خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ترکیب کتاب های کمک درسی دهم برا ریاضی و تجربی

خب این اولین موضوع پایه دهم تو انجمن هستش که در اون میخوایم به طور کلی ترکیب کتاب های کمک درسی و چیزهای دیگه مثله جزوه و دی وی دی و... رو توش بررسی کنیم و هرکسی که از الان یعنی تابستون داره دهم رو شروع میکنه منابعی که فعلا استفاده میکنه و میخواد در اینده استفاده کنه در اون به اشتراک بزاره.همچنین از یازدهم های امسال(یعنی دهم های پارسال) هم خواهشمندم تجربیات خودشون رو بگن.
      خب اول خودم منابعی که برای دهم فعلا تهیه کردم رو میگم:
      ریاضی:سیر تا پیاز گاج
      خب اول بگم که کتاب سه بخش داره:1-درسنامه2-تست3- سوالات امتحانی. که درسنامه ی خوبی داره که برای شروع مباحث جدید خوب هستش همچنین بعضی بحث ها توی درسنامه فصل ها با عنوان ((برای علاقه مندان)) گفته شده. اما بخش تستش. تستاش رو تا جایی که من حل کردم تستاش خیلی سخت نیستن یعنی بین هر ده تا سوال شاید یدونه اش سخت و چالشی باشه. خود تستا هم به زیر موضوع تقسیم شدن که کمک میکنه بلافاصله با خوندن یه مبحث بدونی تستاش کجاس.مثلا همون مباحثی که تو درسنامه با عنوان برای علاقه مندان میاد توی تستاش هم مشخص هست که برای علاقه مندان هست و البته بیشتر تستای کنکورای سراسری توی برای علاقه مندان هست.
      فیزیک: مبتکران شهریاری
      خب این کتاب برای سال قبل توی دو جلد قرار بود چاپ شه که فقط جلد اولش چاپ شد و نویسنده جلد دو رو به چاپ نرسوند ولی طبق قولی که داده قراره امسال این کتاب توی یک جلد و اواخر شهریور به چاپ برسه.
      خب این کتاب هم از نوع کتابای خیلی سبز یا نمونه قدیمی ترش کتابای بهمن بازرگانی هست که درسنامش رو با یه زبون نسباتا عامیانه گفته به طوری که کاملا قابل فهمه همچنین توی درسنامه هاش بعضی از مطالب سال های قبل رو یاداوری کرده که کار خوبیه و بعضی حجاها برای یه زنگ تفریح یه سری مطالب جالب مربوط به فیزیک رو هم گفته. تو کتاب هم ابتدا تستا هستش بعد درسنامه که نویسنده تو مقدمه دلیل این کارش رو هم گفته. همچنین مولف تست هارو به زیر موضوع تقسیم کرده و درسنامه رو هم همینطور یعنی برای یک فصل حدود ده ایستگاه درس و نکته اورده که هر کدوم یه موضوع از اون فصل رو شامل میشن.اما نکته جالب کتاب یه کلیده!یه کلید مقوایی که تو اول کتاب هست و باهاش میشه با قرار دادن کلید در جای مشخض شده سطح و گزینه درست سوال رو فهمید.
      شیمی:مبتکران کیمیا(مجموعه مرشد)
      خب برای کتاب شیمی دهم که خیلیا معتقدن بدترین کتاب شیمی تاریخ هستشکتابایی که چاپ شده اکثرا شبیه هم هستن و واقعا نمیشه فرق خیلی خاصی بین اکثرشون قایل شد ولی میکرو طبقه بندی گاج به نسبت بقیه(البته به نظر من)سطحش خیلی زیاد بالا نیست ولی خوبه.چون هم تستای متنوعی داره و درسنامه های خوبی هم داره و برایه کسی که بخواد یه تسلط خوب رو شیمی پیدا کنه مناسبه و دلیل اینکه کتاب شیمی بهمن بازرگانی رو هم اینجا نگفتم اینه که اون کتاب بیشتر برا علاقه مندای واقعی شیمیه و کسایی که دوست دارن شیمی یه نقطه قوتشون تو هر ازمونی باشه.و خب قطعا اون کتاب بالاترین سطح رو بین کتابای ممکن داره ولی به خاطر حجم زیادش شاید بعضیا اونو نخوان.
