خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 73
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

مصاحبـه با اعضای انجمـن کنکور!! (رتبه های زیـر 5000 کشوری تجربـی93)

00000000000000000000000000011.gif

ســلام

خستــه نباشیــد به کنکـــوری های 93

بالاخــــره نتیــــجه یـــک ســـال ! زحمــتتون رو دیـدیـد

امیـــدواریـــم کارنامه ها رو دســـت راستتون داده باشن !!
      :yahoo (4):

قــرار بر این هستش که تو ایــن تاپیـــک با رتبــــه های برتــر اعضـــای انجمـــن کنکـــور
      مصـــاحبه کنیـــم !!

واســـه اینــکه تاپیــک نظــم داشتــه باشــه من یک نفر رو انتخاب میکنم جواب سوالا رو که داد
      بعدش اگه شماها سوال داشتید میپرسیـــد ، بعـــد میـریم! واسه مصاحبه با نفر بعــدی!!

از همکــاریــتون سپاسگزارم!
      :yahoo (4):

ایــن تاپیــک فقط واســه تجربــی هاســت

%D9%84%D8%AB%D9%82.jpg

خواهشا رتبه های زیر 5000 کشـوری به من پیام خصوصی بدید
      مرسی

ویرایش توسط Parniya : 14 مرداد 1393 در ساعت 17:53

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام به @Alireza عزیز

مرسی از اینکه قبول کردی

شرمنده اگه سوالا زیاد هستن ، عذر میخوام

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه تون رو بزارید!؟

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      - تابستان سال چهارم
      - سال تحصیلی چهارم
      - دوران طلایی نوروز
      - دوران جمع بندی

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 93 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

ممنون از اینکه وقت گذاشتی و به سوال ها پاسخ دادی
      "با ارزوی موفقیت برای شما"

ویرایش توسط Parniya : 13 مرداد 1392 در ساعت 14:03

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام و عرض خسته نباشید به همه ی دوستان کنکوری

نام و نام خانوادگی: علیرضا بیرجندی

شهر: بیرجند

نام مدرسه: دبیرستان شهید بهشتی (سمپاد)

رشته و دانشگاه مدنظر : علوم پزشکی شهید بهشتی

-
      اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه تون رو بزارید!؟

وضعيت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زير گروه ، گروه آزمايشي :علوم تجربي
      پنج چهار سه دو يک رتبه و نمره کل / زير گروه
      182 190 225 216 224 نفر
      184613
      رتبه در سهميه بين
      386 402 465 469 502 <label></label> نفر
      438015
      رتبه کشوري (بدون سهميه) بين
      11045 11085 10430 11017 11212 نمره کل نهايي
      نمرات خام دروس امتحاني گروه آزمايشي :علوم تجربي <label></label>
      نمره درس عنوان درس رديف
      77/4 زبان و ادبيات فارسي 1
      78/7 زبان عربي 2
      78/7 فرهنگ و معارف اسلامي 3
      85/4 زبان خارجي 4
      6/7 زمين شناسي 5
      78/9 رياضيات 6
      75/4 زيست شناسي 7
      63/4 فيزيك 8
      70/8 شيمي 9
      رتبه کل در سهميه و آخرين رتبه مجاز شده در دوره هاي روزانه و شبانه گروه آزمايشي علوم تجربي :
      رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه):
      525
      آخرين رتبه مجاز در سهميه ( دوره هاي روزانه وشبانه ) رتبه کل در سهميه ماکزيمم نمره کل زير گروه ها
      67824 240
      11212

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

اول بگم من کلا قلمچی شرکت میکردم
      - تابستان سال دوم :برنامه خاصی نداشتم-کلاس زیست رفتم و ژنتیک سوم را کامل خواندم-بعضی مباحث ریاضی سوم رو هم کار کردم
      - تابستان سال سوم:مطابق برنامه کانون پایه را کامل مرور کردم و فقط زیست پیش را خواندم
      - تابستان سال چهارم:الان که هیچی بیکارم....
      - سال تحصیلی چهارم:برنامه کانون رو تا 90% اجرا کردم چون برنامه مدرسه اجازه نمیداد-بعد عید نوروز مدرسه نرفتم و برنامه ی کانون رو کامل اجرا کردم و بعضی موارد ضعف خارج از برنامه هم کار کردم.
      - دوران طلایی نوروز:هیچی گول خوردم!رفتم اردوی آموزشی رزمندگان-اگرچه خوب بود ولی خودم میتونستم بیشتر کار کنم.
      - دوران جمع بندی:تمرکز عجیبی رو زیست داشتم کل کتابای زیستو کامل عمقی خوندم-بخش های حفظی کتابای اختصاصی رو خوندم و مهمترین کارم این بود که کنکورای گذشته رو از 86 داخل و خارج همه رو زدم.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ببینید ما کتابخونه مدرسمون خیلی قوی بود براهمین حدودا همه کتابا رو دردسترس داشتم حالا من بهترینا رو میگم،مهم ترین چیز اینه که به یه کتاب اعتماد کنین و ائنو کامل بخونین

زیست:برای این درس هیچ کتاب مناسب و کاملی پیدا نکردم به جز برای مباحث خاص مثلا ژنتیک:تخته سیاه گیاهی:تخته سیاه تحلیل شکل ها وبررسی قیدها:مهروماه جمع بندی
      تست:فقط تستای کنکور های گذشته
      مهم ترین چیز اینه که تو زیست هیچ کتابی جای کتاب درسی رو نگیره باید عاشق کتاب درسی باشی

شیمی:
      دوم:مبتکران
      سوم:خیلی سبز
      پیش1:خیلی سبز
      پیش2:گاج خاکستری

فیزیک:هم پایه و هم پیش فقط گاج خاکستری

ریاضی:جامع مهروماه+گاج خاکستری پیش

عمومی:در یک کلام بگم اگه میخوای عمومی کنکورو بترکونی فقط و فقط گاج خاکستری کار کن،برای همه درس ها هم هست
      سایر کتاب ها:هفت خوان خیلی سبز(فقط تاریخ ادبیات و زبان فارسیش)

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      اگه منظورتون اون کتاب کانونه،نه
      ولی اشتباهات مهم رو بعد آزمون تو کتاب یا جزوه همون درس وارد میکردم
      بعد آزمون نه تنها سوالای اشتباه بلکه بقیه سوالا رو هم نگاه میکردم اونایی رو که مهم بود هم وارد میکردم.

یه توصیه:بخش کلاسور ارزیابی تو سایت کانون رو فعال کنین فکر کنم 5تومن هست ولی عالیه من آخرا استفاده میکردم.

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

جمع بندی رو دور دنیا در 4 س گاج کار کردم
      که البته از زرد کانون بهتره
      بعضی بچه ها زرد داشتن تو اشتباه بود

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

سراغ مسائل حاشیه نمیرم فقط رو کنکور تمرکز میکنم

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      اصلا تایید نمیکنم
      من و دوستام که نتونیتسم عملی کنیم
      آخه اگرم واقعا بشینین باهم بخونین و حرف نزنین همیشه فکرتون اینه که الان دوستتون داره چه کار میکنه و تمرکز ندارین.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

بله،امتحان نهایی صرف نظر از 25%تاثیرش هیچ ربطی به کنکور نداره یعنی اصلا فرمتش فرق میکنه
      حالا اگه این نتیجه نامناسب مال کم کاری باشه که دیگه مشخصا میشه جبران کرد
      خودم میشناسم کسی رو که با معدل نهایی 16یا17 که رتبه 2 رقمی شد!!!

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      زیست:تداوم در مطالعه ی عمقی+تست مباحث مفهومی
      شیمی:مطالعه و خلاصه نویسی بخش های خفظی+تست مباحث محاسباتی
      فیزیک و ریاضی:75%یادگیری در کلاس 25% در خانه سپس تست های استاندارد
      عربی:توجه به قواعد ترجمه(با تکیه بر کتاب درسی)+کارکردن یه کتاب یا جزوه قوی کمک درسی
      دینی:من که لای کتابو باز نکردم،درسا رو از گاج خوندم و تستاش رو با فاصله زمانی زدم.
      زبان:روش من:خوندن کل درسنامه های کتاب خاکستری شب امتحان زبان و دیگر هیچ ینی کلا یه بار تو سال زبان خوندم!(ولی اینو بگم قبلا خیلی کلاس میرفتم)
      ادبیات:خیلی درس گسترده ومهمیه-تاریخ ادبیات:فقط تست استاندارد-لغت:کتاب درسی-زبان فارسی:خیلی سبز-تاریخ ادبیات:خود کتاب درسی یا خیلی سبز

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

درسای اختصاصی:فقط تست استاندارد(به جز زیست و بخش هایی از شیمی)
      درسای عمومی:استفاده از کتاب به عنوان منبع اصلی

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
      من که مشاوره از کسی نگرفتم ولی کتاب مشاوره خیلی سبز رو خوندم خوب بود
      آره مشاوره بعضی وقتا لازم میشه مثلا در دوران جمع بندی

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

واجب کفایی است!!!!

برای آمادگی کنکور حتما باید در شرایط مشابه قرار بگیرین.

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      آره،حدودا یه هفته بود بد جور خسته بودم
      در این مواقع مهم ترین چیز یاد خداست....
      دیگه
      مثلا من میرفتم کارنامه های آزمون هام رو نگاه میکردم اون درسایی رو که خوب زده بودم بهم انگیزه میداد

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

حدودا7 ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      حدودا 3 ساعت

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟80%پایه 20%پیش

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      به نظر من کلاس بیشتر برای پیشخوانی لازم است.
      ولی اگه یه درس مفهومی رو نمیتونی بفهمی یا معلمت خیلی اوضاش بده کلاس میتونه کمکت کنه.
      من که شاید کلا یکی دوتا کلاس رفتم ولی بیشتر دروس و نکات رو از کتاب درسی و کتابای آموزشی یاد گرفتم.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

اغلب برنامه های کوتاه مدتم رو نتونستم کامل کنم ولی کلا این برنامه ها حساس ترو حیاتی تراند.
      ولی برنامه های بلند مدت کلی تر و دست یافتنی تر اند و باید اونا رو باتوجه به شرایط درسیت آماده کنی.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      بستگی داره تابستون چه کار کرده باشی
      من که تابستون کامل پایه رو بسته بودم حدودا نصف پیش رو پایه وقت گذاشتم اما بعد نوروز تقریبا برابر شد چون مدرسه نمی رفتم

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

خلاصه نویسی رو توصیه نمیکنم چون شما تو خلاصه نمیتونین نکات ریز و مهم رو وارد کنین فقط مباحث کلی گفته میشه که به درد کنکور نمیخوره.
      به نظرم تکمیل نویسی بهتره یعنی شما میای نکاتی رو که تازه فهمیدین(از کتاب کمک درسی،کلاس کنکور و...)تو یه دفتر وارد میکنین مثلا نکات ریز مبحث گیاهی+نکاتی رو که یاد میگیرین ولی فراموش میکنین رو هم مینویسین،بعضی از موارد رو هم رمز سازی میکنین و به عنوان مکمل کتاب درسی استفاده میکنین.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      نسبت عمومی به اختصاصی : 1/2(یک دوم)

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

همون طوری که گفتم اختصاصی به جز زیست حدودا 90% تست زدم
      ولی عمومی حدودا 70% مطالعه کتاب درسی بود

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

دروس پایه خصوصا سوم علاوه بر تاثیری که در امتحان نهایی دارن در کنکور هم سهم حدودا برابری با پیش دارن
      پس نباید کم اهمیت فرض بشن
      خودم به طور کلی پیش و پایه برابر کار کردم

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

من خودم دوم زیاد نخوندم ولی تونستم با یه برنامه درست تو تابستون جبران کنم
      تابستون بهترین فرصت جبرانه از دستش ندین

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

بالا جواب دادم
      بیشتر حالت جبرانی ،تقویتی و پیش خوانی داره از این نظر شما رو از رقیبات جلو میندازه
      - چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      دروس
      پایه به خصوص اختصاصی
      برای پیش وقت کافی هست

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      توکل بر خدا
      ناامید نشدن پس از هر شکست و بالعکس افزایش تلاش
      علاقه

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 93 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارید ، چیست؟

اول توصیه میکنم سعی کنین همیشه خدا رو داشته باشین و فراموشش نکنین
      هیچ وقت از نتیجه بد امتحان یا آزمون ناامید نشین
      در انتخاب کتاب کمک درسی،کلاس،اردو،دی وی دی و .... دقت کنین.
      به هیچ وجه به مسائل حاشیه توجه نکنین(مثلا نتایج فوتبال،حرفای سیاسی و ...)
      به برنامه راهبردیتون اعتماد کنین و با اون پیش برین.
      مهم ترین عامل در یادگیری علاقه است یعنی اگه یه درسی رو دوست نداشته باشی هیچ وقت یاد نمی گیریش پس سعی کن هرطور شده این علاقه رو بوجود بیاری(البته اینم بگه که علاقه پیدا کردن به یه درس اولش کار سختیه ولی باید این کارو بکنی ونترسی)
      سطح کنکور رو بشناس و سراغ کتاب ها و سوال هایی که خارج از محدوده کنکور هستند به هیچ وجه نرو چون روحیه تو تضعیف میکنن.

همتون موفق میشین

برا منم دعا کنین اون جایی که میخوام قبول شم....

ویرایش توسط Alireza : 14 مرداد 1392 در ساعت 19:39

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

عمقی خواندن زیست

سلام
      لطفا میشه بگید منظورتون از عمقی خوندن زیست چیه؟همه میگن عمقی باید خوند ولی من نمیفهمم چطوری خوندن منظور هست...
      لطفا توضیح دهید.
      ممنون.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiroostaei نمایش پست ها
      سلام
      لطفا میشه بگید منظورتون از عمقی خوندن زیست چیه؟همه میگن عمقی باید خوند ولی من نمیفهمم چطوری خوندن منظور هست...
      لطفا توضیح دهید.
      ممنون.
      خب مشخصه
      مثلا تو میخوای ادبیات بخونی خوندنت فقط حالت مرور داره یعنی مثلا کلمه هارو نگاه میکنی معنی شون رو میبینی و رد میشی
      ولی زیستو نمیشه اینجوری خوند هر باراگراف که میخونی باید به قیدها فعل ها و کلمات دقت کنی و به خودت بگی چه جوری میشه از این باراگراف یه سوال کنکور طرح کرد بعد بگی خب چه جوری میشه این بخش رو با مطالب قبلی یا کتابای دیگه ترکیب کرد یا شکلا رو دقیقا باید با متن تطبیق بدی هر بخس رو شکل باید مد نظرت باشه
      حتی چون از یه شکل میشه سوالی طرح کرد که شاید مربوط به مبحث اون صفحه نباشه باید بتونی مباحث قبلی رو هم اگه تو شکل هست تطبیق بدی
      هر جمله که میخونی بگی چرا اینو گفته یا چجوری ازش تست میاد...
      خب اگه این کارا رو بکنی اولا سرعتت بایین میاد که البته ارزششو داره ولی به مرور زمان عادت میکنی و سریع تر میشی مثلا میتونی ۲هفته آخر هر۳تا زیست رو بخونی
      میخوای بفهمی عمقی میخونی یا نه باید ببینی آیا میتونی چیز جدیدی نسبت به مطالعه قبلی بفهمی
      مثلا من هر وقت میخواستم یک فصل رو برای چندبار بخونم تقریبا هر بار یه نکته جدید تو کتاب کشف میکردم(!!!)

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      س،براقرابت ادبیات چه کتابیوخوندی؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام علیرضا جان

تبریک میگم

علیرضا ریاضی رو چطوری بخونیم ؟؟؟

براکسایی که درصدشون تو ریاضی کمه چه پیشنهادی داری ؟؟

برا ریاضی دوم و سوم کدوم کتاب خوبه ؟؟؟

میانگین ترازت تو کانون ؟؟؟

برا لغات ادبیات چه کتابی خوندین ؟؟؟؟

به نظرتون برا پیش مبتکران بگیرم یا خیلی سبز ( شیمی ) ؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میدونم سوالا زیاده و وقتت گرفته میشه ولی دیگه باید بجوابی))))

لطفا اینکه هر درسی رو چطوری میخوندی به طور خلاصه واسمون بگو؟؟؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ebi5233 نمایش پست ها
      س،براقرابت ادبیات چه کتابیوخوندی؟
      سلام شرمنده دیر شد
      کتاب نخوندم.تست زدم از کتاب ادبیات موضوعی .کلا تستای کنکور های گذشته کافیه....
      من از یکی از اساتید دانسگاه پرسیدم قرابت چه کار کنم؟گفت یا بردار دیوان حافظ بخون و به مفهوما دقت کن یا هم تست زیاد کار کن
      من که فقط تست کار کردم
      اگه نمیخوای تست بزنی و فقط میخوای بخونی کتاب قرابت سبطی خوبه ولی تست بهتره

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sampad نمایش پست ها
      سلام علیرضا جان

تبریک میگم

علیرضا ریاضی رو چطوری بخونیم ؟؟؟

براکسایی که درصدشون تو ریاضی کمه چه پیشنهادی داری ؟؟

برا ریاضی دوم و سوم کدوم کتاب خوبه ؟؟؟

میانگین ترازت تو کانون ؟؟؟

برا لغات ادبیات چه کتابی خوندین ؟؟؟؟

به نظرتون برا پیش مبتکران بگیرم یا خیلی سبز ( شیمی ) ؟؟؟

سلام.ممنون

ببین ریاضی اگه خیلی ضعیفی(درصد زیر 25) یعنی یه درس رو اصلا نمیفهمی برو یه کلاس که زیادم وقتتو نگیره ورفع اشکال کن چون هیچ کتابی نمی تونه برات از 0 توضیح بده .
      ولی اگه در حد معمولی و یا قوی(درصدت بالای 25 هست) هستی تا میتونی تست های استاندارد و مشابه کنکور کار کن از ساده شروع کن و سخت تر کن و بعد یه مدت 3یا 4 ماهه اونم زماندار باشه چون سرعت مهمه.

کتاب ریاضی میخوای بگیری جامع بگیر چون من کتاب خوب برا دوم و سوم سراغ ندارم(البته کلا اگه میخوای جدا بگیری آبی قلمچی پیشنهاد میشه چون تیپ کنکوره)
      ولی بهتره جامع بگیری من خیلی سبز و مهروماه داشتم که مهروماه بهتر بود چون درس نامه هاش کامل تره و سوالای بهتری داره.

میانگین ترازم 7300 بود که با توجه به اون رتبم خراب شد

لغت نیازی به کتاب جدا نداره خود کلمات مهم هر درس و کلمات آخر کتاب بخونی کافیه ولی اگه یه چیز جمع و جور میخوای کتاب لغت و معنی هفت خوان خیلی سبز خوبه
      لغات مهم هر درس هم اگه معلمت نمیگه میتونی از گاج سبز کمک بگیری.

شیمی پیش هردو تا کتاب خیلی سبز و مبتکران تقریبا تو یه سطحن(مبتکران سخت تره ولی خیلی سبز نکاتش جمع و جور تره) ولی چیزی که مهمه اینه که واقعا روش وقت بذاری چون نسبت به بقیه درسا شیمی سخت تره(مثلا الان تستای کنکور شده مشابه تستای سری z خیلی سبز)
      کلا اگه وقت زیاد داری و سطح شیمیت خوبه مبتکران ولی اگه میخوای از سطح معمولی کار کنی خیلی سبز درس نامه های روون تری داره.
      شیمی پیش2 کتاب گاج خاکستری هم من کار کردم به سختیه اون 2کتاب نیست ولی درس نامه هاش خیلی عالیه اگه شیمی ضعیفی اون هم توصیه میشه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      میدونم سوالا زیاده و وقتت گرفته میشه ولی دیگه باید بجوابی))))

لطفا اینکه هر درسی رو چطوری میخوندی به طور خلاصه واسمون بگو؟؟؟؟؟
      سلام تو توضیحاتم گفتم ولی حالا یه چیزایی رو اضافه میکنم:

زیست:تکرار و تداوم در مطالعه ی عمقی+تست مباحث مفهومی+توجه به شکل ها و نکات ترکیبی+علاقه
      شیمی:مطالعه و خلاصه نویسی بخش های حفظی+تست مباحث محاسباتی+مطالعه درس نامه ها و نکات کتاب های خیلی سبز و مبتکران
      فیزیک و ریاضی:75%یادگیری در کلاس 25% در خانه سپس تست های استاندارد+زدن تست های سخت از کنکور
      عربی:توجه به قواعد ترجمه(با تکیه بر کتاب درسی)+کارکردن یه کتاب یا جزوه قوی کمک درسی+تست های کنکور+تمرین زیاد روی بخش متن و درک مفهوم
      دینی:من که لای کتابو باز نکردم،درسا رو از گاج خوندم و تستاش رو با فاصله زمانی زدم+من آیات رو حفظ کردم خیلی خوب بود و جواب داد(البته با روش اختصاصی خودم.اگه کسی میخواد حفظ کنه بگه براش توضیح بدم.)
      زبان:روش من:خوندن کل درسنامه های کتاب خاکستری شب امتحان زبان و دیگر هیچ ینی کلا یه بار تو سال زبان خوندم!(ولی اینو بگم قبلا خیلی کلاس میرفتم)
      ادبیات:خیلی درس گسترده ومهمیه-تاریخ ادبیات:فقط تست استاندارد-لغت:کتاب درسی-زبان فارسی:خیلی سبز-تاریخ ادبیات:خود کتاب درسی یا خیلی سبز

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza نمایش پست ها
      سلام تو توضیحاتم گفتم ولی حالا یه چیزایی رو اضافه میکنم:

زیست:تکرار و تداوم در مطالعه ی عمقی+تست مباحث مفهومی+توجه به شکل ها و نکات ترکیبی+علاقه
      شیمی:مطالعه و خلاصه نویسی بخش های حفظی+تست مباحث محاسباتی+مطالعه درس نامه ها و نکات کتاب های خیلی سبز و مبتکران
      فیزیک و ریاضی:75%یادگیری در کلاس 25% در خانه سپس تست های استاندارد+زدن تست های سخت از کنکور
      عربی:توجه به قواعد ترجمه(با تکیه بر کتاب درسی)+کارکردن یه کتاب یا جزوه قوی کمک درسی+تست های کنکور+تمرین زیاد روی بخش متن و درک مفهوم
      دینی:من که لای کتابو باز نکردم،درسا رو از گاج خوندم و تستاش رو با فاصله زمانی زدم+من آیات رو حفظ کردم خیلی خوب بود و جواب داد(البته با روش اختصاصی خودم.اگه کسی میخواد حفظ کنه بگه براش توضیح بدم.)
      علیرضا جان موفقیتت در کنکور رو بهت تبریک میگم

راجع به روشت برای حفظ کردن آیات دینی یه توضیحی بده

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط amirofff نمایش پست ها
      علیرضا جان موفقیتت در کنکور رو بهت تبریک میگم

راجع به روشت برای حفظ کردن آیات دینی یه توضیحی بده

خب روش کار ساده اما خیلی نتیجه بخشه!!!

شما هر نوع گوشی که دارین(ترجیحا آندرویدی)میاین یه نرم افزار قرآن نصب میکنین بعد با یه سرچ ساده تو نرم افزار آیات کتاب رو پیدا میکنین و بوک مارک ( Bookmark) میکنین .

تمامه!

حالا شما هر شب قبل خواب فقط 5 آیه میخونین و به مفهومش هم توجه میکنین.با این روش من تو سال چهارم چند دفعه کل آیاتو دور کردم.

دوستایی که آندروید دارن بهترین نرم افزار برای این کار iQuran هست از اینجا دانلود کنین: دانلود

تو این نرم افزار میتونین کل آیات بوک مارک شده رو تو یه صفحه ببینین و به ترتیب مرور کنین
      ویژگی خوبش اینه که میتونین از قیمت Add Note برای آیات مهم تر نکاتشو یادداشت کنین و با آیه مرور کنین ضمنا ترجمه فارسی و صوت هم داره....
      حال کردین؟؟؟؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مگه برای کنکور باید آیاتم حفظ کرد؟؟؟؟؟

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4 Beta
      مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا﴿32 المائدة﴾
      هر كس انساني را از مرگ رهائي بخشد چنان است كه گوئي همه مردم را زنده كرده است!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله ، برای دینی با توجه به اینکه حدود 70% سوالا مستقیما آیه هست پس باید همه آیاتو(چه اول درس،چه داخل درس و چه داخل فعالیت ها و تمرین ها) یاد گرفت یعنی بدونی این آیه که اولشو یا آخرشو تو تست کنکور دادن آخرش چه مفهوم مهمی داره.

حالا بهترین و دقیق ترین راه برای این کار به نظر من حفظ کردنه

با روش من خیلی خیلی هم سادست،فقط اولاش باید زیاد تکرار کنین.

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)