خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 73
    1. Top | #46
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم دکتر نمایش پست ها
      اراکی ها همیشه محشر به پا میکنن.تبریک میگم بهت عاغا حسین
      فقط یه سوال
      شما تا روز کنکور چن بار کتاباتو کلا دوره کردی؟
      بستگی به درسش داره
      زیست رو فکر کنم بین 6 تا 10 بار دوره کردم(با توجه به هر فصل)
      بقیه کتابا رو هم فکر کنم 3 تا 6 بار
      البته مرور های آخر خیلی سریع و در حد نکات مهم بود و فقط مرور های اول و دوم رو به طور کامل می خوندم

2. Top | #47
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام داداش موفقیتتو تبریک میگم.میخواستم بدونم با 7 ساعت خوابیدن هیچ مشکلی نداشتی؟بعد این 7 ساعتو فقط شب میخوابیدی؟

3. Top | #48
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بهتون تبریک میگم اقا حسین.میشه بگین میانگین تراز شما تو کانون چند بود؟

4. Top | #49
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 226056400 نمایش پست ها
      سلام داداش موفقیتتو تبریک میگم.میخواستم بدونم با 7 ساعت خوابیدن هیچ مشکلی نداشتی؟بعد این 7 ساعتو فقط شب میخوابیدی؟
      راستش خودم هم از این مقدار خواب راضی نبودم و دوست داشتم کم تر بشه ولی وقتی کم می خوابیدم بازده کمتری داشتم
      البته این مخصوص هر فردی هست و ممکنه یه نفر دیگه حتی با 4 ساعت خواب هیچ مشکلی نداشته باشه
      از این مقدار حدود 1 ساعتش رو بعد از ظهر می خوابیدم و بقیش رو شب ها.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط elham75 نمایش پست ها
      بهتون تبریک میگم اقا حسین.میشه بگین میانگین تراز شما تو کانون چند بود؟
      مرسی
      تقریبا 7420 بود

5. Top | #50
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام داداش شما کلاس هم می رفتی؟بعد به نظر شما کلاس رفتن بهتره یا خودت تو خونه بخونی ؟البته کلاس واسه درسهایی مثل ریاضی.فیزیک و شیمی

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      تبریک میگم بابت رتبه تون انشالله در تمام مراحل زندگی موفق باشید
      یه سوال داشتم با معدل 16 امسال بود تو دوستانتون که رتبه زیر 200 یا 100 کشوری بیاره؟
      این معدل خیلیا رو نا امید کرده
      This time,this is my fight song
      Take -backe -my life Song
      Prove - I'm - alright Song
      My power's turned on
      Starting right now,i'll be strong

7. Top | #52
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      آقای مجید حیدریان (majid74)

با رتبه سهمیه منطقه 3 : 153
      و رتبه کشوری : 1250

از مدرسه
      شاهد
      استان لرستان (
      کوهدشت)

با این درصد ها

%D8%AD%DB%8C%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86.jpg

بنا ب دلایلی ایشون پاسخ ها رو فرستادن واسه من !

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ ساعت مطالعه ؟)

- تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      - تابستان سال چهارم
      - سال تحصیلی چهارم
      - دوران طلایی نوروز
      - دوران جمع بندی

همه رو با هم جواب میدم، من اصلا سال دوم و سوم بجز برای امتحانات مدرسه درس نمیخوندم ولی آزمون های کانون رو شرکت میکردم و ترازمم حدود 6200 بود. سال چهارم تازه یادم افتاد ک کنکور دارم ولی هر کاری میکردم ترازم بالا نمی رفت و بیشترشم بخاطر تفریحات زیادی بود ک داشتم. اون سال ینی کنکور 92 رتبه م 1248 زیرگروه 1 منطقه 3 شد و نتونستم پزشکی متمرکز قبول شم ولی برا مصاحبه ی پزشکی و دندان ارتش معرفی شدم ک نرفتم. موندم امسال و از اواخر مهر شروع کردم(چون قبلش درگیر نتیجه ی کنکور بودم). خیلی داغون بودم ولی به خودم اطمینان داشتم با اینکه میترسیدم. ترازام از 6400 شروع شد تا آخرین آزمون که حدود 7100 شد. ساعت مطالعه م میانگینش حدود هفت ساعت بود. بودن روزایی م 9 ساعت میخوندم و بودن روزایی ک بیشتر از 3 ساعت نمی شد. امسال توی 3 آزمون آخر جامع سنجش هم شرکت کردم و همونا باعث شدن من بفهمم امسال قراره شیمی خیلی سخت بشه و خدا رو شکر شیمی رو خوب زدم. دوران نوروز هم مث کل سال طبق برنامه ی کانون خوندم. دوران جمع بندی علاوه بر روش 3 روز یکبار از خلاصه درسای سایت کانون خیلی استفاده میکردم و واقعا هم عالی بودن.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      برا ادبیات و عربی هیچ کتابی نداشتم، دوستام میگفتن ک عربی کامل گاج خیلی خوبه ولی دیگه وقت کافی برا خوندنش نبود و نگرفتم. زبان هم فقط اون کتابچه ی لقمه ی مهر و ماه که لغات رو نوشته داشتم. معارف هم آیات و نکات گاج.
      برا ریاضی کتاب تخته سیاه رو گرفتم ولی کار نکردم و درصدم هم خوب نشد، میشنیدم ک بچه ها میگفتن کتاب ریاضی تخته سیاه بهتر از بقیه س.
      برای زیست، تست گاج چاپ جدید رو میگن خوبه، برا بعد از عید و مخصوصا برا فارغ التحصیل ها کتاب همایش نشر دریافت واااااقعا عالیه. توصیه میکنم طرف خیلی سبز نرید اگ سال دومتونه.
      برا فیزیک بهترین کتاب خیلی سبزه، فیزیک رو فقط با تست زیاد زدن میشه یاد گرفت، میشه گفت ساده ترین درس کنکوره.

شیمی پایه هم کتابای بهمن بازرگانی مبتکران، شیمی پیش هم خیلی سبز.

دوران جمع بندی هم خودم دور دنیا در چهار ساعت گاج کار کردم، فونتش به فونت کنکور نزدیک تره.

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      اوایل سال شنبه ی بعد از هر آزمون مینشستم و سوالات اختصاصی رو دونه به دونه بررسی میکردم، کلاسور نداشتم. اواخر سال همون بعد از ظهر جمعه این کارو میکردم.

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      کتاب زرد عمومی، دور دنیا در 4 ساعت گاج، خلاصه درسای سایت کانون، کتاب همایش زیست. درسنامه های کتابای کمک درسیم.

- ایا به داوطلبان استفاده از
      dvd های اموزشی رو پیشنهاد میکنید؟
      دی وی دی های کنکور آسان است برا بعضی از درسا میتونه مفید باشه ولی در کل وقت تلف کردنه و یه کلاهبرداریه بزرگه. دی وی دی های قلم چی خیلی خیلی بهترن مخصوصا تدریس های زیست کرامت و فیزیک افاضل.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

سعی میکنم دقتم رو برای بررسی تک تک کلمات گزینه ها بیشتر کنم.

- نظرتون درباره درس خواندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

معمولا ب ضرر ضعیف تر ها تموم میشه، مگر اینکه واقعا دوست باشن و به ضعیف تر ها کمک کنن.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

چرا که نه؟ هنوزم 75 درصد کنکور رو آزمون تعیین میکنه و سال بعد هم خیلی کم شه میشه 65، شما اگ میانگین درصد کنکورتون بالا 55 باشه مطمئن باشید با معدل 10 و حتی کمتر هم پزشکی قبولید.

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

برا عمومیا فقط درسنامه میخوندم. برای ریاضی که از درصد درخشانم مشخصه حرفی برا گفتن ندارم. زیست باید سه کتاب رو با هم خوند و همون زمان همه ی ربطاشون رو فهمید. در آخر هم باید دقیق و حسابی جمعش کرد. فیزیک رو اول خوب درسنامه ها رو بخونید بعدش تا میتونید تست سراسر همون بحث رو کار کنید، مطمئن باشید سال آینده فیزیک سخت تر میشه. شیمی هم اصلش فهمیدن درسنامه س، شیرین ترین درس برا من شیمی بود، درسنامه ها رو بخونید و بعدش پیش خودتون تجزیه و تحلیلیش کنید و بعدش تست بزنید. بادتون نره که مهم ترین مباحث شیمی استوکیومتری و محلول هان و جدیدا هم بخش محاسباتی اسید و باز.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      طبق برنامه ی کانون مرور میکردم.

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

مشاوری که آدم خوبی باشه و موفقیتتون واقعا براش مهم باشه خیلی خوبه، عیبی هم نداره که پولی بگیره اونم در حد توان شما، ولی مشاوری که صرفا برا گذران زندگی و کسب درآمد مشاوره میده فقط آدم رو به بیراهه میکشونه. هر کنکوری ای باید اینو بفهمه که تنهاست و هیچکس قرار نیست کمکش کنه و هیچکس هم نمیاد بجاش کنکور بده، اون موقعه که میفهمه باید خودش تلاش کنه و مشاور و اینا فقط میتونن مسیرش رو یکمی براش روشن کنن.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      آره، ولی به شرطی که آزمون برای آدم مهم باشه نه اینکه صرفا بره آزمون بده و بعدشم ترازش رو به مامان و باباش نگه و فقط حاصلش از آزمون یه دفترچه باشه گوشه ی اتاق. آدم اگ آزمون شرکت نکنه سر جلسه ی کنکور به شدت غافلگیر میشه. آزمون برا اینه که دانش آموز به خودش مسلط شه و بتونه وقتش رو کنترل کنه، منفی نزنه، تمرکزش رو زیاد کنه و با سوالات شبیه کنکور خودش رو محک بزنه.

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      آره، خیلی. میتونید تفریح کنید، پسرا فوتبال دخترا هم تفریحات خودشون، ولی تا جایی ک میتونید با افرادی که انرژی منفی بهتون میدن رابطه ای نداشته باشید. متونید خودتون رو توی رشته ای ک دوس دارید تصور کنید. به خودتون اطمینان بدید که قبولید. اگ شما قبول نشید کی قراره قبول شه؟؟

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      7 تا 9 ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      خیلی، من شبا از 11 تا 1 بیکار بودم، در طول روز هم دو ساعت دیگ.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

هیچ تابستونی درس نخوندم ولی اگ میخوندم حتما روی شیمی کار میکردم.

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      من خودم هیچ کلاسی نرفتم پس نمیتونم نظری بدم، اینجا منطقه محرومه و دبیر آنچنانی ای نداشتیم ک تدریسش ارزش وقتمو داشته باشه.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

تنها برنامه م برنامه ی کانون بود، خودم در طی دو هفته آروم آروم میخوندم و در هیچ شرایطی اجازه نمیدادم ک جا بمونم.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      برای من فرقی با دروس پیش نداشتن و طبق برنامه ی کانون میخوندم.

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

برا فیزیک و شیمی خلاصه نویسی میتونه خیلی مفید باشه، همینطور برا 4 فصل آخر زیست پیش. سعی کنید برا فیزیک فقط فرمول ها رو بنویسید، اونم بعد از مسلط شدن بهشون با تست زدن. برا شیمی هم نکات مهم درس، بدون ساختار نگارشی کامل، مثلا اشکالی نداره اگ جمله تون فعل داشه باشه، نسلامتی قراره خلاصه باشه ها. زیست هم نمودار بکشید خیلی بهتره، قید ها رو هم دسته بندی کنید.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      من متاسفانه خیلی خیلی عمومی کم خوندم، شاید پنج درصد کل وقتمم نشد، بنظرم 30 به 70 خوبه، بعد از عید هم 40 به 60

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

برا زیست و شیمی بیشتر مطالعه بود و برا فیزیک بیشتر تست.

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

دروس اختصاصی سال سوم خیلی خیلی مهمن، و اگ نمرات نهایی رو هم در نظر بگیریم بیشتر از 50 درصد کنکور میشن. حواستون به شیمی و فیزیک باشه چون زیستتون رو مطمئنا قوی میکنید ولی ممکنه از شیی و فیزیک جا بمونید.

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

درسته ک مث من جا موندید، ولی میتونید مث من موفق شید، فقط باید بیشتر تلاش کنید.

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      قبلا جواب دادم.

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      بنظر من شیمی و زیست.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      اعتماد به نفس، مدیریت آزمون، تجربه ی آزمون ها و کنکور قبلی، سواد علمی(ک خودش باعث اعتماد به نفس میشه)

-نصیحت ! شما به پشت کنکوریا یا کسایی که تصمیم دارن واسه رسیدن به رشته مورد علاقه شون چند سال پشت کنکور بمونن!؟
      به حرف دیگران توجهی نکنید مگر اینکه مطمئن باشید خیرخواهتونن، شما تنهائید، شما برای خودتون زندگی میکنید و تنها کسایی ک واقعا به شما اهمیت میدن پدر و مادرتونن، اذیتشون نکنید، اگ در طول سال حرفی بهتون زدن جوابی نداید، مطمئن باشید جواب این صبر و اذیت شدنتون رو روز کنکور میگیرید. مسیرتون خیلی سخته ولی واقعا شیرینه. با برنامه درس بخونید، بهترین برنامه برنامه ی کانونه اونم اگ جدی بگیرینش. مطمئن باشید تحصیل توی رشته ی مورد علاقه تون می ارزه به همه ی این سختیا.

- مهمترین توصیه برای داوطلبان کنکور 94 برای استفاده از بازه ی زمانی که پیش رو دارند ، چیست؟
      پیش بینی من از کنور آینده در همین سطح موندن زیست و شمیه، آسون شدن ریاضی و سخت شدن فیزیکه. شیمی رو خیلی جدی بگیرید چون خیلی وقت گیر شده و اگ کسی بخواد ریاضی رو بالا بزنه برا شیمی وقت کم میاره. من فقط یه ربع روی ریاضی بودم ولی یک ساعت و ربع برا شیمی وقت داشتم. از تکنیک زمان های نقصانی از همین اول سال استفاده کنید تا عادت کنید، همین تکنیک باعث شد ک من رتبه م خوب شه. من برای عمومیا ده دقیقه و برای اختصاصیا بیست دقیقه وقت اضافی داشتم. مطمئن باشید ک اگ همه چی رو در نظر بگیرید موفق میشید. خیلی سخت نگیرید، کنکور انقدرا هم سخت نیست، فقط استرسش که سختش میکنه وگرنه از نصف آزمونای کانون آسون تره.

به امید موفقیت تمام کسانی که تلاش میکنن برای رسیدن به هدفشون، مخصوصا شما. ببخشید اگ غلط تایپی داشتم، ویرایش نکردم.

8. Top | #53
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      جناب اقای شایان مداح (Shayanak)

از تهران

دبیرستان سروش

رشته انتخابیشون :
      داروسازی

با رتبه سهمیه :
      1025
      و رتبه کشوری : 2761

رتبه کنکور 92 :
      13540

%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%DA%A9.jpg

خیلی ممنون از شما
      با ارزوی موفقیت

ویرایش توسط Parniya : 19 مرداد 1393 در ساعت 20:06

9. Top | #54
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 226056400 نمایش پست ها
      سلام داداش شما کلاس هم می رفتی؟بعد به نظر شما کلاس رفتن بهتره یا خودت تو خونه بخونی ؟البته کلاس واسه درسهایی مثل ریاضی.فیزیک و شیمی
      فقط برای ریاضی کلاس می رفتم
      اگر برای یه درسی مشکل داشتید کلاس خوبه اما اگر مشکل خاصی ندارید و خودتون می.تونید درس ها رو با مدرسه و خوندن یاد بگیرید دیگه فکر.نمی کنم به کلاس نیازی باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط کایسا نمایش پست ها
      سلام
      تبریک میگم بابت رتبه تون انشالله در تمام مراحل زندگی موفق باشید
      یه سوال داشتم با معدل 16 امسال بود تو دوستانتون که رتبه زیر 200 یا 100 کشوری بیاره؟
      این معدل خیلیا رو نا امید کرده
      مرسی
      راستش کسی رو ندیدم
      ولی نباید ناامید شد چون 75 درصد راه هنوز باقی مونده و میشه کاری کرد که تاثیر معدل به چشم نیاد

10. Top | #55
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parniya نمایش پست ها
      جناب اقای شایان مداح

از تهران

دبیرستان سروش

رشته انتخابیشون :
      داروسازی

با رتبه سهمیه :
      1025
      و رتبه کشوری : 2761

رتبه کنکور 92 :
      13540

ایشون هم ترجیح دادن من ارسال کنم !!

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ ساعت مطالعه ؟)

-تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      - تابستان سال چهارم
      - سال تحصیلی چهارم
      - دوران طلایی نوروز
      - دوران جمع بندی

من سال اول و دوم دبیرستان رو اصلا درس نخوندم به طوری که معدل سال اول 14.53 و سال دوم 15.56 شدم. سال دوم رو رشته ریاضی انتخاب کردم تا بتونم یه رشته خیلی معمولی قبول شم.سال سوم که بودم به طوره خیلی ناگهانی تصمیم گرفتم درس بخونم. واسه همین از همون ابتدا شروع ( تابستان سال سوم) کردم با جدیت درس خواندن ولی فقط برای امتحان نهایی.معدل سال سومم 18.18 شد. تابستان سال چهارم در عرض 1ماه کتاب زیست 1 و 2 رو خوندم و ازمون تغییر رشته رو قبول شدم و سال چهارم سره کلاس تجربی نشستم. تابستان سال 91 روزی 12 ساعت مطالعه کردم. در طی سال تحصیلی 91-92 هم همین صورت روزی 10-12 ساعت ( با احتساب 6 ساعت مدرسه) درس خوندم. در بهمن ماه 91 به طور کامل از درس زده شدم و کامل درسو بستم گذاشتم کنار به بهانه ی شرکت در کنکور 93 ( بدترین اشتباه زندگیم). میانگین تراز سال 91-92 من تا بهمن 6200 بود.عید 92 اصلا درس نخوندم. در شهریور ماه 1392 عزممو جذب کردم و با روزی 6-7 ساعت شروع کردم(دقت کنین فقط خونه بودم). در طی سال تحصیلی 92-93 من کماکان روزی 5-7 ساعت درس میخواندم و میانگین تراز 6906 رو کسب کردم. در عید 93 روزی 12 ساعت مطالعه کردم. در بازه بین عید تا تیر من همون 6-8 ساعتو مطالعه کردم. من در تابستان 92 فقط زیست و شیمی پایه + ادبیات 2 و 3 رو کامل خوندم. قبل عید 70% اختصاصی 30% عمومی و بعد عید 50% اختصاصی 50% عمومی خوندم. در دوران جمع بندی فقط زیست شیمی خوندم و 45 تا کنکور عمومی و 12 تا کنکور کامل دادم.

دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادبیات : تمام کتاب های موضوعی نشر الگو + ابی قلمچی ریاضی : مهر و ماه
      عربی : مبتکران + ابی قلمچی
      دینی : نشر الگو
      زبان : خیلی سبز
      زیست : خیلی سبز + ابی قلمچی
      شیمی : همایش نشر دریافت + ابی قلمچی + خیلی سبز
      فیزیک : نشر الگو
      ابی قلمچی بهترین کتاب برای کار کردن تمامی تست های کنکور + تست های تالیفی متناسب با کنکوره . از شیمی مبتکران و ادبیات موضوعی گاج دوری کنید. ضربه میزنند بهتون به خاطر حجم بالاشون.

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

ا
      نه . من با سوال های دام دار و سوال هایی که اشتباه زده بودمو نشانه دار میکردم و هر 2-3 ازمون 1بار مرورشون میکردم.همین طور عصر جمعه همه ی سوالاتو یک بار دیگه جواب میدادم.
      - منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      کتاب های عمومی دور دنیا در 4 ساعت گاج و کنکور های کامل دور دنیا در 4 ساعت گاج + کتاب درس + کتاب همایش شیمی

- ایا به داوطلبان استفاده از
      dvd های اموزشی رو پیشنهاد میکنید؟

من خودم استفاده نکردم و طبق شنیده هام توصیه نمیکنم.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

خدا نکنه . من 100% همون تصمیم غلط بهمن سال 91 رو نمیگیرم و تلاشمو میکردم.

- نظرتون درباره درس خواندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

بستگی به خود فرد داره

اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

بله. با مستقیم شدن تاثیر معدل ها فقط کار دانش اموزان زیره 18 به نظره من یکم دشوار تر از بقیه میشه ولی قابل جبران هست با تلاش مضاعف. حتی میشه با معدل 10 رتبه زیره 100 اورد.

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

ادبیات : ابتدا کتاب درسی مو به مو سپس نشر الگو رو میخوندم . 2-3 روز بعدش تست میزدم.
      عربی : ابتدا کتاب مبتکران درسنامشو میخوندم 2-3 بار و 2-3 روز بعدش تست میزدم
      دینی : فقط نشر الگو رو میخوندم . هر درس 100بار. اصلا تست نمیزدم
      زبان : چون کلاس زبان رفته بودم چند سال فقط تست میزدم هفته ای 1بار
      ریاضی : ابتدا درسنامه مهر و ماه و با تمرین یاد میگرفتم و همون روز کلی تست اون مبحثو میزدم.
      فیزیک : مثل ریاضی
      شیمی : ابتدا کتاب درسیو مو به مو 2-3 بار خط به خط میخوندم. بعدش همون لحظه 200-300 تا تست میزدم از ابی قلمچی و خیلی سبز
      زیست : ابتدا 2-3 بار 1 درسو میخوندم. راستی اینو بگم که من از شهریور 92 تا عید 93 روزی 2-4 ساعت بدون استثنا زیست میخوندم. سپس همون لحظه کتاب تستمو و پاسخنامشو بمب بارون میکردم.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

با کانون پیش رفتم.

نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

دلیلی که در سال دومم موفق شدم با وجود اینکه ساعت مطالعمو نصف کردم این بود که اهسته اهسته با برنامه مشاورم پیش رفتم. و 99% پیشرفت امسال من بخاطر ایشون هست.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

بله 100% . ازمون ازمایشی به شما کمک میکنه تا یک برنامه منظمی داشته باشین و با شرایط کنکور اشناشین.

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

بله من شاید 10بار از درس زده شدم و 10روز کامل درسو گذاشتم کنار و در اون روز های فقط با مشاورم صحبت میکردم.

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

8-10 ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

من تا قبل عید روز های جمعه رو اصلا درس نمیخوندم و فقط تفریح میکردم. بعد عید فقط 4 ساعت جمعه ها میخواندم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

توضیح دادم. فقط زیست شیمی و ادبیات پایه خوندم

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

به نظر من برای کسی که فارغ التحصیل هست کلاس کنکور برای حداقل 2-1 درس لازمه تا جو رقابت در فرد حفظ بشه من خودم از مهر تا خرداد برای فیزیک شیمی و عربی کلاس کنکور رفتم هر کدوم 2-4 ساعت در هفته.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

تنها از برنامه کانون برای بلند مدت و از برنانه هفتگی مشاورم برای کوتاه مدت استفاده میکردم و فقط به همین دلیل امسال بهتر شدم.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

برنامه کانون

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

من برای هیچ درسی خلاصه نویسی نکردم ولی برای زیست کله هر صفحه رو از نکته های ترکیبی سیاه میکردم.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

70 30 قبل عید 50 50 بعد عید

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

من سال اولم 80% میخوندم و 20% تست میزدم . سال دوم 20% میخوندم و 120% تست میزدم.

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

برای من پیش و پابه یک مقدار اهمیت داشت و همرو کامل میخواندم. ولی یکم زیست پایه رو بیشتر خوندم

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

منو یادتون بیاد که با معدل 14-15 اومدم بالا پس شما هم با تلاش بیشتر میتوانید

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

خیلی زیاد

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

زیست و شیمی

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

برنامه منظم و هدفمند. تلاش از خودگذشتکی و باز هم تلاش

نمرات و معدل نهایی شما؟

سال 91 دیپلم ریاضی گرفتم معدل کتبی 18.18

وضعيت نمرات ارسالي از آموزش و پرورش
      سال اخذ دوره نمره درس نام درس رديف
      91-92 خرداد روزانه 18/00 دين و زندگي (3) 1
      91-92 خرداد روزانه 18/25 زبان فارسي (3) 2
      91-92 خرداد روزانه 17/50 ادبيات فارسي (3) 3
      91-92 خرداد روزانه 17/50 عربي (3) 4
      91-92 خرداد روزانه 20/00 زبان خارجي (3) 5
      91-92 خرداد روزانه 17/50 فيزيک (3)وآزمايشگاه [رياضي فيزيک] 6
      91-92 خرداد روزانه 17/75 شيمي (3)وآزمايشگاه 7
      91-92 خرداد روزانه 17/50 جبر واحتمال 8
      91-92 خرداد روزانه 18/75 هندسه (2) 9
      91-92 خرداد روزانه 19/00 حسابان 10

-نصیحت ! شما به پشت کنکوریا یا کسایی که تصمیم دارن واسه رسیدن به رشته مورد علاقه شون چند سال پشت کنکور بمونن!؟

اول از همه ببینین ایا به ضرره شماست 1 سال یا 2سال بمونین یا به نفعتون. اگر شخصیتی هستین که به شدت اجتماعیه مطمئنن به شدت امسال ضرر میکنین. من شخصا خیلی ادم مهمونی برو و اجتماعی هستم. امسال خیلی بار شد که از شدت منزوی شدن خواستم خودکشی کنم. کله 10 ماهو دپرس بودم.پس با واقع بین بودن تصمیم بگیرین. ولی بعدش که رتبم اومد دیدم میارزید.سعی کنین حتما کلاس برین تا این جوه رقابته توتون باشه چون خیلی مهمه. پیش مشاور برین حتما و برنامه منظم داشته باشین.خانوادتون مثل من اذیت نکنین به حرف های مردم هم توجه نکنین.

- مهمترین توصیه برای داوطلبان کنکور 94 برای استفاده از بازه ی زمانی که پیش رو دارند ، چیست؟

زیستو تا دقیفه 90 ول نکنین. من میانگین درصد زیستم تو قلمچی 80-90 بود و بهترین درسم بود. بعد عید گفتم بلدم دیگه نمیخونم.سره همین 54 زدم تو کنککور. کلا درسا هر سال سختر میشه تو کنکور پس خیلی تلاش کنین و حتما قلمپی امتحان بدین چون سوالاتش خیلی شبیه به کنکوره هست مخصوصا زیستش.

در نهایت هم ارزوی موفقیت دارم واسه همه کسانی که قراره این ماراتون علمی رو پشت سر بگذرونن.
      ببخشید اگه غلط املایی پیدا کردین

11. Top | #56
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      1234.jpg

12. Top | #57
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام
      به نظرتون توی این 1ماه و نیم باقی مونده تابستون چه درس های رو تموم کنم خوبه ؟؟؟
      وقت میشه کل اختصاصی های پایه رو تموم کنم ؟؟؟

ممنون ...

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      پیشنهاد کتاب برای درس ریاضی؟؟؟؟؟
      ویرایش توسط Parniya : 20 مرداد 1393 در ساعت 20:48 دلیل: از پستای طویل!! نقل نگیر عزیز

14. Top | #59
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم دکتر نمایش پست ها
      پیشنهاد کتاب برای درس ریاضی؟؟؟؟؟
      سلام همونطور که گفتم مهر و ماه عالی هست. مولف این کتاب ( مهندس منصور سعیدی) مشاور بنده بود و دختر ایشون ( یاسمن سعیدی) نفر اول کنکور ریاضی 93 هست

نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      سلام
      به نظرتون توی این 1ماه و نیم باقی مونده تابستون چه درس های رو تموم کنم خوبه ؟؟؟
      وقت میشه کل اختصاصی های پایه رو تموم کنم ؟؟؟

ممنون ...
      سلام پیشنهاد بنده کل شیمی و زیست پایه هست و ادبیات 2 و 3 .

15. Top | #60
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام آقا شایان تبریک میگم رتبتونو.... و همچنین ب بچه های دیگه ک رتبشون خوب اومده تبریک میگم...

منم تو کنکور امسال وضعیتی مشابه کنکور سال قبل شمارو داشتم و با توجه ب اینکه در شهر ما مشاور خبره ای وجود نداره میخواسم از شما کمک بگیرم

من زیستمو خیییییییییییییلی کم زدم با وجود کتاب تخته سیاهو واقعا سیاه کردم و خوندم و کلاسم رفتم، شما چه کتابایی خوندید و چیکار کردین برا زیست ممنون میشم با جزییاتش

توضیح بدین...

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)