خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 62
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      من زیستمو۷۲درصد زدم روش خوندنم به این صورت بود ک اول ی پاراگراف رو سطحی میخوندم تا بفهمم اصلا میخاد درمورد چه چیزی صحبت کنه بعد یه بار دیگ به صورت دقیق ترمیخوندم اینجور ک مثلا وقتی ی جمله میخوندم تموم میشد میگفتم خوب ک چی ینی چی؟؟ینی قشنگ تحلیلش میکردم و باید میپذیرفتم این جمله رو بعد میرفتم جمله بعد..اگ متن جمله کلماتی یا مفهومی داش ک به نوعی فکر میکردم تو کتابای دیگم بوده فوری میرفتم سراغش و ترکیبش میکردم بعد از خوندن متن میرفتم از الگو تست میزدم بار اول بدون زمان تست میزدم و بعد از هرتست فوری جوابشو میدیدم و رفع اشکال میکردم دور اولم تا دی ماه حدودا طول کشید و توی این بازه تست الگو کار کردم البته از اوایل مهر تا خود کنکور ویس های یکسری کانالها رو گوش میکردم و واقعن به نظرم عالی بود...از دور اول به بعد دیگ برا هردرسی اعمم از زیست روش بازیابی رو انجام میدادم اول تست بعد متن کتاب و برا این زمان از آی کیو استفاده کردم چون سوالات سنگین و ترکیبی داشت شاید هرجلسه ۲ساعته۲۰تست بیشتر نمیزدم ولی باهر۲۰تست یه مرور مفصل انجام میدادم ینی سعی میکردم قبل از اینک برم سراغ پاسخنامه خودم گزینه های هرتستو با اطلاعتم و متن کتاب مطابقت بدم ک طی این کار یجورایی تورق سریع انجام میدادم.‌..از فروردین هم توازمونهای ماز شرکت کردم...اردیبهشت به بعد هم رومتن کتاب تمرکز بیشتری داشتم تاتست و توی این مدت برا تست از تست های سراسری و سنجشو سایر ازمونهای ازمایشی استفاده میکردم..!!!
      راستی شکلهای کتاب هم خیلی بهش توجه میکردم و حتمن با کتاب تطبیقش میدادم!
      موفق باشید!
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      84% زیست شناسی
      نحوه خوندن من:وقتی که میخواستم یه مبحثو بار اول بخونم رو تک تک جمله های کتاب فکر میکردم و سعی میکردم خودم نکته پیدا کنم و یادداشت کنم.بعد میرفتم سراغ تست تعدادی تست رو مشخص میکردم و بدون محدودیت زمانی اونارو حل میکردم.روش حل تست من اینطوری بود که به دنبال رد کردن گزینه های غلط میرفتم.یعنی سعی میکردم گزینه های غلط رو پیدا کنم و اونارو رد کنم تا به جواب برسم.نکات مهم تست ها رو یادداشت میکردم و دوباره کتابو همراه با نکات میخوندم.
      برای مرور مبحث با تست زمان دار شروع میکردم و نکات تازه رو یادداشت میکردم و کتابو با نکات میخوندم.
      برنامه ها تو به آدما نگو فقط نتایج رو نشونشون بده..................
      ...............don't tell the others your plans just show them the results

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام درصد من داخل زیست75شد ومنظورت رو کامل درک میکنم که داری میگی که یه شاه راه برای اینکه در هر فصلی بتونی مطمئن بخونی و همواره نقطه ی قوتت باشه چون خودم اوایل سال که شروع کردم همین مشکل رو داشتم و با تغییر فصل و سختی ازمون درصدام خیلی تغییر میکرد اما با روشی که از حل سوالات و نحوه ی بررسیشون یاد گرفتم باعث شد اعتماد به نفسم زیاد بشه و درصدام همه بالای 80 باشن تانزدیک جمع بندی که در دوران جمعبندی....و اما راهکار چیه اول اینکه روشت رو باید از روی حل تست یاد بگیری این یعنی باید سوالات سخت و سطح بالا که به نکات ریز و خیلی خوب اشاره کردن مثل سوالای ازمون ماز رو با دقت حل کنی و هر سوالی به نکته ی خاصی یا ایده ی خاصی اشاره کرده بود و به هرجای متن کتاب مربوط بود داخل کتاب مشخص کنی و یا نکته اش رو بنویسی و بار دیگه که هر فصلی رو میخونی دیگه باید این ایده و دیدگاه رو در خوندن متن اجرا کنی و به کررات این مواردو تکرار کنی والبته باید بدونی که هر فصل چه سبکی داره یعنی بعضی فصلها مثل فصلهای اخر پیش بیشتر جنبه ی حفظی دارن و مواردو با هم مقایسه میکنن اما فصل8 پیش بیشتر جنبه ی مفهومیش نمود پیدا میکنه .وبا دونستن این مورد به راحتی میتونی با خواندن فصلها کنار بیای .به نظرم با این کارا اعتماد به نفست بیشتر میشه و باعث میشه تسلطت روی متن بیشتر بشه و به مثابه ی اون درصدات.
      وقتی چشم امیدتان به خدا باشد.
      هیچ چیز انقد عجیب نیست که راست نباشد
      هیچ چیز انقد عجیب نیست که پیش نیاید
      و هیچ چیز انقد عجیب نیست که دیر نپاید

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بعد از اینهمه کنکاش باید بگم که روش من الگو برداری شده از همه روش ها و در عین حال از همشون متفاوته
      درواقع نتیجه گرفتم هیچ راهی نیست برا درسی مثل زیست که دونفر بتونه ازش موفق بشه و هرکس باید روش خاص خودش رو بسازه @zapata

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      رشته من ریاضی بود و از مهر ماه شروع کردم به خوندن برای کنکور تجربی. درصد زیستم هم 79.4 شد.
      منابع:
      دوم: خیلی سبز
      سوم: درسنامه خیلی سبز + تست الگو (ژنتیک: درسنامه های ژنتیک مندلی خیلی سبز + تست از خیلی سبز)
      پیش 1: درسنامه خیلی سبز + درسنامه و تست الگو
      پیش 2: الگو
      همایش های دریافت رو هم داشتم و کتابای خیلی خوبی بودن ولی فقط چند فصلش رو کار کردم و فرصت نشد کامل بخونم. (بیشتر برای تشخیص اشتباهات کتاب الگو ازش استفاده می کردم!)
      ماه های آخر یک یا دو فصل از آی کیو رو هم کار کردم ولی خیلی خوشم نیومد و ادامه ندادم. (البته آنچنان زمانی هم برای خوندن بقیه فصلا نداشتم!)
      روش خوندن:
      0- خوندن کل فصل به صورت اجمالی و سریع (من این کار رو نکردم ولی فکر می کنم بهتره انجام بشه!)
      1- خوندن دقیق متن کتاب درسی و خط کشیدن زیر قسمت های مهم و .... (فقط یک قسمت کوتاه، در حد یک صفحه)
      2- خوندن درسنامه
      3- زدن تست (به تعداد مورد نیاز!) و نوشتن عباراتی که درست یا غلط بودنشون رو اشتباه تشخیص داده بودم (هر صفحه رو 2 ستون می کردم، یه طرفش عبارت‌ها رو می نوشتم و طرف دومش تحلیلشون رو)
      4- وارد کردن نکات درسنامه ها و تست ها به کتاب درسی
      5- شروع قسمت بعدی!
      من برخلاف خیلیا زیست رو زیاد مرور نمی کردم. معمولا برای هر آزمون فقط یک بار میخوندم و اگر فرصت میشد پنج شنبه قبل از آزمون هم یه مروری میکردم. البته اون یه باری که میخوندم خیلی دقیق میخوندم.چند بار که زمان گرفتم، دیدم خوندن هر صفحه زیست دوم به طور میانگین 75 دقیقه طول میکشید و هر صفحه زیست سوم و پیش حدود 45 دقیقه! (البته انجام همه اون مراحل بالا اینقدر طول میکشید، نه فقط خوندن کتاب دزسی.)
      زمان آزمونای جمع بندی هم چون معمولا درس عقب مونده زیاد داشتم، نمی رسیدم مرور کنم، ولی روزای نزدیک کنکور داشتن کتابی که همه نکات رو داخلش داره خیلی برای مرور بهم کمک کرد.
      ویرایش توسط vahid_ : 02 مهر 1396 در ساعت 03:23

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      رشته من ریاضی بود و از مهر ماه شروع کردم به خوندن برای کنکور تجربی. درصد زیستم هم 79.4 شد.
      منابع:
      دوم: خیلی سبز
      سوم: درسنامه خیلی سبز + تست الگو (ژنتیک: درسنامه های ژنتیک مندلی خیلی سبز + تست از خیلی سبز)
      پیش 1: درسنامه خیلی سبز + درسنامه و تست الگو
      پیش 2: الگو
      همایش های دریافت رو هم داشتم و کتابای خیلی خوبی بودن ولی فقط چند فصلش رو کار کردم و فرصت نشد کامل بخونم. (بیشتر برای تشخیص اشتباهات کتاب الگو ازش استفاده می کردم!)
      ماه های آخر یک یا دو فصل از آی کیو رو هم کار کردم ولی خیلی خوشم نیومد و ادامه ندادم. (البته آنچنان زمانی هم برای خوندن بقیه فصلا نداشتم!)
      روش خوندن:
      0- خوندن کل فصل به صورت اجمالی و سریع (من این کار رو نکردم ولی فکر می کنم بهتره انجام بشه!)
      1- خوندن دقیق متن کتاب درسی و خط کشیدن زیر قسمت های مهم و .... (فقط یک قسمت کوتاه، در حد یک صفحه)
      2- خوندن درسنامه
      3- زدن تست (به تعداد مورد نیاز!) و نوشتن عباراتی که درست یا غلط بودنشون رو اشتباه تشخیص داده بودم (هر صفحه رو 2 ستون می کردم، یه طرفش عبارت‌ها رو می نوشتم و طرف دومش تحلیلشون رو)
      4- وارد کردن نکات درسنامه ها و تست ها به کتاب درسی
      5- شروع قسمت بعدی!
      من برخلاف خیلیا زیست رو زیاد مرور نمی کردم. معمولا برای هر آزمون فقط یک بار میخوندم و اگر فرصت میشد پنج شنبه قبل از آزمون هم یه مروری میکردم. البته اون یه باری که میخوندم خیلی دقیق میخوندم.چند بار که زمان گرفتم، دیدم خوندن هر صفحه زیست دوم به طور میانگین 75 دقیقه طول میکشید و هر صفحه زیست سوم و پیش حدود 45 دقیقه! (البته انجام همه اون مراحل بالا اینقدر طول میکشید، نه فقط خوندن کتاب دزسی.)
      زمان آزمونای جمع بندی هم چون معمولا درس عقب مونده زیاد داشتم، نمی رسیدم مرور کنم، ولی روزای نزدیک کنکور داشتن کتابی که همه نکات رو داخلش داره خیلی برای مرور بهم کمک کرد.
      راهت قشنگ اصولیه
      مرور هم شاید به گفته خودت کم دیده بشه ولی من 2 تا4 رو قشنگ مرور میبینم
      فقط در مورد الگو :

درسته سوالاش جاده خاکی (نکته غیر مفید ) و غلط به نسبت زیاد داره؟؟
      iq به شرط اموزش محور بودن انتخاب بهتری نسبت به الگو نیست؟
      @dorsa20
      @behnam10alipour

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود ب همگی
      خسته نباشید
      من طبق کلید سنجش ۹۰زدم ولی کارنامم زد۸۷
      باری بهرحال میخام ی توصیه کنم ب تمام دوستا عزیز و داوطلبا۹۷
      روش مطالعم قبلا کامل توضیح دادم بعد کنکور
      ولی دوستان عزیز یکی ه
      ست با تست بیشتر مطالب تو ذهنش میمونه یکیم با مرور کتاب
      یکی با ایکیو ۹۰میزنه یکیم با الگو
      یکی خیلی سبز میخونه یکی دیگ میگ نیاز نیس
      اگ منابع رتبه ها تاپ نگا کنید متوجه اختلاف میشین
      توصیه ای ک دارم اینه حتما حتما حتما تست کنکور تو اولویت قرار بدین و اساس مطالعتون بر تست کنکور قرار بدین

نکته ای ک که اشکال بسیاری از بچه هاست، محل نوشتن نکات تست هاس
      خیلی از بچه ها هنگام حل تست نکات اون کنار تست ها مینویسن و بعدها هم به سراغش نمیرن
      نکات تست ها باید حتما در کنار مطلب مرتبط در کتاب درسی نوشته ش
      حتی دفتر جداگانه برای نکات رو هم توصیه نمیکنم چون برای مرور دوباره، خوندن نکات مرتبط در کنار مطلب مورد نظر بسیار در یادگیری موثر

📙 روش مطالعه ی زیست شناسی: من برای خواندن زیست شناسی به این روش عمل می کردم. اول کتاب درسی رو دقیق میخوندم و زیر نکات مهم خط میکشیدم. قیدها رو علامت گذاری میکردم. روی شکل های کتاب فکر میکردم و نکاتی را که از شکلا به ذهنم می رسید یادداشت میکردم.

بعد بلافاصله به سراغ تست میرفتم و تست هارو با دقت میزدم. زمان تحلیل تست هام یک و نیم برابر زمان تست زدنم طول می کشید. نکاتی رو که از تست ها در می آوردم در کتاب می نوشتم.

برخلاف بسیاری از مشاوران که میگن تست را باید دو یا سه روز بعد از خوندن حل کرد، من به روش تست زدن بلافاصله معتقد بودم.
      از نظر من بلافاصله تست زدن به دانش آموز کمک میکنه تا بدونه نقاط ضعف و قوتش چیه و اونا تقویت کنه
      اما دانش آموز با روش با فاصله تست زدن به دلیل فراموشی مطالب قادر به تشخیص نقاط ضعف خود نیست و نمیتون تشخیص بده که غلط هاش به دلیل فراموشی است یا خیر.

سعي كنيد اگر بلافاصله تست ميزنيد و احتمال ميدهيد كه به همه ی تست های ان مبحث نميرسيد به صورت ضريب دار تست بزنيد تا ان مبحث را بلافاصله بعد از مطالعه به اتمام برسونید

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام مصاحبه م رو بخونید دستتون میاد چی کارکنید

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط attila نمایش پست ها
      راهت قشنگ اصولیه
      فقط در مورد الگو :

@dorsa20
      @behnam10alipour
      متاسفانه بله، درسته. کتاب الگو هم نکته های کم اهمیت و گاها خارج از کتاب داره و هم این که غلط هم کم نداره!
      یادمه اوایل که شروع کرده بودم به زیست خوندن، چون سواد زیست هم نداشتم غلطهای زیادش واقعا منو کلافه کرده بود، ولی کم‌کم یاد گرفتم که چه جوری باید ازش استفاده کنم. (البته اشاره کنم که بدترین قسمت کتاباش شاید همون فصل اول پیش 1 باشه که من با اون شروع کردم!)
      ولی به هر حال نظر من اینه که هم برای آموزش و هم برای سنجش، نباید تست های خیلی سخت تر از کنکور کار کرد. دلیلش هم اینه که طراح برای سخت‌تر کردن سوالات مجبور میشه کمتر از نکات پرتکرار کنکور استفاده کنه و به جای اون از نکات حاشیه‌ای و کم اهمیت تر استفاده می‌کنه و از سبک سوالات کنکور دور میشه. برای همین من خیلی با کار کردن کتابایی مثل زیست آی کیو و شیمی فار موافق نیستم.
      در ضمن همون طور که اشاره کردم، زیست آی کیو هم نکات حاشیه ای کم نداره!
      این دلایل باعث میشه که من زیست الگو رو به آی کیو ترجیح بدم ولی با این حال به نظر میرسه که امسال رتبه های برتر خیلیاشون از آی کیو استفاده کرده بودن.
      ویرایش توسط vahid_ : 02 مهر 1396 در ساعت 20:40

10. Top | #25
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سبک رضا امیر چطوره به نظرتون؟
      ویرایش توسط Mamad_6xlarge : 02 مهر 1396 در ساعت 21:09

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      راهت قشنگ اصولیه
      فقط در مورد الگو :

@dorsa20
      @behnam10alipour
      کلا سبک نگارش الگو با ای کیو متفاوته ....
      اشکان هاشمی بیشتر سعی کرده مفهوم رو جا بندازه
      تیم تالیف گاج (ماز سابق) اما بشتر روی نکته و ترکیب مانور داده .....

اینکه الگو جاده خاکی زیاد زده ، بحثی نیست .... (بقول بچه های پاسخگو زیست ، هر نکته ی خاصی که الگو گفته ، شما از هر نظر غ بگیرید )
      اما باید زیستتون خوب باشه که بخواید صرفا از آی کیو استفاده کنید !!
      وگرنه میبایست اول با یه کتاب سبک تر مث الگو جلو برید ، بصورت تکمیلی از آی کیو هم استفاده کنید

بازم درسا خانوم چون احتمالا فقط با الگو جلو اومدن (چون دو سال پیش قبول شدن و اون موقع الگو کلا شاخ زیست کنکور بود) ، شاید نظراتشون نسبت به این کتاب جامع تر باشه

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راهت قشنگ اصولیه
      فقط در مورد الگو :

@dorsa20
      @behnam10alipour
      الگو جاده خاکی نداره ولی تک و توک غلط داره اونم نه خیلی
      ای کیو برای شروع مناسب نیست وقتی درصد های زیست قلمچی رو رو میانگین 75 درصد ثبت نهایی کردید برید سراغ ای کیو

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dorsa20 نمایش پست ها

الگو جاده خاکی نداره ولی تک و توک غلط داره اونم نه خیلی
      ای کیو برای شروع مناسب نیست وقتی درصد های زیست قلمچی رو رو میانگین 75 درصد ثبت نهایی کردید برید سراغ ای کیو
      با اجازه خانم دکتر
      ............................
      منم قبلن نظرم یه چی شبیه همین بود .... ولی پیشنهاد فعلیم اینه که از همین اول آیکیو رو شروع کنید ... هرچند ممکنه واستون سنگین باشه .... ولی اگه بخاین بعدن شروع کنید ... شاید باخودتون بگین ای کاش زودتر این کتابو شروع میکردم و شاید هم از اول با همین یک کتاب پیش میرفتم .... !

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      با اجازه خانم دکتر
      ............................
      منم قبلن نظرم یه چی شبیه همین بود .... ولی پیشنهاد فعلیم اینه که از همین اول آیکیو رو شروع کنید ... هرچند ممکنه واستون سنگین باشه .... ولی اگه بخاین بعدن شروع کنید ... شاید باخودتون بگین ای کاش زودتر این کتابو شروع میکردم و شاید هم از اول با همین یک کتاب پیش میرفتم .... !
      بعله بالاخره به1نتيجه اي رسيدي شوما واسه زيست
      :دي
      دوران ماقبل آي كيو زيست ميگفتيم الگو ملت ميومدن ميگفتن سطحش بالاس اول خيلي سبز بعد الگو
      حالا دوران پسا آي كيو ميگيم آي كيو ميگن سطحش بالاس اول الگو
      اين حجم از مطالب رو كار كردن يعني قطعا كار1جايي تو1درسي مي لنگه
      كتاب سطح دانش آموز رو تغيير نميده(نه الزاما) تلاش سطح دانش آموز رو تغيير ميده
      البته در مورد1سري افراد محدود خوبه كه منابع راحت تري استفاده كنن بعد بيان سراغ سخت ولي اونا تعدادشون خيلي كمه(مثلا تغيير رشته ي رياضي كه1بار آزمون بده و درصدش زير10باشه)
      كه اون موقعم نه اينكه بياد الگو كار كنه به عنوان اول كار
      يه چيز منطقي بگيد!
      الگو كتاب سطح پاييني نيست!
      از لحاظ حجمي هم جور نمياد با عقل
      بگيد ميكرو آدم حرص نخوره!يا باز حجمشم زياد ميكنيد بگيد خيلي سبز باز كمتر حرص بخوريم

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      البته من قصد جسارت ندارم از اين حرفم اميدوارم درسا خانوم ناراحت نشن!
      خودشون منابع زيادي رو كار كردن!حتي من وقتي ديدم از شدت تعجب حتي تو تايپيك مصاحبه باهاشون ازشون پرسيدم واقعا همه ي اينارو خوندن!!!!!!!!!!!!!
      آخه ميشه پيدا كرد افرادي رو كه سال به سال از همون دوم منابع متعددي رو كار كرده باشن ولي اينكه سال كنكور اين همه رو كار كني يكم واسم غيرقابل باور بود
      حالا غير باور نه ولي در هر كسي اينو نميبينم!
      شايد ايشون ازخودش ديده: )
      ولي ديگه قرار نيست همه از خودشون ببينن

________
      ولي خب رتبه برتر ها بايد توي مشاوره دادن بيشتر محطاط باشن(چون اين راه رو خودشون گذرونده ن)
      اينكه شما منابع زيادي كار كردي جاي بسي شعف و خوشحاليه
      ولي فك كنيد كه عايا هر كس ديگه اي توانش رو داره!
      قطعا خيليا هستن نميرسن1منبع رو تمام و كمال كار كنن!
      حالا اينكه رنگ و وارنگ بهشون منبع معرفي كني كه ديگه وااااويلا!
      دانش آموز خودش بايد تشخيص بده كه عايا به كتاب ديگه اي نياز داره يا نه!
      از خودش بپرسه كه عايا وقتشو داره؟!
      عايا نيازي داره به منبع بيشتر؟!
      اين منبعي كه داره جوابشو نميده!؟
      از همه مهتر مطمئن شه كه دليل عدم پيشرفتش به خاطر منبعش هس!
      بعد بياد مشاوره بگيره كه حالا چي!
      چن منبعي بودن اكثر اوقات مخرب بوده!

ویرایش توسط M o h a m m a d : 09 مهر 1396 در ساعت 19:15

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن