خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 187
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

چندین تذکر راجع به نظام وظیفه فارغ التحصیلان

درود
      این چند مدتی که پاسخگو این سوالات بودم مورد های تکراری زیاد مشاهده کردم و تصمیم به توضیح در تاپیک جدا گرفتم
      یکبار ملاحظه کنید و سوالات تکراری مطرح نکنید
      1- معافیت تحصیلی که ابتدای 18 سالگی دریافت میکنید فقط تا زمان گرفتن مدرک پیش دانشگاهی معتبره و تاریخی که در برگه نوشته شده است حداکثر مهلت شما برای دریافت مدرک پیش دانشگاهی میباشد ! و ربطی به مهلت شرکت در کنکور یا ارسال دفترچه یا ثبت نام در دانشگاه ندارد !!!!!!!
      2- کسانی که به صورت معمولی و بدون جهشی خواندن موفق به فارغ التحصیلی میشوند حداکثر تا 31 شهریور سال بعد از دریافت مدرک پیش دانشگاهی مهلت تعیین وضعیت دارند ! یعنی هرکس که بعد از 18 سالگی فارغ التحصیل میشه یک سال مهلت داره که بره دانشگاه یا دفترچه خدمت ارسال کنه ! ( دوبار بدون هیچ مشکلی میتونه کنکور شرکت کنه )
      3- کسانی که جهشی خوندن و قبل از رسیدن به سن قانونی فارغ التحصیل میشن حداکثر 6 ماه پس از 18سالگی مهلت تعیین وضعیت دارند ! یعنی اون دسته فقط یک بار بدون هیچ مشکلی میتونن کنکور شرکت کنن و برای بار دوم باید پیام نور ثبت نام کنند !
      4- اگر قبل از رفتن به دانشگاه دفترچه اعزام به خدمت ارسال کنید ( بدون غیبت ) هر زمان که دانشگاه ثبت نام کنید برگه ترخیص بهتون میدن و برگه اعزامتون باطل میشه ! و هرزمان که مجدد درخواست اعزام بدید یا مدرک جدید درخواستتون ثبت میشه ( پارسال دیدم که یک نفر گفت با همون مدرک دیپلمی که قبلا ارسال کردی دوباره اعزام میشید برای همین ذکر کردم اینو که اون برگه کلا باطل میشه )
      5- معافیت و اشتغال به تحصیل در رشته های با آزمون از زمان قبولی نهایی ، و در رشته های بدون آزمون از زمان ثبت نام نهایی محاسبه میشود ( در دفترچه ثبت نام کنکور ذکر شده ) پس لازم نیست برای پشت کنکوری ها که 1 مهر 96 تو غیبت میرن و ثبت نامشون بعد از این تاریخه دفترچه ارسال کنند !
      .
      اگر سوال یا مشکلی داشتید ذکر کنید
      خوشا دیدار ما در خواب ...
      ویرایش توسط -AMiN- : 12 مرداد 1396 در ساعت 20:23

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بریم دانشگا همون اول بهمون معافیت تحصیلی میدن؟
      من الان برگه معافیت و....... ندارم میتونم برم گواهینامه بگیرم؟
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.لطفا کمکم کنید.من سال قبل کنکور دادم اما رشته دلخواهم قبول نشدم.چون فرصت یکسال داشتم دوباره کنکور دادم.امسال برای انتخاب رشته میتونم نیمسال دوم هم انتخاب کنم؟؟..لطفا کمکم کنید.بغضی ها میگن باید تا بهمن برم خدمت.چه جوریه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی ما با وجود اینکه تا آخر بیست سالگی معافیت دانش آموزی داریم ولی حتی اگر همین امسال هم بریم دانشگاه معافیت دانش آموزیمون تموم میشه و باید دوباره معافیت دانشجویی بگیریم؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -MAHDI- نمایش پست ها
      بریم دانشگا همون اول بهمون معافیت تحصیلی میدن؟
      من الان برگه معافیت و....... ندارم میتونم برم گواهینامه بگیرم؟
      بله پس از ثبت نام برگه بهتون میدن که میرین پلیس+10 و بقیه کاراتونو اونجا انجام میدین و معافیت تحصیلی بهتون میدن
      شما باید نامه اشتغال به تحصیل یا معافیت دایم داشته باشید گواهینامه الان نمیتونین بگیرین
      بعد از ثبت نام تو دانشگاه بهتون نامه میدن

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sir6 نمایش پست ها
      یعنی ما با وجود اینکه تا آخر بیست سالگی معافیت دانش آموزی داریم ولی حتی اگر همین امسال هم بریم دانشگاه معافیت دانش آموزیمون تموم میشه و باید دوباره معافیت دانشجویی بگیریم؟
      معافیت دانش آموزی تا زمان فارغ التحصیلی از پیشدانشگاهی اعتبار داره
      اگه امسال فارغ شده باشی تا 31 شهریور معافیت تحصیلیت وجود داره اما از 1 مهر از لیست محصل ها خط میخورین و باطل میشه و یک سال مهلت میدن که معافیت جدید از دانشگاه بگیرین یا درخواست اعزام بدین

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -AMiN- نمایش پست ها

بله پس از ثبت نام برگه بهتون میدن که میرین پلیس+10 و بقیه کاراتونو اونجا انجام میدین و معافیت تحصیلی بهتون میدن
      شما باید نامه اشتغال به تحصیل یا معافیت دایم داشته باشید گواهینامه الان نمیتونین بگیرین
      بعد از ثبت نام تو دانشگاه بهتون نامه میدن
      ممنون
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علی175 نمایش پست ها
      سلام.لطفا کمکم کنید.من سال قبل کنکور دادم اما رشته دلخواهم قبول نشدم.چون فرصت یکسال داشتم دوباره کنکور دادم.امسال برای انتخاب رشته میتونم نیمسال دوم هم انتخاب کنم؟؟..لطفا کمکم کنید.بغضی ها میگن باید تا بهمن برم خدمت.چه جوریه
      طبق متن صریح دفترچه رشته های با ازمون از زمان قبولی قطعی شما تاریخ معافیت رو صادر میکنن
      اما برای اطمینان قبل از یک مهر برید دانشگاه قبول شده و بپرسید از کی معافیت بهتون میدن
      اگر 1% احتمال بدیم و گفتن از نیمسال دوم تاریخ میزنیم قبل 1 مهر برید دفترچه ارسال کنید 3-4 ماه طول میکشه تا زمان اعزامتون فرا برسه اگر تا اون موقع دانشگاه شروع نشده بود میرید تاریخ اعزام رو عقب میندازید و قبل از اعزام معافیت تحصیلی میگیرین و دفترچه اعزامتون باطل میشه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

طبق متن صریح دفترچه رشته های با ازمون از زمان قبولی قطعی شما تاریخ معافیت رو صادر میکنن
      اما برای اطمینان قبل از یک مهر برید دانشگاه قبول شده و بپرسید از کی معافیت بهتون میدن
      اگر 1% احتمال بدیم و گفتن از نیمسال دوم تاریخ میزنیم قبل 1 مهر برید دفترچه ارسال کنید 3-4 ماه طول میکشه تا زمان اعزامتون فرا برسه اگر تا اون موقع دانشگاه شروع نشده بود میرید تاریخ اعزام رو عقب میندازید و قبل از اعزام معافیت تحصیلی میگیرین و دفترچه اعزامتون باطل میشه
      ممنونم از شما.حتما قبل انتخاب رشته تحقیق کامل رو میکنم.ای کاش بتونم انتخاب کنم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علی175 نمایش پست ها
      ممنونم از شما.حتما قبل انتخاب رشته تحقیق کامل رو میکنم.ای کاش بتونم انتخاب کنم
      17- مشمولان فارغ التحصيل از مقطع متوسطه تا چه زمان مي توانند در دانشگاه پذيرفته وثبت نام نمايند؟
      جواب :چنانچه حداكثر ظرف مدت يكسال از زمان فارغ التحصيل شدن درمقطع ديپلم ياپيش دانشگاهي دردانشگاه پذيرفته شوندمجازبه تحصيل خواهند بود
      ودر صورت سپري شدن بيش از يكسال حق تحصيل نخواهند داشت(قبل از اعزام به خدمت ) منظور از پذيرفته شدن دردانشگاه قبولي قطعي يا ثبت نام در دانشگاه مي باشد ،لیکن بعد از اعزام به خدمت ، سپری شدن بیش از یکسال از تاریخ فراغت مقطع متوسطه مانع نخواهد بود و فقط نداشتن غیبت اولیه و پذیرش در مقطع کارشناسی و بالاتر ملاک می باشد .
      بديهي است زمان اعلام قبولی در آزمون هاي سراسري به منزله پذيرش تلقي خواهد شدو در مورد پذیرش بدون آزمون در دانشگاه ، زمان ثبت نام به منزله تاریخ پذیرش است .
      .
      این تو سایت نظام وظیفه است پس زمانی که جواب نهایی بیاد حتی اگه نیمه دوم سال پذیرفته شده باشی مهم زمان قبولی قطعیه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      داداش خيلي سنگين و رسمي بود خيلي نفهميدم..الان من كه امسال كنكور دادم و كنكور اولم بود،اگه بخوام پشت كنكور بمونم بايد جاي خاصي برم يا كار خاصي بكنم؟
      خُنُک آن قماربازی، که بباخت آن‌چه بودش
      بنماند هیچش إلّا، هوس قمار دیگر...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سوال ناشیانه : من یه برگه اشتغال به تحصیل گرفتم برای گواهینامه که باید ببرم پلیس +10 ، این همون برگه ایه که باهاش معافیت تحصیلی میگیرم تا بتونم یه سال دیگه کنکور بدم یا باید چیز دیگه ای از مدرسه بگیرم؟

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SEYED.mjtf نمایش پست ها
      داداش خيلي سنگين و رسمي بود خيلي نفهميدم..الان من كه امسال كنكور دادم و كنكور اولم بود،اگه بخوام پشت كنكور بمونم بايد جاي خاصي برم يا كار خاصي بكنم؟
      نه فقط برو بشین بخون :/
      یه کمم بیشتر ادبیات کار کن اینجوری درصد ادبیاتت میاد پاینن : )

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Matrix M نمایش پست ها
      یه سوال ناشیانه : من یه برگه اشتغال به تحصیل گرفتم برای گواهینامه که باید ببرم پلیس +10 ، این همون برگه ایه که باهاش معافیت تحصیلی میگیرم تا بتونم یه سال دیگه کنکور بدم یا باید چیز دیگه ای از مدرسه بگیرم؟
      یکی از مدارک مورد نیاز صدور گواهینامه هم یک برگه ست که وضعیت نظام وظیفه رو مشخص کنه
      این برگه هم وضعیت نظام وظیفه تو مشخص میکنه !
      ویرایش توسط -AMiN- : 12 مرداد 1396 در ساعت 02:33

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

3- کسانی که جهشی خوندن و قبل از رسیدن به سن قانونی فارغ التحصیل میشن حداکثر 6 ماه پس از فارغ التحصیلی مهلت تعیین وضعیت دارند ! یعنی اون دسته فقط یک بار بدون هیچ مشکلی میتونن کنکور شرکت کنن و برای بار دوم باید پیام نور ثبت نام کنند !
      درود.
      به احتمال خیلی زیاد در مورد سوم اشتباهی وجود داره. طبق اعلام سازمان وظیفه و همچنین در سایت سازمان (به خصوص در بخش سوالات متداول) و بخش نامه های مدارس گفته شده برای فارغ التحصیلان قبل از سن مشمولیت، حداکثر زمان معرفی آن ها "6 ماه پس از رسیدن به 18 سالگی" میباشد نه 6 ماه پس از فارغ التحصیلی! لطفا بررسی کنید

سوالاتی داشتم خدمتتون...
      - شماره سوم برای من صدق میکنه.
      من فارغ شدم و آبان امسال وارد سن مشمولیت میشم. 6 ماه بعد از 18 (در صورتی که مورد 3 اشتباه بود) میشه حداکثر اردیبهشت سال 97. اگر فروردین خودمو معرفی کنم میتونم تیرماه بدون مشکل دوباره کنکور بدم و بعد از قبولی مهر وارد دانشگاه بشم؟

- من بومی استان تهران یعنی ناحیه 1 هستم، اما در استان گیلان (ناحیه 9) زندگی میکنم. برای ثبت نام پیام نور نمیتونم در این استان ثبت نام کنم؟

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن