خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

تجربه من از آزمون عملی هنر🎨

به نام خدا

سلام عرض میکنم خدمت دوستان هنرمند و هنر دوست عزیزم

عرضم به حضورتون که ما امسال میخواستیم کنکور هنر بدیم، راجع به آزمون تستی یه سری اطلاعات کم و بیش بدست آوردیم ولی امان از دست این آزمون عملی یه سال تموم کل اینترنتو زیر و رو کردم اما دریغ از خط مطلب راجبش
      خلاصه اینکه بدون هیچ اطلاعات و پیش زمینه ی ذهنی رفتم و آزمون عملی رو شرکت کردم
      از ما که گذشت...
      ولی گفتم بزار تجربمو اینجا بنویسم، حتی به درد یه نفرم بخوره برام کافیه

خب اول از همه یه توضیحی بدم راجع به پذیرش متمرکز و نیمه متمرکز:
      سال های پیش پذیرش یه سری از رشته ها به صورت نیمه متمرکز بود، یعنی چی؟ یعنی شما اول کنکور تستی رو میدادین، نتایج اولیه می اومد، انتخاب رشته میکردین، بعد بهتون میگفتن که مجاز به شرکت تو آزمون عملی شدین، بعد حدودای آذر ماه فک کنم آزمون عملی میدادین و از نیمه دوم یعنی بهمن ماه دانشگاه میرفتین...

اما امسال سازمان سنجش اعلام کرد که پذیرش اون رشته ها به صورت متمرکز شرایط خاص انجام میگیره،حالا این یعنی چی؟؟ یعنی ما که ۱۵تیر کنکور تستی رو دادیم، بدون توجه به اینکه چه جوری کنکور داده بودیم، گفتن از ۱۷تیر بیاین واسه آزمون عملی ثبت نام کنین، ۱۳ مرداد هم آزمون عملی رو دادیم، نتایج هم همزمان با بقیه رشته ها اواسط شهریور ماه میاد و از مهر میریم دانشگاه

خب نکته ی دومی که به نظرم لازمه بگم اینه که آزمون عملی تو همه ی شهر های کشورمون برگذار نمیشه
      به لینک پایین توجه کنین
      http://92.242.195.142/NOETDownload/D...er.ashx?id=841

مثلا منی که اهل شهر اورمیه بودم مجبور شدم برای آزمون عملی برم تبریز....برای بعضی از رشته هام که فقط تهران برگزار میشد

ادامه دارد........

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خب میرسیم به برگزاری آزمون

سه چهار روز قبل از آزمون کارت ورود به جلستون رو سایت سنجش قرار میگیره و مکان و زمان برگزاری آزمون و همچنین وسایلی که باید با خودتون به همراه داشته داشته باشین یا وسایل ممنوعی که نمیتونین با خودتون ببرین رو بهتون میگه

مثلا زمان برگزاری آزمون من( نقاشی) ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه بود تو دانشگاه مدنی تبریز

وسایلی که مجاز بودیم به همراه داشته باشیم
      تخته شاسی به ابعاد A3, مداد( ساده، طراحی، اتود و مداد رنگی)، پاک کن و تراش، گونیا نقاله پرگار

وسایلی که غیر مجاز بودن آبرنگ، رنگ روغن، هرگونه رنگ پودری یا مایع، ماژیک ، پاستل
      همچنین به همراه داشتن کاغذ یا کتاب طراحی
      وسایل الکترونیکی مثله موبایل یا ساعت هوشمند
      الصاق هر نوع کاغذ پوستی یا معمولی و استفاده از کلاژ هم ممنوعه
      نیم ساعت قبل شروع فرایند آزمون هم باید سر جلسه حاظر باشین

خب مثله کنکور اول بازرسی بدنیتون میکنن و گوشیتون رو تحویل میگیرن و میفرستنتون تو ساختمون دنبال صندلیتون میگردین، یه نیم ساعتی همون جا علاف میشین، بعد میان دفترچه سولات رو رو زمین کنار صندلیتون میزارن تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم رو پخش میکنن، بعدم با یه صلوات و آرزوی موفقیت براتون ساعت ۸:۳۰ آزمونو شروع میکنین

اول اینکه دفترچه سوالا مثله مال کنکور پلمپ شده نیست و پلاستیک روش نداره یه دفترچه ۸ صفحه ایه

صفحه اول یه سری نکات نوشته مثله اینکه: دفترچه زیرفقط حاوی یک سوال میباشد
      زمان آزمون۲۱۰ دقیقه یا ۳ساعت و نیم میباشد
      به اتود های اولیه تون توجه میشه پس پاکش نکنین
      و از وسایلی که من بالا گفتم مجاز هستین استفاده کنین
      بعدشم یه جای خالی گذاشته برای نوشتننام و نام خانوادگیتونو ذکر کرده که اسمتونو جای دیگه ننویسین

صفحه ی دوم یه ورقه ی سفید خالیه که یه گوشش نوشته لطفا در این صفحه چیزی ننویسیدچشم داداش

صفحه سوم سوال لعنتیه

صفحه های ۴ تا ۸ هم ورقه ی خالیه، که سه تاش واسه اتوده دوتاش هم واسه طرح اصلی
      ویرایش توسط Zahraa.a.p : 17 مرداد 1396 در ساعت 18:42

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      حالا میرسیم سوال

سوال ما این بود: دو نفر دست فروش در خیابانی شلوغ و پرترافیک مشغول کار هستند و چون محصول مشابهی میفروشند برای جذب مشتری به شدت در حال رقابت هستند، فضا را طراحی کنید

پایینشم باز یه سری نکته نوشته بود:
      که به پرسپکتیوتوجه کنید
      طراحیفیگور رو رعایت کنین
      از فضای کاغذ به ابعاد 30در 30(دو تا ورقه a4کنار هم) به شکل مناسب استفاده کنین

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اینم یه سری نمونه سوال مربوط به سال های قبل، که البته از منبعش مطمعن نیستم
      نانوایی
      باجه تلفن
      ایستگاه اتوبوس
      حیاط مدرسه
      بازی بچه ها در پارک
      کودکستان
      پاکسازی محیط زیست توسط دانش آموزان و دانشجویان
      بازسازی ارگ بم
      انتفاضه فلسطین
      خیابان در فصل زمستان
      کارگاه آهنگری

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دستتون درد نکنه درست می گین واقعا اطلاعات برای عملی خیلی کم پیدا می شه بعضا خود دانشجوها قطره چکانی اطلاعات می دن!
      ولی بچه ها اگه می خوان اطلاعات بیشتری به دست بیارن کانال هنر کانون خوب داره کار می کنه توی این زمینه...یه سری اطلاعات کلی و نمونه سوالهای سال های پیش رو که گذاشته،به غیر از اون هم یه ادمین داره که می شه از اون سوال کرد و معمولا جواب می ده و جوابای خیلی خوب و درستی هم می ده چون خودش این آزمون رو پشت سر گذاشته.
      البته عملی نقاشی و گرافیک و طراحی صنعتی که گذشت ولی بقیه رشته ها مونده هنوز.
      منم امسال یه نیمچه اطلاعاتی جمع کردم درباره عملی همه رشته ها و دوستانم هم هستن که هنرستان بودن و اطلاعات دقیقی دارن.از بچه های انجمن کسی کمک خواست اعلام کنه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahraa.a.p نمایش پست ها
      حالا میرسیم سوال

سوال ما این بود: دو نفر دست فروش در خیابانی شلوغ و پرترافیک مشغول کار هستند و چون محصول مشابهی میفروشند برای جذب مشتری به شدت در حال رقابت هستند، فضا را طراحی کنید

.
      .
      من الان خوندم تایپک رو ، و راستش شاخ درآوردم . جدی همچین چیزی میخوان ؟
      خب من الان نقاشیم یه چیزی در حد متوسطه کپی کردن رو عالی بلدم چیزی نیست ک نتونم کپیش کنم ولی خلاقیت داشتن اینو ندارم ک بشینم خودم طرح بکشم
      جدی نیازه برم کلاس نقاشی ؟ چیکار کنم من الان چه کتابی برا نقاشی ببینم بتونم این چیزا رو طراحی کنم ؟
      حالا اومدیم ازم خواست دفتر تلفن اورژانسی 115 رو بکشم ک توش 10 نفر مشغول کار و جوابگو بودن برای افراد مختلفن الان از کجا دقیقا همچین چیزی اوکی کنم ؟
      تو دوران دبیرستان نشون میدن که چگور فیگور در هر شرایطی طراحی کنید ؟ پرتره چی ؟ ممکنه بخوان چهره طراحی شه ؟
      خودتون میتونید یا کسی رو میشناسید بتونه مجازی آموزش بده بهم (منظورم رایگان نیستا)؟
      ناموسا دستمو بگیرید پاشم برم تهران نقاشی یاد بگیرم

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Misto نمایش پست ها
      من الان خوندم تایپک رو ، و راستش شاخ درآوردم . جدی همچین چیزی میخوان ؟
      خب من الان نقاشیم یه چیزی در حد متوسطه کپی کردن رو عالی بلدم چیزی نیست ک نتونم کپیش کنم ولی خلاقیت داشتن اینو ندارم ک بشینم خودم طرح بکشم
      جدی نیازه برم کلاس نقاشی ؟ چیکار کنم من الان چه کتابی برا نقاشی ببینم بتونم این چیزا رو طراحی کنم ؟
      حالا اومدیم ازم خواست دفتر تلفن اورژانسی 115 رو بکشم ک توش 10 نفر مشغول کار و جوابگو بودن برای افراد مختلفن الان از کجا دقیقا همچین چیزی اوکی کنم ؟
      تو دوران دبیرستان نشون میدن که چگور فیگور در هر شرایطی طراحی کنید ؟ پرتره چی ؟ ممکنه بخوان چهره طراحی شه ؟
      خودتون میتونید یا کسی رو میشناسید بتونه مجازی آموزش بده بهم (منظورم رایگان نیستا)؟
      ناموسا دستمو بگیرید پاشم برم تهران نقاشی یاد بگیرم
      همین الان از دوستان هم پرسیدم...مثله اینکه سوال سال پیش هم این بوده که
      صحنه ی یک تئاتر خیابانی‌رو بکشین ک دارن اجرا میکنن و مردم هم دور تا دور ایستادن و دارن تماشا میکنن

آگه کلاس برید ک خیلی خوبه، از کتاب و اینترنت هم شاید بشه یه چیزهایی یاد گرفت

پرتره و چهره فک نکنم خیلی نیاز باشه ک مسلط باشین...اما فیگور خیلی خیلی مهمه، و طراحی و فضا و پرسپکتیو..... خودم ک نه متاسفانه نمیتونم...اینترنتی هم نمیشناسم:/

فقط یه چیزی اینکه... آگه هدفتون صرفا رشته ی نقاشیه، حالا هر دانشگاهی ک شد...کار سختی در پیش ندارین، و حتی آگه خوب هم نباشه نتیجتون باز هم قبولینمثه من
      اما آگه فقط تهران میخواین خیلی بیشتر باید تلاش کنین

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اهان یه نکته اینکه نمره آزمون عملی از 100 هست و ضریبش هم 4

9. Top | #9
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahraa.a.p نمایش پست ها
      اهان یه نکته اینکه نمره آزمون عملی از 100 هست و ضریبش هم 4
      زهرا از عملی طراحی صنعتی اطلاعاتی داری؟
      من بنده ی آن دمم که ساقی گوید
      یک جام دگر بگیر و من نتوانم ...

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimhm نمایش پست ها
      نه والا:/
      اما از همکلاسی هام فک کنم شرکت کرده بودن...میپرسم ازشون میگم بهت

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimhm نمایش پست ها
      خب آقا من از دوستم پرسیدم.....یه اطلاعات خیلی کمی تونستم ازش بگیرم

مثله اینکه حدود 10تا(دقیقشو نمیدونم) سوال بوده
      بالای هر صفحه سوال مطرح شده بوده،،،، و بقیه ی صفحه،، سفید برای جواب ها....برای بعضی سوالام دو صفحه

چند تا از نمونه سوال هاش مثله

تصویر یک جسم، مثل مبل رو داده بودن...بعد گفته بودن ک این جسم رو از یک زاویه ی دیگه بکشید( ازین دو تا سوال بوده فک کنم)

تصویر بیرونیه یک موتور آب رو داده بودن گفته بودن اجزای درونیش رو بکشید

یه قیچی باغبانی و یه قیچی فلزبری بکشید و تفاوت هاشونو نشون بدین

یه سبد خرید برای افراد ناتوان وسالمند طراحی کنید

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      چه تاپیک خوبی*_*
      چندتا نکته هم من بگم
      _هرچه زودتر شروع به تمرین کنید حتی شده روزی یک ساعت(مخصوصا اگه تغییر رشته ای هستید). عملی ضریب ۸ داره پس جدی بگیریدش!
      _واسه این مدل از امتحان ذهن خلاق داشتن وخوب تصورکردن خیلی کمکتون میکنه.
      _طرحی که انتخاب میکنید باید طوری باشه که تعادل و توازنِ عناصر در اون رعایت بشه(کتاب مبانی هنرهای تجسمی)
      _باید از مدادرنگی استفاده کنید پس مدل هاشورزدن و نورو سایه اهمیت داره و نباید از تکنیک های پودری استفاده کنید.
      _صفحات اول رو به چند اتود از طرحی که توذهنتون دارین و اسکیس هایی از بهترین طرحتون ، اختصاص بدین .سعی کنید بهترین زاویه دید رو انتخاب کنید.
      _رنگ های متضاد و هم خانواده رو بشناسید و استفاده کنید.
      _حتما به تناسبات فیگور و چهره دقت کنید(کتب طراحی۱و۲)
      _پرسپکتیو و عمق بخشیدن به فضاها برای داورها اهمیت داره(کتب علم مناظر و مرایا و طراحی ۱و۲)
      _حتما فضای شهری،عناصر طبیعت،خیابان ها و موضوعات سال های گذشته رو تمرین کنید.
      _روز کنکور:
      _ سعی کنید کم ترین وسیله رو بردارید .
      _بیشتر از ۳۰ /۴۵ دقیقه برای اتود و اسکیس وقت نذارید مبادا کار رنگتون تکمیل نشه!
      +موضوع سال ۹۸ این بود که یه نفر داره تو میدون شهر نقالی میکنه و تصاویر نقالی رو جاهایی از میدان آویخته و مردمی که دارن تماشا میکنن به وجد اومدن!
      موفق باشید #هنریا

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Girly.N نمایش پست ها
      چه تاپیک خوبی*_*
      چندتا نکته هم من بگم
      _هرچه زودتر شروع به تمرین کنید حتی شده روزی یک ساعت(مخصوصا اگه تغییر رشته ای هستید). عملی ضریب ۸ داره پس جدی بگیریدش!
      _واسه این مدل از امتحان ذهن خلاق داشتن وخوب تصورکردن خیلی کمکتون میکنه.
      _طرحی که انتخاب میکنید باید طوری باشه که تعادل و توازنِ عناصر در اون رعایت بشه(کتاب مبانی هنرهای تجسمی)
      _باید از مدادرنگی استفاده کنید پس مدل هاشورزدن و نورو سایه اهمیت داره و نباید از تکنیک های پودری استفاده کنید.
      _صفحات اول رو به چند اتود از طرحی که توذهنتون دارین و اسکیس هایی از بهترین طرحتون ، اختصاص بدین .سعی کنید بهترین زاویه دید رو انتخاب کنید.
      _رنگ های متضاد و هم خانواده رو بشناسید و استفاده کنید.
      _حتما به تناسبات فیگور و چهره دقت کنید(کتب طراحی۱و۲)
      _پرسپکتیو و عمق بخشیدن به فضاها برای داورها اهمیت داره(کتب علم مناظر و مرایا و طراحی ۱و۲)
      _حتما فضای شهری،عناصر طبیعت،خیابان ها و موضوعات سال های گذشته رو تمرین کنید.
      _روز کنکور:
      _ سعی کنید کم ترین وسیله رو بردارید .
      _بیشتر از ۳۰ /۴۵ دقیقه برای اتود و اسکیس وقت نذارید مبادا کار رنگتون تکمیل نشه!
      +موضوع سال ۹۸ این بود که یه نفر داره تو میدون شهر نقالی میکنه و تصاویر نقالی رو جاهایی از میدان آویخته و مردمی که دارن تماشا میکنن به وجد اومدن!
      موفق باشید #هنریا
      موفق باشی بلو

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن