خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اول اینو بگم اصلا نمیخوام شعار بدم...!!!!!!

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال اول
      کلا استراحت..!!

- تابستان سال دوم
      استراحت...!!!!

- تابستان سال سوم

این تابستون کم کم شروع کردم به خوندن..یه هفته روزی 5 ساعت خوندم..بعدش خسته شدم..!!ساعت مطالعم کم شد بعدش..یه روز نمیخوندم...یه روز سه چار ساعت میخوندم..یه روز یه ساعت...تعادل نداشتم خلاصه..!!ولی بطور متوسط خوب بود اوضام...میخوندم بالاخره..!!آزمونای کانونم میرفتم...حدود ترازام تقریبا بین 6000 تا 6300 بود اون موقع .تو این تابستون یکی دین و زندگی رو خیلی خوب خوندم یکی شیمی پایه رو...بقیه درساروهم خوندم تقریبا...پیش خوانی هم واسه سال چهارم اصلا نکردم..!!

دین و زندگی رو تو این دوران اولا از رو کتاب میخوندم فقط .ولی تقریبا اول شهریور بود که جامع خیلی سبزو گرفتم و تا مهر دینی پایه رو یه مرور کامل کردم.. البته اصلا تست نمیزدم...فقط درسنامه هاش...
      شیمی رو هم با مبتکران خوندم.تستم میزدم ولی نه خیلی زیاد...

عربی رو هم اون موقع با جزوه معلملمو کتاب درسی میخوندم...
      ادبیات هم من کلا قوی بودم..مخصوصا بخش قرابت معنایی...لغات و تاریخ و ادبیات رو هم که میخوندم دیکه.....

مشکل اصلی من ریاضی بود..شامل حسابان و ریاضی 2 هندسه 1و2 که خیلی ضعیف بودم تو اینا...تقصیر خودم بود .. چون تست کار نمیکردم ... هرچی هم میگذشت مباحث بیشتر روهم میشد و ... خلاصه این ضعف من برطرف نشد.....................

- سال تحصیلی چهارم

وقتی وارد این دوره شدم هنوز یه سری از مباحث پایه رو ضعف داشتم ... یه سری که چه عرض کنم ... خیلی..!!!مخصوصا درسای اختصاصی....فیزیک 1 رو هم اصلا نخونده بودم...
      واسه همین کارم سخت بوود...

این دوره هم کانون میرفتم...میانگین ترازم 6100 بود...معمولا تراز اختصاصیام حدود 5800 بود . تراز عمومیام حدود 6600 .
      پشتیبانم همش میگفت که اختصاصیا رو جدی تر بگیر...ولی ....

متوسط روزی 3 ساعت میخوندم...شاید کم باشه..ولی واقعا مفید میخوندم . هیچ چیز اضافی نمیخوندم...دقیقا چیزایی رو میخوندم که لازم بود و وقتمو الکی هدر نمیدادم...!البته شاید بعضی روزا کمتر میخوندم...بعضی روزا بیشتر..روزای تعطیلم تقریبا بین 2 تا 5 ساعت میخوندم...

تست خیلی کم کار میکردم ولی...نسبت به دوستای دیگم..

و یه اشکال خیلی بزرگ دیگه هم داشتم که سر کلاس کم گوش میدادم..!و درسایی مثل دیفرانسیل و تحلیلی و گسسته و فیزیک رو کلی وقت میذاشتم تا تو خونه هر مبحثو خودم یاد بگیرم..در حالی که اگه سرکلاس یاد میگرفتم خیلی سریعتر مسلط میشم بهش تو خونه...!

و اما روش مطالعه .. . . . . .. .
      ادبیات: واسه هر آزمون مباحث همون آزمونو میخوندم...روش خاصی هم نداشتم...لغتا و تاریخ ادبیاتو از رو کتابای موضوعی میخوندم بیشتر..قرابت هم که برام آسون بوود...با آزرایه یکم مشکل داشتم فقط...

دین و زندگی..:
      این درسو خیلی دوس داشتم..!!شاید چون خوب میفهمیدم..ارتباط آیه ها و اینجور چیزارو خوب میفهمیدم..آیه ها رو تقریبا حفظ بودم . ..تقریبا..!!!نه طوطی وار...بیشتر هم تستسی مخوندم..وااسه همین برا امتحانای تشریحی کلی حالم گرفته میشد..!!!

عربی..: اینو هم واسه هر آزمون مباحثشو میخوندم...با کتاب عربی جامع همگامان(مشترک با کانون) ...درسنامه هاشو میخوندم..چنتا تست نمونه داشت که میزدم اونارو..(شاید جمعا به ده تا تست نمیرسید...تستای دیگشو خیلی خیلی کم کار میکردم...تقریبا میتونم بگم کار نکردم..!!!

زبان...: زبان من از پایه خیلی قوی بودم و مشکلی باهاش نداشتم...یه کتاب زبان خیلی سبز کم حجم و مقوی داشتم درسنامه های اونو میخوندم..سه چارتا تست گرامرم میزدم...لغتا رو هم که یاد میگرفتم دیگه...

مجموعه ریاضیات : من واسه ریاضیات بیشتر به جزوه معلم اکتفا میکردم و درسنامه های کتاب تست...تست کم کار میکردم...ضمن اینکه از پایه ضعیف بودم...خلاصه حسابی با این درسا مشکل داشتم...

فیزیک: اینو خوب میخوندم و تست هم کار میکردم...گاج میکرو سفید داشتم واسه پیش دانشگاهی(چای 88 بود فکر کنم..) تستاشو تقریبا یکی در میون کار میکردم..اخه وقت نبود ذیگه.....!!!!

واسه پایه زیاد تست کار نکردم .. بیشتر جزوه معلممو میخوندم...

شیمی...: بیشتر مبتکران میخوندم..واسه پایه فقط مبتکران خوندم...واسه پیش هم مبتگران هم جروه معلم . از مبتکران درسنامه ها رو خوب میخوندم...تستای کنکورشو هم میزدم همشو..تستای تالیفیشو زیاد کار نکردم...تو چنتا مبحث فقط تستای تالیفی رو هم زدم یکی در میون..!

- دوران طلایی نوروز
      از یه هفته قبل عید تعطیل کردیم مدرسه رو..!!
      اولاش روزی 6 ساعت میخوندم..!ولی کمتر شد به مرور متاسفانه .. تا 7 فروردین پیش 1 رو یه مرور کردم تقریبا..( واسه آزمون کانون..!)
      از 7 تا 16 فروردین هم درسای پایه رو که تو نیمسال اول خونده بودم یه مرور کردم..(بازم واسه آزمون کانون..)

- دوران جمع بندی
      دوران جمع بندی بهترین دوران کنکوری من بود...چون مدرسه نداشتیم...هر جور دوس داشتم درس میخوندم..!! روزی تقریبا بین 4 تا 6 ساعت میخوندم...قبل دوران جمه بندی(که توش به روش سه روز یکبار کنکور میدادم) یه سه چار روزی رو فقط به رفع اشکال مباحثی پرداختم که توشون مشکل داشتم....
      بعدشم سه روز یک بار کنکور میدادم...بعد هر کنکور , بررسیش میکردم و نکاتشو تو یه دفتر مینوشتم .. درس به درس... که یک جزوه خیلی خوب تشکیل شد .. و روز قبل کنکور فقط همین دفترو خوندم..!!
      بعد هر کنکور معلوم میشد مثلا فلان مبحث یکم یادم رفته...میرفتم یه یادآوری میکردمش..!!

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات : من خودم تست زیاد واسه ادبیات کار نکردم...
      تاریخ ادبیات : کلک معلم
      لغت : لغت و معنی خیلی سبز
      زبان فارسی : 5 مبحث نشرالگو..
      جمع بندی: جمع بندی مهروماه...
      من اینا رو استفاده کردم...

عربی:
      عربی جامع همگامان مشترک با کانون!
      ولی فکر میکنم میکرو گاج بهتر باشه.

دین و زندگی:
      درسنامه های خیلی سبزو میخوندم...
      دوستام میگفتن میکرو گاج هم خوبه...ولی من با همون خیلی سبز خوندم.

زبان:
      زبان انگلیسی خیلی سبز - کم حجم و مقوی ..(یه سری کتابایخیلی سبز بودن به اسم کم حجم و مقوی که خلاصه تر و کم تست تر بودن).چون زبانم قوی بود همین واسن کافی بود.

دیفرانسیل: میکرو گاج
      ولی دوستام میگفتن تخته سیاه(محمد مهربان) بهتره..
      من ک همین میگرو گاجو داشتم.

حسابان : میکرو گاج

هندسه تحلیلی: میکرو گاج...واقعا نکات خوبی داره...ولی یه سری نکاتش خیلی اضافه دیگه...خودتون باید تشخیص بدین که کدوم نکاتشو نخونین..کدوماشو بخونین..

گسسته: میکرو گاج...
      زیاد استفاده نکردم ازش...فکر کنم زیادی مباخث اضافه داره...ولی یجاهاییش واقعا درسنامه هاش خوب بودنو روشای جالبی داشت..!!!

آمار: میگرو گاج

هندسه 1 و 2 : آبی کانون.یه آبی کانون داشتم که فقط گاهی درسنامه هاشو یه نگاه میکردم...

شیمی 2 و 3 و پیش : مبتکران.
      دوستام میگفتن خیلی سبز هم خوبه...

فیزیک پیش: میکرو گاج...(البته مال من سفید بود..خاکستری نبود...)

فیزیک 3 : خیلی سبز
      ولی زیاد کار نکردم باهاش...

فیزیک 2 : فیزیک پایه گاج - میکرو سفید

فیزیک 1: فیزیک پایه گاج - میکرو سفید

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      متاسفانه خیلی کم آزمونایی که در طول سال میدادمو بررسی میکردم...
      فقط آزمونای جامع و کنکورایی که تو دوران جمع بندی دادمو بررسی کردمو نکاتشونو نوشتم...

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      کنکور میدادم ذیگه...با کتاب زرد کانون...
      منبع خاص دیگه ای هم نداشتم...گاهی رجوع میکردم به همون کتابای قبلیم!

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      سعی میکنم درسارو سرکلاس خوب یاد بگیرم...
      ساعت مطالعمو بیشتر میکردم...

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      دو سه بار امتحان کردم..
      واسه من که خوب نبود...
      همش حرف پیش میومد...!
      تنهایی خیلی مفیدتر میخوندم من..

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      آره بابا... خیالتون راحت....
      کنکورو خوب بدین...

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ولا روش نمیشه گفت...هرکی با یه روش نتیجه میگیره و به شخص بستگی داره....

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      وقتی مثلا میخواستم تو یه ساعت یه کتابو مرور کنم, فقط ورق میزدم و جاهایی رو که حس میکردم یکم تو ذهنم کمرنگ تر شدنو یه نگاه عمیقتر مینداختم..!!

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
      فکر نمیکنم مشاوره تاثیر زیادی داشته باشه...من خودم تنها مشاورم مشاور کانون بود...
      - شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      فکر میکنم آره...حداقل واسه من خیلی خوب بود...مجبورم میکرد درس بخونم ... مجبورم میگرد تا روز آرمون مباحثشو بخونم...ضمن اینکه ی فای رقابتی هم داشت....

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      آره خیلی خسته میشدم...یه چن ساعت استراحت میکردنم..ولی استراحت نباید زیاد طولانی باشه که اونجوری عذاب وجدان درس نخوندن هم به خستگیتون اضافه میشه..!!!
      به بعد کنکور و دانشگاه مورد علاقتون فکر کنین...انگیزس خودش دیگه/..1!

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      شبا از حدود 10 یا 11 به بعد میرفتم واسه خواب..مگه شبایی که امتحان داشتیمو مباحث امتحان مونده بودن...
      صبحم معمولا حدود 6 بیدار میشدم

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      تفریحمونو داشتیم....دقیق نمیتونم بگم چن ساعت..!

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

تابستون فقط پایه خوندم...
      پیش خوانی سال پهارم اصلا نکردم...

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      فکر نمیکنم کلاس کنکور چیز زیاد خوبی باشه ... شاید یکیش خوب باشه...ولی زیادش فکر میکنم خوب نباشه...من خودم اصلا کلاس کنکور نرفتم..

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      من برنامه ریزی خیلی زیاد میکردم ولی متاسفانه تو 90 درصد موارد نمیتونستم اجراش کنم...
      در نتیجه تو این مورد حرفی نداارم واسه گفتن..!!!

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      من خودم با آزمونای کانون پیش میرفتم ...تستم کم و بیش کار میکردم .. ولی کم بووودد....

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      چون خلاصه نویسی رو زیاد انجام ندادم اینجاهم حرفی ندارم ...

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      فکر کنم 60 اختصاصی 40 عمومی خوب باشه.!!

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      من خودم عمومیام خیلی خوب بودن ... فکر کنم من نصف نصف وقتمو تقسیم میکردم...ولی اشتباه بود...باید رو اختصاصیا بیشتر وقت میذاشتم...

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      مسلما مهمن دیگه..!!ولی میزان تاثیرشونو نمیدونم والا..!!!!

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      اونایی که تو پایه نخوندن میتونن تو سال پیش دانشگاهه جبران کنن.. فقط باید یکم وقت بیشتر بذارن و زحمت بیشتری بکشن...
      من مطالعه تابستان به کارم تو سال پیش سرعت داد...

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      بنظر من بچه ها تو تابستون اگه با دروس پایه مسلط شن خیلی کارشون تو پیش راحت تره...

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      مطالعه مفیییید!!!میدونستم چی باید بخونم...!!

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 93 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      عمومیا رو جدی بگیرین..!!!!!!!!!!!!!!!
      نه که اختصاصیارو ول کنین..!!ولی عمومیارو واقعا بیشتر بها بدین بهشون...
      و اینکه امسال زودتر از اون چیزی که فکرشو میکنین میگذره...
      یه سال زحمت ارزششو داره که آیندتونو بسازین....
      ویرایش توسط farboodj1375 : 30 مهر 1392 در ساعت 19:29

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من از دوستان یه سوال دارمبنظر شما من واسه حسابان چه کتابی بگیرم

واسه ادبیات چی (اگه موضوعی بگید بهتره )
      بنظر شما من هندسه پایه هم کار کنم یا نه اگه اره چه کتابی بگیرم

واسه حسابان خواهشا خیلی دقیق بگید یه کتاب میخوام که خیلی خوبباشه اخه من رو این درس خیلی حساسم بنظر شما بهترین منبع چیه میخوام درسنامه هاش هم خوب باشه من خیلی سبز رو دیدم اصلا واسم جالب نبودهمینطور ابی قلمچی بین تخته سیاه محمد مهربان و میکرو طبقه بندی و الگو دودلم بنظر شما کدوم بهتره (با دلیل )لطفا

شیمی رو بنظرتون چه کتابی بگیرم ما دبیر شیی امسالمون خیلی کنکوری کار نمی کنه بیشتر واسه نهایی کار میکنه میخوام یه کتاب بگیرم که درسنامه هاش بهتر باشه من خیلی سبز و مبتکران (تک جلدی )رو دیدم بنظر م خیلی سبز درسنامه هاش بهتر بود ولی از لحاظ تست مقایسه نکردم بنظر شما از لحاظ تست هم خوبه خیلی سبزهم خوبه ولی معلم پار سال و سال چهارممون واقعا کنکوری کار میکنه

بنظرتون امار و جبر هم کار کنم واسه کنکور اگه اره چه کتابی بگیرم

واسه لغات انگلیسی چه کتابی بگیرم تیک ایت خوب هست یا نه
      هندسه پایه چند سوال داره ؟ چه کتابی بگیرم واسش
      من فیزیک پایه میکرو رو گرفتم بنظرتون این خوبه یا عوضش کنم
      بنظرتون واسه تابستون سال سوم چه درس ها و کتاب هایی رو کار کنم دو تابستون قبلی هیچی کار نکردم میخوام از امسال شروع کنم

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali 221488 نمایش پست ها
      من از دوستان یه سوال دارمبنظر شما من واسه حسابان چه کتابی بگیرم

واسه ادبیات چی (اگه موضوعی بگید بهتره )
      بنظر شما من هندسه پایه هم کار کنم یا نه اگه اره چه کتابی بگیرم

واسه حسابان خواهشا خیلی دقیق بگید یه کتاب میخوام که خیلی خوبباشه اخه من رو این درس خیلی حساسم بنظر شما بهترین منبع چیه میخوام درسنامه هاش هم خوب باشه من خیلی سبز رو دیدم اصلا واسم جالب نبودهمینطور ابی قلمچی. بین تخته سیاه محمد مهربان و میکرو طبقه بندی و الگو دودلم بنظر شما کدوم بهتره (با دلیل )لطفا

شیمی رو بنظرتون چه کتابی بگیرم ما دبیر شیی امسالمون خیلی کنکوری کار نمی کنه بیشتر واسه نهایی کار میکنه میخوام یه کتاب بگیرم که درسنامه هاش بهتر باشه من خیلی سبز و مبتکران (تک جلدی )رو دیدم بنظر م خیلی سبز درسنامه هاش بهتر بود ولی از لحاظ تست مقایسه نکردم بنظر شما از لحاظ تست هم خوبه خیلی سبزهم خوبه ولی معلم پار سال و سال چهارممون واقعا کنکوری کار میکنه

بنظرتون امار و جبر هم کار کنم واسه کنکور اگه اره چه کتابی بگیرم

واسه لغات انگلیسی چه کتابی بگیرم تیک ایت خوب هست یا نه
      هندسه پایه چند سوال داره ؟ چه کتابی بگیرم واسش
      من فیزیک پایه میکرو رو گرفتم بنظرتون این خوبه یا عوضش کنم
      بنظرتون واسه تابستون سال سوم چه درس ها و کتاب هایی رو کار کنم دو تابستون قبلی هیچی کار نکردم میخوام از امسال شروع کنم
      کمک کنید لطفا
      کسی یه صفحه از اموزش تخته سیاه رو داره اخه من سوالات بخش تابعش رو دیدم خوب بود بعد برتری دیگش هم جامع بودنش بود ریاضی پایه با امار رو هم داره کسی درباره این کتاب یا مولفش چیزی میدونه سوالاتش بنظر استاندارد بود

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اوهوم اوهوم

صدا میاد

مصــاحبه بعدی با :

مدیر اسبق!! انجمن! جناب اقای مهندس

بهمـــن منصـــوری

645454.png

دبیرستان شهید نواب

رتبه
      744

منطقه 1

مندسی مکانیک
      دانشگاه علم و صنعت

تبلیغ شد !!

در پست بعدی پاسخگوی سوالات مطرح شده هستن

با ارزوی موفقیت واسه ایشون در همه مراحل زندگی!
      ممنون از وقتی که میذارید

دوستان سوال داشتید بپرسید
      فقط تکراری نباشه لطفا
      ویرایش توسط Parniya : 02 خرداد 1393 در ساعت 11:37

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از آقایونی که مصاحبه کردن ، یه سوال داشتم
      وقتی رفتن دانشگاه ، کتاباشون رو چی کار کردن ؟؟

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام بهمن منصوری هستم رتبه 744 منطقه 1 شهر تهران مهندسی مکانیک علموص دوستان عزیزم امیدوار حرفام بتونه کمکتون کنه ضمن اینکه من از کلیشه خیلی خوشم نمیاد برا همیم خیلی تعجب نکنید از جواب هام ضمن اینکه به قول رضا مامولک بتعداد انسان ها راه برای قبول شدن در کنکور اونم با رتبه خوب هست پس فکر نکنید که فقط حرفای من درسته یا حرفای فلانی درسته ببینید شما با کدوم راحتی ببین برا شما کدوم جواب میده بهرحال من یه تجربه عالی دارم نام کنکور که گند زدم بعش اما تفریح و زندگیم رو هم کردم برا همین میگم هرچیر جای خودش. اما اینو بگم که اونایی که نگرانند من خودم واقعا باید شریف میبودم اما براحتی از دستش دادم اما دارم زندگی میکنم شاید خیلی بهتر از شذیفی بودن.پس ب دید مثبت به کنکور نگاه کنید یا علی مدد

امیدوارم موفق بشید

-
      درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (
      چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

-
      تابستان سال اول
      خوب تو این دوره که کلا به خاطر مسایل شخصی به قول معروف قاطی باقالی ها بودم دلیلش هم این بود که من ورودی اول سمپاد بودم اما یهو.....مدرس عوض شد و رفتم یه مدرسه معمولی رو به پایین
      - تابستان سال دوم
      تو این دوره هم میخواستم قاطی باقالی ها نباشم اما هر چی سعی کردم نشد البته خوب تو این دوره داشتم برا المپیاد شیمی اماده میشدم برا همین شیمی رو تو یه ماه بلعیدم بلعیدم که میگم بلعیدما ینی قشنگ خط به خط رو با صفحه حفظ بودم الان کتابم هم کامل کامله خوب نوع خوندنش خیلی ربطی به کنکور نداره
      - تابستان سال سوم
      خوب تو این دوره مدرسه یه سری کلاس برای ما گذاشته بود که خیلی مفید نبود خودمون هم خیلی کاری نمیکردیم (البته دور از جون تون و جون خودم چیزیت که شاخ و دم نداره ادم نمیفهمه گاهی دیگه) ولی خوب چون من خلی ندسه خوب بود برا همین هندسه 1 و 2 رو تو این دوره خوندم کامل کامل طوری ک تا کنکور دیگه هندسه پایه کار نکردم فقط اواخر فرمولا رو نگاه کردم دلیلشم اینه که میدونسم هندسه خیل یوقت میگیره. ولی بیشترش تفریح بود اینا رو میگم عبرت بگیرید مثل من الکی وقت تلف نکنید البته اینم بهتون بگم که از زندگی کنار نکشید بلکه هم زندگی کنید هم کنکور و هم تفریح اونی برندست که اینجور باشه نه اونی که رتبه بیاره خیلیا میپرسند چه ازمون شرکت کردی خوب وقتی نگفتم ینی تا الان ازمونی نبودم اگرم ازمون داده باشم از این ازمونای اموزش پرورش بوده چون من اعتقادی به موسسه و گروه اموزشی ندارم اصلا شما هم باور نکیند چون همش چرته شما باید خودتون برا خودتون کاری کنید ن افرادی که برا تیغ زدن بهتون مشاره و ...میدن

- سال تحصیلی چهارم خوب تو این دوره من کارای زیادی کرد و تلرانس و بسامدم خیلی زیاد بود ینی خوب و بد بودم البته دلیلش شخصیه و نمیخوام راجبش بحرفم چون حسرت میخورم اما انشا الله هیچ پسری از این چیزیت ها ها نمیکنه ولی گدشت خوب مثلا من تو اذر اوج خوندنم بود و تراز م رسید 8000 بالا وی از اینجا اوج چیزیت هم شروع شد و نزول..........
      اما دوباره از 29 فروردین شروع کردم و تقریبا 80 درصد کتاب ها تو این زمان خوندم خودم هم باورم نمیشه چون واقعا بعد ادر هیچی نخوندم
      چیز دیگه که باید بگم اینه که من عادت دارم یه چیزو کامل میخونم بعد میرم بعدی ینی مثلا تو طول سال همیشه دینی و عربی ازمونم رو صفر میزدم
      چون اینا رو تو اردیبهشت خوندم
      ازمونم هم کانون بود چون مدرسه نوشته بود وگرنه من شرکت نمیکردم و مثلا هندسم از اول بالای 80 90 بود بنظرم اینم روش خوبیه برا اونا که نمیدونن چطور بخونن
      دوران طلایی نوروز تو این دوره واقعا صفر بودم واقعا ینی کلا شاید مجموعا 8 ساعت تو کلش خوندم دلیلشم واضحه وقتی شما از لحاظ روحی داغونید نمیتونید درس بخونید -
      دوران جمع بندی این دوره من ترکوندم چون 80 درصد درس هامو این دوره خوندم تجربه من و بقیه دوستام بهم میگه کسی که دوره های قبل خوب خونده تو جمع بندی نخونه خیلی نتیجش خوب نیست تا کسی که بقیرو خیلی نخونده اما جمع بندی خیلی خوب خونده-
      دوستان هرسوالی دارن بپرسند تا جواب بدم چون حوصله کامل وشتن ندارم
      - دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      خوب ببینید من الان هم دانشجو هستم هم به عنوان معلم دارم فعالیت میکنم بار همین نباید خیلی تبلیغ کنم برا همین خیلی اسم کتاب هامو نمیبرم اما اینو صددرصد از من شنیدید ک میگم همه کتاب ها یی هستند و فرقی ندارن فقط باید ببینید با کدوم بیشتر احساس هم دات پنداری دارید و بیشتر میتونید ارتباط برقرار کنید
      نمیدونم چی هست اما بعد هر ازمون دقیقا تک تک سوال هارو بررسی میکردم البته فقط سه ازمون اخر جامع منظورم بود کامل بررسی میکردم
      سوال ها خیلی سخته منابع جمع بندیم همون کتابی بود که برا اون درس خونده بودم پول علف خرس نی که دوباره برم برا این دوره پول کتاب های بدرد نخور یه عدرو بگیرم ک پول خون پدرشون رو گداشتن رو کتاب هاشو ن یکی هم نیست بگه که مثلا کتاب مزخرف زیست سال دوم یه موسسه که حجم واقعی مطلب شاید بشه 50 صفخع 600 صفحه میزنه 30 هزار تومن هیچی هم نداره اونم با کاغذ کاهی بعد کتب طراحی اجزای ماشین که ورق سفید اصله ترجمه شدست و تمام اطلاعاتش واقعی هستند و تجربی اونم کتب 600 صفحه ای 35 هزار تومن باشه ؟
      اون چیزیت که اول گفتم و دوم اینکه دیگه شیمی رو اول نمیزنم
      - نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      والا اگه ادم وارانه باشه چرا که نه خخخخخ مثلا از سرو کول هم نرند بالا خوبه بد نیست اما چون انسان ذاتا ممکن الخطا و دایم الخطاست بهرته گروهی نخونند دختر هارو نمیدونم پسرا بیشتر جک حوندن گروهی یا ورزش گروهی هست بین دو جنس مخالف هم که دیکه استغفرالله .....
      - اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      اصلا ربطی بهم ندارند اخه سوال دیگه نبود ؟اصلا ارتباطی بهم ندارند امتحان نهایی تاثیرش درحد کمتر از100
      نفر هست
      خوب دینی که خوندن کتابه روش میخواد ؟ عربی هم اول دستور و قواعد بعد متن و عد ترجمه .ادبیات هم به صورت مجزا هر مبحث ر باید کار کرد مثلا قرابت جدا امملا هم جدا زبان هم اول همه لغت های کتاب ا کامل تسلط پیدا کنید بهد ریدینگ و ...و بعدم قواغد کسی سوال ریز تر داره بپرسه
      ریاضی هم که تست و تمرین روش دیکه ای وجود نداره حرفای اینا که میگن روش تستی رو هم باور نکنید
      فیزیک جزوه خوندن بعد تست زدن و تمرین
      شیمی اول جویدن کتاب به طور کامل جویده جویده بعدم کمی تا اندکی تست به مقدار خیلی زیاد دی:

درسارو مرور میکردم دی : خوب کتابام رو ورق میزدم و از رو خلاصه درسای اختصاصیم فرمولا رو میخوندم اخه من همه کتابام کته نوشتم و بلد کردم برا همین برا مرور فقط همونا ر میخوندم
      خیلی زیاد خیلی خیلی اما ب شرطی ک برا پول نباشه خوبه
      خیر هیچ ضرورتی ندارم نیازی هم نیست فقط ازمون جامع های ماه های اخر اون سنجش فقط حالا اگه وثت دارین تو طول سال ازمون بد نیست
      - تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟ اوووووووووووه تا دلتون بخواد من کلا تو ظول سال خسته بودم خخخخ یه راه دارید اونم تلقین هست تمام افسردگی خستگی و ...نتیجه تلقین های انسان به خودشه فط کافیه هی به خودش نگه خسته شدم و .... همین به خودتون تلقین نکنید

تغیر میکرد اوایل از 10 شب تا 10 صبح میخوابیدم اما اوخر ینی از عید ببعد از 1 شب تا 8 صبح
      اوایل کلا تفریح مگه اینکه خلافش ثابت میشد خخخخخ ولی کمکم در حد 5 6 ساعت
      گفتم که هندسه پایه رو خوندم سوال تکراری نکنید دیگه عععع خخخخ ولی حتما پیشنهاد میکنم تو تابستون پایه رو ببندید بدارید تو طول سال هم مرورش کنید
      - چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      خوبه دیدی گفتم اصلا هیچ اعتقادی به این چیزا ندارم هیچ باز ای خوب نیست اصلا هم لازم نیست سوال تکراری نکنید دیکع
      اگه از تابستون بخونید بلند مدت خیلی خوب جواب میده ام ا اگه اخر ها میخواید بخونید کوتاه مدت خیلی هم تاثیر داره البته اینو بگم برنامه اینا نیست ک مشاور ها میدند ا نه برنامه ایناست که خودتون میدونید میخویاد چ کنید میدونید که چجوری بخونید این برنامست ه خودون طراحی کردی برا خودتوناونم حتما نباید رو کاغذ باشه میتونه تو ذهن خودتون باشه
      -بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      والا یه ساعته پس چی میگم بهتره تو تابستون بخونید ولی همزمان با سال 4 ام هم خوبه همزمان با کتابای پیش
      خلاصه خوبه بنویسید ولی راهکار نمیدونم منظور چیه
      -نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      نسبت نمیدونم هر درس رو باید اینقدر و یجور بخونید که یاد بگیرید نسبت و این حرفا من در اوردیه
      - تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      خوب من اینقدر ی میخوندم و وقت میداشتم که یاد بگیرم حساب نکردم نسبتش رو شرمنده فقط تو اختصتصی تقریبا همش تست بود
      غیر از شیمی که من تقریبا صفر تست زدم
      فک کنم تاثیرش مهمه اخه سوالو ببینید من اصلا این چیزا برام مهم نبود من میگفتم من مثلا میخوام فیزیک 80 بزنم چس باید همه چیزو بخونم دیگه چایه و چیش نداره که اینقدری بخونید ک همرو بلد باشید
      گوش میکردند گفتم که من اصلا تو پایه هیچی نخوندم فقط المپیادی بودم
      من فقط هتذسه خوندم خودتون ببینید چقدر تاثیر داشت اقا اصلا این حرفا مهم نیست دوران طلایی و نقره ای وبرنزی مهم اینه که شما درس بخونید و بخونید که یاد بگیرید نه بخونید که بگید الان دوبرابر عمومی اختصاصی خوندم حله پس
      بنظرم دروس پایه و بخصوص هنسه پایه پون وقت گیره تو طول سال اذیت میکنه
      اینکه تو 29 فروردین به خودم اومدم و اینکه همه کارم رو خودم کردم درسم و همه چیزم رو یادم رفت بگم من مدرسه رو ب ندرت میرفتم خخخخ
      - مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 93 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      هیچی فقط درس بخونید و کار خودتون رو بکنید و به خدا توکل کنید استرس الکی نگیرید و امید داشته باشید و اینم بدونید کنکور هیچی نیست سال دیگه میفهمید شما رتبه 1 بشید یا 20 هذار فرقی نمیکنه فقط باید بدونید کهه زندگی کنکور نیست بلکه باید با کنکور از زندگی لذت برد امیدورم حرفام مفید بوده باشه خیل ینتونستم اینجور که میخوام بحرفم اخه خیلی وقت میگیره موفق باشید همگی

خوب دوستان منتظر سوالاتتون هستم
      ویرایش توسط Bffensive : 02 خرداد 1393 در ساعت 12:11

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      %DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B9-1.jpg

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منابع؟
      شیمی :
      فیزیک :
      ریاضی :
      دین و زندگی :
      زبان :
      عربی :

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قرار بود اینو نپرسیدا چون نمیخوام تبلیغ بشه ولی خوب

منابع؟
      شیمی : مسایل برگزیده شیمی و المپیاد شیمی مرحله اول و دوم اما از همه اینا مهم تر کتاب شیمی خودم بود واقعا من شیمی فقط کتاب خوندم جدی میگم و فقط 3 روز کلش طول کشید
      فیزیک : خوب من تو فیریگ هم تقریبا المپیادی بودم اما مثل شیمی نه برا همین کاج هم پایه هم کنکور الان مرجع خودم برای تدریس هم گاجه
      ریاضی : هندسه پایه گاج سفید .و هنسه تحلی گاج سفید .و امار که هیپی جبر هم هیچ کتابی.وریاضیات حسابان و دیفرانسیل گاج سفید.وگسسته هم انرژی اتمی
      دین و زندگی : من به گردن خودم میدونم کتاب گاج طوسی رو معرفی کنم حتی اگه تبلیغ بشه تا الان کتابی به کاملیش ندیدم
      زبان :فقط کتاب خودم فقط فقط
      عربی :
      گاج سفید البته فقط برا درسنامه

10. Top | #25
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شیمی رو چرا پایین زدین؟مگه المپیادی نبودم؟این که گفتین اول شروع کردین واسه پاسخ دادن یعنیاینکه بیدقتی کردین یا استرس داشتین که پایین زدین؟
      منم مثل شما اول میخام یه کتاب رو تموم کنم بعد برم سراغ کتاب دیگه اگه موازی هم بخونم بازدهیش یه کم میاد پایین.
      کدوم سال کنکور شرکت کردین؟
      ساعت مطالعتون اون زمانی که تو اوج بودین چقدر بود؟بعدش چقدر شد؟ببعد عید چقدر؟
      شما که معارف و عربی رو بعد عید خوندین از بقیه ی درسها بهتر زدین.چعه عاملی باعث شد بهتر بزنید؟استعداد داشتین؟نسبت به بقیه ی درسهابیشتر کارکردین بعد عید نه ها کلا میگم)؟یا تو زمان مناسبی خوندی(نزدیک کنکور)؟
      از کدوم درصد هاتون راضی نبودید؟از کدوما خیلی راضی بودید؟
      صحبت هاتون جالب بود لاقل که با بقیه یه کم فرق میکرد و بیشترهم به خاطر اینکه رک میگفتین.
      ممنون.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      شیمی رو چرا پایین زدین؟مگه المپیادی نبودم؟این که گفتین اول شروع کردین واسه پاسخ دادن یعنیاینکه بیدقتی کردین یا استرس داشتین که پایین زدین؟
      منم مثل شما اول میخام یه کتاب رو تموم کنم بعد برم سراغ کتاب دیگه اگه موازی هم بخونم بازدهیش یه کم میاد پایین.
      کدوم سال کنکور شرکت کردین؟
      ساعت مطالعتون اون زمانی که تو اوج بودین چقدر بود؟بعدش چقدر شد؟ببعد عید چقدر؟
      شما که معارف و عربی رو بعد عید خوندین از بقیه ی درسها بهتر زدین.چعه عاملی باعث شد بهتر بزنید؟استعداد داشتین؟نسبت به بقیه ی درسهابیشتر کارکردین بعد عید نه ها کلا میگم)؟یا تو زمان مناسبی خوندی(نزدیک کنکور)؟
      از کدوم درصد هاتون راضی نبودید؟از کدوما خیلی راضی بودید؟
      صحبت هاتون جالب بود لاقل که با بقیه یه کم فرق میکرد و بیشترهم به خاطر اینکه رک میگفتین.
      ممنون.

سلام ببینید من 92 ا هستم هرکس شیمی رو بلعیده صرفا نمیتونه کنکور بالا بزنه دلیلاش متعدده بیشترین دلیلش اینه که شیمی نبود در حقیقت ریاضیات راهنمایی بود و جدول ضرب اصلا مفهوم نداشن همشون عدد گذاری ها سنگین بودند برا همین خیلی وقتمو بلعیدند و بهم استرس دادند ضمن اینکه من برا هر درس به اندازه خودش وقت گداشتم بنابراین شیمی شاید 8 تا فک کنم نزدم خوب همیشه اولین درس استرس داره و منم مستثنی نبودم مثلا من با جواب سنجش باید 64 میزدم ادبیات رو ولی....ابه جا زده بودم برا همین...چون استرس داشتم ببین من تو همه چپستام و الان به عنوان یه مشاور و معلم میگم اصلا ارزشی برای برنامه کمیتی قایل نباشید من تو اوجم که ادر بود 8 ساعت حداکثر ولی بعد عید شاید 7 ساعت اما بنظرم بعد عید هر یه ساعتم 4 ساعت ثبل بود پس کمیت مهم نی کیفیت مهمه
      خوب دلیلش یکی همون نزدیکی به کنکوره یکی دیگه اینه که انگیزه داشتم و مهم ترین نکته اینه که همه افراد فرق دارند باهم ینی ببینید مثلا من شیمیم فوق العادست و فیزیکم اما برا امتحان تشریحی هچقدر میخونم بازم 20 نمیشدم نمیدونم چرا اصلا کابوس شده بود برا درصورتی که در حالت معمولی خیلی کم سواله که نتونم حل کنم گس اینا خیلی عامل هست که تاثبر میداره یکیش همون استعداده من گفتم که نفر اول ورودی سمپاد بودم ام نه اینکه فک کنی فقط استعداده ها نه برا این دوتا خوب کار کردم
      من حقیقتا از ادبیات اصلا چون واقعا 4 تا سوال جابه جا زدم واقعا خیلی س بدی بود و فیزیکم هم همین طوری چونن دوسه تا جابه جا زدم و بخاطر نبود وثت خیلی کمتر ازبقیه بهش وقت رسید اما از دینی عربی زبان خیلی راضی بودم بخصوص زبان
      یا علی

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      مصاحبه بعدی با

نفر
      989 کشور

در رشته علوم ریاضی و فنی

با رتبه
      338 سهمیه منطقه 2

از شهر بهبهان
      مدرسه
      تیزهوشان شهید ناصری

%D9%88%D8%AD%DB%8C%D8%AF-96-6.gif

جناب محمد شفیعی ممنون از شما
      با ارزوی موفقیت در همه مراحل زندگی

دوستان سوال داشتید بپرسید (البته بعد از خوندن کامل مصاحبه!)

و اما سوالات ...

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ ساعت مطالعه ؟)

- تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      - تابستان سال چهارم
      - سال تحصیلی چهارم
      - دوران طلایی نوروز
      - دوران جمع بندی

- ایا به داوطلبان استفاده از dvd های اموزشی رو پیشنهاد میکنید؟

- نظرتون درباره درس خواندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

- معدل و نمرات نهایی شما؟

-نصیحت ! شما به پشت کنکوریا یا کسایی که تصمیم دارن واسه رسیدن به رشته مورد علاقه شون چند سال پشت کنکور بمونن!؟

- مهمترین توصیه برای داوطلبان کنکور 94 برای استفاده از بازه ی زمانی که پیش رو دارند ، چیست؟

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      با سلام به دوستان عزیز
      امیدوارم تجربیاتم به درد کنکوری ها بخوره

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ ساعت مطالعه ؟)

- تابستان سال دوم

اصلاً به کنکور فکر نمیکردم

- تابستان سال سوم

کلاس فیزیک و حسابان میرفتم و همزمان با کلاس میخوندم . برنامه ریزی نداشتم و از روی علاقه میخوندم

- تابستان سال چهارم

متاسفانه تابستان سال چهارم درس نخوندم ... اگه میخوندم خیلی بهتر میشد ...

- سال تحصیلی چهارم

کانون ثبت نام کردم و اولین بار به طور جدی برای کنکور میخوندم . البته برنامه ریزی نداشتم و ساعات مطالعم رو هم نمیدونم . اما ساعت 2:15 مدرسه تعطیل میشد و من از ساعت 4 شروع میکردم . وقتی خسته میشدم نیم ساعت یا یه ساعت استراحت میکردم . ساعت 12 هم تقریباً میخوابیدم

- دوران طلایی نوروز

مدرسه تعطیل شده بود و با خیال راحت تر و خستگی کمتری میخوندم . درس ها رو دوره میکردم (طبق آزمون قلم چی) ساعت 9 بیدار میشدم و ساعت 12 میخوابیدم . خدود 5 روز آخر عید رو درس نخوندم

- دوران جمع بندی

سر در گم بودم . فکر میکردم هیچی بلد نیستم . در نهایت کتاب های جمع بندی رو گرفتم و بدون برنامه سعی کردم تمومشون کنم ...

ادبیات : قرابت هامون سبطی - ادبیات موضوعی گاج
      عربی : آبی قلم چی کنکور
      دینی : گاج نقره ای
      زبان : آبی قلم چی کنکور - سوم مبتکران
      حسابان : خیلی سبز (در طول سال سوم) - آبی قلم چی (سال چهارم)
      هنذسه پایه : میکرو گاج
      هندسه تحلیلی : آبی قلم چی (+سی دیش)
      گسسته : فار
      دیف : نشر الگو
      قیزیک : خیلی سبز - آبی قلم چی
      شیمی : آبی - مبتکران - خیلی سبز (:

کتابایی که رنگ آبی کردم رو بیشتر دوست داشتم . در کل برای کتاب نظر خودتون مهمه
      کلاً برای هر درس یه کتاب داشته باشین بهتره

نه ، اصلاً رفع اشکال نمیکردم (که اگه میکردم بهتر بود)

فیزیک تخته سیاه
      گسسته ، تحلیلی ، عربی ، شیمی ، زبان مهر و ماه
      بقیه درس ها مرور کتاب تست

- ایا به داوطلبان استفاده از dvd های اموزشی رو پیشنهاد میکنید ؟

بله
      سی دی هایی که قلم چی میده خیلی مفیدن
      سایر دی وی دی ها رو ندیدم

قبل از شروع به درس خوندن در مورد روش مطالعه بیشتر فکر (و تحقیق) میکنم
      هیچ وقت سطحی نمیخونم . با برنامه تر میشم ...

- نظرتون درباره درس خواندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

بله خوبه . یه بار امتحانش ضرر نداره . البته ما فقط یک بار گروهی مطالعه کردیم

اگه ریز بشیم میبینیم که میتونه
      میشه راحت بیخیال نهایی شد . همین امسالم خیلی از دوستام که معدلشون پایین بود راحت جبران کردن

سعی میکنم یه نکته ی خاص که تو هر درس مفید بوده رو بگم
      ادبیات : خوندن حافظ یا شاعرای دیگه
      عربی : خوندن معنی ها و ترجمه ی درس ها (دونستن معنی لغات به نظر من مهمه)
      زبان : خوندن سایتا و مقاله های انگلیسی
      ریاضی : آسون بگیریدش و مستمر بخونید . خیلی از تستای ریاضی آسونن و همونا رو بزنین خوبه
      فیزیک : خیلی از تستای فیزیک آسونن و فقط یه جایگذاری ان که اونا رو باید بزنین
      شیمی : سطحی بخونین و پایتونم ضعیف باشه همین میشه نتیجش

زدن تست های علامتدار ... مطالعه ی سریع کتاب

من از خیلیا کمک گرفتم ولی مشاور نداشتم . تصمیم آخرو خودم میگرفتم . کلاً ضروری نیست

برای ایجاد انگیزه بله . همچنین آشنایی با آزمون های تستی

بله خیلی وقتا خسته شدم
      هر وقت خسته شدین یه چیزی رو تغییر بدین . مثلاً محیط درس خوندنتونو
      هم چنین ببینید توی رشته ی مورد نظرتون با چه ترازی پارسال قبول شدن .و سعی کنید خودتونو به اون تراز برسونید

9 ساعت - گاهی بیشتر - ظهر ها هم نمیخوابیدم

در چه مقطعی ؟
      هر وقت از درس خسته میشدم رو به تفریح اختصاص میدادم . مثلاً جمعه های آزمون درس نمیخوندم

تابستون درس نخوندم ...

سال کنکور نرین کلاس بهتره . من اولش رفتم ولی بعد پشیمون شدم . وقت و انرژیتونو میگیره

تاثیر زیادی نداشت . معمولاً برنامه ریزی نداشتم . البته گاهی مجبور میشدم برنامه ریزی کوتاه مدت کنم که نمیتونستم عملیش کنم

من به شکل عادی میخوندم و تست میزدم

1) حتماً توی یه دفتر باشه تا گم نشن
      2) زیبا و جذاب باشه
      3) درس های خاصی رو باید خلاصه کنید . مثلاً دینی رو توصیه نمیکنم . اما تاریخ ادبیات خیلی مفیده خلاصه نویسی . برای درس های ریاضی و فیزیکم خلاصه نویسی خوبه گاهی

درس های اختصاصی رو یک یا دو بار بیشتر در روز بخونین . کلاً اگه عمومیتون خوبه حتماً بخونین چون تاثیر خوبی داره

اول مطالعه میکردم بعد تست میزدم . در ضمن برای تست زنی ممکنه تست های یه فصل زیاد باشه و نمیرسین همشونو بزنین . برای همین میتونین اول مضارب 5 (5 10 15 ...) رو بزنین بعد (6 11 16 ...) تا با همه ی تیپ سوالا آشنا بشین

تاثیر زیادی داشت . به خصوص درس های حسابان و فیزیک پایم خوب بود و به من خیلی کمک کرد

کارشون سخت تره ولی میتونن موفق بشن . خیلی از دوستای منم پایشون ضعیف بود ولی تونستن موفق بشن

تاثیر بسیار زیادی داره . چون تابستون باخیال راحت تری میخونین و وقتتون آزاد تره ...

راستش نمیتونم نظر دقیقی در این مورد بدم اما طبیعتاً ریاضی و فیزیک مهم ترن

اول از همه که لطف خدا و کمک پدر و مادر و خانواده
      در درجه ی دوم هم معلم های خوب و محیط خوب

- معدل و نمرات نهایی شما؟

معدل سوم : 19.96 . درس زبانم 19.5
      بهترین راه برای معدل خوب نهایی خوندن نهاییای قبلیه ...

-نصیحت ! شما به پشت کنکوریا یا کسایی که تصمیم دارن واسه رسیدن به رشته مورد علاقه شون چند سال پشت کنکور بمونن!؟

اگه الان نتیجه رو دیدن و فک میکنن که خوب نیست میتونن بمونن . ولی اگه امسال کنکور دارن و از حالا (یا از اواسط سال ) به سال بعد فکر میکنن ، خیلی اشتباه میکنن .. چون مطمئناً میتونن همین امسال موفق بشن

- مهمترین توصیه برای داوطلبان کنکور 94 برای استفاده از بازه ی زمانی که پیش رو دارند ، چیست؟

کنکورو جدی نگیرین و از درس خوندن لذت ببرین

14. Top | #29
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      داداش منظورت از خوندن حافظ چی بودد؟
      به جا خلاصه نویسی واسه تاریخ ادبیات میشه کتاب تاریخ ادبیات + کارتون : الگو رو گرف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

داداش الان من واسه کنکور 94 آماده میشم از تابستون هم نصفی مونده الانم دارم شیمی پایه رو خلاصه نویسی میکنم ولی میبینیم اگه تست بزنم به درسای دیگه نمیرسم که خلاصه کنم مث هندسه ریاضی و فیزیک
      خوب حالا میرسیم به سوال به نظرت خلاصه در نیارم و فقط تست بزنم با خوندن یا همین کار الانمو ادامه بدم و برا مرور و تست وقت هست؟؟؟.بعد واسه خلاصه فیزیک وریاضی فقط فرمول و نکات تست هایی که حل کردم؟؟؟؟؟

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط G3N3R4L نمایش پست ها
      داداش منظورت از خوندن حافظ چی بودد؟
      به جا خلاصه نویسی واسه تاریخ ادبیات میشه کتاب تاریخ ادبیات + کارتون : الگو رو گرف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

داداش الان من واسه کنکور 94 آماده میشم از تابستون هم نصفی مونده الانم دارم شیمی پایه رو خلاصه نویسی میکنم ولی میبینیم اگه تست بزنم به درسای دیگه نمیرسم که خلاصه کنم مث هندسه ریاضی و فیزیک
      خوب حالا میرسیم به سوال به نظرت خلاصه در نیارم و فقط تست بزنم با خوندن یا همین کار الانمو ادامه بدم و برا مرور و تست وقت هست؟؟؟.بعد واسه خلاصه فیزیک وریاضی فقط فرمول و نکات تست هایی که حل کردم؟؟؟؟؟

دیوان حافظ رو گوشیم بود قبل از خواب چند شعرش رو میخوندم . توی قرابت و آرایه خیلی کمک میکنه . البته ضروری نیست ، اگه علاقه دارید کمک میکنه
      فک کنم اونم خوب باشه خیلیا از اون استفاده میکردن . اگه براتون جواب میده همون کارو بکنین
      چطور خلاصه نویسی میکنی ؟ خلاصه نویسی شیمی رو تو کتاب انحام بده
      تست زنی مهم تر از خلاصه نویسیه . تو فیزیک و ریاضی فصلو که تموم کردی تو یه صفحه فرمولا بعلاوه چیزایی که یادت میره رو بنویس
      کلاً خلاصه نویسی زیاد وقتتو نمیگیره بیشتر تست زنی کن

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)