی های دیگه که بدون هیچ هدف و علاقه درستی به قول بعضی جهان سومی ها در رشته های تاپ !!! درس میخونن یا قرار بخونن نیاز داره، امیدوارم روزی از بهترین های این رشته باشید و مایه افتخار برای خودتون و مردمتون که حتما هم شدنیه و فقط شجاعت میخواد.
      لطفا در طول مسیرتون هم به حرف هایی نا امید کننده ای که خیلی ها میزنن به خصوص کسایی که خودشون این رشته هارو میخونن!!! اصلا توجه نکنید و سعی کنید هدفتون رو حتما ادامه تحصیل تا مقاطع بالاتر بزارید و حتی سعی کنید و ثابت کنید بهشون که در جهل به سر میبرند و این رو بدونید که با رشته ای مثل شیمی در حتی خارج از ایران هم جایگاه ویژه ای خواهید داشت.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینم اضافه کنم شیمی کاربردی و محض اصولا تفاوتی با هم ندارند و یه سری تفاوت جزیی که زیاد هم مهم نیستند مثلا بچه های محض واحد کوانتوم دارن و بچه های کاربردی ندارن و بچه های کاربردی باید کار آموزی طی کنن که برای بچه های محض لازم نیست.
      در مورد تغییر رشته به داروسازی هم یه همچین چیزی وجود نداره یعنی نمیشه از شیمی رفت داروسازی خوند و داروخانه تاسیس کرد ، شما میتونید برای ارشد یا دکتری گرایش شیمی دارویی رو که زیر نظر وزارت بهداشت هست و در دانشگاه های علوم پزشکی تدریس میشود رو انتخاب کنید و اگر قبول شدید واردش بشید که هم ظرفیت پذیرش محدودی داره و هم قبولیش دشوار و نیازمند تلاش زیاد، و بازار کارش هم آزمایشگاه ها و شرکت های ساخت دارو هستش، این طوری هم میشه گفت ؛ داروساز اصلی ، شیمیدان ها یی که در این زمینه فعالیت میکنن هستن...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اینده این رشته چطوریه؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      درمور علاقه که گفتید دارم یانه باید بگم علاقه دارم به شیمی ولی همیشه علاقه به یک رشته اکثرا زمان تحصیل توی دانشگاه به وجود میاد و از الان خیلی نمیشه روش بحث کرد
      I Feel

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      Up
      I Feel

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shaahin نمایش پست ها
      اینم اضافه کنم شیمی کاربردی و محض اصولا تفاوتی با هم ندارند و یه سری تفاوت جزیی که زیاد هم مهم نیستند مثلا بچه های محض واحد کوانتوم دارن و بچه های کاربردی ندارن و بچه های کاربردی باید کار آموزی طی کنن که برای بچه های محض لازم نیست.
      در مورد تغییر رشته به داروسازی هم یه همچین چیزی وجود نداره یعنی نمیشه از شیمی رفت داروسازی خوند و داروخانه تاسیس کرد ، شما میتونید برای ارشد یا دکتری گرایش شیمی دارویی رو که زیر نظر وزارت بهداشت هست و در دانشگاه های علوم پزشکی تدریس میشود رو انتخاب کنید و اگر قبول شدید واردش بشید که هم ظرفیت پذیرش محدودی داره و هم قبولیش دشوار و نیازمند تلاش زیاد، و بازار کارش هم آزمایشگاه ها و شرکت های ساخت دارو هستش، این طوری هم میشه گفت ؛ داروساز اصلی ، شیمیدان ها یی که در این زمینه فعالیت میکنن هستن...
      راجع به شیمی مهض میشه بیشتر توضیح بدین؟ بازار کارش نسبت به کاربردی چطوره؟ تو ارشدش(یا دکتری) میشه رفت شیمی دارویی؟
      می خوام شیمی مهضو تو اولویت بهتری نسبت به پرستاری قرار بدم به همین دلیل موارد بالا برام مهمه.

با تشکر

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      Up
      I Feel

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن