خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 75
    1. Top | #61
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام ببخشید دانشگاه قم چطوریه؟دانشگاه صنعتی قم چطوریه؟کدومو برم؟خودم 3 سالی میشه برنامه نویسم و درآمد هم دارم.

بعد یه سوال دیگه پردیس فارابی امسال دیگه نمیگیره؟
      DON'T LEARN TO HACK-------------HACK TO LEARN

2. Top | #62
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      برای برنامه نویسی اندروید از چ زبانی شروع کنیم بهتره

3. Top | #63
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 3aaa نمایش پست ها
      برای برنامه نویسی اندروید از چ زبانی شروع کنیم بهتره
      برای اندروید باید جاوا رو در حد مقدماتی بلد باشید جاوا هم خودش بر اساس زبان ++c هست ولی اگه مستقیم هم برین سمت جاوا فک نکنم به مشکلی بر بخوری

4. Top | #64
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamlo نمایش پست ها
      من 3 ساله نرم افزار می خونم در امیرکبیر هم خوندم
      کسی نمیتونه با برنامه نویسی تحت وب میلیونر بشه...!!! نمی تونه خرج عادی زندگیشو بده..!
      یه سر به سایت پونیشا بزن قیمت ها و رقابت رو می فهمی که هرکدوم یه متخصص واقعی ان..!
      یه چیز جالب...
      خیلیا نرم افزار نمی خونن ولی مهارت دارن..! طراحی و برنامه نویسی وب دیگه یه چیز کاملا چیپ محسوب میشه با پیشرفت cms های آماده و قالب های حرفه ای..!
      همین انجمن رو هم با cms های آماده و یکم کاستوم کردن نوشتن..!
      طراحی اپ هم با اپ ساز های خودکار دیگه کم کم داره از مد میوفته..!
      غیر از اون که رقابت همیشه با یه سری عده ی شرکت ها هست...
      ببینید من نمیخوام نرم افزار رو بکوبم
      من عاشق نرم افزارم و تا اخر عمر کارم از همین طریقه و پول خوبی ام بدست میارم..!
      منتها
      اگه تحلیلگر و نو آور نیستید به نرم افزار نیاید که پس فردا بیکاریتون رو تقصیر رشته نندازین...!
      توی دانشگاه هیچی یاد نمیدن بهتون... چه امیر کبیر چه فردوسی چه شریف که من از نزدیک دیدم...!
      خودتون باید پیشرفت کنید و زمینه ی کاریتون رو مشخص کنید..!
      اگه نمیتونین با علم روز جلو بیاید نرم افزار نیاید..!
      اگه براتون فهم چیزهایی که قابل لمس نیستند سخته نیاین..!
      وگرنه ترم اول از این رشته متنفر میشید
      اینجا عمران یا برق نیست که با درس خوندن بشه به نتیجه رسید و کار پیدا کرد و اوکی شد....!!!!!!!!
      حرف حساب . طراحی وب و تولید محتوا و سئو و ... که الان دیگه یه چیزی شده در سطح ICDL. اونایی که استارت اپ می زنن هم لزومی نداره که مهندس نرم افزار باشن. کافیه ایده خوب داشته باشن و بتونن سرمایه پیدا کنن و بعد یه مشت برنامه نویس استخدام کنن که براشون کد بزنن. چیزی هم که زیاده برنامه نویس که ارزون کار می کنه. چیزی هم که زیاده دانشجوی مهندسی نرم افزار که پروژش رو هم میده بیرون براش بنویسن.

چیزی که الان تو برنامه نویسی آینده داره دیگه طراحی وب و اپ اندروید و اینا نیست. آره اگه شما شرکتی داشته باشی تو اداره های دولتی پارتی داشته باشه و قرارداد طراحی پرتالشون رو بگیره ممکنه پروزه طراحی وب 100 میلیونی هم گیر اون شرکت بیاد ولی شما کارمند اون شرکت همین حقوق عرف بازار رو بهت میدن. و چیزی دستتو نمی گیره پس رویایی فکر نکن.

بعد هم شما بدون دانش ریاضی قوی نباید انتظار داشته باشی یه مهندس خوب بشی. الان دوره دوره هوش مصنوعی و نرم افزار های مبتنی بر هوش مصنوعی و بیگ دیتا و نرم افزار هایی هست که وظیفه کنترل فرایندهای صنعتی و دستگاهها و ... رو دارن . اینا در درجه اول نیاز به داشتن سواد بالا در ریاضی و آمار و هوش مصنوعی داره . نیاز داره شما الگوریتم های بهینه طراحی کنید . کد زنی به هر زبونی جزو سطح پایین ترین کارهایی هست که فارغ التحصیلان کامپیوتر انجام میدن. طراحی وب و UI و اپ شاید خیلی اسمشون گنده باشه ولی تو دنیای نرم افزار بخش خیلی کوچیک و ناچیزی رو تشکیل میدن حتی از نظر گردش مالی.
      مثلا اسم شرکت های مثل اوراکل و سپ اس ای و تالس رو کی شنیده ؟ کی میدون گردش مالی اینا سالیانه چقدره ؟ هممون فقط فکر می کنیم کامپیوتر فقط یعنی گوگل و فیس بوک و مایکرو سافت و اپل .

این نرم افزار رو ببینید نویسا . اینده مال این تیپ نرم افزار ها هست و برای نوشتن این نرم افزار ها شما باید درسهایی مثل هوش مصنوعی و الگوریتم بلد باشید و دانش بالای ریاضی. اینا چیزهایی نیستکه بیرون دانشگاه یاد بگیرید . تا چند سال دیگه خود نرم افزار برات نرم افزار مینویسه و سایت و اپ طراحی می کنه .

علوم کامپیوتر هم هیچ تفاوتی جز اسم با مهندسی کامپیوتر نداره . تو دانشگاهای مطرح دنیا ما رشته ای به اسم مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار نداریم . اونحا فقط Computer Science هست که اول اسم درسهاش مینویسن CS
      برای مثال دانشگاه . https://ocw.mit.edu/courses/electrical-engineering-and-computer-science

خلاصه کنم : اگه سواد ریاضی بالایی نداری و نمیخوای هم تو دانشگاه این ضعفتو جبران کنی. اگه زبان انگلیست قوی نیست و نمی خوای هم اونو تقویت کنی. اگه حوصله مطالعه درسهای سنگین و نوشتن پروژه و تمرین و مطالعه خارج از برنامه درسی رو نداری و فقط می خوای یه مدرک دانشگاهی بگیری سمت رشته کامپیوتر (فرقی نمی کنه اسمش چی باشه ) نیا یا اگه اومدی توقع اپلای و پول و ... نداشته باش . میشه مثل هزاران نفری که بیکارن

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali35 نمایش پست ها
      سلام ببخشید دانشگاه قم چطوریه؟دانشگاه صنعتی قم چطوریه؟کدومو برم؟خودم 3 سالی میشه برنامه نویسم و درآمد هم دارم.

بعد یه سوال دیگه پردیس فارابی امسال دیگه نمیگیره؟
      سلام، دانشگاه قم که سطح خوبی نداره از سایت زیر میتونید ببینید سطحش رو، صنعتیش هم که ضعیفه.
      https://www.civilica.com/Scientometrics.html
      ولی اینو در نظر بگرید اول دانشگاه های تهران و اصفهان و مشهد و یزد و کرمان رو بزنید اگه نشد دانشگاه های بعدش زیاد تفاوتی ندارن؛ در دانشگاه های سطح دو میشه گفت اولویت رو بدین به راحتی؛ مثلا خودم بعد شهرای تاپ کرمان رو دیگ نزدم! مستقیم رفتم سراغ صنعتی بابل که هم سطح خوبی داره هم میشه گفت تفریح بهتری دارم توی شمال . مابین قم و صنعتیش تحقیق کنید از دانشجو ها من اطلاعی ندارم.
      فارابی هم اطلاعی ندارم.موفق باشید
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      گُر میگیریم لایِ حسرت مدام
      ...

6. Top | #66
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nigan نمایش پست ها
      حرف حساب . طراحی وب و تولید محتوا و سئو و ... که الان دیگه یه چیزی شده در سطح ICDL. اونایی که استارت اپ می زنن هم لزومی نداره که مهندس نرم افزار باشن. کافیه ایده خوب داشته باشن و بتونن سرمایه پیدا کنن و بعد یه مشت برنامه نویس استخدام کنن که براشون کد بزنن. چیزی هم که زیاده برنامه نویس که ارزون کار می کنه. چیزی هم که زیاده دانشجوی مهندسی نرم افزار که پروژش رو هم میده بیرون براش بنویسن.

چیزی که الان تو برنامه نویسی آینده داره دیگه طراحی وب و اپ اندروید و اینا نیست. آره اگه شما شرکتی داشته باشی تو اداره های دولتی پارتی داشته باشه و قرارداد طراحی پرتالشون رو بگیره ممکنه پروزه طراحی وب 100 میلیونی هم گیر اون شرکت بیاد ولی شما کارمند اون شرکت همین حقوق عرف بازار رو بهت میدن. و چیزی دستتو نمی گیره پس رویایی فکر نکن.

بعد هم شما بدون دانش ریاضی قوی نباید انتظار داشته باشی یه مهندس خوب بشی. الان دوره دوره هوش مصنوعی و نرم افزار های مبتنی بر هوش مصنوعی و بیگ دیتا و نرم افزار هایی هست که وظیفه کنترل فرایندهای صنعتی و دستگاهها و ... رو دارن . اینا در درجه اول نیاز به داشتن سواد بالا در ریاضی و آمار و هوش مصنوعی داره . نیاز داره شما الگوریتم های بهینه طراحی کنید . کد زنی به هر زبونی جزو سطح پایین ترین کارهایی هست که فارغ التحصیلان کامپیوتر انجام میدن. طراحی وب و UI و اپ شاید خیلی اسمشون گنده باشه ولی تو دنیای نرم افزار بخش خیلی کوچیک و ناچیزی رو تشکیل میدن حتی از نظر گردش مالی.
      مثلا اسم شرکت های مثل اوراکل و سپ اس ای و تالس رو کی شنیده ؟ کی میدون گردش مالی اینا سالیانه چقدره ؟ هممون فقط فکر می کنیم کامپیوتر فقط یعنی گوگل و فیس بوک و مایکرو سافت و اپل .

این نرم افزار رو ببینید نویسا . اینده مال این تیپ نرم افزار ها هست و برای نوشتن این نرم افزار ها شما باید درسهایی مثل هوش مصنوعی و الگوریتم بلد باشید و دانش بالای ریاضی. اینا چیزهایی نیستکه بیرون دانشگاه یاد بگیرید . تا چند سال دیگه خود نرم افزار برات نرم افزار مینویسه و سایت و اپ طراحی می کنه .

علوم کامپیوتر هم هیچ تفاوتی جز اسم با مهندسی کامپیوتر نداره . تو دانشگاهای مطرح دنیا ما رشته ای به اسم مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار نداریم . اونحا فقط Computer Science هست که اول اسم درسهاش مینویسن CS
      برای مثال دانشگاه . https://ocw.mit.edu/courses/electrical-engineering-and-computer-science

خلاصه کنم : اگه سواد ریاضی بالایی نداری و نمیخوای هم تو دانشگاه این ضعفتو جبران کنی. اگه زبان انگلیست قوی نیست و نمی خوای هم اونو تقویت کنی. اگه حوصله مطالعه درسهای سنگین و نوشتن پروژه و تمرین و مطالعه خارج از برنامه درسی رو نداری و فقط می خوای یه مدرک دانشگاهی بگیری سمت رشته کامپیوتر (فرقی نمی کنه اسمش چی باشه ) نیا یا اگه اومدی توقع اپلای و پول و ... نداشته باش . میشه مثل هزاران نفری که بیکارن
      با خیلی از حرفاتون موافقم ولی شما مخاطبت کسایی هستن که بدون تحقیق میخوان وارد کامپیوتر ( من اینجوری برداشت کردم ) . کسی که دنبال کامپیوتر میره و با جون و دل میره قطعا اول میره واحد هایی که باید پاس کنه رو ببینه! شما میگی بدون مدرک میشه کد زد یا ایده داد یا هر چیز دیگه؛ اگه تو ایران بخواد بمونه صد در صد حق باشماست چراکه کلاس های برنامه نویسی پروژه محور هستند که از دانشگاه ها خیلی خیلی مفید ترن. ولی یکی که میخواد از ایران بره و هدف داره قطعا نیاز به مدرک از دانشگاه خوب داره، برنامه نویسی تو ایران فقط و فقط کپی برداری و نقض کپی رایت هست! ایده و خلاقیت داشته باشید توی همین ایران مولتی میلیاردر میشید ( اگه میگید نه بنظرم درباره اپ بازار یه تحقیق کنید ) حالا اینکه میگم کپیه چرا میگم؟ یه سر بزنید به بازار؟ یکی اپ زده 50 نفر کپی کردن و تو بازار تایید شده! همین دلیلی هست برای اینکه یه عده بی سواد بگن اندروید تو ایران از ios بهتره و ios محدودیت داره و ... .
      نرم افزار رشته خیلی خوب و پردرآمدی هست ولی به شرط اینکه بقول شما ایده و خلاقیت داشته باشیم، دور از درس و دانشگاه دنبال یادگیری بیشتر باشیم، از دوران دانشجویی حتی به صورت کارآموز همکاری کنیم با شرکت های خوب و بزرگ و ...
      پس بنظرم از بین این همه بیکار، اون همه باکار هم میاد بیرون، اگه نمیومد کلی اپلای رشته مهندسی کامپیوتر و نرم افزار نداشتیم قطعا.
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      ...

7. Top | #67
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahidz771 نمایش پست ها
      شما میگی بدون مدرک میشه کد زد یا ایده داد یا هر چیز دیگه؛ اگه تو ایران بخواد بمونه صد در صد حق باشماست چراکه کلاس های برنامه نویسی پروژه محور هستند که از دانشگاه ها خیلی خیلی مفید ترن. ولی یکی که میخواد از ایران بره و هدف داره قطعا نیاز به مدرک از دانشگاه خوب داره، برنامه نویسی تو ایران فقط و فقط کپی برداری و نقض کپی رایت هست!

اصلا و ابدا حرف من این نبود. من اتفاقا تاکیدم روی دروس دانشگاهی و یادگیری اصولی علم کامپیوتر بود و اینکه یادگیری کدنویسی بدون کسب دانش تئوری که تو سایر دروس کامپیوتر هست دوزارم ارزش نداره

همون نرم افزار نویسا که بالا معرفی کردم هم نشون میده که توایران میشه کار جدید هم ارائه داد به شرطی که دانش فنیش رو داشته باشی. و همینا هستن که در آینده بازار دارن نه نوشتن برنامه دبیرخانه تحت وب و حقوق و دستمزد و حسابداری و ... که الان بازار فوق اشباع شده .

دوباره تاکید می کنم برای ایجاد یه استارت اپ جدید هم در درجه اول شما به ایده و سرمایه نیاز داری واصلا حتی ممکنه ایده یه استارت اپ به ذهن یه دیپلمه رشته مکانیک برسه . کافیه سرمایه لازم رو بتونه تامین کنه و کار رو گسترش ده. اصلا ربطی به اینکه شما دانشگاه چی خوندی یا اصلا دانشگاه رفتی یا نه نداره.

نرم افزار رشته خیلی خوب و پردرآمدی هست ولی به شرط اینکه بقول شما ایده و خلاقیت داشته باشیم، دور از درس و دانشگاه دنبال یادگیری بیشتر باشیم، از دوران دانشجویی حتی به صورت کارآموز همکاری کنیم با شرکت های خوب و بزرگ و ...
      پس بنظرم از بین این همه بیکار، اون همه باکار هم میاد بیرون، اگه نمیومد کلی اپلای رشته مهندسی کامپیوتر و نرم افزار نداشتیم قطعا.
      دور از درس و دانشگاه نه. دیگه دوره این جور حرفها گذشته . به موازات درسهای دانشگاه

کل حرف من اینه کسی که الان میخواد نرم افزار رو به عنوان رشته خودش انتخاب کنه باید بدونه که تو بازار شدیدا رقابتی در آینده دیگه بدون داشتن دانش تئوری قوی در زمینه مباحثی مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی و... ، صرفا با بلد بودن یه زبونی مثل C# نهایتش شما میشی یه کدنویس درجه n ام. مثه کارگر ساده ساختمون .

اپلای و اینها هم کلی داستان داره همه میخوان اپلای کنن و برن . ولی به کجا ؟ با چه هزینه ای ؟ با فاند بدون فاند ؟
      الکی که نیست که . بالاخره یه رزومه قوی باید داشته باشی .تو رزومت چی می خوای بنویسی ؟ طراح وب سایت ؟ اپلیکیشن نویس اندروید ؟ بهت می خندن خب .

8. Top | #68
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      Up
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      ...

9. Top | #69
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      Up
      والا ما که گرایشمون تجربی هستش و از فنی ها سر در نمیاریم فقط میخواستم به طور کلی نظرتون رو در مورد دانشگاه های تیپ یک مثل تبریز بدونم ؟؟

10. Top | #70
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      والا ما که گرایشمون تجربی هستش و از فنی ها سر در نمیاریم فقط میخواستم به طور کلی نظرتون رو در مورد دانشگاه های تیپ یک مثل تبریز بدونم ؟؟
      دانشگاه تبریز عالیه، از خیلی دانشگاه های کشور خیلی بهتره، رنک خیلی خوبی هم داره. شهر تبریز رو هم من به شخصی خیلی دوس دارم، مردم با فرهنگ و متشخصی داره.
      دانشگاه های دیگه هم توی مهندسی غیر از تهرانا، فردوسی و یاصفهان و یزد و شیراز و گیلان دانشگاه های خیلی خوبی هستند. درجه دوم هم دانشگاه های بیرجند و بابل و باهنر کرمان هم خوبن.
      علوم تحقیقات تهران هم با اینکه ازاده ولی همیشه حرفی واسه گفتن داشته و داره.
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      ...

11. Top | #71
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دانشگاه تبریز عالیه، از خیلی دانشگاه های کشور خیلی بهتره، رنک خیلی خوبی هم داره. شهر تبریز رو هم من به شخصی خیلی دوس دارم، مردم با فرهنگ و متشخصی داره.
      دانشگاه های دیگه هم توی مهندسی غیر از تهرانا، فردوسی و یاصفهان و یزد و شیراز و گیلان دانشگاه های خیلی خوبی هستند. درجه دوم هم دانشگاه های بیرجند و بابل و باهنر کرمان هم خوبن.
      علوم تحقیقات تهران هم با اینکه ازاده ولی همیشه حرفی واسه گفتن داشته و داره.
      پس از این دانشگاه هم خیلی راحت به اندازه دانشگاه های خوب تهران مثل شریف و امیرکبیر و ... اپلای میکنن؟ ( یعنی راحت منتقل می شن اونور یا نه )

12. Top | #72
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      پس از این دانشگاه هم خیلی راحت به اندازه دانشگاه های خوب تهران مثل شریف و امیرکبیر و ... اپلای میکنن؟ ( یعنی راحت منتقل می شن اونور یا نه )
      قطعا دانشگاه های تهران بهتر هستن از همه لحاظ
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      ...

13. Top | #73
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بیا بالا
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      ...

14. Top | #74
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      تو مهندسی فقط دانشگاه شریف
      نه اینکه بخوام بگم از همه لحاظ بهتره
      اما بعد از کارشناسی خواستی بری ی جای درستی درس بخونی راحت تر پذیرشت صورت میگیره و احتمال بورس گرفتنت هم بیشتر میشه

15. Top | #75
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mme نمایش پست ها
      تو مهندسی فقط دانشگاه شریف
      نه اینکه بخوام بگم از همه لحاظ بهتره
      اما بعد از کارشناسی خواستی بری ی جای درستی درس بخونی راحت تر پذیرشت صورت میگیره و احتمال بورس گرفتنت هم بیشتر میشه
      درسته شریف خوبه ولی قبولیش هم سخت‌تره دیگه توی کارشناسی، الان واسه یه رشته مثل مهندسی شیمی رتبت توی منطقه سه باید زیر 100 باشه.
      بنظرم کارشناسی رو توی یه دانشگاه درجه دو هم بخونی موردی نداره ولی ارشد رو باید بریم یکی از دانشگاه های تهران مثل علم و صنعت، امیرکبیر یا شریف
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      ...

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن