خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 73
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      آقا علیرضا رتبه تونو تبریک میگم
      ببخشید من تو معنی عربی و زبان اشکال دارم
      فیزیکم که فبها چه پیشنهادی میکنید برای رفعشون

متشکر
      سلام،ممنون
      اگه منظورتون ترجمه هست که حدودا 10 تست تو کنکور داره،با یه سری قواعد خاص در مورد ضمیر و فعل و .. میشه تستا رو حل کرد که این قواعد تو بعضی کتابا هست(من بخش ترجمه عربی خاکستری گاج رو پیشنهاد میکنم)
      اما اگه منظورتون قسمت متن و درک مطلب هست به نظر من بهترین کار برای تقویت این بخش اینه که شروع کنی از ساده به سخت و متن های کنکورای قبل رو بزنی(که بازم به همین ترتیب تو گاج هست هم عربی و هم زبان)

در مورد بخش Vocabulary زبان هم نکته مهم باتوجه به کنکورای گذشته اینه که معنی و کاربرد های مختلف کلمات کتاب رو بدونی یعنی فقط به همون معنایی که کتاب گفته اکتفا نکنی شاید اون کلمه یه معنی دیگه هم بده(که بازم اینا تو گاج اومده)

فیزیک رو اگه ضعیفی یه کتاب بگیر که بیشتر درس نامه باشه و تست هم داشته باشه(مهروماه)
      اگه متوسط هستی یه کتاب بگیر که بیشتر تست باشه ولی درس نامه و پاسخ نامه هم داشته باشه(مثل خاکستری گاج)

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من خیلی وقت پیش میخواستم بنویسم نشد الان هم حالشو دارم هم حوصلشو

به سوالات حتی الامکان جواب خلاصه و مفید میدم .

خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟ حسین محمدیان متولد تهران درسه شهید عموئیان(ملقب به هتل عموئیان)

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟ دندان پزشکی شاهد تحقیق کردم حرف نداره اگر نشد داروی تهران یا بهشتی 100 درصده

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه تون رو بزارید!؟

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم کار خاصی نکردم
      - تابستان سال سوم بالایی
      - تابستان سال چهارم درس رو از اول تیر درست بعد از اخرین امتحان سال سومم که تاریخ بود شروع کردم دروس پایه رو تو این مدت خیلی کار کردم.
      - سال تحصیلی چهارم به نظر خود من تو پاییز خیلی کم کاری کردم درس خوندن واقعی من بعد از امتحانات ترم اول شروع شد یعنی اواخر دی ماه تو پاییز خیلی شل بود البته اگر زیادی هم سفت و سخت بگیری زده میشی من خودم چند بارم اینجوری شدم البته یه مریضی خیلی بد و طولانی هم گرفتم که خیلی روی درسم تو سه ماه پاییز تاثیر داشت ولی با توکل به خدا تونستم دوباره ریکاوری کنم و به نوعی جبران کنم. تو پاییز روزی به زور 5 ساعت میخوندم اواسط بهمن شد 7 ساعت. اسفند شد 8 ساعت یعنی با یه برنامه مدون پیش میرفتم که ساعات رو هر ماه زیاد میکردم بهتون بگم بخواید بی برنامه پیش برید از الان بدونید باختید من خودم از کتاب برنامه ریزی گاج استفاده میکردم.
      - دوران طلایی نوروز دقیقا واژه طلایی برازنده این دورانه تو این مدت کلا مهمونی نرفتم هیچ برنامه تلویزیونی هم نمیدیدم به جز کلاه قرمزی(!) روزی حدودا 10 ساعت میخوندم یه چیز بگم برنامم رو خودمم میریختم واسه همین دستم باز بود درسایی که زیاد علاقه نداشتم و نیاز به انرژی رو صبح میزاشتم که زودتر از شرشون خلاص شم مثل ریاضی و شیمی درس هایی هم که عاشقشون بودم عصر و شب که اگرم انرژی نداشتم صرف علاقه زیاد بخونمشون. خلاصه خودتون برنامتونو بریزید نزارید کسی واستون تایین تکلیف کنه.
      - دوران جمع بندی
      از کتابای نشر دریافت همایش هاش استفاده کردم به علاوه یه سری علامت رو تست های مهم زده بود و یه سری نوت ورداشته بودم در کل این دوران رو مدیون کتابای نشر دریافت هستم. و در اخر که ضربه مهلک رو به غول کنکور وارد ساختم (!) شبیه سازی ازمون های سراسری از سال 86 داخل و خارج تو اتاق خودم بود با کتاب دور دنیای گاج یه پاسخ نامه پرینت میگرفتم ساعت 6 صبح بلند میشدم 8 ازمون رو شروع میکردم و 12:10 دقیقه تموم میکردم. یه ساعت هم خریده بودم که باهاش مدریت زمان میکردم.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      من که اکثر کتابام گاج های میکرو بود به جز شیمی که سال دومش مبتکران سال سوم و پیش هم خیلی سبز و فیزیک که0 3 سال کنکور قلم چی رو داشتم.

چون دینی رو خیلی بالا زدم توصیه میکنم: من خودم دینی رو از عید شروع کردم فقط هم کتاب درسی در اردیبهشت کتاب ایاتو نکات گاج رو کامل تا اخر اردیبهشت خودندم بعد از جمع بندی به همین راحتی. نیازی نیست زیاد استرس وارد کنید کنکور هیچی نیست 2 ماهه میشه ترتیب یه درس رو داد.
      البته توانایی فکری و ذهنی هر کسی متفاوته نرین فردا تمام درساتونو به عید موکول کنیدا خطرناکه!!!

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟ من ازمون انچنانی ندادم به جز 6 تا سنجش که اونم بعد هر ازمون یه روز رو بهش اختصاص میدادم البته سه اخری گاج هم دادم.

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟گفتم بالاتر.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟ هیچ وقت از درسی بد نمیگم حتی اگر بدم بیاد چون انرژی منفی میده اعتماد به نفسمو از اول سال میبردم بالا چون کنکور همش اعتماد به نفسه . خلاصه نوسی میکردم.

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟ به شرط اینکه افراد گروه همشون از سطح IQ یکسانی برخوردار باشن.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟ من معدلم 19.40 بود اصلا تاثیر نذاشت این معدل همش دکونه. دوستم هم رتبش مثل من بود معدلش 16

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟اونایی که لازم بود رو بالاتر گفتم.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟ گفتم.

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟ بله به شرطی که دخالت و تایین تکلیف نکنه البته اگر کسی درس نخون باشه باید دخالت کنه مشاور من برادرم بود که مکانیک تهران میخونه.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟بله

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟خیلی تو پاییز که مریض شدم میخواستم کلا بیخیال بشم هر وقت خسته شدید چشمتونو ببندید خودتونو روی صندلی دانشگاه تو داشگاه و رشته مورد علاقتون تصور کنید خیلی لذت بخشه نه؟

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟8 ساعت از خوابتون نزنید ارزششو نداره کلا سیستم بدنتون بهم میریزه. من 8 ساعت از زمان بچگی میخوابیدم.

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      بستگی به موقیعت زمانی داشت از 8 ساعت تا 2 ساعت.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟فقط پایه

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟ این سوالا همش به خود فرد بستگی داره به شخصه برای من نه.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟بیش از حد تصور

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟لابلای دروس پیش تو برنامت جاشون بدی و نترسی همین.

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟من خودم چون دست خطم رو مدیدم کلافه میشدم بی خیال خلاصه نوسی شدم و از کتابای دریافت استفاده کردم ولی خلاصه نویسی رو پیشنهاد شدید میکنم.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟اختصاصی 4 برابر عمومی

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟ والا باورتون میشه یادم رفته؟! ولی تست رو بیشتر از بهمن شروع کردم قبلش تشریحی بود

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟ خیلی راستش من یه چیزی رو تعریف بکنم به نظر من ژنتیک سال سوم که معلمم گفت بی خیالش شو و خیلی ها ازش میترسن و .... تاثیرگذار ترین بود تو سرنوشت من. ازش نترسیدم خیلی هم عاشقش بودم وقتی میخوندم واقعا مثل سرگرمی بود برام تا درس. وقتی اخرین سوال شیمی رو تو کنکور زدم 5 دقیقه وقت داشتم تو اون 5 دقیقه 3 تا تست ژنتیک رو که کار کرده بودم زدم هر سه تاش هم درست یعنی من فکر کنم با ضریبی که زیست داره قشنگ تو اون 5 دقیق 200 تا رتبه من جابجا شد.

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟خودمم نخوندم نگران نباشید همه چی به خودتون بستگی داره.
      مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟نه کم نه زیاد

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟پایه اخصتصاصی

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟ اعتماد به نفس

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 93 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      به نظر من راز موفقیت تو کنکور یه سه ضلعی هست که اضلاش شامل :1.اعتماد به نفس 2.دقت 3.سرعت هست هر کدوم از اینا رو نداشته باشی موفق نمیشی خصوصا اولی پس از الان رو اینا کار کنید.
      ویرایش توسط hosein94 : 15 شهریور 1392 در ساعت 02:03

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منظورتون از مدرسه ی عموئیان همونیه که توی اکباتانه؟
      اگه آره پس بهم خیلی نزدیکیم منم اکباتانم...:d

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      الان کسی هست؟؟؟ که پزشکی درومده باشه..دارو سازی؟دندان پزشکی؟ دیگه نیستن؟

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دیگه کسی نیست؟

6. Top | #36
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کاش بین سوالات میپرسیدید با مشکل فراموشی چیکار میکنن

من تو درک مفهوما و حل مسئله های پیچیده و ....قویم ولی....هرچی میخونم دوهفته بعد یادم میره.....
      واسه دوره هم وقت ندارم چون همینجوری بزور خودمو ب برنامه کلاسام میرسونم

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام آقا علیرضا خوبید ...
      تبریک میگم
      شما رتبه 500 شدید دیگه درسته ؟؟
      بعد کدوم دانشگاه تحصیل میکنید ؟؟
      من دانش آموز پیش تجربی شیراز هستم، یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین:
      1- من تا الان که اول مرداد باشه هنوز به صورت جدی شروع به درس خوندن نکردم. به نظرتون وقت میشه توی این 2ماه باقیمونده تابستون، دروس اختصاصی پایه رو تموم کنم همراه با تست؟باتوجه به اینکه 1ماهش مدرسه دارم.

2- حقیقتش من خیلی اعتماد به نفس ندارم، یعنی باروزی 12ساعت درس خوندن مفید، امکانش هست رتبه تا حداکثر 400-500 بشم؟؟ چون همش به این فکر میکنم که یعنی واقعا تو این کشور همش 500-600 نفر وجود دارن که روزی 12ساعت درس میخونن؟

3- همونطور که میدونید اکثر رتبه های دورقمی، فیزیک و ریاضی شون رو بالای 85 درصد زدن و این درسها بعد از زیست به طور چشمگیری توی رتبه شون تاثیر داشته. حالا با توجه به اینکه خودتون گفتید 6روز در هفته روزی 4ساعت این دو درس رو میخوندید ...
      یعنی من برای موفقیت باید هر روز 4ساعت وقت رو این دو درس بزارم ؟؟؟( باتوجه به اینکه هدف گزاری من پزشکی دانشگاه شیراز و رتبه زیر 500 هست )

4- و مورد آخر اینکه شما وقتی به مدرسه می رفتید و وقتی نمی رفتید، روزی چند ساعت درس میخوندید ؟؟

ممنون امیدوارم همیشه در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید ...

8. Top | #38
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام علیرضا جان، اولا موفقیتتو تبریک میگمو امیدوارم پزشکی شهید بهشتی قبول شی
      من میرم سوم دبیرستان،مدرسه نمونه دولتی هم هستم، تابستون کلاس گذاشتن درسای اختصاصی سومو میگن. حالا میخوام بدونم لازمه درسای دومو باز بخونمو دوره کنم یا بیشتر تمرکزم رو درسای سوم باشه؟
      اگه لازمه درسای دومو بخونم کدوما اول بخونم؟

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خب دیگه مصاحبه رو با بروبچ کنکوری 93 شرو میکنیم

جناب
      حسین فرخی
      پزشک آینده مملکت!

از شهر
      اراک (منطقه 2)

دانش اموز دبیرستان
      علامه حلی
      و دانشجوی آینده
      پزشکی شهید بهشتی (اولویت اول واسه انتخاب رشته شون!)

با این
      درصد ها و رتبه

%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%AC%DB%8C.jpg

با ارزوی موفقیت واسه شما
      ممنون از حوصله ای ک به خرج میدید و وقتی ک میذارید واسه پاسخگویی به سوالات

دوستان سوال داشتید بپرسید (البته بعد از خوندن کامل مصاحبه!)

و اما سوالات ...

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ ساعت مطالعه ؟)

- تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      - تابستان سال چهارم
      - سال تحصیلی چهارم
      - دوران طلایی نوروز
      - دوران جمع بندی

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

- ایا به داوطلبان استفاده از dvd های اموزشی رو پیشنهاد میکنید؟

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

- نظرتون درباره درس خواندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

-نصیحت ! شما به پشت کنکوریا یا کسایی که تصمیم دارن واسه رسیدن به رشته مورد علاقه شون چند سال پشت کنکور بمونن!؟

- مهمترین توصیه برای داوطلبان کنکور 94 برای استفاده از بازه ی زمانی که پیش رو دارند ، چیست؟
      ویرایش توسط Parniya : 14 مرداد 1393 در ساعت 17:47

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اول از همه بگم که فامیلی من فرجی نیست. فرخی درسته!

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ ساعت مطالعه ؟)

- تابستان سال دوم: فکر کنم هفته ای 7یا8 ساعت
      - تابستان سال سوم: هفته ای حدودا 14 ساعت
      - تابستان سال چهارم: میانگین روزی 5 ساعت(به جز ماه رمضان)
      - سال تحصیلی چهارم: روزهایی که مدرسه بودم 4 ساعت روزهایی که مدرسه تعطیل بود 7 تا 8 ساعت
      - دوران طلایی نوروز: حدودا روزی 8 ساعت(از 13 روز 4 روز اصلا درس نخوندم)
      - دوران جمع بندی: روزی 5 ساعت!!! (بزرگترین اشتباهی که در سال کنکور کردم)
      (در تمام این دوره ها در آزمون های کانون شرکت می کردم.)
      تا قبل از سال چهارم برنامه ریزی خاصی نداشتم و فقط طبق برنامه 2 هفته ای قلم چی درس می خوندم

ادبیات: کتاب های موضوعی نشر الگو(به جز لغت) - لغت هفت خوان خیلی سبز
      عربی: کتاب آبی کانون ( مهم اینه که تست کنکور داشته باشه وگرنه اسم کتاب خیلی مهم نیست) - درک مطلب نشر الگو
      دینی: گاج نقره ای
      زبان : جامع خیلی سبز - end reading خیلی سبز
      ریاضی: وقتی سوم بودم ریاضی 3 خیلی سبز - سال چهارم هم ریاضی پیش 1و2 گاج چون فقط برای سال چهارم نیست و در حد خودش یه کتاب جامعه و تقریبا 75 درصد مباحث ریاضی کنکور رو داره و برای اون قسمت هایی که توی گاج نبود از جامع خیلی سبز تست می زدم ولی گاج در اولویت بود.
      زیست: فقط کتاب درسی و تست های کنکور 5 سال اخیر (البته کتاب زیست جامع گاج خیلی خوب بود ولی حیف که دیر با اون آشنا شدم)
      فیزیک: آبی کانون - تست های جزوه دبیر مدرسمون
      شیمی: برای هر سه سال مبتکران داشتم(تست های کنکورش رو کامل و گاهی 2 یا 3 بار حل می کردم + درسنامه + اگر وقت می کردم به صورت چند تا در میون تست های تالیفیش رو هم حل می کردم)

به صورت کلی نمی تونم بگم که همه این کتاب ها خیلی خوبن و من اونا رو به شما توصیه کنم ولی این چند تا کتابی که می گم واقعا عالی بودن و روی رتبه من خیلی تاثیر داشتن:
      - ریاضی پیش گاج 2 جلدی
      - فیزیک آبی (تست های کنکور سال های قبل فیزیک حرف نداره)
      - آبی عربی کانون (تست کنکور)
      - به طور کلی سوالات کنکور سال های اخیر عالین!!!!

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      بعد از هر آزمون سوالای غلط رو یه بار دیگه می خوندم و اگه بلد نبودم از روی پاسخنامه رفع اشکال می کردم.
      کلاسور ارزیابی هم نمی نوشتم و از کلاسور اینترنتی سایت کانون استفاده می کردم ولی توصیه می کنم که اگر وقت و حوصله داشتید حتما خودتون بنویسید

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      کتاب های زرد کانون - کتاب اشتباهات متداول کانون - خلاصه نویسی های خودم - خلاصه درس هایی که توی کتابای مختلف یا توی اینترنت بود - کتاب درسی به صورت پراکنده

- ایا به داوطلبان استفاده از dvd های اموزشی رو پیشنهاد میکنید؟
      من فقط از dvd های کانون که بعد از هر آزمون می داد درس زیست رو نگاه می کردم
      دیگه غیر از این از dvd خاصی استفاده نکردم برای همین فکر می کنم اگر نظری ندم بهتر باشه

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      - مهمترین اشتباه من این بود که در دوران جمع بندی ساعت مطالعه خیلی کمی داشتم. علتش هم این بود که وقتی شروع می کردم به درس خوندم یه حسی بم می کفت که اینو بلدی و نمی خواد بخونی. منم که اصولا آدم تنبلی هستم ، اون درس رو می زاشتم کنار. به خاطر همین اشتباه سر جلسه کنکور چند تا سوال رو که بلد بودم ولی یه نکته خیلی کوچیکش یادم رفته بود رو از دست دادم.
      - اشتباه دیگم این بود که از اول خوب و با قدرت شروع نکردم و فکر می کردم که خیلی وقت دارم که به خاطر این اشتباه همیشه درس های اول کتاب ها جزء نقاط ضعف من بود.
      - یه اشتباه دیگه هم داشتم این که به زیست زیاد اهمیت ندادم و وقتی دیدم توی آزمون ها درصدم کمه تازه به فکر افتادم. من توصیه می کنم که حتما حداقل یک چهارم ساعت مطالعه خوتون به زیست اختصاص بدید.

- نظرتون درباره درس خواندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      نمی دونم.
      تا حالا تجربه نکردم

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      حتما می تواند. ولی باید خیلی بیشتر از کسی که معدل خوبی دارد تلاش کند
      تا به رقبایش برسد

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟ عجب سوالی! جواب دادنش خیلی حوصله می خواد!!
      - ادبیات: فکر کنم دیگه همه بدونن که ادبیات رو باید موضوعی خوند. برای قسمت های زبان فارسی و قرابت و آرایه از الان آماده بشید و اونا رو خیلی مفهومی و خوب یاد بگیرید ولی قسمت های حفظی رو به نظر من بعد از عید بخونید چون از الان اگر بخونید یادتون میره.
      - عربی: خواندن قواعد و بعدش تست زدن (چیزی که برای عربی مهمه اینه که عربی رو با لذت بخونید. اگر با حس تنفر شروع کنید به عربی خوندن هیچ وقت نتیجه نمی گیرید)
      - دینی: اول یه بار متن درس و ایات رو می خوندم. بعدش جند روز بعد هم از روی گاج می خوندم. دوباره بعد از چند روز یه نگاه کلی می کردم و تست هاش رو می زدم.
      - زبان: کار زیاد عجیبی نمی کردم. اولش لغت و گرامر رو می خوندم و بعد از چند روز تست می زدم
      - ریاضی: بعد از مدرسه که درس رو یاد می گرفتم اول تمرین های کتاب و بعدش تست های
      گاج رو حل می کردم
      - زیست: اول از همه سعی می کردم که کامل روی متن کتاب مسلط باشم وقتی چند بار کتاب رو خوندم می رفتم سراغ تست های سراسری و دوباره برای رفع اشکال می رفتم سراغ کتاب. البته اگر ساعت مطالعه زیست بالایی دارید می تونید تست های بیشتری بزنید و با تست زدن درس رو مرور کنید.
      - فیزیک: اولش از جزوه معلممون درس رو می خوندم و فرمول ها رو با مثال یاد می گرفتم بعدش می رفتم سراغ تست های کنکور و بعد هم تست های جزوه
      چیزی که برای فیزیک خیلی مهمه اینه که فقط فرمول ها رو حفظ نکنیم
      بلکه انواع مختلف سوال و روش حل اونا رو یاد بگیریم که به نظر من سوالای کنکورر سال های قبل خیلی به درد این کار می خورن چون اکثر سوالای کنکور امسال مشابه سوالای سال های قبل بود.
      - شیمی: اول از روی جزوه می خوندم بعدش از درسنامه مبتکران و در آخر هم تست می زدم
      ولی برای فصل های مسئله ای خیلی مطلب خاصی نبود که بخونم و بیشتر برای حل تست وقت می زاشتم(یه نکته خیلی مهم اینه که برای محاسبات شیمی از ماشین حساب استفاده نکنیم چون فقط داریم خوودمون رو گول می زنیم نتیجه این کارو
      سر جلسه کنکور متوجه میشیم.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      اگر برای بار اول بود که مرور می کردم سعی می کردم تا یه بار دیگه کامل اون قسمت رو بخونم ولی برای دفعات بعد خلاصه نویسی هام و قسمت هایی که زیرش خط کشیده بودم رو می خوندم.

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
      به نظر من وجود یه مشاور برای دادن آگاهی و برخی اطلاعات خیلی خوبه ولی به نظر من یه مشاور برای برنامه ریزی نمی تونه خیلی مفید باشه چون هیج وقت یه مشاور به اندازه خودمون از شرایط و وضعیت ما آگاهی نداره
      یعنی بهتره که یه مشاور راه و روش برنامه ریزی رو توضیح بده و اصل برنامه ریزی رو خودمون انجام بدیم.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      حتما ضرورت داره
      کسی که با روش آزمون دادن و روش حل تست و زمان بندی جلسه آزمون آشنایی نداشته باشه
      خیلی عقب تر از کسیه که توی آزمون شرکت می کنه(البته به شرطی که سایر شرایط برابر باشه)

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      بله
      خیلی وقتا بود که خسته می شدم
      یه روشی هست که شاید خیلی مسخره به نظر بیاد ولی واقعا تاثیر داره
      یه کاغذ بزرگ بردارید روی اون با خط درشت اسم خودتون رو به همراه رشته و دانشگاهی که برای خودتون هدف قرار دادید رو بنویسید و بزنید به دیوار اتاقتون
      من خودم هم خیلی به این کار توجه نداشتم ولی وقتی امتحانش کردم و هر روز چشمم به اون می خورد کلی انگیزه می گرفتم

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      7 تا 9 ساعت

بستگی داره چه تفریحی باشه
      تقریبا تفریح بیرون از خونه سال آخر خیلی کم شده بود
      و شاید 1 تا 2 ساعت در هفته بود ولی توی خونه روزی 1 تا 2 ساعت یا تلویزیون می دیدم یا با گوشی بازی می کردم یا توی نت بودم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      طبق برنامه کانون 2 درس ریاضی و زیست پیش رو انتخاب کردم و بقیه زمانم رو به درسای پایه اختصاص دادم

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      اگر در درسی ضعف دارید و این ضعف به خاطر کم کاری خودتان نیست حتما کلاس رفتن می تونه مفید باشه
      زمانش هم بهتره که تا قبل از عید کلاس ها تموم بشه چون بعد از عید تک تک ساعت هایی که درس می خونیم خیلی اهمیت داره و نباید با کلاس رفتن و رفت و آمد تا کلاس این زمان باارزش هدر بره

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      خب مسلما خیلی تاثیر داشت
      مگه میشه کسی بدون برنامه ریزی درس بخونه و موفق بشه؟؟!!!

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      بستگی داره وضعیت ما در درس های پایه در چه حدی باشه
      اگر درس های پایه رو همون سال خیلی خوب خونده باشیم الان بهتره که یک بار دیگه کامل مرورش کنیم و دیگه فقط تست بزنیم
      اما اگر این طور نیست و اونا رو فراموش کردیم بهتره که مثل درس های پیش کامل مطالعه بشن

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      مهمترین نکته در خلاصه نویسی تقلید نکردن از متن کتابه. یعنی کتاب رو ببندیم و به زبان خودمون خلاصه نویسی کنیم بعدش با کتاب تطبیق بدیم تا اشتباه ننوشته باشیم
      یه نکته دیگه هم اینه که حجم خلاصه ها نه خیلی کم باشه نه خیلی زیاد

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      اوایل سال 80 به 20
      بعد از عید 60 به 40

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      بستگی داره به نوع درس
      برای درس های ریاضی و فیزیک وبعضی قسمت های زیست وشیمی و ادبیات تست 65 تا 80 درصد
      ولی برای دروس عمومی و بقیه قسمت های زیست و شیمی و ادبیات این عدد ها برعکس میشه

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      خیلی خیلی خیلی زیاد !!!!!

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      به درس های پایه هم به اندازه درس های پیش اهمیت بدن و از اونا غافل نشن

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      خیلی زیاد
      من خیلی از قسمت های دروس اختصاصی رو توی تابستان تمام کردم و در طول سال فقط تست می زدم.

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      همه دروس باید خونده بشن
      ولی به نظر من بهتره که قسمت های حفظی ادبیات رو از الآن نخونن چون یادشون میره

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      لطف خدا

-نصیحت ! شما به پشت کنکوریا یا کسایی که تصمیم دارن واسه رسیدن به رشته مورد علاقه شون چند سال پشت کنکور بمونن!؟
      اول از همه برای خوتون مشخص کنید که علت اینکه به هدفتون نرسیدید چی بوده بعد سعی کنید تا برای سال بعد دیگه اون اشتباهات رو انجام ندید

- مهمترین توصیه برای داوطلبان کنکور 94 برای استفاده از بازه ی زمانی که پیش رو دارند ، چیست؟
      1- به درس های پایه اهمیت بدن
      2- از دروس عمومی غافل نشن
      3- هر روز زیست رو در برنامه خودشون داشته باشن
      4- سراغ تست های عجیب و غریب تالیفی نرن (اول از همه تست های کنکور بعدش تالیفی استاندارد)

در پایان امیدوارم به هدفتون در کنکور که بخش کوچکی از زندگی است برسید

11. Top | #41
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با سلام خدمت حسین آقا و تبریک به خاطر موفقیتت، حسین جان من میرم سال سوم دبیرستان،مدرسمونم کلاس گذاشته درسای سومو میگه،میخواستم بدونم لازمه تابستون درسای دومو دوباره بخونم یا اینکه تمرکزم کامل رو سوم باشه!
      اگه لازمه بخونم کدوم درسا و چه مقدارو کی؟

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_KaQaz نمایش پست ها
      با سلام خدمت حسین آقا و تبریک به خاطر موفقیتت، حسین جان من میرم سال سوم دبیرستان،مدرسمونم کلاس گذاشته درسای سومو میگه،میخواستم بدونم لازمه تابستون درسای دومو دوباره بخونم یا اینکه تمرکزم کامل رو سوم باشه!
      اگه لازمه بخونم کدوم درسا و چه مقدارو کی؟
      سلام
      مرسی حمیدرضا جون
      اگر آزمون کانون شرکت می کنی توصیه می کنم طبق برنامه آزمون درس بخونی یعنی توی تابستون حتما سوم رو بخونی بعدش درس های اختصاصی دوم رو هم بخونی به جای 2 تا درس اختصاصی دوم 2 تا از درس های پیش رو از الان پیشخوانی کنی
      مثلا اینجوری
      همه درس های سوم + شیمی و فیزیک دوم + ریاضی و زیست پیش

چیزی که مهمه اینه که توی تابستون حتما درس های 2 سال رو بخونی که از این دو سال یکیش حتما باید سوم باشه و اون یکی بین اختصاصی های پیش و دوم باید انتخاب کنی (البته برای 2 تا درس باید بین پیش و دوم انتخاب کنی)
      این چیزیه که توی برنامه پارسال کانون بود و نمی دونم امسال تغیر کرده یا نه

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      تبریک :x معدل کتبیتون چند بوده؟ و اینکه نظرتون در مورد زیست نشر الگو چیه؟

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      سلام
      تبریک :x معدل کتبیتون چند بوده؟ و اینکه نظرتون در مورد زیست نشر الگو چیه؟
      سلام
      مرسی
      معدل کتبیم 18.99 بود
      درباره نشر الگو هم چون تا حالا ندیدمش مسلما نمی تونم نظر بدم

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      اراکی ها همیشه محشر به پا میکنن.تبریک میگم بهت عاغا حسین
      فقط یه سوال
      شما تا روز کنکور چن بار کتاباتو کلا دوره کردی؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)