      خب اینا منابع من امیدوارم بقیه هم با گفتن نظراتشون کار دهمیا رو تو انجمن شروع کنن و ببخشید اگه زیاد بود!
      ویرایش توسط vandad s : 03 مهر 1396 در ساعت 16:59

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میرم دهم
      ویرایش توسط vandad s : 15 مرداد 1396 در ساعت 22:30

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vandad s نمایش پست ها
      خب این اولین موضوع پایه دهم تو انجمن هستش که در اون میخوایم به طور کلی ترکیب کتاب های کمک درسی و چیزهای دیگه مثله جزوه و دی وی دی و... رو توش بررسی کنیم و هرکسی که از الان یعنی تابستون داره دهم رو شروع میکنه منابعی که فعلا استفاده میکنه و میخواد در اینده استفاده کنه در اون به اشتراک بزاره.همچنین از یازدهم های امسال(یعنی دهم های پارسال) هم خواهشمندم تجربیات خودشون رو بگن.
      خب اول خودم منابعی که برای دهم فعلا تهیه کردم رو میگم:
      ریاضی:سیر تا پیاز گاج
      خب اول بگم که کتاب سه بخش داره:1-درسنامه2-تست3- سوالات امتحانی. که درسنامه ی خوبی داره که برای شروع مباحث جدید خوب هستش همچنین بعضی بحث ها توی درسنامه فصل ها با عنوان ((برای علاقه مندان)) گفته شده. اما بخش تستش. تستاش رو تا جایی که من حل کردم تستاش خیلی سخت نیستن یعنی بین هر ده تا سوال شاید یدونه اش سخت و چالشی باشه. خود تستا هم به زیر موضوع تقسیم شدن که کمک میکنه بلافاصله با خوندن یه مبحث بدونی تستاش کجاس.مثلا همون مباحثی که تو درسنامه با عنوان برای علاقه مندان میاد توی تستاش هم مشخص هست که برای علاقه مندان هست و البته بیشتر تستای کنکورای سراسری توی برای علاقه مندان هست.
      فیزیک: مبتکران شهریاری
      خب این کتاب برای سال قبل توی دو جلد قرار بود چاپ شه که فقط جلد اولش چاپ شد و نویسنده جلد دو رو به چاپ نرسوند ولی طبق قولی که داده قراره امسال این کتاب توی یک جلد و اواخر شهریور به چاپ برسه.
      خب این کتاب هم از نوع کتابای خیلی سبز یا نمونه قدیمی ترش کتابای بهمن بازرگانی هست که درسنامش رو با یه زبون نسباتا عامیانه گفته به طوری که کاملا قابل فهمه همچنین توی درسنامه هاش بعضی از مطالب سال های قبل رو یاداوری کرده که کار خوبیه و بعضی حجاها برای یه زنگ تفریح یه سری مطالب جالب مربوط به فیزیک رو هم گفته. تو کتاب هم ابتدا تستا هستش بعد درسنامه که نویسنده تو مقدمه دلیل این کارش رو هم گفته. همچنین مولف تست هارو به زیر موضوع تقسیم کرده و درسنامه رو هم همینطور یعنی برای یک فصل حدود ده ایستگاه درس و نکته اورده که هر کدوم یه موضوع از اون فصل رو شامل میشن.اما نکته جالب کتاب یه کلیده!یه کلید مقوایی که تو اول کتاب هست و باهاش میشه با قرار دادن کلید در جای مشخض شده سطح و گزینه درست سوال رو فهمید.
      شیمی:مبتکران کیمیا(مجموعه مرشد)
      خب برای کتاب شیمی دهم که خیلیا معتقدن بدترین کتاب شیمی تاریخ هستشفعلا خیلی کتابای زیادی نیومده یعنی نه سیر تاپیاز شیمی فعلا چاپ شده و نه سه بعدی الگو.و شاید تو کتابای موجود شیمی الگو سخت ترین باشه ولی من برای اینکه میخواستم توی تابستون سبک! کار کنم این کتابو انتخاب کردم.خب همیون طور که میدونید کتاب شیمی دهم کلا سه فصل داره!و توی این سه فصل انواع مطالب مرتبط یا نا مرتبط گفته شده. به خاطر همین اکثر کتابا هر فصل رو بخشای زیادی تقسیم کردن و برای اونا درسنامه و تست میدن که این کتاب هم همین کارو کرده یعنی مثلا برای یک بحث چهار صفحه درسنامه داده و بعد سی تا تست.
      خب اینا منابع من امیدوارم بقیه هم با گفتن نظراتشون کار دهمیا رو تو انجمن شروع کنن و ببخشید اگه زیاد بود!
      الان خیلی از انتشارات مطرح و مهم مثل فار و دریافت هنوز کتاب واسه پایه دهم ندادن بیرون ... ولی من تا اونجایی ک بررسی کردم این کتابا رو واسه خودم در نظر گرفتم : ریاضی و فیزیک خیلی سبز .زیست و شیمی االگو ...
      البته گاج هم کتابای خوبی داده بیرون انصافا ولی خب شخصا با گاج حال نمیکنم ...
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم راستش هیچ وقت از خیلی سبز خوشم نیومدو خب درسته که یه سری انتشارات دیگه مثل همین فار فعلا کتابی ندادن ولی تقریبا میشه گفت این چهار تا انتشارات(مبتکران الگو خیلی سبز گاج)دیگه مهم ترین و شناخته شده ترین انتشارات کمک درسی هستن و انتشاراتای دیگه بیشتر یا توی یه درس کتاب قوی دارن یا مثل مهر ماه بیشتر تو کار خلاصه و اینا هستن. و خب منم شخصا تا جایی که شیمی الگو رو دیدم کتاب خوبی بود. ولی چند روز پیش دیدم میکرو طبقه بندی شیمی گاجو دیدم که به نظرم عالی بود. یعنی این کتاب قشنگ کل نیاز تستی شیمی رو تو سال دهم برطرف میکنه گرچه حجمش تستاش و درساش هم به نسبت زیاده ولی اگه کسی بتونه اینو کامل کار کنه برا دهم درصدای فوق العاده ای میاره

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vandad s نمایش پست ها
      منم راستش هیچ وقت از خیلی سبز خوشم نیومدو خب درسته که یه سری انتشارات دیگه مثل همین فار فعلا کتابی ندادن ولی تقریبا میشه گفت این چهار تا انتشارات(مبتکران الگو خیلی سبز گاج)دیگه مهم ترین و شناخته شده ترین انتشارات کمک درسی هستن و انتشاراتای دیگه بیشتر یا توی یه درس کتاب قوی دارن یا مثل مهر ماه بیشتر تو کار خلاصه و اینا هستن. و خب منم شخصا تا جایی که شیمی الگو رو دیدم کتاب خوبی بود. ولی چند روز پیش دیدم میکرو طبقه بندی شیمی گاجو دیدم که به نظرم عالی بود. یعنی این کتاب قشنگ کل نیاز تستی شیمی رو تو سال دهم برطرف میکنه گرچه حجمش تستاش و درساش هم به نسبت زیاده ولی اگه کسی بتونه اینو کامل کار کنه برا دهم درصدای فوق العاده ای میاره
      تازه میکرو شیمی رو دیدم جوون چ جیگری شده
      بقیه هم بیان بین میکرو شیمی گاج و شیمی تست نشر الگو مقایسه کنن
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن